Dodaj do ulubionych

Auta z fabryczną instalacją LPG

• Gość: Niekapuje Re: Auta z fabryczną instalacją LPG IP: 195.117.149.* 04.01.12, 20:58
      Dialog:N- Niemiec,P-polak
      N;Mam merca s65 AMG i pali mi 25 litrów na 100
      P:o jezuuuuuuuu! moja astra kombi w LPg pali mi 5 litrów na 100 i jeszcze mi za drogo
      N:A ja mam co chce i żyje jek król,ja zarabiam 2000 Euro a moja zona 1500 euro
      P;u mnie tak samo ja zarabiam 2000 zł a moja żona 1500 zł w biedronce
      N:euro stoi po 4,50 zł
      P:Jestem patriotą i niebęde pracował dla, hitlerowcuf
      Wniosek z tego taki: Niemcy mają pieniądze a polacy ich mają dużo mniej
      Dlatego na drogach same szroty z lat 80,90 w lpg
      Mądrzy polacy pojechali do lepszego kraju i zarabiaja godziwe pieniadze,reszte idzie sie domyślic.
    • marrcel Re: Auta z fabryczną instalacją LPG 04.01.12, 21:25
      @liczbynieklamia
      masz rację, w samochodzie, który nie pali dużo, w sytuacji gdy ktoś jeździ po mieście (szczególnie na małych odcinkach) benzyna jest najlepszą opcją.
      Sens zakładania instalacji LPG pojawia się przy większym samochodzie, czy benzyniaku o dużej pojemności. Gdyby komuś śniło się jeździć autem o pojemności 2.5/3.0 to bez przeróbki zapłakałby tankując na stacji.
      A przy aucie z silnikiem około 1.4 i nawet gabarytowo większym od Fabii, zwykła benzyna jest the best.
      Taka kalkulacja jaką zrobiłeś była aktualna przed podwyżką cen ropy, gdy litr benzyny był droższy. Teraz to już bez dwóch zdań... benzyna i kropka.
      Trzeba pamiętać, że diesel jest droższy w utrzymaniu. Tankowanie to nie wszystko. Wiele elementów eksploatacyjnych jest droższa w autach z silnikiem diesla. Również więcej elementów polega wymianom eksploatacyjnym. No i niewysilona wolnossąca benzyna jest trwalsza mechanicznie. W przypadku LPG dochodzi już szybsze zużycie silnika i ryzyko awarii...
      Więc jak by tu nie patrzeć... benzyna rulez :)
    • Gość: eko Re: Auta z fabryczną instalacją LPG IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.12, 21:37
      @p406_737u, @klm - z fabryczną instalacją LPG wychodzą jeszcze np. Polo, Golf, Golf Plus, Caddy - BiFuel. Na CNG Touran, Passat, Passat Variant TSI EcoFuel, Caddy EcoFuel. Może jeszcze jakieś, ale nie pamiętam. TSI na CNG jest odpowiednio "ulepszany" pod to paliwo. W Polsce chyba niedostępne (może na zamówienie), ale widziałem już na necie sprowadzane.
    • emikal10 Re: Auta z fabryczną instalacją LPG 05.01.12, 00:02
      Skoda Octavia 1.8T 150 KM, spalanie LPG 10l/100 km, benzyny 8.5l/100.
      Jeżeli chodzi o argument, że jak kogoś stać na drogi samochód to nie musi oszczędzać na paliwie to powiem tak, że Niemcy mimo tego, że ich stać na benzynę to coraz częściej montują instalację lpg. Wiem co mówię, bo dorabiałem kiedyś na stacji w Niemczech i gaz podjeżdżały tankować naprawdę samochody najwyższej klasy, a po kierowcach było widać, że źle im się nie wiedzie. Najdroższy samochód na lpg jaki widziałem to BMW F01 750L xDrive a kierowca wyglądał na managera wyższego szczebla.
    • martm1 Re: Auta z fabryczną instalacją LPG 05.01.12, 02:52
      a ja życzę wszystkim, żeby niedługo pojawiła się tania alternatywa silnika zasilanego paliwem tanim jak LPG, generującym moc jak benzyniaki przed odcięciem i momentem od samego dołu jak turbodiesle ze średnim spalaniem jak wolnossące diesle w trasie!
    • marrcel Re: Auta z fabryczną instalacją LPG 05.01.12, 04:09
      @Gość
      Jakoś tak jest, że w zagazowanych silnikach... to problemy przepustnicą, to z krokowcem, to coś innego...
      W tym sensie szybsze zużycie silnika, bo wiadomo, że nie całego...
      Chodzi o podzespoły, z którymi nigdy nic by się nie stało gdyby nie instalacja gazowa...
    • Gość: Mateusz Re: Auta z fabryczną instalacją LPG IP: *.dynamic.chello.pl 05.01.12, 07:36
      Mam od 2 lat VW Golfa 6 w wersji BiFuel (z fabrycznym LPG). Auto sprowadziłem z Niemiec (teraz jest już dostępne w Polsce) i przejechałem jak dotąd 85 tys km. Auto spisuje się świetnie i co ważniejsze obsługa instalacji jest absolutnie bezproblemowa w zwykłym warsztacie LPG. Silnik 1,6 102 KM mógłby być mocniejszy ale oszczędności wynagradzają wszytsko
    • Gość: mono Re: Auta z fabryczną instalacją LPG IP: 62.29.142.* 05.01.12, 07:49
      do:Gość
      chyba to ty jestes tym gazownikiem, którego numer komórki podałeś. Tak na zdrowy rozum: matołom duży koncern (PSA) zapewne nie powierzyłby montażu instalacji w swojej fabryce. Z tego co widzę Czakram montuje instalacje BRC do innych marek także w Polsce, np. do mitsubishi czy chevroletów - o tym było głośno ostatnio, także w powyższym zestawieniu. Nie deprocjonuj firmy, której się udało, która odniosła sukces!
    • liczbynieklamia Re: Auta z fabryczną instalacją LPG 05.01.12, 09:17
      @marrcel
      Sens zakładania instalacji LPG pojawia się przy większym samochodzie, czy benzyniaku o dużej pojemności.

Też niekoniecznie, bo większy silnik to zwykle kosztowniejsza instalacja i większe koszty ew. dodatkowych napraw, gdy gaziarz coś schrzani.

@marrcel
      Gdyby komuś śniło się jeździć autem o pojemności 2.5/3.0 to bez przeróbki zapłakałby tankując na stacji.

Jeżdzę i to nawet trochę większym, bez przeróbki (z ciekawości liczyłem - kompletnie się mi nie opłaca) i jakoś nie płaczę na stacji.

@666
      ceny tych większości niby fabrycznych instalacji gazowych to jakiś kosmos

Kosmos? Landi Renzo Omegas dla 4 cylindrów to jakieś 3500zł - a to jest markowa instalacja, bo instalację w który każdy komponent jest markowy to jeszcze nie jest markowa instalacja. Do tego masz gwarancję na samochód i absolutne zero problemów w razie awarii, bo samochód naprawiasz w jednym serwisie, a nie wozisz go między serwisem samochodu, a serwisem gazu.
    • Gość: m Re: Auta z fabryczną instalacją LPG IP: *.centertel.pl 05.01.12, 10:13
      @iczbynieklamia

Instalacja gazowa ma sens tylko przy przebiegach powyżej 20 tys.km rocznie !!!
      Wtedy zwraca się w 2 lata...Na początek trzeba zainwestować 3,5 tys.zł w instalację....a gaz załącza się dopiero przy temperaturze powyżej 70 stopni, ....poniżej 70 stopni auto jeździ na benzynie !!!!! a jak ktoś jeździ tylko po mieście na krótkich odcinkach 5 km to silnik nie zdąży si zagrzać i w zimie spali więcej benzyny niż gazu
      ;-)

Haahhahahhahahahhahhahahahhahaaaa ;-)
    • Gość: Loco Re: Auta z fabryczną instalacją LPG IP: *.warszawa.mm.pl 26.04.12, 07:55
      Czemu nie liczony jest dystans/koszt rozruchu na pb. Mialem hyundaia santa fe 3.5 v6 z mega nowoczesna instalacja brc za ktora zaplacilem 4.300 pln w firmie czakram ( nie polecam ) to przez pol roku jezdzilem, co 2 tygodnie , na regulacje , i rozne poprawki ( zbyt duze spalanie lpg, smierdzialo gazem, awaria, itp) a jak przyszly mrozy , to jezdzac do pracy 15 km gaz wlaczal sie po 12 km . Bez komentarza.
    • mp160 Auta z fabryczną instalacją LPG 12.11.13, 11:52
      Kupiłem w grudniu 2012 astre 4 1,4 z gazem fabrycznie montowanym. Po około miesiąca zaczeły się problemy z instalacją gazową, którą serwis do tej pory nie może naprawić, jest wstrzymana naprawa mojego auta i technicy z fabryki szukają rozwiązania problemu. Dziwne, że producent nie jest w stanie naprawić auta, gdy chce w wamian nowy wolny od wad to producent mówi nie, proszę czekać aż znajdziemy rozwiązanie, to dziwne że mam czekać nie wiadomo ile i jeździć wadliwym samochodem. Gdzie tu prawo konsumenta, które mówi że jeżeli prroducent nie jest w stanie naprawić towaru to powinien go wymienić na nowy wolny od wad. Nie mówiąc o kosztach jaki poniosłem jeżdżąc około 20 razy do serwisu to około miesiąc pracy. Nie mówiąc o zbywaniu mnie przez serwis reklamacji ople. Dla mnie takie zachowanie firmy jest skandalicze. Takie lekcewarzenie klijenta, brak konktetnych odpowiedzi na stawiane pytania. Kup samochód opel jak chcesz mieć problem, kojarzy mi się slogan z tym "Chcesz mieć hopja kup se opla". Do tej pory orónuję rozwiązać tę problęmową sytuację, myślę że może się tym zainteresuje Strazburg to dopiero sobie reklamę zrobi GM Opel.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka