• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Jaki używany samochód dla rodzinki 2+2? Dodaj do ulubionych

• 10.07.12, 03:05
    Witam, jaki polecacie samochód używany dla rodziny 2+2? Będę nim jeżdzić trochę po mieście, 2-3 razy w roku nad morze, gdzieś na łączkę pod miasto, nic więcej. Ma być przestronny (w bagażniku musi się zmieścić podwójny wózek, a na tylnym siedzeniu 2 foteliki dla dzieci montowane tyłem do kierunku jazdy) i co ważne tani w utrzymaniu. Nie wchodzi w grę nówka, więc proszę o poradę jakie kilkuletnie samochody brać pod uwagę, jakie się nie psują i wytrzymują ząb czasu. Żadne tam bajery i przyspieszenia w stylu 10sekund do setki mnie nie interesują, chodzi o przestronny, bezpieczny i tani samochód ;-) o ile możliwe jest takie połączenie tych słów. Będę wdzięczna za Wasze porady, bo w temacie moto jestem zielona, pod maskę zaglądam jak trzeba dolać płynu do spryskiwaczy albo oleju :-DDD
    --
    …pójdź, pójdź, konwalie ze mną rwać...
    • 10.07.12, 07:18
      Byloby latwiej gdybys okreslila budzet.
      Generalnie do tego co piszesz beda pasowac auta kombi sredniej klasy (tyle, ze nie wszystkie warto kupic z uwagi na trwalosc i awarie).
      Ja rozwazalbym chba 3 modele...

Avensis Kombi T25
      Accord Kombi
      i
      Superb Kombi (o ile w Twoim zasiegu cenowym)

Mniej pewnymi typami beda Mondeo i Vectra - ale za to tansze w zakupie.

Wszystkie ww mozna znalezc jako auta z polskiej dystrybucji co jest dzis duzym plusem.

Auta typu Passat, A4, A6, C5, 407, Laguna, Croma... nawet nie ogladaj.
      Albo potencjalnie spore szanse na duze wydatki gdy cos padnie (i spore szanse, ze padnie) albo na 100% mocno krecone bo teraz sprowadza sie co wpadnie w rece + rozbitki do szybkiego odbudowania byle jak.
      --
      Pozdrawiam,
      G.
      hideipvpn.pl - by zmienić IP
      • 10.07.12, 08:42
        Vectra tak a Croma nie? Oj słabo ze znajomością motoryzacji u kolegi.
        • 10.07.12, 08:59
          Nie, nie slabo.
          Latwiej i taniej kupic czesci (np. reflektor) do Vectry czy Cromy?
          Ktora jest wieksza?
          --
          Pozdrawiam,
          G.
          • 11.07.12, 07:35
            Nie odwracaj kota ogonem. Do obu nie ma problemu z częściami, to nie jakaś egzotyka tylko europejskie auta. Wymiary bardzo zbliżone co nie dziwi jeśli podłoga jest ta sama.
            • 11.07.12, 08:44
              Zobacz chocby na allegro do czego jest wiecej czesci i ktore sa tansze.
              Skoro to to samo, to tym bardziej warto kupic Vectre bo na rynku jest ich wiecej i chocby w przypadku potrzeby zakupu blachy czy wlasnie swiatel bedzie latwiej niz w przypadku Cromy, ktorej jest jak na lekarstwo.

Abstrahujac od kwestii wizualnych... ile sprzedano Opli ile Fiatow?
              Generalnie polecalem kupujace inne auta, ww. jak ostateczna ostatecznosc. Lepiej juz kupic Vestre niz C5 czy Lagune - prawda?
              --
              Pozdrawiam,
              G.
              • 11.07.12, 10:02
                Fiatom jakoś nie ufam, kilku znajomych fiatowych - ciągle coś się działo. Mając do wyboru niemiecki i włoski zawsze wybrałabym niemiecki. Nie odnoszę się do designu, bo tu akurat Włosi górą...
                --
                • 11.07.12, 10:34
                  I slusznie, bo choc podloga i np. w Cromie i Vectrze ta sama to juz o elektryce/elektornice powiedziec sie tego nie da.
                  --
                  Pozdrawiam,
                  G.
                  • 12.07.12, 08:18
                    A właśnie, że się da.
                    Silniki diesla też mają te same - fiatowskie. Jakie więc różnice w elektryce? Inne wiązki kabli? Inne wyłaczniki? Całe sterowanie jest to samo. Więc kupcie sobie Vectrę albo jeszcze lepiej prestiżowego Saaba a w środku Fiat.
                    Toyota Aygo pewnie też jest bezawaryjna w przeciwieństwie do Cotroena C1?
      • 10.07.12, 11:34
        Dzięki za typowanie, a nie-kombi w miarę pojemne bagażnikowo nie ma takich? Teraz jeżdżę małą corollą i kombi wydaje mi się jakimś pociągiem ;-) ale pewnie skończy się na kombi. A jak ze spalaniem u kombi - dużo piją?
        --
        • 10.07.12, 11:54
          Spalanie zalezy od silnika i wielkosci auta, ksztal budy ma minimalne spalanie.
          Moja Avensis 1.8 pali srednio 10l gazu na 100km w cyklu mieszanym przy normalnej jezdzie.
          Miejsca jest w niej nieporownywalnie wiecej niz w Corolli.

