Dodaj do ulubionych

Alfa 159 najlepsza

27.12.11, 14:17
moto.pl/MotoPL/1,88571,9353137,Alfa_Romeo_159_najlepszym_autem.html
No to czekamy teraz na najazd wielbicieli szmelcwagenów, beem i pasków:)) Używajcie sobie, jak zawsze:))
Obserwuj wątek
    • szymizalogowany Dobra... 27.12.11, 14:21
      > No to czekamy teraz na najazd wielbicieli szmelcwagenów, beem i pasków:)) Używa
      > jcie sobie, jak zawsze:))

..o wy ... k.....k........ - no ulyżyłem se
    • qqbek Re: Alfa 159 najlepsza 27.12.11, 14:53
      lututow3 napisała:

> moto.pl/MotoPL/1,88571,9353137,Alfa_Romeo_159_najlepszym_autem.html
      > No to czekamy teraz na najazd wielbicieli szmelcwagenów, beem i pasków:)) Używa
      > jcie sobie, jak zawsze:))

A dlaczego mielibyśmy sobie używać?
      Alfy to piękne i wygodne auta.
      Gorzej, że tak jak i "156" tak "159" w raportach TUV od dawna zajmują miejsca w drugiej dziesiątce (od końca licząc).
      Nie ma co sobie używać na wynikach internetowego plebiscytu popularności. Nie ma co też kląć Alf. Alfy klną i tak ich właściciele, stojąc w kolejkach do warsztatów... a wszystko to, byśmy my mogli je podziwiać na drogach, godny podziwu altruizm ze strony właścicieli tych pięknych aut :)
      --
      Jednym z najmilszych doświadczeń w życiu jest być celem, nie będąc trafionym (W.Churchill)
      • jedraszczykiewicz Re: Alfa 159 najlepsza 27.12.11, 15:12
        qqbek: raport awaryjnosci Dekra rok 2011
        Alfa 159:
        auta bez usterek, 84,6%, nieznaczne usterki 9,45%, poważne usterki 5,9%
        BMW 3, IV generacja:
        auta bez usterek, 68,7%, nieznaczne usterki 17,5%, poważne usterki 13,7%
        BMW 3, V generacja:
        auta bez usterek, 86%, nieznaczne usterki 9,65%, poważne usterki 4,3%
        VW Passat
        auta bez usterek, 67,5%, nieznaczne usterki 19,60%, poważne usterki 10,7%

Tyle w temacie usterkowosci, awaryjnosci itd, panie qqbek:)

piszcie dalej, piszcie:)
        • qqbek Pisałem o raporcie TUV 2011 27.12.11, 18:12
          Dla aut 2-3 letnich:
          BMW 3 (E90) - rzeczywiście cienko, 47 miejce, 4,7% aut nie przeszło HU (niemieckie badanie techniczne), Passat 20 miejsc poniżej BMW (67, 5,3%), też niemieckie Mondeo 21 miejsc powyżej (26)... średnia awaryjność 5,5% (czyli i Ford Mondeo i BMW 3 ponadprzeciętnie niezawodne, Passat "w normie").
          Alfa 159 - 110 miejsce, 8,5%... 18 miejsc od dna rankingu (KIA Carnival).

Tyle w temacie awaryjności.
          --
          Jednym z najmilszych doświadczeń w życiu jest być celem, nie będąc trafionym (W.Churchill)
      • jedraszczykiewicz Re: Alfa 159 najlepsza 27.12.11, 15:20
        qqbek napisał:

> Gorzej, że tak jak i "156" tak "159" w raportach TUV od dawna zajmują miejsca w
        > drugiej dziesiątce (od końca licząc).
        > Nie ma co sobie używać na wynikach internetowego plebiscytu popularności. Nie m
        > a co też kląć Alf. Alfy klną i tak ich właściciele, stojąc w kolejkach do warsz
        > tatów... a wszystko to, byśmy my mogli je podziwiać na drogach, godny podziwu a
        > ltruizm ze strony właścicieli tych pięknych aut :)

