Dodaj do ulubionych

vectra passat czy mondeo ?

30.12.10, 20:31
Autka w dizelku okolo 2003-04. Prosze o porady i opinie.
dzieki i pzdr
Obserwuj wątek
    • maks-777 Re: vectra passat czy mondeo ? 30.12.10, 21:08
      Passat najlepiej z automatem. 2003-2004 to końcówka modelu B5, czyli wszystkie przypadłości wieku dziecięcego są za nim, co by nie mówić 1,9 TDI to sprawdzony i niezły silnik. Jakośc materiałów i wykończenie jest zdecydowanie lepsze niż w Fordach czy Oplach. Passat nie wie tez co to rdza. Z tego co wiem to Ford w tych czasach dopiero się uczył nowoczesnych diesli.
      Wada passata; na pewno przednie wahacze, ale bez tragedii.
      Ogólnie na dziury są pewnie lepsze samochody.
    • jarbad Re: vectra passat czy mondeo ? 30.12.10, 21:33
      żaden.Najlepsza będzie laguna,najwygodniejsza z najlepszym wyposażeniem i najmniej awaryjna wbrew obiegowej opinii oczywiście ale to naprawdę świetne auto.
      --
      Вoдкa - не женщинa, дoлжнa быть хoлoднoй
    • jbl25 Re: vectra passat czy mondeo ? 30.12.10, 22:51
      Przejedź się tymi wozami sam będziesz wiedział. Ja mam Mondeło, 2.0 automat, i jestem zadowolony, ale nie wątpię, że np w Passacie nie byłoby mi też wygodnie. Znajdź przede wszystkim dobry egzemplarz, a potem się zastanawiaj co to za marka itp.

--
      "They who can give up essential liberty to obtain a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety" Ben Franklin.
      • sfazowani Re: vectra passat czy mondeo ? 30.12.10, 23:25
        Dzieki za dotychczasowe opinie. Jesli chodzi o passata to mialem juz tylko ze benzyne 1.8 deczko starszego i jako autko bardzo byl fajny tylko troche za duzo palil - dlatego teraz mysle o dieslu. Co do laguny to nigdy nie mialem ale wlasnie sugeruje sie tymi opiniami o psujacej sie elektronice itd...
        pzdr
        • jbl25 Re: vectra passat czy mondeo ? 30.12.10, 23:47
          Stary ja Ci powiem tak - to moje mondeło to pali czasami 14-16 litrów teraz w zimie, bo krótkie dość trasy mam do obecnej roboty, zanim się rozgrzeje to ja już pije drugą kawę w robocie. Ale nigdy jeszcze nie robił jazd z zapalaniem itp, wszystko chodzi jak trzeba. Fakt, że przy 120 km/h raz się wyłączyła pompa paliwa, ale to już wina alarmu.

Mamy w rodzinie jednego dizla i nie możemy już ja niego patrzeć, ciągle się coś tam psuje, zarówno i w elektronice jak i w dizlu.
          --
          "They who can give up essential liberty to obtain a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety" Ben Franklin.
      • maks-777 Re: vectra passat czy mondeo ? 31.12.10, 10:34
        Może zastanowić się porządnie czy na pewno diesla.
        Mityczne spalanie na poziomie 4-5 litrów to bajki. Różnica między dieslem a benzyną o podobnej mocy to 1,5-2 litrów na 100 km czyli mniej niż 10 PLN w kosztach.
        Każde z tych aut z silnikiem diesla będzie raczej miało więcej niż 200 tyś km i nie uniknie się wydatków.
        Za podobne pieniądze można znaleźć 2 lata młodsze auto z silnikiem benzynowym, które w dodatku będzie duzo mniej wyeksploatowane i tańsze w utrzymaniu.
        Zastanowiłbym się nad Ranault (laguna albo scenic) Toyotą avensis, Mazdą 6.
        • wicehrabia.julian Re: vectra passat czy mondeo ? 31.12.10, 10:39
          maks-777 napisał:

> Różnica między dieslem a ben
          > zyną o podobnej mocy to 1,5-2 litrów na 100 km czyli mniej niż 10 PLN w kosztac
          > h.

niestety rachunek ekonomiczny nie jest najmocniejszą stroną polskich kierowców, którzy z niewiadomych powodów zakochali się w klekotach

forum.gazeta.pl/forum/w,20,105200522,105200522,Dlaczego_polska_wies_kocha_TDI_.html