Do rozwazenia masz takze Avensis Verso - szczegolnie silnik 2.0 benzyna jest fajny. Bedzie palil tyle co 1.8, nie ma klopotu z zalozeniem gazu.
          --
          Pozdrawiam,
          G.
    • 10.07.12, 07:25
      za wszystkie inne, nawet używane, przepłacasz i dajesz dowód swojego snobizmu ;)
      --
      "robienie z siebie idioty jest bardzo cenione w internecie, robienie z kogoś idioty, też"
      • 10.07.12, 07:46
        Tak, tak!
        Cofam to co napisalem wczesnie (generalnie wszelkie posty cofam).

Madrzy ludzie jezdza Polo!
        --
        Pozdrawiam,
        G.
        • 11.07.12, 17:06
          galtomone napisał:

> Tak, tak!
          > Cofam to co napisalem wczesnie (generalnie wszelkie posty cofam).
          >
          > Madrzy ludzie jezdza Polo!

Nawróciłeś się na moją religię? Cud ! Alleluja !

--
          Tak. To prawda że moje poglądy są oryginalne...ludzie mi tego zazdroszczą bo też by tak chcieli, ale nie potrafią, więc działa u nich zasada negacji. Nie potrafią czegoś zrozumieć więc to odrzucają ...To jednak daje mi siłę i utwierdza w przekonaniu że mój sposób myślenia ma w sobie coś czego inni nie mają...coś więcej niż tylko "hau hau" :)
    • 10.07.12, 08:07

Skoda Octavia II najlepiej 1.6
      • 10.07.12, 11:38
        Skodą octavią jeżdziłam w pracy i całkiem mi się podobała. Z tego co mi się obiło o uszy, to skoda jest robiona na częściach jak VW, mam rację? czyli można by założyć że jakościowo nieżle..?
        --
        • 10.07.12, 11:51
          właśnie miałam poleciś ci octavkę. ja ostatnio zamieniłam almerę na w/w. tyle, że nową. co do części vw to nawet na niektórych elementach jest ichny znaczek.
          nauto nie zwala z nóg jeśli chodzi o wygląd zewnątrzny, ale w środku jest wielki (dwójka dzieciaków siedzi sobie wygodnie, nawet jak mój dwumetrowy mąż zajmie fotel z przodu). ja mam silnik 1.6 z lpg. silnik ok, spalanie w mieście (wg komputera, wiem, że na gazie jest większe) mam na poziomie 8-9l (gdańsk, więc korki są codziennością). ja zdecydowałam się na "sedana" , dlatego, że dzieciaki już sa niewózkowe, ale bagażnik ma gigantyczny (chyba 580l), do kombi pewnie uda ci się wpakować bliźniaczy.
          problemem może być znalezienie nie zajechanego egzemplarza. spotkałam się z opinią, że to niemal niewykonalne :/
          --
          OLA 16/09/2007
          Tak, Octavia to VW Golf pod spodem.
          --
          Pozdrawiam,
          G.
    • 10.07.12, 08:14
      Astra II kombi
      • 10.07.12, 09:00
        Toz to ciasne i nie wygodne! Dla rodziny 2+2 sie stanowczo nie nadaje - chyba, ze za kare.
        --
        Pozdrawiam,
        G.
      • 10.07.12, 11:41
        Astrę kombi oglądałam wczoraj w necie i podoba mi się tak z zewnątrz, a jak z częściami, drogie? droższe od toyotowych czy podobnie? pytam w stosunku do toyoty, bo teraz jeżdżę i miałabym porównanie.
        --
          Zamiana Corlolii na Astre - to idiotyczny pomysl. Mialabys to samo co masz, tylko gorsze.
          Jesli wielkosc Corlolii Ci pasuje, kup Corolle Kombi (zawsze bardziej praktyczna).
          Astra jest tej samej wielkosci (jak nie mniejsza) a na pewno gorsza (choc czesci tansze).
          --
          Pozdrawiam,
          G.
          • 10.07.12, 16:41
            Pomijajac awaryjnosc (tego nie da sie obiektywnie zmierzyc) Coroola jak i Auris praktycznie pod kazdym wzgfledem sa gorsze od Astry
            Ogolnie kompakty (pozostale modele najczesciej tez) Toyoty z ostatnich 15 lat to przecietnosc * tandeta wykonania . Sprzedaz trzyma sie tylko dzieki obiegowej opini o niskiej awaryjnosci Toyot bo pod innym wzgledem nie bardzo maja czym konkurowac.

--
            owoc zywota twojego je-ZUS
            • 11.07.12, 08:49
              Moze badzmy precyzyjniejszi. Ktora Corolla od ktorej Astry?
              Piszesz o Auuris a wyzej kolega proponuje wymiane posiadanej Corolli na Astre II!!!
              Akurat Astra II (kombi) mialem nieprzyjemnosc podrozowac i poza Polonezem i Wardburgiem to bylo chyba najgorsze auto jakie prowadzilem. Ciasne i niewygodne.
              Znajoma ma Corolle liftbacka z 1998 i chociaz siedzenia z przodu sa wygodne (z tylu nie siedzialem) czego np. o Astrze powiedziec sie nie da.
              Twardo, brzydko, byle jak. + np. padajace pomy wody.

Poza tym temat jest auto dla 2+2. Skoro do Corolli sie nie mieszcza to po cholere proponowac im inny tez cisny samochod? Wymiana w takim wypadku posiadanej (wiesz co masz) ciasne Corolli, na tez cisna tylko nie znana Astre jest pomyslem conajmniej chorym.

Kupujaca caliek nic nie zyska a narazi sie na klopoty jesli trafi zle. Zamieniajac na klase wyzej, ma chociaz szanse na wieksze, wygodniejsze i bezpieczniejsze auto.
              --
              Pozdrawiam,
              G.
              • 11.07.12, 10:11
                To które wersje opla będą porównywalne do komfortu toyoty? biorę pod uwagę opla, muszę pojechać do ich salonu i samej się przymierzyć do wnętrza. Tylko ja będę prowadzić to autko, więc mnie musi pasować. Poza tym ważnym jeśli nie najważniejszym kryterium będzie możliwość montowania fotelików TYŁEM do kier jazdy. Podobno nie we wszystkich się da. Np wczoraj pan w sklepie z fotelikami, powiedział, cyt: "japończyki mają krótkie pasy i czasem jest problem"....
                --
                • 11.07.12, 10:40
                  Obawiam sie, ze z tym ciezko.
                  Ja mam Avensis kombi 2004, Ojciec Vectre GTS z 2003 roku.
                  Nie ma zadnego porownania miedzy tymi autami jesli chodzi o komfort i jakos wykonczenia w srodku.
                  W Avensis lubie byc, jedzie sie przyjemnie, nie liczac fajnego wyposazenia wersji SOL (moja jest z salonu PL). Vectra Ojca tez niby nie golas (model GTS) ale siedzenia twarde, plastki brzydkie, wyposazenie duzo mniejsze.

Ja bym sie nie zamienil. Nizsza cena opla nie bierze sie z niczego.

Jesli szukasz w miare bezawaryjnego auta, taniego w ekspoloatacji i ewentualnych naprawach (wszystko sie psuje, Toyoty tez!) to (o ile masz dopbrego znajomego mechanika) polecalbym Ci szukanie Octavii lub A4, z silnikiem 1.9 TDI. Im slabszy tym lepszy. Wazne, zeby byla klima, wspomaganie i ABS.
                  Przebiegami sie nie przejmoj a raczej sprawdz dobrze stan techniczny auta i co trzeba zrobic po zakupie. Czesci do nich sa tanie (tansze niz do toyoty) i jesli masz doibrego mechanika to takie auto tez bedzie bezawaryjne. Kolega do swojego A4 (380 tys przbiegu) ostatnio kupil komplet foteli i kanap (prawie nowy) za 400 zl!!! jego byly mocno zniszoczone przbiegiem.

