Dodaj do ulubionych

Honda HR-V (1998-2006)

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.04.11, 16:51
3-drzwiówka to bardzo zgrabne auto !
Obserwuj wątek
    • kosmiczny_swir Re: Honda HR-V (1998-2006) 09.04.11, 12:46
      Bardo fajnie wyglądające auto - zarówno w wersji 3d jak i 5d. Szkoda, że już tego auta nie robią. Mogliby jednak dać nieco lepszy napęd 4x4. Torsen sprawdziłby się dużo lepiej niż sprzędgło wielopłytkowe. Albo lepiej, zamiast 4x4, po prostu mechaniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu na przednią oś, a auto przejedzie wszędzie tma, gdzie z tym badziewnym haldexem, bez dodatkowego bagażu napędu tynej osi. Tyl, że 4x4 to lepsze hasło marketingowe niż różnicówka o ograniczonym poślizgu.
    • Gość: Gość Re: Honda HR-V (1998-2006) IP: 212.180.165.* 09.04.11, 13:13
      "Wynika to z wolnego działania układu. Napęd tylnej osi nader często zostaje dołączony zbyt późno, gdy auto grzęźnie w błocie lub piasku. "

"System 4x4 w tym przypadku traktować trzeba raczej jako element bezpieczeństwa i komfortu, który na śliskich jezdniach zadba o sprawniejsze przyśpieszanie, precyzyjne utrzymywanie założonego toru jazdy i utrzymywanie stabilności samochodu przy gwałtownych manewrach w krytycznych sytuacjach."

Bardzo się to jedno z drugim trzyma kupy....
    • Gość: Don Pedro Re: Honda HR-V (1998-2006) IP: 89.78.61.* 09.04.11, 13:55
      Jeżdżę HR-V-ką z ostatniego roku produkcji. To rzeczywiście solidne auto, bo wyprodukowane w Japonii. Jakie miałem problemy: z niewiadomych przyczyn jedna ze śrub mocujących fotel notorycznie sama się odkręcała, wreszcie została tak przykręcona że juz chyba nikt jej nie odkręci. Drugi problem to opisany w artykule siłownik centralnego zamka w jednych drzwiach - padł (po 4 latach). Ostatni problem z tej zimy, to grzałka sondy lambda - spaliła się. Zapaliła się kontrolka serwisowa. Trzeba wymienić całą sondę, koszt to jakieś 450 zł.
      Zawieszenie całkiem dobrze znosi dziurawe miejskie ulice (Wrocław). Samochód jest całkiem żwawy, ale trzeba nacisnąć na gaz, co się kończy 10-11 litrami w mieście (wersja 124 KM). Na trasie jeżeli nie przekracza się często 130 km/h to spala około 9 l, a gdy się ciśnie to i 12 można spalić, ale przy dosyć wysoko zawieszonym samochodzie opory są duże. Jak na tak mały silnik, osiągi są więcej niż zadowalające, bo rzeczywiście do setki jest 10 sekund, a moja HR-V-ka dobiła na liczniku do 200, co daje realne 193 km/h.
      Napęd 4x4 jest fantastyczny w zimie, daje duży komfort i poczucie bezpieczeństwa. Po przesiadce do innego auta, nawet naszpikowanego kosmitami i inną elektroniką, a z napędem na jedną oś, różnica jest ogromna. Fizyki nie da się oszukać... hasłami marketingowymi.
      Generalnie, auto nie jest przesadnie skomplikowane (co jest jego zaletą), jak na ten gabaryt jest dosyć lekkie, jest przewidywalne, i na drodze, i w kosztach. Jestem z niej (bo to ona: Honda) zadowolony. Dodatkowo ma w sobie coś, co przykuwa uwagę... nie tylko facetów :)
    • Gość: Don Pedro Re: Honda HR-V (1998-2006) IP: *.dynamic.chello.pl 09.04.11, 19:00
      @stefek: Moja Harfa jest ze mną od swojego urodzenia :)
      Najśmieszniejsze jest to że kupiłem ją w częstochowskim salonie Hondy, bo we Wro dealerzy nie byli skłonni do upustów, a jeden z Długołęki, to nawet posunął się do kłamstwa żeby wycofać się z obietnicy.
      Odtąd wszystkim doradzam: chcesz kupić auto w salonie, zadzwoń do wszystkich w promieniu 200 km. Róznice w cenach bywają zaskakujace!
    • Gość: M. Re: Honda HR-V (1998-2006) IP: *.xdsl.centertel.pl 09.04.11, 22:00
      Ja śmigam HRV od 2007. Auto właściwie bezobsługowe. Jedyny problem jaki miałem, to wysprzęglik, który padł pod koniec 2010 roku. A tak faktycznie moge się pochwalić, że jedynie leję paliwo i dokonuję regularnych przeglądów. Wiecej nie potrzeba.
      Zanim kupiłem ten samochód naczytałem się, że jednym z jego głównych problemów to haczący się 1 bieg i faktycznie to się sprawdziło. Jest to niestety przypadłość tego modelu. Wspomniany w artykule hałas zniwelowałem poprzez wygłuszenie obu par drzwi, co oprócz spadku hałasu poprawiło akustykę w aucie i moje caraudio gra całkiem przyjemnie. Nie bede ukrywał, ze to drugie było głównym celem wygłuszenia ;-).

W artykule wspomniano o świetnej widoczności ze względu na wysokość. To prawda, bo zarówno wysoka pozycja za kierownicą, jaki i fantastyczne lusterka sprawiają, że ma się poczucie panowania na drodze w tym aucie. Ma to jednak swój minus. Wysoka pozycja, to wysoki środek ciężkości i czasami przy zbyt pofałdowanych nierównościach buja tym autem niemiłosiernie. A sztywna tylna belka sprawia, że podróż tym autem na tylnej kanapie nie jest zawsze przyjemna. Jeżeli jednak ktoś jeździ tylko po asfalcie, lub przyzwoitymi lokalnymi drogami, to zarówno latem jak i zimą (4x4 miodzio) ten samochód to czysta przyjemność. Spokojne toczenie się, czasami szybsza jazda po mieście, to idealne środowisko dla HRV. Jak drugi samochód w domu IDEALNY.

Ja tym samochodem spełniłem swoje marzenie jeszcze z liceum, ale teraz pewnie bym już go nie kupił. Młoda osoba bez zobowiązań lub para spokojnie zapakuje się przejedzie, przewiezie prawie wszystko. Fajny patent z tyną kanapą i przednim fotelem, który można praktycznie złożyć. Aaaaa warto pamiętać, że ten samochód ma rejestracje na 4 osoby, a nie na pięć, bo można się zaskoczyć niemiło podczas kontroli. Warto też dokupić do niego podłokietnik, przydaje się w czasie jazdy i jako drugi schowek. Jeżeli w standardzie nie było przeciwmgielnych, to warto w to miejsce kupić ledowe światła do jazdy dziennej. Samochód ze względu na swoją wysokość ma problem z jazdą na światłach, a dokładnie, ci co mijają go z naprzeciwka. Tak wie, że można wyregulować, ale po dokonaniu regulacji ustawienia świateł, tak, aby nie oślepiały w czasie jazdy, gdy pojawiam się na przeglądzie rej. z Hondą, to często mam problemy u diagnostów, ponieważ oni uważają, że światła są za nisko. Ale już się przyzwyczaiłem.

Bardzo przyjemne auto, fajnie wygląda pomimo upływu lat idealne dla ludzi w wieku 20+
    • Gość: adas Re: Honda HR-V (1998-2006) IP: *.strong-pc.com 10.04.11, 09:55
      Napęd 4x4 tego auta to jego największa zaleta! To auto miejskie, nie off-roadowe! Napęd przydaje się głównie zimą, gdy trzeba ruszyć po zaśnieżonych czy oblodzonych polskich drogach, albo zaparkować pod blokiem w 20-cm śniegu, gdzie każde inne auto dawno się zakopie. Nic więcej od tego napędu nie potrzebuję, bo używam go do tego do czego został stworzony i sprawdza się idealnie. Jak ktoś potrzebuje blokady mostów itd. to niech sobie kupi terenówkę, a nie wymaga od zwykłego auta kosmicznych możliwości.
      Potwierdzam niezawodność i jakość wykonania, właśnie jestem po generalnym remoncie silnika (200K) i zawieszenia, po tych 10 latach bezproblemowej eksploatacji liczę na kolejne 5 a może i więcej.
    • Gość: bobik Re: Honda HR-V (1998-2006) IP: *.ip.netia.com.pl 02.06.11, 18:44
      Jak się czyta niektóre komentarze to ręce opadają- auto wspaniałe, bezawaryjne, wyprodukowane w.. i wymieniłem tylko- tu lista wymienionych elementów. W 2000 podchodziłem do zakupu takiej Hondy a w końcu kupiłem....Fiata Brava. Fiat o niebo lepiej wyposażony. Można się zdziwić ale przez całą eksploatację wymieniłem tłumik, świece plus przewody a przy 100 tys rozrząd i amorki. Według TUV najbardziej wadliwe auto:) Teraz fijaciol to dziadek z 200 paru tyś przebiegiem. Co do Hondy to niewątpliwą zaleta jest napęd. I tyle.
      • Gość: milosnik hond Re: Honda HR-V (1998-2006) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.05.12, 17:31
        No wlasnie - w Polsce Hondy HR-V rejestruje sie na 4 osoby i z tylu nie ma 5 pasa (np. biodrowego). Pytalem sie w jednym komisie i na pytanie czy gdybym zlecil zamontowanie 5 pasa z tylu w stacji diagnostycznej z uprawnieniami do zmian konstrukcyjnych to bym mogl zarejestrowac na 5 osob, uslyszalem odpowiedz, ze niestety nie. Czy to prawda? Z jakich powodow mozna tego zabronic, jesli specjalistyczna stacja montuje 5 pas? Przeciez tylnia kanapa jest szersza niz w niejednej malej osobowce 5 osobowej. Jesli ktos sie dobrze orientuje, to prosze o odpowiedz, bo bardzo zalezy mi na tej hondzie, ale potzrebna mi mozliwosc przewozenia sporadycznie 5 osoby.
    • Gość: GOŚĆ Re: Honda HR-V (1998-2006) IP: *.connectit.pl 12.12.11, 13:38
      pierwsze hr-v kupiłem w 2005/XII2000r/przebieg 137tys auto sprowadzono z Włoch z zewnatrz i wewnątrz widać że bardzo zaniedbane...potem miałem remont domu czyli gipsy i cementy woziłem non stop przez 9miesięcy ..i nic.auto sprzedałem z przebiegiem 235 tys ..ze łzami w oczach..oprócz płynów,olejów i filtrów wymieniłem tylko akumulator..sprzedałem bo..kupiłem nowsze hrv z 4x4..co ciekawe ten pierwszy zawieszenie,tarcze i klocki od nowości..ten drugi mam od 3lat awaria sondy lambda i to wszystko.doskonałe auto spalanie 7-8l..jedyny minus to hałas pow 130km/h.żaden fiat,żadna skoda,żaden japończyk produkowany we FRANCACH lub GB.Czekam na następcę hrv ale tylko z....JAPAN.
    • Gość: Gość Re: Honda HR-V (1998-2006) IP: *.016.c78.petrotel.pl 23.04.12, 18:58
      Rzeczywiście niektóre komentarze ocierają się chyba o zazdrość.Niektórym ciężko znieść że uzytkownik Hondy HR-V "wypoczywa" a nie leczy swoje auto w serwisie samochodowym. Auto godne uwagi zwinne,funkcjonalne w lecie i zimie.Krawężniki,doły,śnieg nie robia wiekszego wrażenie.Jestem zadowolony że autko mi słuzy perfekcyjnie.
      • piotr33k2 Re: Honda HR-V (1998-2006) 17.05.12, 23:49
        Gość portalu: Gość napisał(a):

> Rzeczywiście niektóre komentarze ocierają się chyba o zazdrość.Niektórym ciężko
        > znieść że uzytkownik Hondy HR-V "wypoczywa" a nie leczy swoje auto w serwisie
        > samochodowym.
        gwoli prawdy to dotyczy wiekszosci modeli hondy nie tylko hondy HR-V ,ja trafiłem na civica i mam tak samo ,nic tylko raz do roku na wymiany eksploatacyjne ewentualny przeglad i kontrola zawiesznea, hamulców pozatym lac paliwo i jezdzic . a honda HR-V zawsze mi sie podobała i chciałem ja miec ale trafil sie civic i jestem tez super zadowlony szczególnie po wczęsnieszjszych doświadzczeniach z francuzami ,kto raz kupi honde zawsze bedzie nastepne tez chciał miec w pierwszej kolejnosci honde ,pozdrowienia dla wszystkich hondziarzy , he he.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka