Czy mogę mieć auto bez OC? Czy będzie jakaś kara? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam,

Mam na sprzedaż samochód, myślałem, że uda mi się go sprzedać zanim skończy się ważność OC.
    Niestety nie udało mi się go sprzedać i wypowiedziałem aktualną umowę OC.
    Było to 5 dni temu, czyli od 3 dni auto jest bez OC (od 3 dni bo wypowiedziałem umowę na dwa dni przed końcem umowy). Dodam, że nie poruszam się tym autem - stoi na placu i czeka na klienta.

1. czy za brak OC automatycznie mogą przysłać mi jakąś karę? Jeśli tak to jaką? Czy np. mogę nie wykupywać OC i mieć np. miesiąc przerwy do podpisania kolejnej polisy OC?
    2. jaka kara czeka mnie w momencie gdy np. podczas jazdy próbnej zatrzyma mnie policja do kontroli?
    3. czy mogę sprzedać auto bez opłaconego OC?
    4. czy dla osób fizycznych (nie firma) istnieją ubezpieczenia OC np. tylko na 1 miesiąc?

Z góry dzięki za pomoc
    • Zapytaj wujka googla o Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny... i przygotuj kase
      • 600 zł za brak OC do 3 dni, 1500 zł do 14 dni a 3 tysiące zł powyżej 14 dni ;-)
        Także nie ma na co czekać ;-)

moto.wp.pl/kat,55194,title,Wyzsze-kary-za-brak-OC,wid,14135012,wiadomosc.html?ticaid=1f3be
        --
        Tak. To prawda że moje poglądy są oryginalne...ludzie mi tego zazdroszczą bo też by tak chcieli, ale nie potrafią, więc działa u nich zasada negacji. Nie potrafią czegoś zrozumieć więc to odrzucają ...To jednak daje mi siłę i utwierdza w przekonaniu że mój sposób myślenia ma w sobie coś czego inni nie mają...coś więcej niż tylko "hau hau" :)
        • Jakie te Państwo jest Chore!

Ubezpieczenie miałem ważne do 22.09.12 włącznie, czyli jak jutro załatwię nowe OC od 26.09.12 to ile dostanę kary? Jeszcze 600zł czy już 1500zł?

Jest jakaś szansa, że ta przerwa w ubezpieczeniu przejdzie bez echa i bez kary czy już na 100% będę musiał płacić te 600 lub 1500zł?

W momencie podpisywania nowej polisy agent musi zgłosić przerwę czy fundusz gwarancyjny sam się zorientuje lub nie?
          • > Jakie te Państwo jest Chore!

tak. zgadzam się, że OC powinno działać w ten sposób, że jak auto nie jest użytkowane to analogicznie nie powinien istnieć obowiązek jego wykupywania. Poza tym powinna istnieć możliwość wykupienia OC na dowolny okres, nawet na 1 dzień jak ktoś użytkuje auto 1 dzień w roku. No ale w tym złodziejlandzie to chyba raczej nie jest możliwe do przeprowadzenia.
            • wiesz dlaczego jest tak a nie inaczej i ubezpieczenie jest bezwzglednie wymagane? Tu masz idealny przyklad "2. jaka kara czeka mnie w momencie gdy np. podczas jazdy próbnej zatrzyma mnie policja do kontroli? "
              • nie jestem przekonany do tego, że większość ma być dojona z uwagi na głupotę i ograniczoną wyobraźnię mniejszości. Ale po części przyznaję rację z uwagi na to, że sprawy sądowe w postępowaniu cywilnym w PL (a później wyegzekwowanie wyroku) zasadniczo obiegają od tego co czasami określa się "cywilizowanymi standardami".
                • Wszystko zalezy od skali. Niestety dobrze wiemy, ze mimo powaznych kar, nadal sporo aut jezdzi bez ubezpieczenia. Nie chce sobie nawet wyobraz ile by ich bylo gdyby ulatwiono kombinowanie. Dodatkowo powstaje pytanie, dlaczego kto ma cierpiec i miec problemy tylko dlatego, ze ktos inny postanowil sobie zaoszczedzic na OC? Nawet gdyby sadownictwo dzialalo idealnie to dlaczego poszkodowany ma lazic po sadach po cos co mu sie po prostu nalezy, czyli odszkodowanie z ubezpieczenia sprawcy?
    • hascofungin napisał:

> 1. czy za brak OC automatycznie mogą przysłać mi jakąś karę? Jeśli tak to jaką?
      > Czy np. mogę nie wykupywać OC i mieć np. miesiąc przerwy do podpisania kolejne
      > j polisy OC?

Już Tobie odpowiedziano.
      Należy się 1500 złotych, a UFG ma 3 lata, żeby dojść, że nie było ciągłości ubezpieczenia.
      Także przez 3 lata będziesz, od teraz, z trochę większymi obawami nich dotychczas, wypatrywał listonosza (z nakazem zapłaty).

> 2. jaka kara czeka mnie w momencie gdy np. podczas jazdy próbnej zatrzyma mnie
      > policja do kontroli?

Jak wyżej, tylko już na listonosza nie trzeba będzie czekać.
      Do tego zabronią Tobie dalszej jazdy i odholują auto na parking do czasu wykupienia nowej polisy.

Gorzej, jeżeli "testujący" będzie gorszym przygłupem i kogoś uszkodzi (podkreślam "uszkodzi" a nie "zabije"). 200-250 tysięcy zadośćuczynienia na członka rodziny, orzekane zazwyczaj w wypadku śmierci to pikuś w porównaniu z dożywotnią rentą w wysokości kilku tysięcy złotych miesięcznie, jeżeli "testujący" lub ty, kogoś trwale uszkodzicie, a on zechce jeszcze trochę pożyć. UFG wypłaci rzecz jasna rentę, ale wystąpi z pozwem o zapłatę (solidarnie) do sprawcy i właściciela pojazdu. Tak więc jeżeli spowodujesz (ty lub kierowca, któremu powierzysz pojazd) wypadek, to lepiej będzie dobić ofiarę - sprzedasz dom, nerkę, samochód, odsiedzisz z 15 lat za zabójstwo i masz czystą kartę; jeżeli zostawisz po sobie inwalidę, masz przesrane do końca życia.

Hmmm - a może lepiej jednak te trzy stówy za OC było zapłacić?

> 3. czy mogę sprzedać auto bez opłaconego OC?
      Tak.

> 4. czy dla osób fizycznych (nie firma) istnieją ubezpieczenia OC np. tylko na 1
      > miesiąc?
      Tak.
      Zapytaj agenta o "wjazdówkę" 30-dniową.

--
      Jednym z najmilszych doświadczeń w życiu jest być celem, nie będąc trafionym (W.Churchill)
    • Z tego co mi wiadomo można opłacić OC na okres krótszy niż rok - kwestia dogadania się z ubezpieczycielem. www.comperia.pl/oc-czyli-dlaczego-trzeba-placic-za-samo-posiadanie-aut.html. Co do braku ubezpieczenia - do niedawna brak OC trudniej było wykryć jeśli nie wpadło się w ręce drogówki lub nie spowodowało się wypadku. Obecnie bardzo ciężko to ukryć gdyż takie sprawy wykrywane są droga administracyjną.
      • mastodont66 napisał(a):

> Z tego co mi wiadomo można opłacić OC na okres krótszy niż rok - kwestia dogadania się z ubezpieczycielem.

Z tego co mi wiadomo to piszesz bzdury jakich mało i nie wprowadzaj ludzi w błąd jedyna możliwość wypisania OC na okres jednego miesiąca ma osoba zajmująca sie handlem samochodami przy sprzedazy samochodu z komisu tylko oni maja takie warunki cała reszta zwykłych obywateli wykupuje polise na rok kalendarzowy .
        • organista_pl napisała:

> Z tego co mi wiadomo to piszesz bzdury jakich mało i nie wprowadzaj ludzi w błą
          > d jedyna możliwość wypisania OC na okres jednego miesiąca ma osoba zajmująca si
          > e handlem samochodami przy sprzedazy samochodu z komisu tylko oni maja takie w
          > arunki cała reszta zwykłych obywateli wykupuje polise na rok kalendarzowy .

Ale z tego co mi wiadomo bez trudu wykupiłem OC w PZU na 3 miesiące (przełom 2008 i 2009 roku). Samochód miałem sprowadzony, ale rejestrować go jeszcze nie musiałem (mienie). Pani (tzw. "multiagent") bez problemu wydała mi ubezpieczenie na VIN i zagraniczny numer rejestracyjny (inna sprawa, że składka nie należała do najniższych i gdyby nie potrzeba posiadania auta, połączona z brakiem czasu na pobieganie po urzędach, to bym tak nie zrobił).
          --
          Jednym z najmilszych doświadczeń w życiu jest być celem, nie będąc trafionym (W.Churchill)
          • Pewnie miałeś polise rozłożona na 4 raty wiec zapłaciłes tylko za 3 pierwsze miesące :))
            • organista_pl napisała:

> Pewnie miałeś polise rozłożona na 4 raty wiec zapłaciłes tylko za 3 pierwsze mi
              > esące :))

Nie da się zawrzeć i opłacić polisy OC wstecz...Za fałszowanie dokumentów (data wsteczna) grozi sprawa karna...już lepiej zapłacić te 1500 zł kary i wykupić OC na rok...
              Nawet jeśli wykupisz OC na rok a po 3 miesiącach sprzedasz auto to dostaniesz zwrot składki za niewykorzystane 9 miesięcy więc po co kupować OC na miesiąc? Po co kombinować?

--
              Tak. To prawda że moje poglądy są oryginalne...ludzie mi tego zazdroszczą bo też by tak chcieli, ale nie potrafią, więc działa u nich zasada negacji. Nie potrafią czegoś zrozumieć więc to odrzucają ...To jednak daje mi siłę i utwierdza w przekonaniu że mój sposób myślenia ma w sobie coś czego inni nie mają...coś więcej niż tylko "hau hau" :)
              • misiaczek1281 napisał:

> Nawet jeśli wykupisz OC na rok a po 3 miesiącach sprzedasz auto to dostaniesz z
                > wrot składki za niewykorzystane 9 miesięcy więc po co kupować OC na miesiąc?

gledzisz miernoto mjedno i to samo :-(
                g...o dostaniesz misiu a nie zwrot skladki
                zwrot dostaje kupujacy, sprzedajacy nie ma nic do gadania w tej kwestii

--
                * nowa definicja mitomanii wg anthony.romanello :
                MITOMANIA - uleganie mitom
                • zgryzliwy1 napisał:

> misiaczek1281 napisał:
                  >
                  > > Nawet jeśli wykupisz OC na rok a po 3 miesiącach sprzedasz auto to dostan
                  > iesz z
                  > > wrot składki za niewykorzystane 9 miesięcy więc po co kupować OC na miesi
                  > ąc?
                  >
                  > gledzisz miernoto mjedno i to samo :-(
                  > g...o dostaniesz misiu a nie zwrot skladki
                  > zwrot dostaje kupujacy, sprzedajacy nie ma nic do gadania w tej kwestii
                  >

zwrot dostaje ten co zapłacił...czego zwrot ma dostać kupujący skoro nie zapłacił?

--
                  • misiaczek1281 napisał:

> zwrot dostaje ten co zapłacił...czego zwrot ma dostać kupujący skoro nie zapłacił?

"czego"- moze sraczki ?
                    sprzedajacy musi przekazac kupujacemu OC
                    z tego tytulu przechodza na niego prawa i obowiazki wynikajace z tego 'odziedziczonego' OC i od teraz juz tylko kupujacy jest tego OC wlascicielem
                    jezeli kupujacy nie wypowie tego OC przed uplywem terminu waznosci ( a nie musi) to sprzedajacy moze sie nawet rzadko zes.rac a i tak nic nie dostanie

ps
                    gdybys nie byl tak ograniczony, to domyslilbys sie ze skoro na tym OC ktos jezdzi nadal to za co niby TU ma - obojetnie zreszta komu - zwracac kase ???

oczywisci, poszukanie w neci tych informacji tez cie przerasta, stad dup.czysz te swoje farmazony

--
                    * skyddad - Olej polsyntetyczny jest robiony ta samo technologia co syntetyczny ale w polowie przerwana nie dokonczona i uzupelniona srodkami uszlachetniajacymi jak pluczace i antykorozyjne.
                    • zgryzliwy1 napisał:

> misiaczek1281 napisał:
                      >
                      > > zwrot dostaje ten co zapłacił...czego zwrot ma dostać kupujący skoro n
                      > ie zapłacił?

