czy trzeba opłacać OC nieużytkowanego auta?

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Właśnie kończy mi się OC starego auta. Jeśli nie uda mi się go sprzedać przed wygaśnięciem polisy i chciałabym go po prostu postawić na działce to czy muszę go wyrejestrować w Urz. Komunikacji? Co sie właściwie robi w takiej sytuacji?? Będę wdzięczna za podpowiedź.
    • 21.03.11, 20:43 Odpowiedz
      kazdy samochod zarejestrowany musi miec oc
      oc bedzie sie automatycznie wznawiac
      zeby je wypowiedziec, trzeba wyrejestrowac pojazd

przerabialem ten sam problem - mamy samochod dziadka od paru lat nieuzytkowany, ktorego nie mozna wyrejestrowac (bo brak sprawy spadkowej) a placic teoretycznie trzeba

--
      darekk
      • 21.03.11, 20:57 Odpowiedz
        a co jeśli nie zapłacę i nie wyrejestruję? w zasadzie już wypowiedziałam umowę ubezpieczycielowi. Urząd się o tym nie dowie. Towarzystwa ubezpieczeniowego to raczej nie interesuje, bo po prostu mogłam wybrać inne...
      • 22.03.11, 04:28 Odpowiedz
        x-darekk-x napisał:

> kazdy samochod zarejestrowany musi miec oc
        > oc bedzie sie automatycznie wznawiac

racja

> zeby je wypowiedziec, trzeba wyrejestrowac pojazd

nieprawda, zawsze mozna wypowiedzic OC
        zreszta, nie mozna wyrejestrowac auta bez jego zlomowania

masz auto zarejestrowane, musisz miec OC
        jedyny (legalny) sposob by nie placic OC, to zlomowanie

--
        - Jak jedziesz autem i widzisz krowy ładniejsze od kobiet, to znak
        - że jesteś w Niemczech
        • 22.03.11, 07:28 Odpowiedz
          Nie wiem jak jest teraz ale kilka lat temu dało się wyrejestrować auto bez złomowania, po prostu trzeba było mieć lipna umowę kupna-sprzedaży najlepiej ze znajomym gdzie owy kupiec oznajmiał że kupuje auto z przeznaczeniem na części.
        • 22.03.11, 07:49 Odpowiedz
          pocieszne napisał:

> nieprawda, zawsze mozna wypowiedzic OC

ale ...

> jedyny (legalny) sposob by nie placic OC, to zlomowanie

:))) niby A, ale B i w sumie A, ale tak naprawdę to B i rzec by można że A
          Mmiało być pociesznie, a wyszło jak zwykle
          • 23.03.11, 01:26 Odpowiedz
            jestklawo napisała:

> pocieszne napisał:
            >
            > > nieprawda, zawsze mozna wypowiedzic OC

> ale ...

> > jedyny (legalny) sposob by nie placic OC, to zlomowanie
            >
            > :))) niby A, ale B i w sumie A, ale tak naprawdę to B i rzec by można że A

niestety, nie odrozniasz mozliwosci wypowiedzenia OC od braku OC zarejestrowanego auta
            a to sa dwa rozne przypadki i wcale nie sa ze soba sprzeczne

to ze mozna - a mozna be zlomowania - wypowiedziec OC nie oznacza, ze mozna nie miec OC majac zarejestrowany pojazd

to proste jak ......kolo (widac nie dla wszystkich) - moge wypowiedziec OC ale jednoczesnie musze wykupic OC (chocby w innym TU) jezeli auta nie zezlomuje

> Mmiało być pociesznie, a wyszło jak zwykle

mialo byc klawo no i jestklawo

--
            - Jak to jest, że w Niemczech produkują tyle dobrych samochodów?
            - Jak się ma takie brzydkie żony, to trzeba czymś się zająć
        • 22.03.11, 11:28 Odpowiedz
          > nieprawda, zawsze mozna wypowiedzic OC

hmmm. ale jak? ubezpieczyciele twierdza, ze trzeba w tym celu okazac:
          1. umowe kupna-sprzedazy potwierdzajaca zbycie
          2. dokument potwierdzajacy wyrejestrowanie pojazdu (na zlom, wywoz za granice)
          3. oc z innej firmy

