Dodaj do ulubionych

silnik powyżej 2.0 , 18,6% akcyzy a Urząd Celny

01.08.11, 16:58
Czy urzad celny w kazdym przypadku weryfikuje kwote na umowie z cenami katalogowymi ? Przez te 18,6 % kompletnie nie oplaca sie sprowadzic cokolwiek niewiele przekraczajacego 2000 cm, a przeciez takie auta sprowadzane jeżdza po ulicach i nie wierze ze kazdy z nich zaplacil po kilka tys podatku akcyzowego.
Obserwuj wątek
    • akodo78 Re: silnik powyżej 2.0 , 18,6% akcyzy a Urząd Cel 01.08.11, 18:58
      UC weryfikuje a raczej koryguje jeśli kwota za jaką kupiłeś odbiega od wyceny z Eurotaxu podobno o więcej niż jakaś procentowa wartość. Choć niestety to podobno jest mocno uznaniowe zależnie od Urzędu Celnego. Ja mogę powiedzieć Ci jak jest w Krakowie.

Kupiłem samochód powyżej 2l bardzo tanio, skorygowali mi do najniższej wartości jaką mieli w Eurotaxie i wyszło nieznacznie wyżej niż miałem na umowie. Podsumowując - zapłaciłem akcyzy ok 30% tego czego się obawiałem przy najgorszych założeniach więc jestem super zadowolony :)
        • akodo78 Re: silnik powyżej 2.0 , 18,6% akcyzy a Urząd Cel 01.08.11, 23:49
          nie no, jak później?
          Idziesz do UC składasz dokumenty na których jest wyliczenie ile masz do zapłaty akcyzy po czym pani przybija pieczątkę i tę akcyzę w okienku obok płacisz. Natomiast jeśli w momencie składania dokumentów pani zweryfikuje wartość samochodu i ta okaże się inna niż "pokazuje komputer" to musisz nanieść poprawkę na formularz i wpisać kwotę jaką komputer pokazał :)

jest jeszcze opcja z rzeczoznawcą, jeśli auto ma istotne mankamenty obniżające jego wartość to aby to uwzględnili w UC musisz mieć właśnie taką opinię (która oczywiście mogą zakwestionować)
          • analny_wybawca Re: silnik powyżej 2.0 , 18,6% akcyzy a Urząd Cel 02.08.11, 17:55
            >Natomiast jeśli w momencie składania dokumentów pani zweryfikuje wartość samochodu
            > i ta okaże się inna niż "pokazuje komputer" to musisz nanieść poprawkę na form
            > ularz i wpisać kwotę jaką komputer pokazał

Żeby było ciekawiej - tabela eurotaxu "idzie w ruch" jeśli cena deklarowana pojazdu odbiega o więcej niż 30% W DÓŁ. Jeśli ktoś sprowadzi sobie malucha z 1980r w agonalnym stanie, a na umowie będzie miał 1mld dolarów to zapłaci akcyzę od tej kwoty, jeśli wpisze 1 dolar to zapłaci z tabeli eurotaxu. O tym dowiedziałem się próbując oclić swoje auto z realną wpisaną kwotą na umowie (auto było naprawdę w bdb stanie, zapłaciłem za nie więcej niż za igiełki w PL, a że nie lubię oszukiwać to wpisałem realną cenę na umowie)
            --
            rysiekk111 napie...ł:
            jedynym realnym wyjąściem wydaje się wprowadzenie zakazu emisji spalin w miastach
            • szela81 Re: silnik powyżej 2.0 , 18,6% akcyzy a Urząd Cel 03.08.11, 22:38
              dlatego właśnie jest dużo ofert typu bmw 7 jako auto specjalne
              dajesz kogut i skrzynkę z narzędziami i masz assistance i akcyzy nie płacisz ;)
              tak samo land rover discovery lub porsche cayenne VAN - akcyzy nie płacisz
              i dużo innych wesołych pomysłów, zależnych od samopoczucia na stacji diagnostycznej
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się