Dodaj do ulubionych

łańcuchy śniegowe - pilne pytanie

10.01.12, 13:55
czy ktoś może się zna i mógłby mi doradzić które łańcuchy śniegowe kupić - takie www.feuvert.pl/produkty/lancuchy-sniegowe.html czy takie www.interpack-sklep.com.pl/lancuchy-sniegowe-konig-p-302.html ? muszę pilnie kupic (dzisiaj), mam ograniczony budżet, takie www.interpack-sklep.com.pl/lancuchy-sniegowe-konig-t2magic-p-86.html - sa już za drogie
2 pierwsze mam blisko domu od ręki - które polecacie ?
czy automatyczny naciąg i samonapinacz to to samo ? chcę aby zakładanie było jak najmniej problematyczne
z góry dziękuję za rady
Obserwuj wątek
    • adrian_ktostam Re: łańcuchy śniegowe - pilne pytanie 10.01.12, 16:13
      I słusznie chcesz by łatwo się zakładały. Oprócz tego różne łańcuchy mają różną dopuszczalną prędkość jazdy, a przynajmniej kiedyś miały. Oczywiście, lepsze i bardziej trwale są te z wyższą prędkością, ale nie tekstylne, bo to praktycznie jednorazówki. Jeżeli jedziesz na narty i Austriacy czy Czesi wymagają, by mieć ze sobą łańcuchy, to znalazłem taki test:

Tekst linka

--
      I znowu sobie powtarzam pytanie:
      Czy to jest przyjaźń? czy to jest kochanie?
      • nazimno O predkosci w lancuchach. 10.01.12, 16:22
        Np. w Niemczech samochod w lancuchach: Vmax=50 km/h.

To i tak jest granica zdrowego rozsadku, a w opisie do lancuchow na pewno
        stoi Vmax=50 km/h. Chyba, ze chcesz sobie cos zdemolowac.

Gdy tylko znika warstwa sniegu, musisz zdemontowac lancuchy.

Podobne regulacje obowiazuja w innych krajach.
        I tyle.
        • adrian_ktostam Re: O predkosci w lancuchach. 10.01.12, 16:38
          Dzięki za wyjaśnienia, ale kiedyś było tak, że również producent podawał dopuszczalną prędkość dla każdego modelu łańcucha. Być może ostatnio ten zwyczaj zarzucono - nie wiem. Wiele razy zdarzało mi się używać samochodu z łańcuchami na kołach, ale muszę przyznać, że ich nigdy nie kupowałem, ani nawet zakładałem.

--
          I znowu sobie powtarzam pytanie:
          Czy to jest przyjaźń? czy to jest kochanie?
    • bmwracer Re: łańcuchy śniegowe - pilne pytanie 10.01.12, 18:59
      Latwe zakladanie jest wazne oczywiscie ale chyba wazniesze jest jak sie lancuch trzyma i zachowuje podczas jazdy poniewaz to decuduje o bezpieczenstwie i potencjanym uszkodzeniu blotnikow. A wiec nie ma jak zwykle solidne gumy do naciagniecia - te automatyczne czy samo napinajace sie jakos nigdy dla mnie nie pracowaly dobrze
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się