Dodaj do ulubionych

Konkretne wymagania

13.06.12, 18:02
Samochód nowy, z salonu, do 80 tysięcy brutto max (nie ma opcji, że ktoś poradzi coś fajnego za 100 tysięcy), 5 miejscowy, musi mieć duży bagażnik, ewentualnie kombi lub dobrze składane tylne fotele, 3 lata gwarancji - nie 2.

Propozycje poproszę.

Będę zmieniać z pikapa firmowego, w zwykłych mam wrażenie, jakbym siedziała tyłkiem na jezdni (pewnie trzeba się znowu przyzwyczaić), już trochę było np w Mitsubishi ASX, jest ciut wyższy. Z reguły w firmie wożę sporo rzeczy z tyłu, i do tego bywają ciężkie.

Kiedyś człowiek jeździł maluchem i nie miał dylematów....

Z góry dziękuję za propozycje.
Obserwuj wątek
          • qqbek Misiaczek i konkretne propozycje. 13.06.12, 20:33
            olaj napisała:

> Faktura na firmę, odliczenia VATu i takie tam :)
            >
            > O

Dobra rada:
            Z misiaczkiem nie pisz. On uważa, że najlepsze są VW Polo po dziadku (któremu tylko przypadkiem było Abdul) z Niemiec.

Ad rem:
            Też mi się widzi zielona kura na masce i napis Yeti na tylnej klapie.
            Jak by się udało kilka tysięcy upustu wynegocjować, to mieści się też Superb Combi Active, a to już kawał funkcjonalnego kombi.

Z tych z długą gwarancją mieści się też Hyundai ix35, ale mniejszy niż obydwie Śkody.
            --
            Jednym z najmilszych doświadczeń w życiu jest być celem, nie będąc trafionym (W.Churchill)
              • qqbek Re: Misiaczek i konkretne propozycje. 13.06.12, 21:43
                galtomone napisał:

> Osobiscie wolabym Superba niz Yeti - komfort podrozowania bez porownania i komb
                > i Skody w tym modelu wyglada naprawde fajnie.

Problem jest w tym, że Superb Kombi w podstawowej wersji kosztuje coś 85 z hakiem, czyli nie mieści się w ściśle określonym limicie, o ile nie uda się dealera namówić na spory rabat.
                Z drugiej strony przychodzi mi przyznać Tobie rację - Superb się Śkodzie bardzo udał a Yeti to taki "pitu pitu" dla modnych i wygodnych.
                --
                Jednym z najmilszych doświadczeń w życiu jest być celem, nie będąc trafionym (W.Churchill)
                  • qqbek Nie od 78 tysięcy... 13.06.12, 23:34
                    lazy.eye napisał:

> Z silnikiem 1.4 podstawowa wersja kombi jest od 78 tys.
                    > otomoto.pl/skoda-superb-kombi-comfort-tsi-C24108351.html

Bo katalogowa jest zdaje się 86 brutto.
                    Najwyraźniej dealerowi nie schodzi, więc sporo obniżył cenę przed wakacjami.

Co nie zmienia faktu, że za te pieniądze to kawał porządnego auta.

Jeszcze nowym Superbem nie miałem przyjemności jechać i zastanawia mnie ilość miejsca na tylnej kanapie, przy tak małym rozstawie osi, z drugiej strony samochód udany, dawca płyty podłogowej sprawdzony i jednocześnie (opinia subiektywna) najładniejsze kombi w ofercie Śkody (aż trudno mi uwierzyć, że to ta sama firma, która popełniła Fabiedę kombi).
                    --
                    • galtomone Re: Nie od 78 tysięcy... 14.06.12, 07:15
                      qqbek napisał:

> Co nie zmienia faktu, że za te pieniądze to kawał porządnego auta.

Ale uwazacie, ze cos tego rozmiaru i silnik 1.4 (nawet z turbo) to ma sens?
                      Jak bardzo ta fura mi sie podoba, to na takie polaczenie kasy bym nie wydal.
                      Odnosze wrazenie, ze te male doladowane jednostki to oszczedne sa na papierze czyli przy bardziej oszczednej jezdzie niz podobnym autem ale z wiekszym ("normalnym") silnikiem.
                      A jak juz zacznie sie korzystac z turbo, i deptace te KM (bo chyba Nm tam za duzo nie ma) to pewnie i spalanie ma sie nijak do teoretycznego (w tym ilosc spalin ktora miala byc mala).

Myle sie?

A druga rzecz to trwalosc... niby nie slyszalem, aby komus te silnikie 1.2/1.4 (roznych producentow) juz sie rozsypaly (a o 2.0 TDi lament byl od razu wlasciwie)... wiec moze nie jest zle???

> Jeszcze nowym Superbem nie miałem przyjemności jechać i zastanawia mnie ilość
                      > miejsca na tylnej kanapie, przy tak małym rozstawie osi, [...] i jednocześnie (opinia
                      > subiektywna) najładniejsze kombi w ofercie Śkody (aż trudno mi uwierzyć, że to ta sama
                      > firma, która popełniła Fabiedę kombi).

Wg mnie to jedno z najadniejszych kombi wogole (obecnie produkowanych). Do pierwszej trojki dodalbym jeszcze Accorda i Insignie (niestety dosc podobne do siebie) i moglbym rozwazyc Avensis/i40 (o ile to ten Hyundai co wyglada jak Ave).

Calareszta jest niezauwazalana na drogach...
                      Accord wygladas bardziej dynamicznie, ale SUperb robi na mnie lepsze wrazenie rozmiarm i chyba komfortem z uwagi na wielkosc.

Ma mniejszy rozstaw osi niz mial poprzednik? Jak to sie ma do podlogi Passata i jego rozstawu osi?
                      --
                      Pozdrawiam,
                      G.
                      hideipvpn.pl - by zmienić IP
                      • qqbek Re: Nie od 78 tysięcy... 14.06.12, 08:45
                        galtomone napisał:

> Ale uwazacie, ze cos tego rozmiaru i silnik 1.4 (nawet z turbo) to ma sens?
                        125KM rakiety z tego samochodu nie uczyni.
                        Ale już jeździć bez szaleństw się da.
                        Tyle, że rzeczywiście próba dynamiczniejszej jazdy zapewne kończy się wirami w baku.

> A druga rzecz to trwalosc... niby nie slyszalem, aby komus te silnikie 1.2/1.4
                        > (roznych producentow) juz sie rozsypaly (a o 2.0 TDi lament byl od razu wlasciw
                        > ie)... wiec moze nie jest zle???

No właśnie.
                        A autorka szuka samochodu na firmę.
                        Jej nie interesuje, że samochód nie dożyje 10 czy 15 urodzin. On ma dożyć 5 lat lub 2,5 roku (w zależności od wariantu amortyzacji, który przyjmie) w miarę bezproblemowo.

> Ma mniejszy rozstaw osi niz mial poprzednik? Jak to sie ma do podlogi Passata i
                        > jego rozstawu osi?

Nijak się ma do podłogi Passata, bo na przedłużonej płycie podłogowej Passata B5 to była Superb I, "Dwójka" jest na płycie VW Golfa (A5) :)
                        --
                      • lazy.eye Re: Nie od 78 tysięcy... 14.06.12, 12:06
                        Osiągi z tym silniczkiem to Superb ma akurat lepsze niż 90% samochodów sprzedawanych w Polsce. 10.5 s do setki i vmax 200 km/h Spalanie podają 7 litrów, więc pewnie pali 9 co i tak na tę wielkość nie jest dużo.
            • misiaczek1281 Re: Misiaczek i konkretne propozycje. 13.06.12, 21:37
              qqbek napisał:

> olaj napisała:
              >
              > > Faktura na firmę, odliczenia VATu i takie tam :)
              > >
              > > O
              >
              > Dobra rada:
              > Z misiaczkiem nie pisz. On uważa, że najlepsze są VW Polo po dziadku (któremu t
              > ylko przypadkiem było Abdul) z Niemiec.
              >
              > Ad rem:
              > Też mi się widzi zielona kura na masce i napis Yeti na tylnej klapie.
              > Jak by się udało kilka tysięcy upustu wynegocjować, to mieści się też Superb Co
              > mbi Active, a to już kawał funkcjonalnego kombi.
              >
              > Z tych z długą gwarancją mieści się też Hyundai ix35, ale mniejszy niż obydwie
              > Śkody.

wypraszam sobie...o dziadku i polo w tym wątku nie wspomniałem...ale ty wiesz swoje...misiaczek to polo i dziadek... masz te swoje skojarzenia...:)
            • olaj Re: Misiaczek i konkretne propozycje. 14.06.12, 10:53
              zaraz mi miły pan przyjeżdża (!!! tak, tak, on do mnie nie ja do salonu) z ix35 na jazdę testową.
              potwierdził te 5 lat gwarancji
              zobaczymy, nigdy w życiu w żadnym hyundaiu nawet chyba nie siedziałam...

Peugeot Partner fajny, ale na oku na rynku polskim za słabe silniki torszkę

Ola
        • olaj Re: Konkretne wymagania 13.06.12, 20:19
          Poza tym mam za sobą dwuletnią walkę z koncernem GM (ułamany wałek rozrządu na prostej drodze w samochodzie 26 miesiącznym - 2 miesięce po wygaśnięciu gwarancji). Brrrrr.
    • galtomone Re: Konkretne wymagania 13.06.12, 18:31
      ASX to mi na oko malenstwo czyli 5 osob i bagaz (ale podreczny).
      5 osob + dozy bagaznik to jakies takie cos jak Monedo czy Passat ale za 80k to chyba nie nowe.
      Zatem pozostaja wynalazki tyopu Kngoory/Doblo/Partnery/Caddy, itp (o ile mieszcza sie w cenie), moze Logan?
      --
      Pozdrawiam,
      G.
    • laisar Re: Konkretne wymagania 14.06.12, 00:21
      olaj napisała:

> Samochód nowy, z salonu, do 80 tysięcy brutto max (nie ma opcji, że ktoś poradz
      > i coś fajnego za 100 tysięcy), 5 miejscowy, musi mieć duży bagażnik, ewentualni
      > e kombi lub dobrze składane tylne fotele, 3 lata gwarancji - nie 2.

Za 80 kafli to są akurat dwie dacie duster - dla lubiących siedzieć wyżej - albo logany mcv - dla lubiących naprawdę duże bagażniki. Gwarancja na 5 lat.

((((;

A serio - najfajniejsza jest wyszukiwarka: www.samar.pl/__/42/42.a/t/Zaawansowane-wyszukiwanie-nowych-samochod%C3%B3w.html - możesz sobie dokładnie ustawić co dla Ciebie oznacza "duży bagażnik"...
    • olaj Re: Konkretne wymagania 15.06.12, 07:31
      No dobrze, coiś się precyzuje i klaruje - niestety, mój niemiecki leży i kwiczy, patrzę na:
      ix35:
      www.adac.de/_ext/itr/tests/Autotest/AT4702_Hyundai_ix35_2_0_CRDi_Premium_4WD_DPF/Hyundai_ix35_2_0_CRDi_Premium_4WD_DPF.pdf
      Yeti:
      www.adac.de/_ext/itr/tests/Autotest/AT4479_Skoda_Yeti_2_0_TDI_Ambition_DPF/Skoda_Yeti_2_0_TDI_Ambition_DPF.pdf
      pewnie z trochę słabszym silnikiem, niż w tym teście.

Mamy na sali jakichś użytkowników tych modeli? Zaraz idę szukać jeszcze, na pewno ktoś coś już pisał, ale lecę do pracy.

Ola
      • galtomone Re: Konkretne wymagania 15.06.12, 08:42
        A gdzie Ty kochany chesz tym jezdzic?

Bo w teren to sie specjalnie nie nadaje, kombi (wyzszej klasy) bedzie pewnie mailo wiecej miejsca na bagaz oraz wiekszy komfort podrozowania, specjalnie oszczedne to nie bedzie, w miescie takich wynalazkow pelno wiec wrazenia na ludziach jak Hummer czy LC V8 nie robi...
        Na trase srednio fajne bo wysokie wiec bedzie w tym glosno i sie bedzie bujac (BTW: w kwestii ix zobacz co Jeep [gdzies to obok] pisal o Kii Sportage...).

Jesli napedu 4x4 na codzien nie potrzebujesz (lub wcale) to szkoda aby przez to cierpiala ekonomika jazdy i komfort. Te auta pewnie da sie kupic bez napedu 4x4... tylko wtedy to juz kompletnie nie rozumiem po co???

To tak jak kupowac 42" plazme, co wyglada na zajebity TV tyle tylko, ze jest (tylko) radiem... ;-).

Superb wydaje mi sie duzo fajniejszym pomyslem niz dwa ww.
        --
        Pozdrawiam,
        G.
        • qqbek Z gustami się nie walczy... 15.06.12, 09:24
          ...nawet, gdyby były dalekie od doskonałości.
          Pod względem praktyczności, miejsca w środku (obejrzałem sobie wczoraj Superb II od środka i jest bardzo dobrze) i komfortu ani Yeti ani ix35 nie mogą się z Superbem równać.
          A, że ktoś lubi siedzieć wysoko i mu SUV nie przeszkadza?
          Jeszcze niedawno próbowałem argumentować i przekonywać. Ale na modę nic nie poradzę :)

(ze śmiesznych rzeczy - ostatnio znajomą wyciągałem z gruntówki - myślała, że Hyundai Santa Fe to terenówka i przez kałużę w błotnej koleinie przejedzie - wyciągnąłem ją Oplem Astrą, ku jej zdumieniu)
          --
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka