Dodaj do ulubionych

Który diesel wybrać Golf IV Octavia czy MB W202?

29.08.11, 15:42
Witam,
Który bedzie tańszy w eksploatacji i lepszy?
Mam ok 15000 do wydania na kombi w dieselu.
Biorę pod uwagę VW Golf IV lub Octavia SDI ewentualnie 90 KM TDI oraz MB W202 220 75KM lub 220 o mocy 90 KM lub ewentulanie W124 250D 20V. Samochód musi mieć klimę.
I tu pytanie nteresuje mnie w jakim przedziale czasowym i przy jakich silnikach (oznaczenie kodowe) o zapłonie samoczynnym TDI 90 KM oraz SDI 68 KM montowano w Octaviach i Golfavh 4:
1.koła dwumasowe,
2. pompowtryskiwacze PD,
MB W202 z silnikeim 220D występowały w dwóch wariantach 75 i 90 KM - czy różnią się tylko głowicą (2-4 zaworowa)? I czy i od którego roku zrezygnowano z pomp Lukasa?
MB W124 250D 20V spali więcej niz pozostałe ale gdyby mi się trafił w dobrym stanie to też biorę go pod uwagę.
Pozdrawiam
Zybi56
Obserwuj wątek
    • analny_wybawca Re: Który diesel wybrać Golf IV Octavia czy MB W2 29.08.11, 20:07
      W żadnym SDI i TDI 90KM nie występują "pompki" w Golfie IV. Na pompowtryskach były silniki ASZ (130KM) i ARL (150KM), a potem jakieś wynalazki typu 101KM czy 115KM (oznaczenia ATD, AXR, AUY i AJM). Silniki 90KM (AGR) to silniki na pompie wtryskowej. Ani AGR, ani AGP (1.9 SDI 68KM) nie miały kół dwumasowych z tego co wiem (tu nie jestem do końca pewien czy w późniejszych latach VW nie zaczął stosować dwumasów w tdi 90KM)

Nie wiem czemu tak boisz się pompowtrysków i koła dwumasowego. Dziś koszt wymiany kompletu pompek w ASZ czy ARL (pompki z końcówką nazwy AL, najmocniejsze w 1.9) jest porównywalny z kosztem wymiany pompy wtryskowej. Pompowtryski pracują ciszej, znacznie kulturalniej i mają lepszy "dół". Jedynie czego bym nie polecał to silników 101 i 115KM, jeśli pompki to tylko ASZ (ARL są często pozajeżdżane)
      --
      rysiekk111 napie...ł:
      jedynym realnym wyjąściem wydaje się wprowadzenie zakazu emisji spalin w miastach
    • misiak.bk Re: Który diesel wybrać Golf IV Octavia czy MB W2 31.08.11, 12:05
      O VW wszystko ci wyłożono. O MB to powiem tak. 15 tys. na w202 kombi z silnikiem diesla to troszkę na styk a wręcz przymało. W 202 kombi nie było diesla 75 KM. Był tylko w sedanach z rocznika 1993-1995 (delikatnie zmodyfikowany silnik od w 124 z rzędową pompą bosch). 220 d to silnik z 4 zaworami na cylinder o mocy 95 KM z pompą rotacyjną lucas. Chodzi fajnie jest oszczędny ale w razie problemów z pompą koszt naprawy może wynieść do 3 tys. zł. 220 wolnossący zawsze jest z pompą lucas. Dopiero po wprowadzeniu CR wszedłu układ bosch. W124 250 20V z klimatyzacją i w wersji kombi w bardzo dobrym stanie kosztuje od 20 tys. w górę. W202 potrafi rdzewieć ale bez tragedii. Jeśli ma być ekonomiczny wóz kombi, szukaj c200 cdi z rocznika 98-99 (przebieg w tej cenie od 300 tkm w górę). Moc 102 KM jest w zupełności wystarczająca, części obecnie są bezproblemowo dostępne w rozsądnych cenach.
    • jasiek-23 Re: Który diesel wybrać Golf IV Octavia czy MB W2 06.09.11, 09:24
      Jesli masz garaz i malo jezdzisz zimaa to moze i ten w202 nie beedzie najgorszy. Przed zakupem obejrzyj ile jest tynku na aucie i poodwijaj uszczelki na drzwiach bo pod nimi w 90% ..domyslasz siee co jest? To auto nie rdzewieje tylko gnije..W 124 znacznie lepszy tylko dlaczego akurat 20v skoro 10v jest trwalszy i lepszy? O VW nie chce mi siee nawet pisac ,mam jeszcze volvo z silnikiem 2.5tdi R5 podobno jednym z bardziej udanych motoroow vw,nie chcee nawet myslec jakie saa te mniej udane ,polecilbym je raczej komus kogo nie lubie
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się