Dodaj do ulubionych

Kupno auta-umowa czy faktura czy można to i to

16.10.11, 15:29
I nie chodzi mi u o odp. typu:faktura wystarczy, bo to wiem.
Chodzi o to, że na umowie są te różne klauzulki i można od niej odstąpić, w razie czego (jakieś wady np), a od faktury?

Czy otrzymanie faktury nie stoi na przeszkodzie spisaniu umowy? Tak, dla mnie?
Bo z kolei faktura zwalnia mnie, z tego słyszałam, z podatku PCC..
I czy przelew kwoty na konto sprzedawcy do dowód na zakup auta...?
--
>>kochać to patrzeć w tym samym kierunku<<
Obserwuj wątek
    • hipohondryk1 Re: Kupno auta-umowa czy faktura czy można to i t 16.10.11, 17:31
      Na FV sprzedaje firma, zwykle komis, więc to regulują odpowiednie przepisy i umowy spisywać na w razie co nie trzeba, bo jak się okaże bity/klepany to i tak trzeba się sądzić. Większość klauzuli na zwykłej umowie między osobami prywatnymi też w bajki wsadzić, bo ogólnie widziały gały co brały. Zresztą to samo tyczy się zakupów w komisie. Bierz FV, ominiesz podatek, zawsze to parę zł. I koniecznie ksero wpisu do ewidencji że firma ma pozwolenie na handel autami, bo WK przeważnie wołają w przypadku FV.
      • ejkumkejkum2 Re: Kupno auta-umowa czy faktura czy można to i t 16.10.11, 22:26
        hipohondryk1 napisał:

Bierz FV, ominiesz podatek, zawsze to parę zł. I koniecznie ksero wpisu do ewidencji że firma ma pozwolenie na handel autami, bo WK przeważnie wołają w przypadku FV.

uuu, a tu to chyba nowy problemik...
        Bo to nie firma, która handluje autami, tylko facet, który ma jakas tam firme swoja-budowlana chyba i brał auto na te firme i teraz mi chce wystawic fakture...
        To ok?
        Ale mówił cos ze auto kupował za gotówke i dowód rejestr jest na niego.
        W ogłoszeniu tez podał, ze wystawia fakture..
        i nie wiem, jak z tym odliczeniem, czy zwolnieniem mnie z podatku, bo facet cos mówił o jakichs srodkach trwałych.....ale nie wiem, o co chodzii.
        No i jak bym miała nie byc zwolniona z podatku, to po co mi wtedy faktura...
        Czy w ogole sam fakt, ze sie ma firme, wystarczy by wystawiac faktury, nawet za auto, które nie słuzyło firmie?
        bo wiem, ze facet ma inne auto, a tym co mam ja kupic, jezdziła jego zona..
        Skomplikowane-jak z tego wyjsc.
        przepraszam za brak polskich liter..
        --
        • celicaman Re: Kupno auta-umowa czy faktura czy można to i t 17.10.11, 10:44
          > Bo to nie firma, która handluje autami, tylko facet, który ma jakas tam firme s
          > woja-budowlana chyba i brał auto na te firme i teraz mi chce wystawic fakture..
          Każda firma (VATowska) sprzedając coś zobowiązana jest do wystawienia faktury VAT. I dotyczy to nie tylko ich wyrobów ale też np. sprzedaży środków trwałych.
          > Ale mówił cos ze auto kupował za gotówke i dowód rejestr jest na niego.
          Nieważne jak płacił, ale jak faktura ma być wystawiona przez firmę, to auto musi być własnością firmy. No chyba, ze firma budowlana trudni się komisem aut używanych.
          > i nie wiem, jak z tym odliczeniem, czy zwolnieniem mnie z podatku, bo facet cos
          > mówił o jakichs srodkach trwałych.....ale nie wiem, o co chodzii.
          Pogadaj z jakimś księgowym jak to wygląda
          tinyurl.com/3lqnret
          > Czy w ogole sam fakt, ze sie ma firme, wystarczy by wystawiac faktury, nawet za
          > auto, które nie słuzyło firmie?
          Nie ważne komu służy auto, ważne kto jest właścicielem auta.
          • ejkumkejkum2 Re: Kupno auta-umowa czy faktura czy można to i t 17.10.11, 20:08
            celicaman napisał:

> Każda firma (VATowska) sprzedając coś zobowiązana jest do wystawienia faktury V
            > AT. I dotyczy to nie tylko ich wyrobów ale też np. sprzedaży środków trwałych.
            > > Ale mówił cos ze auto kupował za gotówke i dowód rejestr jest na niego.
            > Nieważne jak płacił, ale jak faktura ma być wystawiona przez firmę, to auto mus
            > i być własnością firmy.
            > Nie ważne komu służy auto, ważne kto jest właścicielem auta.

Dziękuję za odpowiedź.
            I linka, chociaż dla mnie to kupa teorii i nie ma tam odpowiedzi na moje pytanie.
            Czy jest ok, że auto jest na firmę ale karta pojazdu i dowód rejestracyjny imienny-na właściciela auta/firmy?
            Może banalne pytanie, ale musze wiedzieć.
            CHodzi o to, że mając fakturę tylko (bo nadal nie wiem, czy moge tez spisac umowę), nie mam gwarancji, że auto np nie jest na raty albo zastawem, albo zajęte przez komornika itp..
            Czego dopełnić, abym potem nie była stratna i jeszcze miała problemy.
            Czy sam fakt że jest karta pojazdu jest ok?
            Bo cos czytałam, że np jak by nie było ok, to by nie było dokumentów, bo by były np w banku, w przypadku załóżmy leasingu czy kredytu...
            Jak się zabezpieczyć przed tym wszystkim, biorąc tylko fakturę
            Bo w umowie jest taki punkt-auto nie jest zajęte, nie ma osób trzecich, wad prawnych itd...Coś takiego.
            Czy na fakturze można napisać takie oświadczenie.
            Proszę o odp, jeśli ktoś wie , bo jutro jestem umówiona na kupno, a jeszcze tyle wątpliwości.
            Właściciel mówi, że jest płatnikiem VAT i jest zwolniony z wat.
            O co tu chodzi bo dla mnie to sie wyklucza.
            Kto ponosi opłatę-ten podatek PCC... Ja? Czy ja też jestem zwolniona, bo czytałam że jak jest faktura to sie nie płaci.
            Ale--kto wtedy płaci...
            ?
            Z góry dziękuję.

--
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka