Dodaj do ulubionych

Opel Corsa C 1.0 - 16tys zł - porada

01.03.11, 22:14
Witam, jestem studentem i stanąłem przed opcją kupna auta:
Opel Corsa C

silnik 1.0
rocznik 2007
przebieg 20tys

za kwotę 16tys zł

Auto jest od bliskiego znajomego wiec stan licznika jest ok, auto w stanie idealnym. Poza tym nie muszę brać rat w banku tylko spłacam osobiście (odpadają mi odsetki)

Auto bez dodatkowego wyposażenia, z kompletem opon zimowych.

Co o tym sądzicie? Jakby nie było auto jest gołe, z najmniejszym silnikiem, który (z tego co wiem) nie szczyci się najlepszą opinią.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, będą pomocne
Obserwuj wątek
    • approved Re: Opel Corsa C 1.0 - 16tys zł - porada 01.03.11, 22:52
      Silnik dla studenta to tylko 1.2 80KM dynamiczny i mało pali. Ten 1.0 to trzycylindrowe nieporozumienie. Trzeba wciskać pedał do końca żeby to chciało jechać i wtedy pali koszmarnie dużo , a osiągi są żenujące.

Za te pieniądze poszukaj egzemplarza 1.2, pięciodrzwiowego koniecznie z ABS przy odrobienie szczęścia z klimatyzacją. O tym nieszczęsnym 1.0 zapomnij czym prędzej.
      • wujaszek_joe Re: Opel Corsa C 1.0 - 16tys zł - porada 01.03.11, 23:16
        a dópa tam. W używanym aucie najważniejsza jest jego historia.
        Orłem nie jest, ale to w jexdzie próbnej sie przekonasz, czy takie przyśpieszenie ci wystarczy. Moim zdaniem będzie to bardzo rozsądny zakup, a jesli nie, to bez problemu ten samochód sprzedasz.
        --
        nima
    • piotr33k2 Re: Opel Corsa C 1.0 - 16tys zł - porada 01.03.11, 23:27
      samochód faktycznie młody ale silnik to porazka nadaje sie tylko do miasta i dla dwoch osób bo cztery juz ciezko ciągnie a jak jest pod gorke to masakra, he he. trocha przesadzam ale naprawde to mizerota i za te 16 tys znajdziesz coś pare lat tylko starszego ale wiele lepszego i bardziej uzytkowego jak np. jakiegoś swita czy yarisa .
      • szela81 Re: Opel Corsa C 1.0 - 16tys zł - porada 02.03.11, 10:13
        miałem te 1,0 w służbowej corsie i agili
        NIE JEDZIE
        do tego czuć że ma tylko 3 cylindry bo zimny trzepie jak diesel
        raz się zdziwiłem i mało nie rozbiłem jak mając krótko to autko wychyliłem się z za ciężarówki w celu wyprzedzenia i nie byłem w stanie szybko przyspieszyć od 80 km/h bo pojawił się opór powietrza :) jakbym miał kotwicę :) do tego jak chce się szybciej to tak jak piszą pali 9 litrów to żadna oszczędność... do miasta, samemu/z kobietą pasuje ale jeśli ma to być uniwersalny środek poruszania się to 1,2 lub 1,3 cdti, corsa c jest fajnym autkiem, funkcjonalnym i pojemnym, braki w wyposażeniu nie sądotkliwe, też jeździłem "golasem" i było ok
        • archonix Re: Opel Corsa C 1.0 - 16tys zł - porada 02.03.11, 18:01
          Jak pewna historia to bierz, jeszcze jak ci odsetki odpadaja. A silnik jest jaki jest, bedziesz musial sie dobbrze zastanowic czy napewno chcesz tego tira przed toba wyprzedzac. A co do silnika to dobry silnik, poza tym ze slaby, ale czego oczekiwac po 1.0? Moim zdaniem lepiej to niz miec ryzyko zakupu czegos na rynku.,.,,

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się