Dodaj do ulubionych

Na A1 bez mapy nie pojedziesz

18.03.12, 16:44
Ja mam prosbe, czy redakcja mogla by zlozyc doniesienie do prokuratury o przestepstwie ? To jest przeciez swiadome narazanie uzytkownikow na dodatkowe koszty poprzez wprowadzanie ich w blad oznakowaniem drogi. Proceder trwa juz ladnych kilka miesiecy, wiec i zyskie z tego nieuczyciwego procederu dla wlasciciela drogi niemale.
Obserwuj wątek
    • liczbynieklamia Re: Na A1 bez mapy nie pojedziesz 19.03.12, 08:03
      "Nie było rozjazdu na Olsztyn. Wydedukowałem, że Gdańsk i Olsztyn leżą na północy Polski, więc pojechałem dalej w kierunku Wybrzeża."

Szkoda, że żyłka dedukcyjna ujawniła się u kierowcy tak późno. Gdyby ujawniła się wcześniej, to wydedukowałby sobie, że jadąc do średnio odległego, średniej wielkości miasta warto jednak użyć mapy albo nawigacji satelitarnej, bo znaki zwykle pokazują miasta bliskie lub duże.
    • liczbynieklamia Re: Na A1 bez mapy nie pojedziesz 19.03.12, 11:47
      @Jurgen
      Trasa przez Lisewo to zaledwie 24 km więcej.

Na Allegro najtańsza aktualna samochodowa mapa Polski kosztuje z przesyłką tyle, co dwa litry paliwa. Gdyby kierowca wcześniej pomyślał, to kupując mapę na tej trasie wyszedłby na zero, a mapa zostałaby mu na przyszłość.
    • lechpol Re: Na A1 bez mapy nie pojedziesz 19.03.12, 18:12
      Nawigacja prowadzi wlasnie na ten wciaz nie oddany do uzytku zjazd opisany w artykule - sprawdzalem. Wiec zyczliwym kolegom dziekujemy za "madrosci i porady zyciowe", ktore nic nie wnosza do poprawy zycia kierowcow na naszych krajowych drogach. Nie mam problemu z zjadzem w tej okolicy, niemniej wystarczy przejezdzajac ten odcinek miec wlaczone cb-radio, by zorientowac sie, ze problem blednego oznakowania drogi doytczy nie setek a tysiecy kierowcow w ciagu doby (i czesc z nich x24 dodatkowo platne km na konto wlasciciela drogi). Stad ponawiam moja prosbe do redakcji. O ile systemy nawigacji mozna zrozumiec (moze producenci rowniez otrzymali bledne informacje od wlasciela drogi?), to juz samego wlasciciela drogi trudno usprawiedliwiac. Swiadomie trwa w braku rekacji na ten powrzechnie szeroko znany stan braku wlasciwego oznakowania drogi - to sie mu po prostu oplaca ! (x24km).
    • lechpol Re: Na A1 bez mapy nie pojedziesz 19.03.12, 18:18
      Benz - nie po to czlowiek wybiera obwodnice miasta (platna), zeby pchac sie przez jego srodek (z az 1 wiecznie zapchanym mostem) wg twojej rady. Zauwaz do tego, ze szczegolnie dla aut ciezarowych w calkiem sporym zakresie godzin przejazd przez centrum Torunia nie jest w ogole mozliwy (maja zakaz).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka