Dodaj do ulubionych

Skoda Superb 1.6 TDI | Za kierownicą

• heimo Re: Skoda Superb 1.6 TDI | Za kierownicą 11.07.11, 11:58
      Jeżdżę służbową Octavią 105 KM, pewnie waży niewiele mniej. Kolega który pisał o wyprzedzaniu tirów - pachnie od ciebie nieznajomością podstawowych faktów.

Moc potrzebna jest do osiągania wysokich prędkości. Do przyśpieszania potrzebny bardziej jest wysoki moment obrotowy. Zapewniam cię, że 105 kM i 300 Nm to super zestawienie i nie ma problemów z wyprzedzaniem. Co prawda ten 1.6 TDI ma mieć tylko 250Nm i to może sprawiać problem, ale raczej niewielki.
    • swinton Re: Skoda Superb 1.6 TDI | Za kierownicą 11.07.11, 12:05
      @Czujny - coś ty wąchał dzisiaj? Swoje gacie czy skarpetki.

A teraz coś dla normalnych - Jaguar XF 2.2D

FUEL CONSUMPTION
      Urban (mpg / ltr/100 km) 42.8 (6.6)
      Extra Urban (mpg / ltr/100 km) 58.9
      Combined (mpg / ltr/100 km) 52.3 (5.4)
      Carbon Dioxide emissions (g/km) 149.0

Do setki 9 sekund.

Nie tylko Kalisz może sobie na XF pozwolić.
      W/g gazety obecnie 1GBP = 4.49PLN
      Cena najtańszego to 30500 funtów = 137000 złotych.

Czujny oczywiście wybierze Skodę bo ona więcej pali i jest wolniejsza.
    • swinton Re: Skoda Superb 1.6 TDI | Za kierownicą 11.07.11, 12:27
      @TT Przebija przez ciebie zazdrość. Co w/g ciebie będzie prestiżowe na osiedlu?
      Pewnie też byś chciał jak Kalisz być na stronach Faktu. Skoda tego nie załatwi.

Rozglądnij się po blokowisku i policz te Audi, Mercedesy i BMW. Pewnie zabraknie ci palców. A teraz policz Jaguary - nawet jedna ręka przeciętnego stolarza wystarczy.

• Gość: Hubik Re: Skoda Superb 1.6 TDI | Za kierownicą IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.07.11, 12:48
      A najlepsze są komentarze ekspertów o wysokim momencie obrotowym gwarantującym super osiągi przy wyprzedzaniu heehehe Proponuję ochłonąć, przeczytać nieco literatury fachowej a potem się wypowiadać. Generalnie silniki diesla nadają się do ciągników siodłowych ewentualnie autobusów, ale buraczarnia taka jak 90% naszego społeczeństwa wymusza wykorzystanie ich w samochodach osobowych. Jak cudownie mieszać lewarkiem od zmiany biegów co chwila, bo przecież te Wasze diesle nie mają nic wspólnego z elastycznością (którą mierzy się zdolność do osiągania szerokich zakresów obrotowych a nie prędkości). No, ale nie ma co tłumaczyć filozofii pomruku rasowej V6 w benzynie komuś, dla kogo terkot diesla połączony ze 100KM jest szczytem marzeń :)
      • heimo Re: Skoda Superb 1.6 TDI | Za kierownicą 13.07.11, 21:32
        Gość portalu: Hubik napisał(a):

> A najlepsze są komentarze ekspertów o wysokim momencie obrotowym gwarantującym
        > super osiągi przy wyprzedzaniu heehehe Proponuję ochłonąć, przeczytać nieco lit
        > eratury fachowej a potem się wypowiadać.
        Widzę, że coś czytałeś, ale niewiele potrafisz zastosować w praktyce.
        Jedziesz samochodzikiem za ciężarówką, ciągnie się korek jak skrwsn, jedziesz 12 km za tym kolesiem 90km/h. Widzisz dziurkę. Co robisz:
        1/ ja w Octavi jak jechałem na V biegu tak wciskam gaz i mijam go w trzy sek. (tyle zajmuje przyśpieszenie do 120 km/h na V)
        2/ ty w benzynce 190 Nm zaczynasz gmerać wajchą - jedziesz przecież na V od 12km. Wrzucasz trójkę. Ja już jestem z przodu. Międzygaz, puszczasz sprzęgło, startujesz. Kończysz manewr równo ze mną, zużywając 2x więcej paliwa, machając wajchą i obciążając sprzęgło.

Jeśli jesteś napalonym gó...arzem - plus dla ciebie, bo są emocje i jest fun.
        Jak jedziesz z dwójką dzieci z wakacji - żona się wkrwia bo rozlała herbatę przy zrywie, teściowa się drze, że jedziesz strasznie szybko (bo silnik brzęczy), dzieciaki się drą - tata gazu.

Wszystko kwestia potrzeb.

> Generalnie silniki diesla nadają się d
        > o ciągników siodłowych ewentualnie autobusów, ale buraczarnia taka jak 90% nasz
        > ego społeczeństwa wymusza wykorzystanie ich w samochodach osobowych. Jak cudown
        > ie mieszać lewarkiem od zmiany biegów co chwila, bo przecież te Wasze diesle ni
        > e mają nic wspólnego z elastycznością (którą mierzy się zdolność do osiągania s
        > zerokich zakresów obrotowych a nie prędkości).

Szeroki zakres obrotów w ciągniku siodłowym - uśmiałem się. Toż to zakres od 1200 do 2400 obr/min i 15 międzybiegów.
        Zapewniam cię, że wachluję dużo mniej lewarkiem niż gdy jeździłem Volvo S40 2 turbo.

• Gość: Czujny Re: Skoda Superb 1.6 TDI | Za kierownicą IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.07.11, 13:07

@Hubik,

Ja Ci zaraz wytłumaczę o co chodzi z tymi dieslami w tym dzikim i złodziejskim kraju. Otóż nie chodzi o żadną oszczędność. Diesle są popularne bo można do nich

1. lać olej z marketów czy innych biedronek,

2. lać kradzione paliwo, kupowane od złodziei zwanych kierowcami tirów,

3. lać olej opałowy,

4. lać olej, który przez buractwo i innych guanojadów miałby być używany do
      maszyn rolniczych.
      ...

...

DLATEGO W TYM ZŁODZIEJSKIM I DZIKIM KRAJU DIESLE SĄ TAK POPULARNE.

• swinton Re: Skoda Superb 1.6 TDI | Za kierownicą 11.07.11, 13:24
      @mrox

Byc może ceny Jaguarów w Polsce odbiegają od Wlk.Brytanii (na niekorzyść Polski).
      Jaguary z kierownicą po lewej stronie można zamówić w Wlk.Brytanii i o cenę też mozna się targować.

Tu już masz za 1 tysiąc taniej niż cena z broszury:

tinyurl.com/6kp2z7r

• flugzeugwerke Re: Skoda Superb 1.6 TDI | Za kierownicą 11.07.11, 14:24
      Ktoś lubi brzmienie benzynowego V6 ( to takie "V" dla biednych, żeby zmieściło się do średniaka ), a kogoś innego drażni, że jest to taka grzałka, której efektem ubocznym jest napęd kół ponieważ wykorzystuje nieoptymalny obieg.
      Typowa wojna religijna umysłów ograniczonych barierami mentalnymi, a tym czasem i Volvo i Volkswagen i Ford i Opel i SAAB, i parę innych jeszcze marek ma w ofercie auto o niskiej emisji/niskim zużyciu paliwa -bo to się po prostu wiąże z dobrym interesem.
    • Gość: q Re: Skoda Superb 1.6 TDI | Za kierownicą IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.07.11, 15:20
      Q Czujny, tak czytam wszystkie wypowiedzi, Ty masz chyba jakiś problem z dzieciństwa albo w życiu CI nie wyszło. Strasznie generalizujesz wszystko, uważasz że Polacy któzy jeżdżą BMW czy Audi to buraki? A do jaguara chcesz założyć gaz żeby mieć v8 pod maską zamiast diesla. Kim Ty jesteś żeby oceniać że Jag. z dieslem to profanacja, takie są wymagania rynku.
      Co do Skody, fakt 1.6 105km to jest po prostu "TOCZKA" nie samochód, ale skoro są ludzie chcący takową kupić, to spoko ja to szanuję.
    • Gość: Habla Habla Re: Skoda Superb 1.6 TDI | Za kierownicą IP: *.adsl.inetia.pl 11.07.11, 16:14
      "Przed wieszaniem psów na tym samochodzie proponuję jednak zauważyć, że to ma być najoszczędniejsza wersja Superba. Moim zdaniem więcej sensu ma duża Skoda z małym dizlem, niż choćby przywołany przez kogoś Jaguar S-Type 2.7D, 206 KM. Skoda niczego nie udaje, a jak ktoś chce jeździć na oparach, to specjalnie dużej mocy nie potrzebuje, za to Jaguar z dizlem udaje sportowego sedana z górnej półki, a nie jest ani sportowy, ani za bardzo z górnej półki (fordowskie geny), ani nie brzmi, ani specjalnie mało nie pali, jeśli nim normalnie jeździć, za to za bajki i mity trzeba słono w salonie zapłacić"

Gadasz jakbyś nie srał z rana. Jeździłem Peugeotem 607 2.7 hdi biturbo 204 KM, dokładnie ten sam silnik co Jagu + skrzynia 6-biegowy tiptronic z Porsche. Taki tandem sprawuje się wyśmienicie. S-typem z tym silnikiem nie jechałem, ale idę o stówę, że tam z uwagi na tylny napęd sprawy mają się jeszcze lepiej.
    • Gość: Habla Habla Re: Skoda Superb 1.6 TDI | Za kierownicą IP: *.adsl.inetia.pl 11.07.11, 16:15
      @jacek

"Przed wieszaniem psów na tym samochodzie proponuję jednak zauważyć, że to ma być najoszczędniejsza wersja Superba. Moim zdaniem więcej sensu ma duża Skoda z małym dizlem, niż choćby przywołany przez kogoś Jaguar S-Type 2.7D, 206 KM. Skoda niczego nie udaje, a jak ktoś chce jeździć na oparach, to specjalnie dużej mocy nie potrzebuje, za to Jaguar z dizlem udaje sportowego sedana z górnej półki, a nie jest ani sportowy, ani za bardzo z górnej półki (fordowskie geny), ani nie brzmi, ani specjalnie mało nie pali, jeśli nim normalnie jeździć, za to za bajki i mity trzeba słono w salonie zapłacić"

Gadasz jakbyś nie srał z rana. Jeździłem Peugeotem 607 2.7 hdi biturbo 204 KM, dokładnie ten sam silnik co Jagu + skrzynia 6-biegowy tiptronic z Porsche. Taki tandem sprawuje się wyśmienicie. S-typem z tym silnikiem nie jechałem, ale idę o stówę, że tam z uwagi na tylny napęd sprawy mają się jeszcze lepiej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się