--
          Nie zniosę tego dłużej
          • k2i polak potrafi 31.12.10, 12:21
            a ja to coś czuję że autor postu ma lewe źródło "ropy" i dlatego kupuje diesla, a myślicie że czemu 70% polskiej wsi jeździ dieslami;) no pomyślcie...co jak co ale ludzie na wsi potrafią lepiej liczyć od niejednego w mieście a do tego może jakiś kolega na tirach jeździ, możę jakiś zanjomy kolejarz pracuje czy kierowca pks-u...tam ceny są inne niż na stacjach;)
            --
            Nie dyskutuj z głupim, gdyż sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem":)
          • michaelm3 Re: vectra passat czy mondeo ? 01.01.11, 03:14
            wicehrabia.julian napisał:

> niestety rachunek ekonomiczny nie jest najmocniejszą stroną polskich kierowców,
            > którzy z niewiadomych powodów zakochali się w klekotach

Jak to z niewiadomych? Pewnie, ze z wiadomych... za 1500 zeta u Mastersa podnosisz moc o 87% i jestes bogiem na trasie. >>> patrz watek o MTM.
    • fredoo Re: vectra passat czy mondeo ? 31.12.10, 11:34
      Znam te samochody i nie wybrałbym żadnego bo Croma jest tańsza lepiej wyposażona i wygodniejsza od każdego z nich. Wystarczy sie przejechać a 2.4 disel z 200 HP w automacie nie da powąchać dymu konkurencji. Zreszta fiatowski JTD jest klasa samą dla siebie zresztą jest wynalazcą common rail.
      • sfazowani Re: vectra passat czy mondeo ? 31.12.10, 13:25
        Drodzy Panowie i Panie ;)
        Dzieki jeszcze raz za wszystkie wypowiedzi. Moze dodam kilka slow wyjasnienia. Nie mam lewej ropy niestety ale tez chyba nie chcialo by mi sie z tym wszystkim paprac tak poprostu. A zeby bylo smieszniej mieszkam w UK i tutaj ropka na stacji jest niestety drozsza od benzyny wiec tylko pozostaje mi liczyc ze mniej wiecej za podobna kaske przejade wiecej. Wogole kilka lat temu mialem skode oktawie i bylem zakochany w niej, oczywiscie w dizelku. Moja zona ma honde crv 2 litry benzyna i na baku robimy ok 300 mil a oktawka robila mi 600 wiec mysle ze roznica jednak jest. Nie chce jednak oktawki bo lubie rozne auta w zyciu testowac - posiadac.
        Dzieki jeszcze raz i wszystkiego dobrego w 2011
      • i_toomek Re: vectra passat czy mondeo ? 02.01.11, 09:40
        Witam,
        Ja tez mam mondziaka tyle ze w benzyniaku i musze powiedziec ze bardzo dobry samochod.. owszem byly problemy na poczatku produkcji z zabezpieczeniem antykorozyjnym ale to był blad technologiczny poniewaz bylo ono rozprowadzane metoda natryskowa i np czesto rdza sie pojawiala na dolnych rantach drzwi.. bo widzialem wyzej znawcy pisali rozne rzeczy..

Ale chcialbym powiedziec tez o silnikach JTD to prawda ze te silniki sa w Fiatach, Alfach, Lanciach, SAAB, i Oplach tak tak sa to wlasnie silniki CDTI..
        Nie wiem czy np tez ludzie wiedza ze nowe Fordowskie TDCI to sa silniki koncernu PSA to samo w Volvo 1.6 D czy w mini cooperze. Wiec proponuje nie ktorym znawcom doczytac troszke i zglebic temat...
        I jako ciekawostke moge powiedziec ze np dwumasa na czesciach Saaba kosztuje 2xtyle co na czesciach fiata a to przeciez fiatowski silniki jest:) takze mozna zobaczyc jak z nas kase doja niektory marki i ich serwisy.
        I ja bym tak nie chwalil niemcow bo nowy passat z silnikiem 2.0 TDI 140km to porazka straszna.. niestety ale niemcy nie bardzo moga opanowac technike CR i uwazam ze jeszcze sie wiele musza nauczyc.. bo francuskie HDI czy dci bija je na glowe....

A do autora postu? mam pytanko jak sie sprawuja wtryski? ktory to rocznik mondziaka? bo ogolnie silniki TDCI nie sa zle.... ale wtryski projektowala do nich inna firma Delphi i te z poczatkow produkcji kiepsko znosiły slabej jakosci ON
        • roney03 Re: vectra passat czy mondeo ? 02.01.11, 10:17
          i_toomek napisał:

. bo widzialem
          > wyzej znawcy pisali rozne rzeczy..

