• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Do forumowych przemytnikow samochodow hehe Dodaj do ulubionych

• 06.12.11, 18:58
    pytanie powazne:

moze bede jeszcze sciagal IS-F'a

i teraz jak najkorzystniej powymieniac waluty (nie sledze tych pie...o frankach, srankach itp.)

- mam w skarpecie gotowe w CHF
    - musze miec USD

jak najkorzystniej zamienic i tak zeby sie jakis polski US nie przyjebal skad i jak itp.

za gramanica CHF na USD od razu
    przez pomroczna CHF na PLN i potem na USD albo w pomrocznej CHF na USD od razu?

im wiecej zmian na kazdej jakis ch... zarabia ale nie wiem jak to tam z tymi kursami sie bedzie bardziej opylac - np moze lepiej wziac frany i sie umowic w pomroczanskim kantorze (tylko ze to sporo kasy)

pytam bo do tej pory mialem od razu USD a teraz mam z rozliczen w ch... CHF

watpie czy ktos sie bendzie orientowal ale i tak pytam tu bo to w koncu nasze forum

moze sa jakies firmy co sie zajmuja wymiana wiekszej ilosci po lepszym kursie tylko nie jakies jebane travelexy

jak to dojdzie do skutku to juz nie wiem co opyle a co opie...: GS, ISF czy M45S hehe - chyba IS-F bo z 10 roku jest zostawie zeby sie scigac z dyzlami 1.9TDI od mastersa hehe
    • 06.12.11, 19:46
      szymi, Ty się z tedeików nie śmiej :D
      www.youtube.com/watch?v=biyc_2ZI4DQ
      --
      rysiekk111 napie...ł:
      jedynym realnym wyjąściem wydaje się wprowadzenie zakazu emisji spalin w miastach
    • 07.12.11, 12:21
      Wymień CHF na USD w CH. Waluta danego kraju jest zawsze najmocniejsza w swoim kraju.

--
      [img]http://www.wojcicki.biz/email/wozek3.gif[/img]
      Frank
      • 07.12.11, 14:46
        oanda.com
        wymiana po kursie na dana chwile z oplata 20$ za tranzakcje /suma dowolna
    • 07.12.11, 16:31

--
      "Czego chcą ludzie, których nie pociąga ani cnota, ani przemoc? Korupcji!" - Louis Antoine Léon de Saint-Just
      • 07.12.11, 19:30
        fajny gadżet ale tylko dla hobbistów i ew. dla kredytowych franciszkanów, którzy ratkę zdecydowali się płacić w walucie; tak ze dwa koła można wymienić ale powyżej tej kwoty to już się robi lipa a jak musisz zapłacić np; 30 tysięcy i do tego w jakimś konkretnym terminie to w zasadzie walutomat odpada..... Niby spread masz dużo niższy ale za to za cholerę nie wiesz kiedy uda ci się dokonac transakcji; może być "za chwilę" ale może tez odbyć się za miesiąc...
        --
        Swan
        ** Just say no to drug reps **
        nofreelunch.org/
        • 07.12.11, 22:18
          a to juz zalezy od kursu, kocie. Akurat w parze walut USD/CHF na walutomacie ruch niewielki, tez sobie szymi wymyslil. Ale w parze EUR/PLN ruch jest wystarczajacy, zeby natychmiastowa wymiana 30 tysiecy (czego?) nie stanowila problemu, ofert dosc po obu stronach.
          --
          "Czego chcą ludzie, których nie pociąga ani cnota, ani przemoc? Korupcji!" - Louis Antoine Léon de Saint-Just
    • 07.12.11, 19:25
      czesc faktur płacę w CHF ale ja mam kase na legalu (w banku) a nie w skarpecie więc nie muszę się cykać, że ktoś wpadnie na pomysł by zapytać skąd ją wziąłem tylko robię przelew, bank kupuje dla mnie walutę i resztę mam w zadzie ...

Ty? Szymek? Z czego ty w zasadzie żyjesz? Dilujesz trochę? Mówiłeś, ze pasiesz świnie a ja się zastanawiam skad u hodowcy świń biorą się franciszki w skarpetach... :-)

--
      Swan
      nofreelunch.org/
      • 07.12.11, 20:57
        > Ty? Szymek? Z czego ty w zasadzie żyjesz? Dilujesz trochę? Mówiłeś, ze pasiesz
        > świnie a ja się zastanawiam skad u hodowcy świń biorą się franciszki w skarpe
        > tach... :-)

kupilem kilka krow we fioletowe laty i sprzedajem na lewo szwajcarom mleko z tych krow do fabryki milka hehe

nie diluje ale nie mogem napisac z czego zyjem hehe, raz babcia pomaga raqz dziadek i jakos idzie
        • 08.12.11, 08:24
          dlatego tyle piany bijesz jak to niedobre państwo obywateli śledzi i zamęcza, boisz się że w końcu po ciebie przyjdą:)
          --
          nima
          • 08.12.11, 08:40
            e to juz jest inna para kaloszy

panstwo chce miec monopol na przekrety

jak biedny s.p. Lechu Grobelny sie ulotnil z kasa z BKO to byl publik-enemy numero uno

ale jak doniu z winsentem majstroja przy swoim BKO zwanym ZUS to sie nazywa "reforma" choc dla srednio rozwinietego ucznia gimnazjum jest oczywiste ze i to i to jest piramida finansowa

jak ktos diluje koksem i znajda u niego chociaz z gram to jest publik-enemy, wielki bandyta i idzie siedziec

ale jak ktos ma licencje od winsenta na produkcje etanolu, kapslowania go w butelki i grzecznie placi akcyze to moze wysyalc tego w polske dziennie kilka tirow kazdy po 40 ton i wszystko gra hehe

jak gowniarze ida na dziesione i zwina komus torbe z 10 zyli to bandyci i zlodzieje

ale jak donio z winsentem zajebia 10 mld z rezerwy demogreaficznej ktora miala byc nieruszalna i zlamia konstytucje przy tym to "robia to dla naszego dobra" hehe

i 1001 innych przypadkow (brak respektowania praw nabytych, dzialanie prawa wstecz, zaprzestanie zasady niewinny dopuki nie udowodni mu sie winy itp)

stad czasem jakies moje posty o pomrocznej z niczego innego hehe
            • 08.12.11, 08:55
              gdyby nie faky, zę biorę udział w przetargach to tez bym dymał to państwo tak jak robi to każdy rozsądny człowiek znający wartość swojej pracy....
              Nie wiem czy dasz wiarę ale ja nawet kuziwa abonament rtv uczciwie płacę jak jakiś zidiociały leszcz...
              Z utęsknieniem czekam na dzień w którym pękną granice i będę mógł wyrównać rachunki z tymi, któryz ten kraj zorganizowali i mam nadzieję, zę doczekam takiego dnia zanim jakiś parkinson czy inny altzheimer mnie dopadnie... Ponoć zemsta jest nektarem bogów i nie przebaczyłbym sobie gdyby go nie spróbował ..:-)

Drżyjcie urzędnicy bo to do was piszę... Ty wy poniesiecie odpowiedzialność za kanty rządących bo oni sami będa w tym czasie będą już na Florydzie więc z braku laku was wypatroszę..
              --
              Swan
              nofreelunch.org/
              • 08.12.11, 09:31
                to mnie zawsze dziwi, z pozoru mądrzy ludzie widzą zwykłą biurwę jako ucieleśnienie zła.
                siedzi taki wymoczek, wydaje tablice rejestracyjne albo i nie, zależy co mu jakiś regulamin każe, a ludzie go traktują, jakby to on te prawo tworzył.
                --
                nima
                • 08.12.11, 22:57
                  jasne... Urzędnicy to takie wykorzystywane przez cwaniaczków-polityków baranki z pieczątkami, których jedynym marzeniem jest zrobić dobrze obywatelowi...
                  Wiesz Wójek ... ja duży już jestem i niestety ale mam częsty (zbyt częsty) kontakt z tymi twoimi barankami i jak kiedyś szczęście się do mnie uśmiechnie i będe mógł ich wypatroszyć bezkarnie to uwierz mi, ze zrobię to z czystą przyjemnością... Nawet mi ręka nie zadrży...
                  --
                  Swan
                  nofreelunch.org/
                  • 09.12.11, 08:39
                    Nic nie zrozumiałeś.
                    I to nie są moje baranki.
                    --
                    nima
              • 15.10.14, 12:19
                Ja sie tam naczytalam o tym walutomacie i powiem, ze opinie sa tragiczne. Np. tutaj nie wierze wlasnym oczom ;o
        • 08.12.11, 09:00
          nie diluje ale nie mogem napisac z czego zyjem hehe

rozumiem... Znaczy; jesteś jakimś burmistrzem albo przynajmniej kierownikiem rejonowego Urzędu Skarbowego...
          --
          Swan
          nofreelunch.org/
          • 08.12.11, 10:44
            "Ty? Szymek? Z czego ty w zasadzie żyjesz? Dilujesz trochę? Mówiłeś, ze pasiesz świnie a ja się zastanawiam skad u hodowcy świń biorą się franciszki w skarpetach"

a co w tym dziwnego? chyba nie myślisz, że ktoś kto prowadzi gospodarstwo rolne na np. 1000 ha rozlicza się z każdej złotówki i na wszystko wystawia faktury? tam samego oleju napędowego zamawia się kilka ton tygodniowo, opałowego drugie tyle, żarcia dla świń tirami trzeba zwozić itp. chyba jesteś w stanie wyobrazić sobie ile dziennie można tam przyciąć poza wzrokiem US i innymi ciekawskimi?
            • 09.12.11, 22:36
              ...jest wielki przedsiebiorca

mam takiego w rodzince

tam to oczywiscie w kredycie inwestycyjnym jest nakupione samego sprzetu rolnego tyle ze wiekszosc ludzi by sie zesrala z zazdrosci

np. jakis rok temu ciagnik byl kuiony (trzeci ale ten wyjatkowo drogi) za ponad duza banke - tyle co kosztuje jakies ferrari hehe

tyle ze to bylo policzone i ten sprzet od rana do nocy jezdzi i zarabia na sie

nie mowiac o calej rescie sprzetu - tam same ubezpieczenia tego z tego co pamietam szly w paresettysiecy zyli rocznie
    • 15.10.14, 18:13
      Jak Ty chesz sobie kupowac podpicowana Toytoe za $50k USD to radz sobie sam.
      Za te pieniadze przeciez mozesz sobie kupic porzadne auto?
      • 15.10.14, 21:59
        akcja działa się w 2011r.
        jakiś spamer go wygooglał.
        --
        Liberté Égalité Fraternité
        • 15.10.14, 23:32
          No tak - i ja sie nabralem..... To prawda ze on teraz w pierdlu siedzi i jak ma 10 minut dostepu do internetu za dobre psrawowanie to cos napisze....
    • 15.10.14, 22:45
      Na marginesie:
      IS-F'y się skończyły. Teraz dziatwa emocjonuje się RC-F'em. Jako jeden z ostatnich ma prawdziwą, wolnossącą V8-kę:
      www.lexus-polska.pl/lexus-today/the-all-new-rc-f/index.tmex
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.