Dodaj do ulubionych

AUDI A4B5 jaki silnik najlepszy?

04.05.12, 11:35
Witam.
Chcemy z mężem kupić Audi A4 B5 1997-1998r.
Tylko pytanie.. Z którym silnikiem? 1.8T? zwykłym 1.8? a może 1.9tdi?
Obserwuj wątek
    • szela81 Re: AUDI A4B5 jaki silnik najlepszy? 04.05.12, 14:42
      Każdy w dobrym stanie a o to trudno w 15 letnim audi bo to już target młodych gniewnych. Jeśli 1,8 to zdecydowanie T bo zwykły 1,8 20v skomplikowany tak samo jak T, pali tak samo a gorzej jedzie, TDI to temat rzeka, zwykły 110 koni nawet jak padnie wszystko to tanie w naprawach, na pewno taniej pojeździ niż benzyna...ale też będzie miał więcej najechane nawet jeśli na liczniku będzie 190 000 jak w każdym...
      • czujny_obywatel Re: AUDI A4B5 jaki silnik najlepszy? 04.05.12, 15:02
        Polecam silnik 1.8 20V bez T. Jest to bardzo dobry silnik do gazu i wtedy mamy dynamiczny, oszczędny samochód. Silnik 1.8 T z turbiną tez fajnie jeździ, ale w takim starym samochodzie turbo będzie do wymiany, a to już kosztuje 7 tys. złotych. Do 1.8T też można wsadzić gaz, ale jest to dość ryzykowne.

Odradzam silnik tdi, bo tam wszystko będzie do wymiany, a kosztować to będzie więcej niż samochód zakup samochodu.
    • alfik7 Re: AUDI A4B5 jaki silnik najlepszy? 05.05.12, 07:19
      Odechce wam się tego audika jak szpachla zacznie z niego odpadać i trzeba będzie robić przednie zawieszenie.
      Silnik 1.8 żłopie paliwo bez opamiętania, 1.9 TDI pracuje jak URSUS.
      Nie lepiej zamiast pchać się w stary zajeżdżony złom, kupić, to na co po prostu stać?
      A cha, rozumiem. Chodzi o "prestiż"
      :)
      • bauduski Re: AUDI A4B5 jaki silnik najlepszy? 05.05.12, 09:31
        Mamy ograniczony dość budżet. Potrzebujemy w miarę duży samochód, bo mamy dwoje dzieci. Do tej pory jeździliśmy Mazda 323F ale zwyczajnie przesaliśmy się w niej mieścić.
        Nie chodzi o "prostiż" tylko chodzi o wygodę, komfort i o to żeby jeździć czymś co nam się podoba i sprawia nam przyjemność wsiadanie do tego samochodu. A nie wsiadać i jechać jak za karę. Tak jak teraz, gdy jeździmy chwilowo pożyczonym BMW, w którym się okropnie czujemy i nie lubimy nim jeździć.
        A co mamy innego kupić za te pieniądze? Lanosa?
        Jeździmy głównie po mieście. Lubimy jak samochód "idzie" jak mu się przyciśnie. Bo z dzieciakami jeździmy spokojnie, ale nie zawsze wszedzie się wychodzi z dziećmi :) I chcemy samochód który będzie połączeniem przyjemnego z pożytecznym.
        • milos75 Re: AUDI A4B5 jaki silnik najlepszy? 05.05.12, 10:13
          Stare A4 jest ciasnym samochodem jeśli szukacie czegoś dla rodziny to nie wiem czy się przymierzaliście do niego ale to słaby wybór. Nie ma w nim dużo więcej miejsca niż w 323. Dlaczego nie kupicie w tym budżecie normalnego, wygodnego samochodu, który będzie mało palił i nie będzie się psuł? Carina E, Primera albo ciągnąc temat - 626. Może Accord ale ciut mniej miejsca, może Camry ale trochę więcej pali, może pierwszy Avensis ale trochę drożej. Oczywiście z silnikiem benzynowym.Wybór jest naprawdę spory.

--
          Mam swój gust, któremu nic do tego i przede wszystkim nie kieruje stereotypami.
          • bauduski Re: AUDI A4B5 jaki silnik najlepszy? 05.05.12, 11:09
            Przymierzaliśmy się i jest zdecydowanie obszerniejsze od Mazdy. I ma spory bagażnik. Toyota, Nissan.. Nie pasują nam te marki... Chcemy samochód który będzie nam się podobał, dobrze chodził i w którym będziemy się mieścić... Hondy nam się nie podobają w środku.. Generalnie sporą wagę przykładamy do wyglądu samochodu. I musieliśmy znaleźć taki, który i mi i mężowi będzie odpowiadał i stanęło na Audi.. No i jeszcze, żeby córka zaakceptowała było bardzo ważne... Bo ona strasznie rozpaczała po sprzedaży Mazdy :) Nasza Madzia też nie była standardowym modelem Mazdy tylko po liftingu i z silnikiem 1.8 130KM... Wyglądała sto razy lepiej, agresywniej i fajniej od takiej standardowej 323F... :)
            • jamesonwhiskey Re: AUDI A4B5 jaki silnik najlepszy? 05.05.12, 15:10
              mialem b5 1.8 z przebiegiem 150k km,wersja po lifcie
              no i musze powiedziec calkiem fajny samochod i twoje warunki powinien dobrze spelniac
              z moim rzechem ,jak to niektorzy przedmowcy mowia, bylem na przegladzie technicznym i przeszedl go bez zadnego problemu , z badaniem spalin wlacznie
              z wrazen z ekspolatacji po miescie, na krotkich odcinkach ,w korkach
              pali 12-14 , jak sie mu przycisnie a dynamika tez zbytnio nie nie powala to z 15
              na trasie za to zupelnie przywoicie mozna sie zmiescic w 8 litrach predkosci powyzej 100
              z minusow to zawieszenie ,w moim przy predkosci 120-140 cos walilo , nikt nie wiedzial co to jest, z awarii przez okolo rok nagrzewnica i termostat
              silnik 1.8 t mialem w b6 i nie wiem czy warto , w miescie nie ma zbytnio roznicy , oczywiscie zalezy to od stylu jazdy , a mamy potencjalny kosztowny problem, szczegolnie w samochodzie dosyc juz wiekowym
              generalnie mozecie byc zadowoleni z zakupu ale tylko w wypadku samochodu niezbyt zajechanego a to znowu moze byc dosyc trudne

• alfik7 Re: AUDI A4B5 jaki silnik najlepszy? 05.05.12, 11:35
          Czyli wyszło na moje: chodzi o pseudo "pestiż".
          Jeździcie głównie po mieście i lubicie przycisnąć jak jedziecie bez dzieci. A4 jest duże w środku.
          To wszystko jest dobrze pokręcone.
          Nawet nie czujesz tego pokręcenia, prawda?

Nie wiem ile kosztuje taki złomiasty A4 ale dla rodziny z dziećmi warto poszukać Megane albo Stilo kombi.
          Szczególnie ten drugi jest pakowny i bezproblemowy a z dieslem CR bez DPF całkiem żwawy i oszczędny.

Ale to nie Audi, prawda?
          • saker666 Re: AUDI A4B5 jaki silnik najlepszy? 31.10.12, 22:32
            Megane lub Stilo? Panie zmiłuj się.... Szanowana pani jestem posiadaczem audi a4 1,8 benzyna i szczerze polecam te auto. Sprawdza się w mieście jak i w trasie. Na trasie leciałem 230 km/h (warszawa-radom) i auto szło pieknie. czy jest pakowne? Po złożeniu tylnych siedzeń, wiozłem stos maneli, stolik i krzesła ogrodowe, komplet kół. trasa hamburg-radom. Auto faktycznie wydaje sie ciasne w środku, ale nie przesadzajmy, to nie ciężarówka. co do napraw. jeżeli upatrzy pani niebity egzemplarz, a powiadam że jest to możliwe. Auto wynagrodzi to wam komfortem i jakoscią podróży. Ale zaklinam zadna megane a broń Boże stilo....A co do prestiżu. naturalnie, że siedząć w samochodzie z obręczami na masce, odczuwa się go, zapewniam.
        • adoptowany Re: AUDI A4B5 jaki silnik najlepszy? 05.05.12, 18:45
          bauduski napisał(a

> A co mamy innego kupić za te pieniądze? Lanosa?
          /.../ I chcemy samochód który będzie połączeniem przyjemnego z pożytecznym.

..kupcie a4 rocznik 97' ..ha..ha to rodzinne auto!? na bank bedzie przyjemnie i pozytecznie dla..pana mechanika. W koncu z czegos on tez musi zyc,a tak marginesie lanos czy cos w tym stylu nie bylby najgorszym rozwiazaniem. Skoro jednak decyduje prestiz i placzacy dzieciak to prosze bardzo. Niektorzy rozumu nabieraja dopiero, wtedy kiedy dostana dobrze po kieszeni.
          • bauduski Re: AUDI A4B5 jaki silnik najlepszy? 05.05.12, 23:46
            Nie będziemy jeździć badziewiem, w którym się wygląda jakby się jechało za karę... i tak też się czuje... A jak chodzi o ścisłość, to ja nie pytam JAKI SAMOCHÓD MAM KUPIĆ, tylko JAKI SILNIK JEST NAJLEPSZY... Kombiakiem jeździć nie będę, ponieważ jestem BABĄ i nie umiem jeździć tak dużym samochodem. Jestem za młoda i za piękna, żeby jeździć badziewiem takim jak Lanos. I jeśli chcesz komentować nasz wybór, to daruj sobie, bo nie w tym rzecz, żebyś mi "ubliżał" uważając, że chodzi mi o "prestiż" i o "płaczącego dzieciaka". Nie w tym rzecz... Nie po to tu napisałam, żebyś używał w moim kierunku takich określeń, tylko po to, żeby ktoś kto się na tym zna lub kto jeździ tym samochodem wypowiedział swoje zdanie na temat tych trzech wersji silnikowych. Lubię się czasami "polansować" z mężem lub z koleżankami, bo nie mam 50 lat i czasem trzeba się odciać od bycia nudną "mamuśka". Czy to takie dziwne? Jak będę przechodzić menopauzę to kupię sobie samochód, który będzie pasował do mojego wieku. Ale trudno żebym w moim wieku kupowała "dziadkowy" samochód, bo tak jest lepiej, bo mniej pali, bo jest bardziej rodzinny itd. No i jest mniej "prestiżowy". Widocznie Ty nie przykładasz wagi do wyglądu samochodu, ale ja z mężem - owszem. I lubimy jeździć samochodami, które nam się zwyczajnie PODOBAJĄ.
            Tyle z mojej strony.
            Dziękuję bardzo osobom, które zrozumiały treść mojego posta i podpowiedziały mi kilka rzeczy a'propos tego samochodu.
            No i serdecznie pozdrawiam Pana, który nie lubi "prestiżu" i "płaczących dzieciaków". I życzę mu przyjemnej jazdy Lanosem, bądź innym tego typu samochodem... (każdy ma swój gust, a o gustach się nie dyskutuje :] )
            • wicekpl Re: AUDI A4B5 jaki silnik najlepszy? 06.05.12, 00:17
              bauduski napisał(a):

> Nie będziemy jeździć badziewiem, w którym się wygląda jakby się jechało za karę
              > ... i tak też się czuje... A jak chodzi o ścisłość, to ja nie pytam JAKI SAMOCH
              > ÓD MAM KUPIĆ, tylko JAKI SILNIK JEST NAJLEPSZY... Kombiakiem jeździć nie będę,
              > ponieważ jestem BABĄ i nie umiem jeździć tak dużym samochodem

W tym wieku audi już będzie badziewiem-nie wiem czy na pewno byliście w środku tego samochodu(chyba ze macie na myśli a6)-jest tam strasznie ciasno!miejsca niewiele więcej niż w lanosie(który jest na pewno mniej awaryjnym autem!),kombi nie jest wcale trudniejszym do jazdy-wymiary takie same prawie ale widoczność do tylu lepsza.
              Silnik niech wybierze zaufany mechanik.
              ps słoma pani z butów wystaje,żaden samochód tego nie ukryje.
            • milos75 Re: AUDI A4B5 jaki silnik najlepszy? 06.05.12, 14:40
              Kontekst lansowania się w przypadku 15-letniego złomu jest naprawdę zabawny. Są jeszcze w Polsce wioski gdzie 15-letnim Audi można się lansować? Ktoś kto nie ma kasy ale ma trochę oleju w głowie kupiłby po prostu auto, z którym miałby stosunkowo najmniej problemów i nie wydał na naprawy majątku, którego i tak nie ma. No ale wam się Honda nie podoba nie mówiąc o Lanosie. Spójrz prawdzie w oczy - was nie byłoby stać nawet na Lanosa (nowego), może ewentualnie na Tico jakbyście dozbierali. Dlatego pogarda dla niektórych marek i sadzenie się na starego złoma marki, która ma "prestyż" na wiosce jest śmieszne. A silnik to już w ogóle chyba nie powinien mieć znaczenia...

--
              Mam swój gust, któremu nic do tego i przede wszystkim nie kieruje stereotypami.
            • qqbek Re: AUDI A4B5 jaki silnik najlepszy? 06.05.12, 23:22
              bauduski napisał(a):

> Nie będziemy jeździć badziewiem, w którym się wygląda jakby się jechało za karę
              > ... i tak też się czuje... A jak chodzi o ścisłość, to ja nie pytam JAKI SAMOCH
              > ÓD MAM KUPIĆ, tylko JAKI SILNIK JEST NAJLEPSZY...

A jeżeli cały samochód jest, delikatnie mówiąc, do dupy? Zwłaszcza z silnikiem 1,8?
              Kup sobie kobieto coś normalnego.
              Jak już ma być "fajne" to mniej plastikowe i bardziej "fajne" będzie BMW 320 E36 lub E46 (w zależności od rocznika, który planujecie nabyć - E36 dla roczników 1995-98, dla 99-00 E46). Co prawda bagażnik może ciut mniejszy, za to frajda z jazdy nieporównywalna, awaryjność dużo niższa a spalanie podobne.

> Kombiakiem jeździć nie będę,
              > ponieważ jestem BABĄ i nie umiem jeździć tak dużym samochodem.

Ojoj.

> Jestem za młoda
              > i za piękna, żeby jeździć badziewiem takim jak Lanos.

Dlatego wsiądę w 15-letniego wieśwagena, oj przepraszam, Audi.
              Jak pieniędzy brakuje, to się honor chowa w kieszeń.

> I jeśli chcesz komentować
              > nasz wybór, to daruj sobie, bo nie w tym rzecz, żebyś mi "ubliżał" uważając, ż
              > e chodzi mi o "prestiż" i o "płaczącego dzieciaka". Nie w tym rzecz... Nie po t
              > o tu napisałam, żebyś używał w moim kierunku takich określeń, tylko po to, żeby
              > ktoś kto się na tym zna lub kto jeździ tym samochodem wypowiedział swoje zdani
              > e na temat tych trzech wersji silnikowych.

1,8 20V - awaryjny
              1,8T - awaryjny i dużo droższy w naprawie
              1,9 TDI - nie do zarżnięcia na pierwszych 300.000km, sztuką jest jednak kupić egzemplarz z przebiegiem poniżej 400.000km

> Lubię się czasami "polansować" z męż
              > em lub z koleżankami,

"Polansuj" się do księgarni kiedyś, po Słownik Poprawnej Polszczyzny... Twoja odmiana w dopełniaczu leży i kwiczy jak zarzynane prosię.

> bo nie mam 50 lat i czasem trzeba się odciać od bycia nud
              > ną "mamuśka". Czy to takie dziwne?

Nie wiem, moja żona łazi na siłownię, aerobik i jeździ na rowerze... do jeżdżenia zaś używa starutkiego Opla Astry (rocznik 2000) i jakoś na honorze plamy jej to nie czyni.

> Jak będę przechodzić menopauzę to kupię sobi
              > e samochód, który będzie pasował do mojego wieku.

Moje lepsze pół już zapowiedziało, że Astra starczy na teraz, ale jak się pierwsza zmarszczka pojawi, to mam zarobić na takie Porsche, jakie ma mój szwagier :P

> Ale trudno żebym w moim wieku
              > kupowała "dziadkowy" samochód, bo tak jest lepiej, bo mniej pali, bo jest bard
              > ziej rodzinny itd.

A4B5 to samochód ze wszech miar dziadkowy.

> No i jest mniej "prestiżowy". Widocznie Ty nie przykładasz w
              > agi do wyglądu samochodu, ale ja z mężem - owszem. I lubimy jeździć samochodami
              > , które nam się zwyczajnie PODOBAJĄ.

Z gustami jest jak z zadkami, każdy ma własny.
              Ale żeby się komuś B5 podobało, to pierwsze słyszę.
              Auto nudne jak flaki z olejem.

> Dziękuję bardzo osobom, które zrozumiały treść mojego posta i podpowiedziały mi
              > kilka rzeczy a'propos tego samochodu.

I znów ta odmiana w dopełniaczu, ręce opadają.

> No i serdecznie pozdrawiam Pana, który nie lubi "prestiżu" i "płaczących dzieci
              > aków". I życzę mu przyjemnej jazdy Lanosem, bądź innym tego typu samochodem...
              > (każdy ma swój gust, a o gustach się nie dyskutuje :] )

Co do niedyskutowania o gustach, to wygodna wymówka tych bez gustu.
              A Lanos to wbrew pozorom bardzo udany samochód, więc tak bardzo bym się z tego autka nie nabijał.
              --
              Jednym z najmilszych doświadczeń w życiu jest być celem, nie będąc trafionym (W.Churchill)
            • auditop Re: AUDI A4B5 jaki silnik najlepszy? 04.11.12, 23:04
              Posiadam na swoim koncie niejedno juz stare audi żadne mnie nigdy nie zawiodło do domu zawsze dowiozło. Wiadomo, są awarie jak w kazdym samochodzie ale części wcale nie są drogie a i naprawa jest dość prosta.Przynajmniej nigdy nie musiałem drapac rdzy jak inni ,,bezprestiżowi użytkowincy bezawaryjnnych hond, renówek itd." :) Jesli chodzi o silnik w A4 B5 to najbardziej bezawaryjny i ładnie chodzący silnik w gazie oczywiście sekwencja to 2.4 V6 benzyna, ale pali około 12 litrów gazu - jesli chcecie ekonomicznie to najlepiej 1.8 125 kM bez turbo z instalacją gazową dobrze sobie radzi.Jesli chodzi o mnie dla mnie Audi to najpiękniejsza marka i nie chodzi o jakiś tam prestiż bo BMW czy Mercedes tez mają prestiż a mnie sie nie podobają.Biorąc pod uwage że chcecie kupic większe auto niz mazdka 323 to obawiam sie że audi A4 B5 wcale nie jest większe. Podzielam wasz gust i życze udanego zakupu.
    • korneliszek Re: AUDI A4B5 jaki silnik najlepszy? 13.07.13, 20:27
      bauduski napisał(a):

> Witam.
      > Chcemy z mężem kupić Audi A4 B5 1997-1998r.
      > Tylko pytanie.. Z którym silnikiem? 1.8T? zwykłym 1.8? a może 1.9tdi?

1.8 T jakby był niezajechany, ale takiego w A4 nie znajdziesz. Ew. 1.9 TDI bo jest trwały... niestety znając polskie realia będzie również zajechany. Statystycznie najprędzej znajdziesz przyzwoite 2.4 w Audi, którego nikt nie chce bo pali sporo a nie jeździ wcale dobrze. Silnik ma sens. Ale na LPG.

--
      Portal motoryzacyjny
    • k-sko Re: AUDI A4B5 jaki silnik najlepszy? 20.09.13, 15:26
      Osobiście mam i benzynę i TDI. Benzyna 1,8 20V - przebieg 360kk (z tego 250kk moje). Moc 125KM. Założony GAZ. rok 1998. Drugi to TDI o kodzie AJM i mocy 116KM. Przejechane ponad 680kk (z tego 520kk moje). Ten drugi to model 2000 polift. Z obu przy silniku (myśląc o całości - mechanika + osprzęt) zdecydowanie mniej robione było w TDI. Motor niezawodny, pięknie pali, 0 problemów. Sam popsuł się termostat 2 razy, sprzęgiełko alternatora, urwał się przewód temp. paliwa oraz uszkodził się 3 razy czujnik podwójny temp. cieczy chłodzącej. Miałem też problem ze wskazaniami ilości paliwa w baku ale oczyszczenie styku pomogło. Korodują wykonane z aluminium w połysku trójkątne elementy przy szybach drzwi tylnych. Padło też sprzęgiełko alternatora. To wszystko jednak to TANIE naprawy i przez ten czas eksploatacji nie wspominam, że wymieniłem przy tym przebiegu 2 razy komplet wahaczy przód i raz amortyzatory oraz silent blocki na belce tylnej. Klocki + tarcze 2 razy też - ale to eksploatacja, przy tym przebiegu to konieczność. 1 wymiana sprzegła po drodze. W 1,8 BENZYNA psuło się znacznie więcej i szkoda opisywać. Sprzęgło starcza zdecydowanie na mniej, auto nie jest też tak "żwawe" jak TDI ale daje radę (kombi - oba są kombi). Nie rdzewieją w nim jednak trójkąty przy tylnych szybach (są matowe). Ogólnie oba są OK. W obu wymieniałem przekaźnik w przerywaczu kierunkowskazów, czyściłem też styczniki przełącznika zespolonego przy kierownicy, w beznynie rozsypała się pompka zamka centralnego jeszcze. Ogólnie POLCAM! Tanie w eksploatacji auto naprawdę warto.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się