Dodaj do ulubionych

Volkswageny i Audi do serwisów

• Gość: m Re: Volkswageny i Audi do serwisów IP: *.centertel.pl 15.02.12, 14:18
      s211

1. Nie zamierzasz Pan dyskutować na argumenty bo z góry Pan wiesz że przegram?
      Skąd Pan wiesz skoroś jeszcze Pan nie poznał wszystkich moich argumentów?
      Troszkę pokory do życia proszę Pana ;-)

2. Ja miałem na myśli starsze silniki Volkswagena, które faktycznie do dziś są niezawodne...że wspomnę tylko niezawodną legendę 1,9 TDI oraz niewysilony benzynowy silnik 1,4 60 KM z mojego Polo - ponad 160 tys.km i zero awarii silnika...więc po co się upierać w zakupie nowego auta skoro można używane dużo taniej z niezawodnym silnikiem? To że ich już nie produkują nie znaczy że nie można ich kupić...
      ...owszem, można...

3. Jeśli chodzi o nadal produkowane silniki Volkswagena to benzynowe bez TSI
      1,2 70 KM i 1,4 85 KM także są stosunkowo niezawodne proszę Pana...co do Diesli to faktycznie to już nie te stare niezawodne Diesle co dawniej...

3. Nadal Pan twierdzi że nie mam szans w walce na argumenty?
      Przytoczę zatem słowa prezesa:
      "Nas nie przekonają że białe jest białe a czarne jest czarne ..." ;-)

www.youtube.com/watch?v=9fVSLFYWTZk
    • Gość: s211 Re: Volkswageny i Audi do serwisów IP: *.warszawa.mm.pl 15.02.12, 15:46
      Panie @m
      Mam
      s210 2.7 CDI najechane - 400 tyś km bez awari,
      kolega ma również w210 tylko, że w sedanie najechane bez awarii 900 tyś km.
      Obecnie jeżdżę S211 320 CDI z 2006 najechane 200 tyś km, 0 awari.
      Ja nie wspominam archaicznej jednostki z Pana samochodu 1.4 8v który ma 60 koni i nie jedzie, a pali z 8 litrów na setke tylko o nowoczesnych jedsnotkach.
      Tak samo moge przytoczyć silnik w124 2.0D można nim przejechac mln bez awari, można.
      Mnie stary silniki z XX wieku nie interesuje, żyjemy w XXI więc rozmawiajmy o nowych.
      Czekam na argumenty z Pana strony, pozdrawiam;)
    • Gość: m Re: Volkswageny i Audi do serwisów IP: *.centertel.pl 15.02.12, 16:19
      Panie s211

Mój stary silnik 1,4 60 KM mocą na kolana nie powala, ale jest niezawodny...
      W lecie pali 6,5 l a zimą 7 l a nie 8 litrów ;-)

Jeśli ktoś chce kupić nowego Volkswagena i ceni bezawaryjność to warto sięgnąć po niewysilone silniczki benzynowe: czyli 1,2 70KM , 1,4 85 KM montowane w nowym Polo i Fabii...Jakoś nie słyszałem o akcjach serwisowych tych silników panie s211 ;-)

W przypadku nowych aut zakup Diesla to strzał kulą w płot...nie dośćże droższy od wersji benzynowej o dobre 15-20 tys.zł to jeszcze po kilku latach czekają nas drogie naprawy...a cena oleju napędowego jest wyższa niż benzyny...

również pozdrawiam ;-)

• Gość: trix Re: Volkswageny i Audi do serwisów IP: *.raciborz.vectranet.pl 15.02.12, 20:55
      @ kret co masz po staremu,, w styczniu było powiedziane że jest problem z przewodem paliwowym i teraz akcja dotarła do Polski, więc nic nowego, a po drugie na taką sprzedaż jaką ma VAG to wydaje mi się że nie jest ich tak dużo, w tym roku w Polsce było ich już naprawdę dużo ( mini, BMW, Mitsu, Renault, Mercedes,Citroen) to tylko niektóre ale zawsze jak VW to burza w necie a w sumie drobna usterka
    • Gość: inż Re: Volkswageny i Audi do serwisów IP: *.dynamic.chello.pl 19.02.12, 08:22
      nie rozumiem o co tyle hałasu? o te ledwo 300 tys silników z niewielką usterką? na ok. 1,5 mln produkowanych rocznie 2,0 TDI? To co powiecie o nowej akcji serwisowej Hondy na 800 tys aut albo o akcji BMW i Mini na ponad 400 tys aut? Sorry ale w dzisiejszych czasach czas życia danego produktu jest krótki, komórkę wymieniamy max co 2 lata, laptop co 3 lata a samochód ma wytrzymać max 5 lat. I lepiej nie będzie. Ważne żeby producent brał "na klatę" wpadki i naprawiał je w ramach takich akcji serwisowych.
    • Gość: no_ladnie Re: Volkswageny i Audi do serwisów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.12, 14:20
      To jest niezła wada w silnikach CR ciśnienie jest min 10 razy większe niż w starych silnikach wysokoprężnych. Nie wiem jak jest obecnie, ale te 12-13 lat temu jak Fiat i PSA zaczęło rozpowszechniać tą technologię, to była mowa o tym, że po zgaszeniu silnika nie można otwierać przez jakiś czas maski, czy elementy karoserii muszą być wzmocnione na ewentualność rozszczelnienia układu. Przy min 1500 atm w przewodzie to cieknące paliwo może robić za wysokowydajny "przecinak".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się