Rozmawiamy o 159. Wyniki Dekry masz w innej odpowiedzi, chłopcze. jeszcze kilka marek ci dopiszę:

Toyota avensis:
        auta bez usterek, 82%, nieznaczne usterki 14%, poważne usterki 4,3%
        Renault Laguna:
        auta bez usterek, 62%, nieznaczne usterki 19%, poważne usterki 7%

I tak dalej. Kilka aut dramatycznie odstaje, jak poprzednia generacja Passata (tragedia), jak Laguna.. Kilka jest lepszych, jak Mercedes C klasy, itd. Roznica są jednak niewielkie, rzędu procenta, dwóch, tak naprawde tylko statystyka.

Pisanie jednak o alfie 159, że jest złomem, kompromituje piszących. Ale można to zrozumieć: czołgi niemieckie to czołgi. Istnieje powiedzenie, idealnie pasujące:
        "wolę Monicę Belucci, która czasem kichnie, niż zdrową Erikę Steinbach". :)))

Jak widać, Monica kicha rzadko i porównywalnie z innymi.

Pozdrawiam:)

• jamesonwhiskey Re: Alfa 159 najlepsza 27.12.11, 15:47
          nie spompuj sie w majteczki kolego
          3 tysiace alf wiekszosc z przebiegiem ponizej 50k

mozze popatrz co sie dzieje z tym zlomem dlaprzebiegow 100-150 k i jak sie to ma do passata

alfa piekny samochod jak jedzie, ale czesto zdaza sie ze moze stanac
          • fann_aut Re: Alfa 159 najlepsza 27.12.11, 23:53
            jamesonwhiskey napisał:

> nie spompuj sie w majteczki kolego
            > 3 tysiace alf wiekszosc z przebiegiem ponizej 50k
            >
            > mozze popatrz co sie dzieje z tym zlomem dlaprzebiegow 100-150 k i jak sie to m
            > a do passata
            >
            > alfa piekny samochod jak jedzie, ale czesto zdaza sie ze moze stanac

Ciekawe, jak duzo na ten temat wiedzą ci, co nie mają alfy. Jak czesto moze stanąc? masz na ten temat jakies konkretne obserwacje? komuś znajomemu staneła? jakies konkrety?
            Nieodmiennie bawią takie opinie, goscia, ktory alfy nie ma, nie jezdził, nic na ten temat nie wie, ale wie, że "zdarza sie, ze moze stanąc".
            Podobnie jak kazde inne auto, prawda?

Ja jezdze 159 juz trzy lata, nigdy nie zdarzylo sie aby staneła. Stawał mi za to passat, ktorego kupilem w 2006 i w 2008 oddałem szczęśliwy. Takie realia.
          • adrian_ktostam Re: Alfa 159 najlepsza 28.12.11, 23:54
            > alfa piekny samochod jak jedzie, ale czesto zdaza sie ze moze stanac

Przyznam szczerze, że w moim przypadku bardziej to zależy od kształtów, wieku, uroku osobistego współpasażerki, a nawet jej osobowości (tak, Panowie - nie wstydźmy się do tego przyznać, że One coś takiego posiadają), niż od marki czy wieku samochodu, którym jadę, hej...

--
            I znowu sobie powtarzam pytanie:
            Czy to jest przyjaźń? czy to jest kochanie?
      • kopydlowicz Re: Alfa 159 najlepsza 28.12.11, 11:34
        Dotyczy TUV:
        Raport TÜV powstaje na podstawie danych zebranych podczas przeglądów technicznych w stacjach kontroli pojazdów na terenie Niemiec, więc odzwierciedla przede wszystkim dbałośc właściciela o auto a nie jakośc auta. W tym rankingu usterka w postaci spalonej żarówki jest traktowana tak samo jak awaria np. komputera sterującego, więc to ogóle nie jest miarodajne. ADAC jeszcze gorzej, swego czasu np. Toyota zapewniała klientom w Niemczech lawety żeby ich auta nie weszły do statystyk.
      • kopydlowicz Re: Alfa 159 najlepsza 28.12.11, 11:35
        qqbek napisał:
        > Alfy to piękne i wygodne auta.
        > Gorzej, że tak jak i "156" tak "159" w raportach TUV od dawna zajmują miejsca w
        > drugiej dziesiątce (od końca licząc).