--
          darekk
          • 22.03.11, 19:33 Odpowiedz
            no właściwie chyba nic nie trzeba, bo własnie zrezygnowałam z OC i nikt nic nie chciał ode mnie. Tylko co dalej, czy teraz muszę koniecznie złomować lub wyrejestrować ten samochód? Przecież wiem, że nie będzie nikt nim jeździł a urząd komunikacji nie wzywa wyrywkowo chyba żeby sprawdzić co się z danym autem dzieje?
            • 05.06.13, 14:21 Odpowiedz
              ango5 napisała:

> no właściwie chyba nic nie trzeba, bo własnie zrezygnowałam z OC i nikt nic nie
              > chciał ode mnie. Tylko co dalej, czy teraz muszę koniecznie złomować lub wyrej
              > estrować ten samochód? Przecież wiem, że nie będzie nikt nim jeździł a urząd ko
              > munikacji nie wzywa wyrywkowo chyba żeby sprawdzić co się z danym autem dzieje?

Nie rozumiesz. Nie możesz WYREJESTROWAĆ samochodu. Są tylko dwie możliwości, w których samochód nie będzie zarejestrowany na Ciebie:
              1. Sprzedaż (jako dowód - umowa kupna-sprzedaży)
              2. Zaświadczenie z WŁAŚCIWEGO zakładu o utylizacji (złomowaniu) samochodu. (nie od Pana Heńka - zakład musi mieć zezwolenie na takie złomowanie)
              NIE MA INNEJ MOŻLIWOŚCI!
              Nie wierz znajomym, kolegom, forumowiczom, że "a ja wyrejestrowałem". LEGALNIE NIE MOŻNA INACZEJ niż 1. lub 2.
              Są nielegalne metody:
              sprzedaż "na słupa", złomowanie "na kwitek", ale po pierwsze SĄ NIELEGALNE, po drugie, po czymś takim nie możesz ponownie zarejestrować samochodu. Chyba, że jako SAM (poczytaj co to jest sam), ale musisz zgłosić się do odpowiedniej (nie każdej) stacji kontroli pojazdów (czyli znów nie u pana Heńka) i mieć zdaje się dowody zakupu części (silnika itp.).
          • 23.03.11, 01:30 Odpowiedz
            x-darekk-x napisał:

> > nieprawda, zawsze mozna wypowiedzic OC
            >
            > hmmm. ale jak? ubezpieczyciele twierdza, ze trzeba w tym celu okazac:
            > 3. oc z innej firmy

qvra sny nam tu opowiadasz ?
    • 04.06.13, 09:53 Odpowiedz
      Polska - to taki kraj w ktorym na madre ustawy nie ma miejsca i czasu,
      rzadzacych glupota - nie moze glupoty dogonic, i najlepsze wyjscie jest NIE DA SIE !

Zobaczcie jak w europie ten Wasz problem jest traktowany - "tam" w EU,
      dla obywateli taki problem nie istnieje... mozna pojazd za/odmeldowac w pare minut,
      istnieja tablice sezonowe i to na jak dlugo sie chce, lub tez na zawsze....

Mozna...? - mozna, ale tu jest jest POLSKA!!! i sie nie da....

(wyglada to tak jak bysmy byli w innej unii - tej nie europejskiej)

• 04.06.13, 10:31 Odpowiedz
        Żeby nie płacić OC trzeba wyrejestrować auto. Wyrejestrować można tylko na 3 sposoby:

1. sprzedaż
        2. złomowanie
        3. gdy ukradną

Tylko nie próbuj sprzedać do "żyda" i zgłosić że ci ukradli....jak kłamstwo wyjdzie na jaw to jest sprawa karna (fałszywe zeznania), auta nie ma a OC trzeba dalej płacić hehe ;-)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.