Zawieszenie robi sie raz na 2-3 lata i to tez nie jakies kosmiczne przebiegi. Jesli silnik ma kompresje, nie dymi, nie produkuje dziwnych halasow to nie bedzie kolotu, a nawet jak to naprawa i czesci nie sa proiblematyczne. Z Toyotami pod tym wzgeldem gorzej. Inne auta soam bym sobie odpuscil (co zreszta zrobilem w marcu br).
                  --
                  Pozdrawiam,
                  G.
                  • 12.07.12, 01:45
                    Ale A4 poprzednio odradzałeś... ;-) zresztą sama audi, merc, francuskie i włoskie wykluczyłam jakoś tak intuicyjnie, choć nie znam się. Dwa pierwsze, owszem super marki, ale ceny! części - dla automaniaków, włoskie - nie wierzę, fr - mój Tata zawsze narzekał i na mnie przeszło :-) Pozostają inne niemieckie, skoda, toyota... i coś jeszcze przeoczyłam?
                    --
                • 11.07.12, 20:22
                  pan w sklepie z fotelikami jest grubo niedoinformowany. mocowanie zależy nie tylko od samochodu ale i fotelika. ja woziłam dzieci w fotelikach 0-13kg w nissanie almerze. problemu nie było. co ważne, kupując fotelik sprawdzic musisz czy pasuje do auta, bez tego ani rusz. inna sprawa, że najlepiej zainwestować w fotelik z bazą. bezpieczniej i wygodniej. zwłaszcza przy pakowaniu dwójki.
                  --
                  OLA 16/09/2007
                  • 12.07.12, 00:41
                    Zgadza się, że nie tylko od samochodu. 0-13 to nie problem, teraz mi się mieści, co prawda 1sztuka, nawet do mojej małej corolli 3-drzwiowej. Ale chodzi o ten następny czyli 9-18 albo 9-25 - chcę kupić montowane tyłem, no to jak to zrobić w corolce 3drzwioej? nie da się, plus na nowe dziecko ten mały 0-13... a testy bezpieczeństwa są nieubłagane, w wypadku tych "następnych" fotelików" mocowanie tyłem jest znacznie lepiej notowane. Np w Skandynawii chyba aż do 4 roku życia dzieci muszą tak jeżdzić. Właśnie dlatgeo chcę-muszę zmienić auto i oczywiście fotelik 9-18/9-25 przymierzę zanim kupię. Ale do obecnej corolli to nie mam co przymierzać taki jak chcę :-(
                    --
    • 10.07.12, 12:19
      stare dobre Volvo serii 7 lub 9 - duze, bezpieczne, bezawaryjne.
      • 12.07.12, 00:57
        Volvo, a owszem, to moje marzenie, ale raczej nowsze niż stare - póki co nieosiągalne. Stare, a potem zabawa z mechanikiem. Ja się do tego nie nadaję, to musiałby być fan-znawca volvo, wiedzieć gdzie jaką część kupić itde. Pomijam kwestię cen takich częsci. Ja muszę mieć proste autko w obsłudze :-) jak pójdzie jakaś część to nie będą mi sprowadzać nie wiadomo skąd i za ile tylko "od ręki".
        --
    • 11.07.12, 19:38
      Octavia albo Kia Ceed kombi. Kia ma 7 letnią gwarancję, więc stan kilometrów powinien sie zgadzać, na ogół jest od pierwszego właściciela. Wielkość w sam raz, pojemny bagażnik, diesel 1.6 mało pali.
      • 12.07.12, 01:02
        Octavia do mnie przemawia, jutro jadę obejrzeć. Ale Kia, to nie wiem czy ufać tej firmie. Nikt z moich znajomych tym nie jeżdzi i nie mam żadnych doniesień na ten temat ;-)
        --
        • 12.07.12, 09:37
          Kia/Hyundai to najszybciej rozwijajaca się marka. Obecnie już nr 2 w Polsce. Jest mniej awaryjna od Skody ale ma droższe części i gorszy serwis.
          Plus to gwarancja, lepsze wyposażenie i używane egzemplarze w lepszym stanie. Na pewno warto obejrzeć dla porównania (także Hyundai i30).
          • 12.07.12, 10:06
            Ok, nie wiedziałam, wezmę pod rozwagę :-)
            ----
    • 23.04.13, 10:13
      Mój znajomy sprzedaje Skode Octavie 1.9 z 2010 roku: www.sprzedamgo.pl/oferta-4610-skoda-octavia-1-9-tdi-salon-polska-2010r-.html#oferta
      --
      www.zosiaikevin.pl
    • 23.04.13, 11:54
      nie wiem czy ktokolwiek zwrocil uwage na twoj wpis dotyczacy fotelikow 2 tylem do kierunku jazdy (popieram).
      Z kombiakow to zeby w miare wygodnie sie jezdzilo w aucie to "tylko":
      mondeo mk3 , citroen c5 III generacji, byc moze Vectra ale tu trzeba by przymierzyc.
      A jesli te foteliki to BeSafe X3 to napewno bedzie ciasno tych pozostalych wymienionych.
      --
      Jerry

---------------------------------------------
    • 29.04.13, 12:10
      Polecam artykuł: www.motofakty.pl/artykul/jakie-auto-na-samochod-rodzinny.html

Znajdziesz tu sporo rad ;-)
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.