Dodaj do ulubionych

Kia Ceed | Co za 49 990 zł?

• Gość: Turbo Re: Kia Ceed | Co za 49 990 zł? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.12, 16:12
      Witam!
      Pisąłem w innym watku starym, może teraz tu nadmienię.
      Znajomy na przeglądzie był Hyundaiem i30 CW (bliźniak ceed'a jak wiadomo) z silnikiem 1.6 diesel 115 koni. 4 lata 200.000 km przebiegu nic nie wymieniane, orginalna turbina, wersja ta nie posiada filtra czastek stałych, płacił tylko za przeglądy i raz za wymianę klocków. Silnik i turbina nadal nie wymagają remontu i nic mu nigdy nie padło. Inny kolega w tym samym roku 2008 kupił VW 2.0 TDI - pisać nie muszę .... pozdrawiam
    • Gość: Marcik5500 Re: Kia Ceed | Co za 49 990 zł? IP: *.lebork.vectranet.pl 20.04.12, 17:11
      W sumie to bardzo drogo, jakby stara cena została, to sukces murowany. Teraz jednak różowo nie będzie, lepiej kupić inny markowy produkt, tym bardziej że na wiele marek są ciekawe rabaty nawet do 10.000 PLN a w Kia to 2000 ciężko uzyskać. Także nawet będzie droższa od renomowanych produktów. Gwarancja 7 lat to plus, ale jak pokazuje praktyka są z tym problemy. Za większość typowych usterek fabrycznych trzeba płacić, pomimo reklam 7lat/150.000km. Poczytajcie na forum-zgroza.
    • Gość: focus Re: Kia Ceed | Co za 49 990 zł? IP: *.play-internet.pl 20.04.12, 17:14
      @liczbynieklamia
      Z ta Kia Optimą to dałeś babola porównujac ją do Forda Focusa III. Po pierwsze: Kia Optima 170KM to wersja benzynowa i będzie dostępna w sprzedaży w Polsce w drugiej połowie roku. Po drugie: Kia Optima 170 KM ma mizerny moment obrotowy (198 Nm) w porównaniu do Focusa 150KM (240Nm), do tego w silniku Forda jest funkcja "overboost" która w momencie nagłego przyspieszenia zwiększa moment obrotowy do 280Nm. Focus startuje od 0 do 100 w 8,7 sek natomiast firma Kia na swojej stronie nie podaje wogóle tego istotnego parametru. Biorąc pod uwagę, że jest to silnik wolnossący to Focus objedzie Optimę na każdych światłach. No i rzecz najważniejsza za 83 tys zł faktycznie można kupić Kia Optimę ale w bida wersji. W związku z tym wolę wypasionego i szybkiego Focusa III. A co , stać mnie :)
    • Gość: arjeplog Re: Kia Ceed | Co za 49 990 zł? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.12, 17:24
      chciałem kupić używanego tego super koreańczyka ceeda i jednak wziąłem corollę, która jeździ i wygląda jak nowa i wszystko ma OK, a ten używany paroletni ceed wygladal zwłaszcza w środku na zużyty jak corolla pierwszej generacji po tych "x" latach eksploatacji.cały powycierany, pościerane nadruki na przełącznikach, ogólnie żużyty gorzej niż 10 letni fiat uno. Owszem, kia teraz i 10 lat temu to zupełnie co innego, ale jaka tego jest jakość po paru latach obsługi to inna sprawa. Ktoś tu pisał o super stanie i30 p 4 latach. OK, super, mój szwagier też ma tyloletniego ceeda i na razie nie narzeka za bardzo, no wlasnie, za bardzo. A te 7 lat gwarancji to wiadomo, ze ściema poniekąd.
    • Gość: M-2 Re: Kia Ceed | Co za 49 990 zł? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.04.12, 18:47
      @focus
      No tak, dla niedojrzałego gó...arza najważniejesze są wyścigi spod świateł.
      Powiem ci tak: takiego g..na jak Ford to nigdzie więcej nie widziałem. Miałem nowe mondeo, z wielką ulgą sprzedałem po 4 latach. Do forda nie wrócę, choćby nie wiem co. Tragicznie sypało się dosłownie wszystko.

Teraz sam jeżdżę japończykiem. Żonie kupiłem ceed-a, niesamowicie fajne autko. Przede wszystkim nie wymaga napraw :) Za 2-3 lata kupimy dla niej następną Kię.
      A ja też coraz poważniej myślę o Optimie. Na szroty typu VW nawet nie spoglądam, już prędzej A6 albo V70 od Volvo.
    • Gość: mizio Re: Kia Ceed | Co za 49 990 zł? IP: *.180.135.128.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 20.04.12, 19:14
      Coż, miałem Kię Sportage 2.0 w benzynie w najwyższej wtedy wersji (jeszcze poprzedni model, było to w 2008 roku) - samochód był nowy, z salonu. Wiadomo, skusiła mnie niska cena, felgi 17", klimatyzacja, skóra, podgrzewane fotele, dwie rury z tyłu itd..

Po niecałym tygodniu uwypukliły się tak wspaniałe cechy jak:
      - manetka kierunkowskazów działała raz na 3 razy
      - żeby samochód jechał na wprost musiałem mieć kierownicę skręconą lekko w lewo : -)
      - napęd 4x4 rozłączął się kiedy chciał, kontrolka żyła własnym życiem
      - po włączeniu podgrzewania siedzeń od smrodu "skóry" można było się udusić

Oczywiscie te rzeczy (poza smierdzącą skórą) zostały naprawione, ale niesmak pozostał, zwłaszcza, że to był model, który już jest parę lat na rynku..

Do tego wsystkiego warto dopisać wspaniałe fabryczne całoroczne opony Kumho, od których lepsze są chyba nawet chińskie LingLongi i niezwykle wytrzymałą szybę czołową, która dostała pięknego pęknięcia od małego uderzenia kamieniem - to nie był pajączek, po prostu wielkie pęknięcie..

To jak w serwisie KIA wstawili nową pominę milczeniem, myślę, że sam bym to równie dobrze zrobił, ślady kleju, podrapane uszczelki..
    • Gość: BEKA Re: Kia Ceed | Co za 49 990 zł? IP: *.satfilm.net.pl 20.04.12, 19:16
      Największy atut cena - zniknął... w podstawowej wersji to będzie wyglądać bardzooo biednie, nie lakierowane lusterka nawet pod kolor auta :o... co do konkurencji do golfa to niestety mylicie się za 60k jest golf optimum z wypasem porownywalnym do wersji M KII, a w dodatku VW na rocznik daję duże upusty, w tym roku chyba 8000 na golfa było. Sprawdźcie ceny na allegro nowych aut KIA/Hyundai z roku 2011 które zalegają u dilerów, na Elantrę w ogóle nie ma rabatu (WTF?!) :D Chyba myślą że rok produkcji w tą czy w tą to żadna różnica dla klienta bo ich samochód jest taki genialny :) Cheers!
    • liczbynieklamia Re: Kia Ceed | Co za 49 990 zł? 20.04.12, 19:45
      @focus
      Kia Optima 170KM to wersja benzynowa i będzie dostępna w sprzedaży w Polsce w drugiej połowie roku

Kia podaje dostępność w maju, czyli już w przyszłym miesiącu. Jak zamówisz dziś Focusa, też nie dostaniesz go szybciej.

@focus
      Po drugie: Kia Optima 170 KM ma mizerny moment obrotowy (198 Nm)

Moment obrotowy na silniku nie ma bezpośredniego przełożenia na osiągi, bo pomiędzy silnikiem a jezdnią jest jeszcze skrzynia biegów, przekładnia główna i koła. To, co ma tak naprawdę znaczenie to moc i masa.

@focus
      Biorąc pod uwagę, że jest to silnik wolnossący to Focus objedzie Optimę na każdych światłach.

Czyli swoim turbodoładowanym Focusem objedziesz nawet bolid F1, który jak wiadomo ma silnik wolnossący?

@focus
      No i rzecz najważniejsza za 83 tys zł faktycznie można kupić Kia Optimę ale w bida wersji

Moim zdaniem nie ma na co narzekać - dwustrefowa klimatyzacja, chłodzony schowek, alufelgi, skórzana kierownica, system audio z zestawem głośnomówiącym Bluetooth. Do szczęścia brakuje rzeczywiście paru rzeczy typu automatyczna skrzynia biegów, skórzana tapicerka czy nawigacja satelitarna, ale tego przecież też nie masz w swoim Focusie, prawda?

@BEKA
      co do konkurencji do golfa to niestety mylicie się za 60k jest golf optimum

Z silnikiem 80KM. 100KM zaczyna się od 68k.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się