>
                      > "czego"- moze sraczki ?
                      > sprzedajacy musi przekazac kupujacemu OC

Wystarczy że nabywca wypowie polisę OC a wtedy sprzedający ma prawo do zwrotu niewykorzystanej składki Panie misiu !!! i co ? Zaskoczony?
                      Nie sztuka wyzywać od ograniczonych...sztuka mieć rację jak ja Hehehhehehehehehehehhehee ;-)

--
                      • misiaczek1281 napisał:

> [b]Wystarczy że nabywca wypowie polisę OC a wtedy sprzedający ma prawo do zwrot
                        > u niewykorzystanej składki Panie misiu !!! i co ? Zaskoczony?

a niby czym mam byc zaskoczony niemoto?
                        przeciez to ja o tym pisalem, nie ty (cytujesz tylko to co ci pasuje?)
                        ty stwierdziles bezwarunkowo, ze to sprzedajacy dostaje zwrot

ps
                        wreszcie poszukales info w necie (trudno bylo?) i teraz juz sie tak nie dziwisz, ze :
                        cyt.: "......(dla)czego zwrot ma dostać kupujący skoro nie zapłacił? ") ?

uuuhahahaha

--
                        * nowa definicja mitomanii wg anthony.romanello :
                        MITOMANIA - uleganie mitom
              • Chłopczyku pieprzysz jak zwykle głupoty wszystko sie da pierwszy przykład gdy zapomnisz przedłużyć polisę nie wnikam z jakich powodów dostaniesz kontunuacje i zapłacisz odsetki drugi przykład polise wypisywane ręcznie mozna wypełnic w dowolnej chwile i wypisac rózniez wstecz ale to sa kewstie rozlieczenia agenta z TU czyli kiedy i ile ma na to czasu .
                • organista_pl napisała:

> Chłopczyku pieprzysz jak zwykle głupoty wszystko sie da pierwszy przykład gdy z
                  > apomnisz przedłużyć polisę nie wnikam z jakich powodów dostaniesz kontunuacje i
                  > zapłacisz odsetki drugi przykład polise wypisywane ręcznie mozna wypełnic w d
                  > owolnej chwile i wypisac rózniez wstecz ale to sa kewstie rozlieczenia agenta z
                  > TU czyli kiedy i ile ma na to czasu .

Nie jestem chłopczykiem i nie pieprze głupot... autor wątku wypowiedział polisę OC więc wypowiedziana umowa się sama nie przedłuży i nie będzie żadnej kontynuacji !!! ;-)

Po drugie: Agent nie może wpisać nieprawdziwej daty zawarła umowy OC...gdyby wpisał wsteczną datę to by poświadczył nieprawdę a to jest karalne jeśli go złapią...żaden szanujący się agent nie będzie ryzykował odebrania licencji , utraty pracy i wyroku za fałszowania dokumentów dla jakiegoś niesfornego kierowcy który zapomniał wykupić OC...kumasz chłopczyku?

--
                  • głupich nie sieja sami sie rodza ty misiaczek jestes prawdziwym tego dowodem .
                    Kto ci powiedział ze nie moze wpisac daty wsteczniejszej??
                    Gdzie ty zyjesz w tym swoim Polo ...matko pozdrów swojego agenta kretynie
                    • organista_pl napisała:

> głupich nie sieja sami sie rodza ty misiaczek jestes prawdziwym tego dowodem .
                      > Kto ci powiedział ze nie moze wpisac daty wsteczniejszej??
                      > Gdzie ty zyjesz w tym swoim Polo ...matko pozdrów swojego agenta kretynie

--

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.