> I ja bym tak nie chwalil niemcow bo nowy passat z silnikiem 2.0 TDI 140km to po
          > razka straszna.. niestety ale niemcy nie bardzo moga opanowac technike CR i uwa
          > zam ze jeszcze sie wiele musza nauczyc.. bo francuskie HDI czy dci bija je na g
          > lowe....

Mozesz przedsatawic fakty na temat tekj porazki silnika 2.0TDI CR ?

• resident_troll Re: vectra passat czy mondeo ? 03.01.11, 10:57
            dr.buzz napisał:

> hehe przeciez CR jest niemieckie...slyszales o jakiejs francuskiej firmie produ
            > kujacej CR? :D
            > HDI to dobre motory? :D a to dobre :D

Jesli przez CR rozumiesz Common Rail, to można odnieść niebezpodstawne wrażenie, że nie do końca wiesz, o czym piszesz. CR "jest niemieckie" w tym sensie, że technika ta - opracowana IIRC przez Fiata - została "dopieszczona" i przystosowana do masowej produkcji przez Boscha. W chwili obecnej, po porzuceniu koncepcji pompowtryskiwaczy przez VW, chyba 100% silników wysokoprężnych produkowanych na świecie na potrzeby rynku konsumenckiego wyposażona jest w wysokociśnieniowy systyem wtrysku Common Rail. I tak, francuskie firmy z branży moto jak najbardziej produkują silniki diesla z wtryskiem tego rodzaju. A fakt, że nazwa handlowa stosowana przez koncern PSA dla nowoczesnych silników diesla, to HDI, naprawdę o niczym nie świadczy. Analogiczne (przynajmniej w zakresie techniki wtrysku paliwu) silniki Renault to dci, u Forda TdCI, u Opla CDTI a u Toyoty D-4D. Nazwy różne, idea - ta sama.
            I tak, francuskie diesle są naprawdę dobre.

--
            Resident Troll
            • dr.buzz Re: vectra passat czy mondeo ? 03.01.11, 11:05
              tak naprawde to nie rozumiem co chciales mi przekazac...

moze powiem jeszcze,ze:
              1. CR nie jest pomyslem fijata
              2. francuskie dyzle (jak i zreszta wiekszosc na swiecie) zasilana jest przez CR produkcji Bosch i Siemens

francuskie sa dobre, poki sa nowe, a nawet nowe czesto nie trzymaja mocy (HDI)
              to tyle
              • resident_troll Re: vectra passat czy mondeo ? 03.01.11, 11:57
                dr.buzz napisał:

> tak naprawde to nie rozumiem co chciales mi przekazac...

No właśnie zauwazyłem, że nie rozumiesz.
                Bardziej łopatologicznie, żebyś zrozumiał:
                Z tego co napisałeś wynikało, że technologia CR jest niemiecka, a nie że niemieckie firmy produkują układy wtryskowe tego typu. Z faktu, iż PSA określa swoje silniki skrótem HDI wysnułeś cokolwiek ryzykowny wniosek, że nie są to silniki wykorzystujące wtrysk typu Common Rail.

> francuskie sa dobre, poki sa nowe, a nawet nowe czesto nie trzymaja mocy (HDI)
                > to tyle

Jakieś źródło tych rewelacji? Tylko prosiłbym, żeby dane były statystycznie istotne, tzn. wskazywały na jakiś sensowny odsetek całości produkcji silników tego typu.

--
                Resident Troll
                • resident_troll Re: vectra passat czy mondeo ? 03.01.11, 12:04
                  resident_troll napisał:

> Z faktu, iż PSA określa swoje
                  > silniki skrótem HDI wysnułeś cokolwiek ryzykowny wniosek, że nie są to silniki
                  > wykorzystujące wtrysk typu Common Rail.

To powyżej, to moja nadinterpretacja.
                  Mea culpa.

--
                  Resident Troll
                  • resident_troll Re: vectra passat czy mondeo ? 03.01.11, 22:35
                    dr.buzz napisał:

> A czyja jest technologia produkcji glownych dostarczycieli systemow wtryskowych
                    > do dyzli firm Bosch i Siemens?

