Dodaj do ulubionych

Mitsubishi ASX 1.6 benzyna

20.08.12, 22:48
Jeździ ktoś? Chciałabym poznać opinie uzytkowników :)
Przymierzamy się do niego i jeśli nic się nie zmieni to po nowym roku zamierzamy kupić.
Obserwuj wątek
        • gabaryt Re: Mitsubishi ASX 1.6 benzyna 20.08.12, 23:23
          Francuski kompakt z podwyższonym zawieszeniem, bez rewelacji zapewne, tak jak kaszlak. Z ASX nie miałem (nie)przyjemności, więc mogę się tylko wypowiadać co do jego bezpośredniego rywala. Kaszlakiem jeździ się po prostu nudno, puderniczka do miasta żeby potomstwo rozwieźć i zakupy w markecie zrobić. Nie lepiej już kupić Lancera od Mitsubishi? Współczesne samochody klasy C są na tyle zunifikowane, że brałbym cokolwiek, gdzie najlepszą cenę i wyposażenie zaoferują. Na takie codzienne wozidło oczywiście.
          • jeepwdyzlu ale po co? 21.08.12, 11:12
            Nie lepiej już kupić Lancera od Mitsubishi
            ------------
            to to samo
            płyta uniwersalna
            ta sama w lancerze, jeepach typu patriot, dodge caliber

asx to kompakt podniesiony
            czy warto?
            moim zdaniem takie auto z napędem na jedną oś i małym silnikiem to nieporozumienie
            ale miliard much nie może się mylić
            dziś byle kto udaje, że stać go na "terenówkę"
            jeep
            --
            YCDSOYA
              • trypel Re: ale po co? 21.08.12, 11:26
                nie byłby tak jak outlander nią nie jest ale byłby skuteczniejszy w pojechaniu na narty, na ryby, na polowanie itd...

dla mnie podniesienie nadwozia i wyzsza pozycja siedząca to zaleta niebagatelna ale oczywiscie są tacy co wolą siedzieć tyłkiem na asfalcie i ich tez staram sie rozumieć :)
                to z czego jest płyta i do czego wykorzystywana nie ma znaczenia :)
                --
                Kasia posprzątała mieszkanie, wyprowadziła psa na spacer, odrobiła lekcje, ale mama i tak zauważyła, że jest w ciąży.
              • jeepwdyzlu Re: ale po co? 21.08.12, 12:23
                A gdyby mial mocny silnik i naped na 4 kola to by byl terenowka?
                ---------------
                nie byłby, ale jeździłby lepiej
                a w deszcz czy na śniegu miałbyś chwile satysfakcji...

a 1,6...
                ?
                ciao
                jeep
                --
                YCDSOYA
    • mariusz-ef Re: Mitsubishi ASX 1.6 benzyna 21.08.12, 00:01
      zamierzasz kupić nowy, czy używany?

ASX do Qashqaia nie ma co porównywać - to dwa różne samochody i łączy je jedynie to, że mają kierownicę.

Jeśli planujesz zakup nowego i będzie to w przyszłym roku, to warto poczekać na... Peugeot 4008. Jest to brat bliźniak (prawie) nowego ASX. Wiadomo, że o gustach się nie dyskutuje, ale moim zdaniem Peugeot wygląda ładniej.
      ASX jest wygodny, ale nie jest za duży. Trzeba więc na poważenie się zastanowić, gdzie i jak auto będzie wykorzystywane.

Ogólnie - ASX fajny kawałek samochodu.
      --
      test sygnaturki
          • trypel Re: Mitsubishi ASX 1.6 benzyna 21.08.12, 08:26
            ojciec mojej konkubiny ma. Od roku. Nowy. W tej wersji silnikowej.
            Jezdzi głownie w 2 osoby. Przesiadł sie z corolli. Chcieli wyższy samochód i są bardzo zadowoleni. Przez rok natrzaskali koło 30 tys km. Bezawaryjnie. Średnio 8/100 (miasto/trasa 50/50).
            z mojego punktu widzenia jako rzadkiego posażera - malenki bagażnik, niewygodna tylna kanapa mimo regulacji oparcia. Poza tym fajne auto do miasta nie bojace się dziur i krawęzników.

Liczymy że za 3-4 lata (tyle z reguły jezdzi nowym) my odkupimy jako prywatny bo sie mojej bardzo podoba :)
            --
            Kochanie. Jubiler już był zamknięty. Ale kupiłem Ci jogurt.
        • silje78 Re: Mitsubishi ASX 1.6 benzyna 21.08.12, 12:39
          auto z maja 2011. silnik ten sam, napęd na jedną oś.
          plusy:
          -jak nie lubisz szaleć to silnik wystarczy, spokojnie ciągnie przy wyprzedzaniu, trudniej będzie przy komplecie w samochodzie, ja nie odczułam braku mocy, ale nie szaleję.
          -fajne zawieszenie, dobrze wybiera nierówności, nie buja na boki na zakrętach pomimo tego, że auto jest wyższe
          -dośc wygodne fotele przednie
          -materiały do przyjęcia (za wyjątkiem materiałowej wyściółki drzwi, ale to w minusach), miękkie wykończenie
          -dobra widoczność
          minusy:
          -niewygodna tylna kanapa, bardzo pionowe oparcie (ale ty szukasz dla dwójki)
          -kiepskiej jakości wykończenie wnetrza drzwi, materiał od strony kierowcy się spilingował po roku
          -pordzewiały wydech (po trzech miesiacach, sam. garażowany)
          -pordzewiałe tarcze hamulców (może to nie wada, ale spotkałam się z tym tylko w asx i lancerze z 2009)
          -dość miękki lakier (czarna perła), sporo na nim drobnych rysek
          -stosunkowo mało miejsca z tyłu, pomimo sporego rozstawu osi (większy niż w octavce, a tam miejsca jest więcej)

podsumowując: fajny samochód, w średniej cenie. dla dwójki będzie ok, na długie wyjazdy bagaż można położyć na tylnej kanapie. autko wygląda ciekawie, choć nie mogę się oprzeć wrażeniu, że jest to auto kobiece...
          nie wiem czy produkują go już z silnikiem 1.8, jeśli tak to lepiej dopłacić. mam taki w lancerze i jazda nim to bajka. od kwietnia jest zagazowany, nie czuć różnicy w przyspieszaniu. asx też dostanie lpg, ale dopiero za rok.
          --
          OLA 16/09/2007
          • crannmer Re: Mitsubishi ASX 1.6 benzyna 21.08.12, 13:29
            silje78 napisała:
            > -pordzewiały wydech (po trzech miesiacach, sam. garażowany)

"Pordzewialy" tzn. majacy widoczne na zewnatrz slady rdzy, czy przerdzewialy na wylot, tzn. nieszczelny?

Pierwsze jest normalnym objawem w praktycznie kazdym samochodzie (poza tymi z wydechami ze stali nierdzewnej). Drugie natomiast byloby powaznym bublem.

I "wydech" ma oznaczac ktora czesc ukladu wydechowego: kolektor, rury posrednie, katalizator, tlumiki?

> -pordzewiałe tarcze hamulców (może to nie wada, ale spotkałam się z tym tylko w
            > asx i lancerze z 2009)

W kazdym stojacym kilka dni samochodzie na tarczach pojawia sie widoczna rdza. Szczegolnie po opadach. To jest normalne i tak ma byc.

--
            MfG
            C.
            So you want to write a fugue?
            You've got the urge to write a fugue
    • adrian_ktostam Re: Mitsubishi ASX 1.6 benzyna 21.08.12, 12:02
      ASX to dobry, mało awaryjny samochód. Uważam, że jeżeli kupuje się samochód z większym prześwitem, to powinien mieć napęd AWD. Takie jest moje zdanie, a ASX z silnikiem 1.6 chyba występuje tylko z napędem na jedną oś.

Jedyną wadę jaką znam w Mitsu ASX jest słabe wyciszenie, co sprawia że hałas w kabinie przy dłuższych podróżach autostradą może być trochę męczący.

--
      I znowu sobie powtarzam pytanie:
      Czy to jest przyjaźń? czy to jest kochanie?
      • crannmer Dalsze wady 21.08.12, 12:45
        adrian_ktostam napisał:
        > Jedyną wadę jaką znam w Mitsu ASX jest słabe wyciszenie, co sprawia że hałas w
        > kabinie przy dłuższych podróżach autostradą może być trochę męczący.

Najgorzej odfiltrowane sa odglosy opon. W przypadku chropowatego asfaltu przy dluzszej jezdzie dosc meczace.

Dalsze wady:
        - za miekkie zawieszenie (szczegolnie przechyly boczne)
        - uklad kierowniczy nieprecyzyjny i malo bezposredni (ze zbyt duzym przelozeniem)
        - fotele przednie nie maja trzymania bocznego
        - tapicerka foteli wspomaga pocenie sie
        - obsluga radia malo intuicyjna. Szczegolnie nawigowanie w zasobach podlaczonego przez USB iFona/iPoda powolne i upierdliwe (niestety po podlaczeniu urzadzenia nie ma mozliwosci bezposredniej nawigacji w zasobach przez ekran iUrzadzenia). W zasadzie zadanie tak zajmujace, ze trzeba je zlecic pasazerowi, szczegolnie przy wiekszej ilosci plikow.
        - bagaznik: jedna duza walizka i dwa troleje (lotniczy bagaz reczny) wypelniaja bagaznik w 75 %
        - zalecenia na wyswietlaczu asystenta zmiany biegow czesto nierealne

Wrazenia wlasne na podstawie przejechanych ok. 1400 km turbodieslem 150 KM.
        --
        C.
        And the fun of it will get you
        And the joy of it will fetch you
        • adrian_ktostam Re: Dalsze wady 21.08.12, 15:41
          robi się ciekawie. Ty napisałeś:
          - za miekkie zawieszenie (szczegolnie przechyly boczne)
          - uklad kierowniczy nieprecyzyjny i malo bezposredni (ze zbyt duzym przelozeniem)
          - fotele przednie nie maja trzymania bocznego
          - tapicerka foteli wspomaga pocenie sie

Silje78 napisała:
          -fajne zawieszenie, dobrze wybiera nierówności, nie buja na boki na zakrętach pomimo tego, że auto jest wyższe
          -dośc wygodne fotele przednie

Jaki z tego wniosek? Wszystko zależy od tego, czego się oczekuje za takie pieniądze. Jedni lubią zawieszenie twarde, inni bardziej miękkie, nie ma fotela uniwersalnego, bo każdy ma inną doopę, itd.

Każda opinia jest subiektywna, więc im dłuższa jazda próbna, tym lepiej...

--
          Twój czarnuch używałby oldspajs
          • crannmer Re: Dalsze wady 21.08.12, 16:05
            adrian_ktostam napisał:
            > Silje78 napisała:
            > -fajne zawieszenie, dobrze wybiera nierówności, nie buja na boki na zakrętac
            > h pomimo tego, że auto jest wyższe
            > -dośc wygodne fotele przednie

Tu nie ma sprzecznosci. Fotele byly wygodne. Ale nie mialy trzymania bocznego (co bylo przykro odczuwalne na bardzo kretych szkockich duktach), a po dluzszej jezdzie mimo klimatyzacji koszula byla mokra. Nie lubie na zakretach musiec trzymac sie kierownicy czy opierac o drzwi. Sprawa bujania jest tez pewnie zwiazana z predkoscia, z jaka bierze sie zakrety.

> Jaki z tego wniosek? Wszystko zależy od tego, czego się oczekuje za takie pieni
            > ądze.

Oraz ze punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Na co dzien jezdze Accordem, wiec moje wrazenia z zachowania sie na drodze sa oczywiscie accordocentryczne.

> Każda opinia jest subiektywna, więc im dłuższa jazda próbna, tym lepiej...

Moja jazda probna trwala tydzien i 1400 km :-)

--
            MfG
            C.
            FABRICATI DIEM, PVNC
            • adrian_ktostam Re: Dalsze wady 21.08.12, 16:48
              Przypomniał mi się taki kawał:

Apteka, długa kolejka. Nagle wpada 2-metrowy, napakowany, zdenerwowany facet, podchodzi bez kolejki do okienka, rzuca garść prezerwatyw i żąda książki skarg i zażaleń. Aptekarka tłumaczy, że takich książek już nie ma i pyta się co się stało. Facet zdenerwowany tłumaczy, że te prezerwatywy są nic nie warte, bo na 3 użyte dwie pękły. Aptekarka proponuje zwrot pieniędzy, ale facet upiera się, że chce złożyć pisemną skargę. Kobieta daje mu kartkę i długopis, a on zaczyna pisać. Z kolejki odzywa się starszy facet drobnej postury - i niech pan napisze, że te prezerwatywy spadają.
              --------
              Też nie ma sprzeczności...

--
              I znowu sobie powtarzam pytanie:
              Czy to jest przyjaźń? czy to jest kochanie?
    • ninnoczka Re: Mitsubishi ASX 1.6 benzyna 22.08.12, 22:46
      DZiękuję wszystkim za odzew.

Co do zarzutów, ze auto udaje terenowe i ma slaby ślinik- wystarczy mi to"udawanie" bo inaczej musiałabym kupić jeepa, a tego nie zamierzam robic. Auto ma nieduży silnik - dla dwóch osób, ktore nawet w wyjątkowych sytuacjach nie przekraczają prędkości 140 km na godzinę i jeżdzą bezpiecznie,po płaskiem i szerokim - myślę, że jest wystarczający.

Zastanawia mnie uwaga o małym bagażniku - ktoś koze coś jeszcze napisac? Czy 2 duze walizki wchodzą?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się