Raport TÜV powstaje na podstawie danych zebranych podczas przeglądów technicznych w stacjach kontroli pojazdów na terenie Niemiec, więc odzwierciedla przede wszystkim dbałośc właściciela o auto a nie jakośc auta. W tym rankingu usterka w postaci spalonej żarówki jest traktowana tak samo jak awaria np. komputera sterującego, więc to ogóle nie jest miarodajne. ADAC jeszcze gorzej, swego czasu np. Toyota zapewniała klientom w Niemczech lawety żeby ich auta nie weszły do statystyk.
        • qqbek Re: Alfa 159 najlepsza 28.12.11, 12:35
          kopydlowicz napisała:

> Raport TÜV powstaje na podstawie danych zebranych podczas przeglądów techniczny
          > ch w stacjach kontroli pojazdów na terenie Niemiec, więc odzwierciedla przede w
          > szystkim dbałośc właściciela o auto a nie jakośc auta. W tym rankingu usterka w
          > postaci spalonej żarówki jest traktowana tak samo jak awaria np. komputera ste
          > rującego, więc to ogóle nie jest miarodajne.

To co będzie miarodajne? Internetowy plebiscyt popularności (jak ten, przytoczony w pierwszym poście)?
          Nie rozśmieszaj mnie, proszę.
          HU to jedno z najdokładniejszych badań technicznych przeprowadzanych na całym kontynencie.
          Zaręczam jednak, że ze spaloną żarówką je przejdziesz - wystarczy wymienić na miejscu.
          Z resztą wyniki mówią same za siebie.

> ADAC jeszcze gorzej, swego czasu n
          > p. Toyota zapewniała klientom w Niemczech lawety żeby ich auta nie weszły do st
          > atystyk.

Tylko w statystykach ADAC akurat, Toyota znajduje się pośrodku stawki (Alfa, jeżeli już jest gdzieś uwzględniana, to jak w TUV - na samym dnie)... pierwsze miejsce w segmencie D i E wymieniają pomiędzy sobą prawie zawsze Audi, BMW i Mercedes (Volkswagen spadł z "pudła" dla roczników powyżej 2002-2003).

Zrozum- naprawdę podobają mi się Alfy... ale dla samego wyglądu bym głównego samochodu w domu nie kupił (a taką rolę spełniałaby u mnie "159" gdybym się na nią zdecydował)... może pomyśle o Giuleccie w charakterze drugiego samochodu (bo i mi i żonie się bardzo podoba).
          --
          • kopydlowicz Re: Alfa 159 najlepsza 28.12.11, 13:13
            no to twoja strata, ja jezdze 159, wczesniej miałem 147 i 155. W sumie osiem lat za kierownicą alf i jakos nie staję nigdzie, nie narzekam, swietnie mi sie jezdzi. I mam piękne auto, dające dużo przyjemnosci i z jazdy i z oglądania go po prostu.
            • qqbek Piękne auta... 28.12.11, 13:26
              ...ja na swoje stare, "obleśne" BMW E36 też mogę patrzeć długo (inna sprawa, że auto jest w stanie oryginalnym, bez wszechobecnych dziś wsiowych dodatków, na oryginalnych, zaledwie 15'' felgach BMW)... drugim samochodem w domu jest obecnie Opel Astra G (dwójka)... i do niej po prostu wsiadam i jadę, nic do podziwiania tu nie widzę :)

Najlepsze jest to, że to BMW mam od ponad 6-ciu lat już... i wcale nie chce mi się go zmieniać na cokolwiek innego. Za to Opla mam od 1,5 roku (drugi Opel w życiu i pewnie ostatni) i już mnie rączki swędzą, żeby go sprzedać i kupić coś ładniejszego a niekoniecznie tylko do bólu praktycznego :)
              --
              • conveyor Re: Piękne auta... 28.12.11, 15:25
                A ja mam odwrotnie, moja 156-ka SW bardzo mi sie podoba, nawet jak jade po bulki za rog to z przyjemnoscia, ale bardzo mnie korci zeby zmienic na cos innego: szybszego, moze z 6 garami i napedem na tyl. Masz jakies typy? ;)

--
                <<Tam pro papa quam pro rege bibunt omnes sine lege.>>
                • qqbek Re: Piękne auta... 28.12.11, 16:02
                  conveyor napisał:

>
                  > szybszego, moze z 6 garami i napedem na tyl. Masz jakies typy? ;)
                  >

Zastanówmy się ;)
                  Hmm - jeszcze te jak te 6 garów ma być jak bozia przykazała, w jednym rządku (a nie "v") i umieszczone wzdłużnie a nie poprzecznie... to jakieś typy mam (tylko wystrzegaj się E36 i E46 compact, bo to chyba najgorsze "3" w historii modelu;)
                  --
                  • conveyor Kubek... 28.12.11, 19:24
                    ... przy okazji, ile masz obrotow kierownicy od sciany do sciany w swoim BMW?

--
                    <<Tam pro papa quam pro rege bibunt omnes sine lege.>>
                    • qqbek Re: Kubek... 28.12.11, 21:28
                      conveyor napisał:

> ... przy okazji, ile masz obrotow kierownicy od sciany do sciany w swoim BMW?
                      >

Mi się wydaje, że trochę ponad 1,5 obrotu w każdą ze stron.
                      BMW podaje 3,5 (2,7 wyłącznie w E36 M3 i E36 Z3)... więc chyba się zgadza.
                      Męczące 4,0 miały E30 i E34, w E36 jest już wygodniej.

--
                        • qqbek Re: Kubek... 28.12.11, 21:59
                          conveyor napisał:

> To sporo, u mnie jest cos kolo 1,2 na strone, a GTA podobno 1,75 na obie!

zdaje się, że 2,5 całość... tylko Alfica ma ciut większą średnicę zawracania... poza tym na śliskim to ja sobie mogę bez większej szkody dla opon tę średnicę do długości samochodu zredukować (i to jest zabawa dopiero:) a Alfą z napędem na przód się nie da :)
                          No i mi nie chce prostować kierownicy po ostrzejszym dodaniu gazu w wolno pokonywanym zakręcie (co zawsze irytuje mnie w moim Oplu).

A czy sporo - przy zabawie w drift to bardzo dużo. Przy normalnej jeździe zacząłem zauważać dopiero po ślubie (zwykłem parkować dość dynamicznie i zawsze przy parkowaniu kręciłem kołem kierownicy nieprawidłowo i bardzo szybko, kładąc na nim dłoń na płask... dopiero po ślubie zrobił się problem, bo jak kierownica trafi na obrączkę, to na chwilę tracę z nią "kontakt":)

--
    • jasiek-23 skoro prawdziwi znafcy tak uwazaja to... 28.12.11, 14:19
      ..tak byc musi. Polski kierowca jest nie dosc ,ze dobrym czy najlepszym kierowcaa na swiecie to na dodatek swietnie poinformowanym. To przeciez nigdzie indziej na swiecie a wlasnie w Pl sprzedano najwiecej daewoo tico, to tutaj trapolo (trabant z silnikiem polo) sprzedawal sie lepiej niz w NRD a po yugo niedoceniane przez glupich amerykanow ustawialy sie tasiemcowe kolejki ..Gusta saa tutaj wyrafinowane ,na potwierdzenie tego dodam ,ze alfe 159 docenili tez policyjni fachowcy od zakupoow radiowozoow ..prawdopodobnie ci sami (lub ich kumple) ktoorzy wczesniej w ramach przetargu wybrali najlepsze na swiecie terenoowki...rumunskie Aro..az samo siee cisnie na usta .."idz zloto do zlota.."
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się