W jakim sensie "czyja"? Koncepcyjnie? Rzecz sięga korzeniami pierwszej połowy XX wieku, więc trudno powiedzieć dokładnie komu ją zawdzięczamy. Na potrzeby motoryzacji opracował ją Szwajcar. Wdrożyli po raz pierwszy Japończycy, dopracowali Włosi. Potem technologię (włoską) kupili Niemcy (Bosch), ale nie ogranicza to raczej praw Denso (Japonia) czy Delphi (USA), które to firmy są dużymi dostawcami układów wtryskowych tego typu. I zapewne (obok Boscha i Siemensa) nie jedynymi - w samych Chinach jest wielu producentów układów wtryskowych, w tym common rail.
                    A odpowiadając wprost - technologia Boscha jest Boscha, technologia Siemensa - zapewne Siemensa. Podobnie jak technologia Delphi jest Delphi, Denso - Denso, zaś Cumminsa - Cumminsa. Tylko co z powyższego miałoby wynikać?

> gdie wysunalam wniosek iz HDI to nie CR? :D

forum.gazeta.pl/forum/w,20,120383218,120484838,Re_vectra_passat_czy_mondeo_.html
                    Najwyraźniej nie tylko ja mam problemy z rozumieniem tekstu pisanego. Nie poprawia mi to humoru, bo nie należę do osób, które ciszą się z nieszczęścia bliźnich.

BTW Jak będzie z tymi danymi odnośnie niezwykłej awaryjności silników HDI?

--
                    Resident Troll
            • mosfet29 Re: vectra passat czy mondeo ? 03.01.11, 11:17
              Tez nie bardzo rozumiem skad tak wiele osob uparcie wypisuje ze CR wymyslil Fiat?
              Przeciez to wierutna bzdura , CR znany byl znacznie wczesniej a pierwszy producent ktory wprowadzil na rynek cos co przypisano Fiatowi to byl japonski Denso

• resident_troll Re: vectra passat czy mondeo ? 03.01.11, 11:41
                mosfet29 napisał:

> Tez nie bardzo rozumiem skad tak wiele osob uparcie wypisuje ze CR wymy
                > slil Fiat?

Napisałem IIRC, czyli "o ile mnie pamięć nie myli". Możliwe, że myliła, w pewnym wieku to przypadłość, z którą trzeba sie pogodzić ;-) Poza tym - patrz niżej.

> Przeciez to wierutna bzdura , CR znany byl znacznie wczesniej a pierwszy
                > producent ktory wprowadzil na rynek cos co przypisano Fiatowi to byl
                > japonski Denso

Być może dlatego, że Fiat jako pierwszy wprowadził na europejski rynek samochód z silnikiem wyposazonym w układ tego typu (w Alfie Romeo 156 JTD). Poza tym włoski koncern odegrał istotną rolę w "uczłowieczeniu" wynalazku pt. Common Rail, albowiem współuczestniczył w stworzeniu nowoczesnego elektronicznego układu kontroli wtrysku - Bosch kupił od Włochów prawa do opracowanych przez nich technologii, usprawnił je i wdrożył do masowej produkcji. Stąd zapewne na naszym kontynencie pomija się fakt, że Denso stworzyło pierwszy system tego typu zastosowany w praktyce, albowiem ciężarówka Hino, z silnikiem zasilanym przez wtrysk made by Denso nie była w Europie sprzedawana.

--
                Resident Troll
        • rraaddeekk Re: vectra passat czy mondeo ? 10.01.11, 23:30
          dr.buzz napisał:

> szkoda tylko ze widac druciki pod swiatlo, to jednak drazni podczas jazdy

Też tak myślałem zanim... zostałem użytkownikiem Forda.
          Jeśli chcesz zobaczyć, to zobaczysz druty.
          Jednak jeśli patrzysz na drogę, to dzięki prawidłowej akomodacji oka nie widzisz ich.
          Zwracam uwagę na detale, ale w tym przypadku naprawdę nie ma problemu.

Aby nie było, że "robię marketing" dla Forda, to dodam, że już za kilka tygodni przesiadam się do konkurencyjnego... TDI.
          Będzie miał podgrzewane fotele, ale szyba niestety nie będzie podgrzewana :-(
    • mechanik72 Re: vectra passat czy mondeo ? 16.02.11, 15:22
      Myslę, że diesel to już historia. Wyrównujemy podatki na paliwa(niższe obecnie na diesla) wg. zaleceń UE. Niebawem E95 i ON wyrównają się cenowo. Ponadto nasz klimat ostatnio normalnie zimowy zachęca do silników benzynowych. Polecam kupić silnik benzynowy+założyć naprawdę dobrą instalację gazową np. LandiRenzo, Lovato. Wystarczy policzyć ile oszczędzamy, ponadto unikniemy kosztownych napraw Diesla po zatankowaniu paliwa złej jakości.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka