Dodaj do ulubionych

Serwisy samochodowe.

29.04.12, 14:48
Polska to nie jest kraj dla uczciwych ludzi.
Kupiłem nowy samochód.
KIA ma w reklamie przegląd co 30000 km lub co rok.
Pojechałem na ustalony wcześniej z serwisem KIA przegląd roczny przy przebiegu samochodu 18900 km.
Zapłaciłem prawie że 1000 zł.
I tylko dolano oleju do silnika na dodatek powyżej stanu i umyto samochód.
Pojechałem niedawno na drugi przegląd bo gwarant sobie zastrzegł przebieg 30000 km jest obowiązkowy.
Tak mnie poinformowano w serwisie i takiego wpisu dokonano w książce gwarancyjnej.
Trochę musiałem się naczekać na termin aby przy stanie 31200 km pojawić się na serwisie.
Swoje się nasłuchać o możliwości utraty gwarancji.
Znowu mnie skasowano jak poprzednio i cały serwis tak samo wyglądał jak poprzednio.
Pytanie skąd to wiem.
A stąd że nauczony doświadczeniem z plasteliny porobiłem na wszystkich wlewach takie małe cieniutkie plomby.
ŻADNA NIE ZOSTAŁA NAWET RUSZONA.
I tym samym uwierzyłem że samochód KIA jest samochodem bezawaryjnym na 7- lat lub 1500000 km.
I w między czasie nie potrzebuje żadnego serwisu.
Obserwuj wątek
    • nie-tak Re: Serwisy samochodowe. 29.04.12, 21:17
      ipta napisał:
      > Pytanie skąd to wiem.
      > A stąd że nauczony doświadczeniem z plasteliny porobiłem na wszystkich wlewach
      > takie małe cieniutkie plomby.
      ................................................................................
      Dobre co nie? Uśmiać się można i to dobrze.
      Człowieku jakie pojecie masz o dzisiejszym serwisowaniu samochodu ze na wszystkich plombach porobiłeś małe zasadzki z plasteliny?
      Dzis samochód wystarczy podłączyć do komputera / Laptop'u / Notebook (jak wolisz) i wie się w jakim stanie jest auto i co w nim należy wymienić. W niektórych autach Bordcomputer powie ci całą prawdę nawet wyliczy ci wszystkich wcielali auta nawet z tobą skoro kopiłeś auto w salonie.

www.youtube.com/watch?v=zfclpHQ4c8Y&feature=related
      www.youtube.com/watch?v=blcwwY2na7Y&feature=related
    • fuiio Re: Serwisy samochodowe. 29.04.12, 22:01
      czepianie się ,że olej nie wymieniony...bardziej opłaca się widocznie sprzedawać silniki niż olej z filtrem. Współczesne skrzynki automatyczne tez są tak doskonałe ,że producent nie przewiduje w nich wymiany oleju. Taka skrzynia bez wymiany oleju wytrzymuje zazwyczaj cały okres gwarancji a później bardziej opłaca się opchnąć jeleniowi następną skrzynię za 40 tysi jak np w insygni..Proponuję odkopać zeszyty do matematyki z podstawówki i wszystko wyda się jaśniejsze!!!
      --
      Główny przedstawiciel Volvo na forum 沃爾沃的首席代表在論壇
    • alfik7 Re: Serwisy samochodowe. 30.04.12, 09:41
      Czasem trzeba czytać ze zrozumieniem instrukcję obsługi.
      Na przykład FIAT z nowymi dieslami zaleca przegląd co 35 tys. km bez limitu czasu.
      Ale olej należy wymieniać co 35 tys, km. albo co 2 lata albo wg wskazania komputera - co nastąpi pierwsze.
      I pomimo, że jest to wyraźnie napisane w instrukcji, ludziska jeżdżą co roku na przegląd, niezależnie od przebiegu i płacą jak za przegląd.
      Takie przyzwyczajenie od jazdy maluchem :)
      Może podobnie masz w swojej kijance?
      • only_the_godfather Re: Serwisy samochodowe. 30.04.12, 10:42
        Dokładnie tak jak piszesz. Przegląd gwarancyjny to nie tylko wymiana oleju i płynów eksploatacyjnych. W Renault jak jak kupowałem auto było tak: przegląd gwarancyjny 30 tys. lub co roku, wymiana oleju 30 tys. lub co dwa lata.
        • ipta Re: Serwisy samochodowe. 30.04.12, 12:22
          Masz rację ,wszyscy maja swoją rację.
          Tylko jak się wymusza jakimś przepisem gwarancyjnym pewne usługi .
          A klient ma za to płacić.
          To niech te usługi będą wykonane a nie umieszczone tylko w rachunku do zapłaty za nie.
      • nie-tak Re: Serwisy samochodowe. 30.04.12, 19:02
        W moim (BMW) robi się przegląd co 50 tysięcy.

www.youtube.com/watch?v=zfclpHQ4c8Y&feature=related
        www.youtube.com/watch?v=blcwwY2na7Y&feature=related
      • wojna71 Re: Serwisy samochodowe. 06.05.12, 09:56
        O proszę jak wszyscy tu są mądrzy. Jasne każdy z was umie sprzedać samochód za dobrą cenę. Tak by potem mógł kupić następny. To w takim razie co robicie jak serwis nie che wg umowy naprawić albo ubezpieczyciel nie che wypłacić bo nie był robiony przegląd lub wymiana oleju. Bo tak często się zdarza i co wtedy? Do tych co piszą, że wystarczy podłączony komputer i wie co dolega aucie. Już nie raz w serwisie reno słyszałem jak majster dzwoni do klienta twierdząc, że komputer nic nie wykazał , a samochód jak nie działa tak nie działa.
          • misiaczek1281 Re: Chciałeś nówke z salonu to teraz płać Hehe 06.05.12, 13:03
            Zawsze można zrezygnować z drogiego serwisu w ASO i wymieniać olej za 150 zł ;-) ...
            Nie ma przymusu serwisowania w ASO...
            To twoje auto i tylko od ciebie zależy gdzie je będziesz serwisował...
            Nie daj się skubać ;-)
            a straszenie utratą gwarancji jest żałosne...ja bym przez pierwszy rok serwisował auto w ASO bo w razie gdyby jakieś poważne fabryczne usterki wyszły to mam gwarancję...ale jeśli są w ogóle byłyby jakieś wady to raczej powinny wyjść przez rok albo wcale...a nie 7 lat płacić tysiąc za serwis czyli wymianę oleju ;-)

Poza tym jedyny plus nowego auta to taki że można się pochwalić koledze :
            "słuchaj stary, kupiłem nowe auto !" Hehe ;-)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka