Klimatyzacja/przy niskich temp sie nie wlączy ? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Auto Vectra C sedan 2009 rok , klimatronik dwustrefowy beznzyna

Panowie w ASO-Kraków mówią ze w nowszych modelach opla vectry klimatyzacja ( sprezarka) nie włącza sie przy niższych temp , pisze tez tak w instruckji...i ze mam sie nie martwić , ze czujnik temp jest dośc nisko umieszczony i przy temp 5-10 czy 15 st automat nie uruchomi sprężarki klimatyzacji , zawet manualnie wybierajac w opcjach wł/wył A/C

Dlatego pytanie kieruje do uzytkowników/znawcow ... kupujac auto było ciepło i klima nie chodzila , została nabita ale w przeciagu tygodnia zrobilo sie zmino wiec nie mam jak sprawdzic czy działa ( czy faktycznie to bylo tylko uzupelnienie czynnika czy padła sprężarka)
    Być moze po przekroczeniu temp 16 st elektronika włączy sprezarkie ...

Znajomy w astrze III 2005/2006 rok moze natomiast włączyć klime nawet przy 2 st C.... ale juz w Astrze IV nie ma możliwości podobnie jak w Vectra moj rocznik

pozdr
    • aborcjonista napisał(a):

> Auto Vectra C sedan 2009 rok , klimatronik dwustrefowy beznzyna
      >
      > Panowie w ASO-Kraków mówią ze w nowszych modelach opla vectry klimatyzacja ( sp
      > rezarka) nie włącza sie przy niższych temp , pisze tez tak w instruckji...i ze
      > mam sie nie martwić , ze czujnik temp jest dośc nisko umieszczony i przy temp 5
      > -10 czy 15 st automat nie uruchomi sprężarki klimatyzacji , zawet manualnie wy
      > bierajac w opcjach wł/wył A/C
      >
      > Dlatego pytanie kieruje do uzytkowników/znawcow ... kupujac auto było ciepło i
      > klima nie chodzila , została nabita ale w przeciagu tygodnia zrobilo sie zmino
      > wiec nie mam jak sprawdzic czy działa ( czy faktycznie to bylo tylko uzupelnie
      > nie czynnika czy padła sprężarka)
      > Być moze po przekroczeniu temp 16 st elektronika włączy sprezarkie ...
      >
      > Znajomy w astrze III 2005/2006 rok moze natomiast włączyć klime nawet przy 2 st
      > C.... ale juz w Astrze IV nie ma możliwości podobnie jak w Vectra moj rocznik
      >
      > pozdr

Mylisz pojęcia...klima chłodzi a gorące powietrze idzie od gorącego silnika i grzeje...jak silnik jest zimny to co ci ma grzać? ;-)
      W moim Polo ciepłe powietrze wieje już po 2 km jazdy więc nie jest źle ... a w nocy rozpala mnie w łóżku piękna blondynka więc gdy rano wsiadam do auta to nie czuję zimna hehe:)

--
      Tak. To prawda że moje poglądy są oryginalne...ludzie mi tego zazdroszczą bo też by tak chcieli, ale nie potrafią, więc działa u nich zasada negacji. Nie potrafią czegoś zrozumieć więc to odrzucają ...To jednak daje mi siłę i utwierdza w przekonaniu że mój sposób myślenia ma w sobie coś czego inni nie mają...coś więcej niż tylko "hau hau" :)
      • Przeczytaj uważnie jeszcze raz co napisałem , w którym miejscu pisze ze jak silnik jest zimny to auto nie grzeje ? skup sie .... pytam czy prawidłowo klima nie pracuje przy zimnych temp .
        • nie zwracaj uwagi na posty misiaczka, to taka forumowa maskotka.
          nie czyta postow tylko wkleja zmazy nocne o "zadbanym polo"
          troche cierpliwosci a ktos obeznany ci odpowie.
          ja nie odpowiem bo tu gdzie mieszkam temperatura nie spada ponizej 15 stopni (na plusie) nawet w nocy, wiec nie wiem, klima zawsze chodzi.
          co ciekawe mimo ze uzywamy klimy 10 mieisiecy w roku w roku nigdy w zadnym aucie przez kilkanascie lat nie trzeba bylo niczego nabijac, napelniac etc.
          pozdrawiam serdecznie,
          bart
          • Bo uzywasz wiekszosc czasu.
            Klima ma klopoty z dziurami, czynnikiem itd... gdy uzywana jest rzadzij niz codziennie.

Swoja droga, jesli sprezarka sie nie wlacza przy niskich temeraturach to czy jej szlag nie trafi szybciej?

Pamietam, ze gdziesz czytalem aby klime wlaczac bez wzgledu na temp, w ziemie tez, wlasnie po to, by sprezarka sie przesmarowala.
            Pamietam tez, ze w Ave I, w Escorcie, W Previi w ziemie dzieki klimie szybciej odparowywaly szyby w aucie bo powietrze z klimy jest suche.
            --
            Pozdrawiam,
            G.
            hideipvpn.pl - Netflix, Hulu, BBC, torrent - przez VPN
            • galtomone napisał:
              > Klima ma klopoty z dziurami, czynnikiem itd... gdy uzywana jest rzadzij niz cod
              > ziennie.

Bzdura i urban legends.

> Swoja droga, jesli sprezarka sie nie wlacza przy niskich temeraturach to czy je
              > j szlag nie trafi szybciej?

Nie. Tak ma byc.

--
              MfG
              C.
              For a canon in inversion is a dangerous diversion
              • crannmer napisał:

> galtomone napisał:
                > > Klima ma klopoty z dziurami, czynnikiem itd... gdy uzywana jest rzadzij n
                > iz cod
                > > ziennie.
                >
                > Bzdura i urban legends.

Z mojego osobistego doswiadczenia wynika, ze to prawda. Poki z klimy korzystalem na codzien bylo dobrze - jak dalej jej "odpoczac" to konczylo sie to dziura w ukladzie i wydatkiem na spawanie klimy i nabijanie. Wiec nie wiem dlaczego twierdzisz j.w.

Czyms smarowana jest sprezarka klimatyzacji?
                Czy smarowane (pokryte czynnikiem, bez dostepu powietrza) sa jakies czesci metalowe wewnatrz sprezarki?
                --
                Pozdrawiam,
                G.
                • Tez mialem podobne doswiadczenie. Tyle, ze u mnie skonczylo sie na wymianie sprezarki.
                • galtomone napisał:
                  > Wiec nie wiem dlaczego twierdzisz j.w.

Bo taka jest wiedza techniczna. I takie jest doswiadczenie zarowno moje wlasne, jak i w otoczeniu. Klimatyzacje wlaczam, jak jest potrzebna. A jak nie jest, to wylaczam. Wylaczona jest czasem i pol roku. Przez ostatnie 11 lat nie stwierdzilem z tego powodu zadnych problemow. Osoba posiadajaca obecnie moj poprzedni samochod tez nie.

Gdyby byly wzgledy techniczne uniemowzliwiajace wylaczanie klimatyzacji, nie daloby sie jej wylaczyc. A samochody majace pracowac po kilka tygodni w ujemnych temperaturach komisyjnie nie posiadalyby klimatyzacji. Bo w temperaturach ujemnych klimatyzacja w wiekszosci samochodow osobowych nie pracuje.

> Czyms smarowana jest sprezarka klimatyzacji?

Srodkiem smarujacycm w czynniku. Elementy niepracujace nie musza byc smarowane.

> Czy smarowane (pokryte czynnikiem, bez dostepu powietrza) sa jakies czesci meta
                  > lowe wewnatrz sprezarki?

Tam nie ma powietrza.
                  --
                  MfG
                  C.
                  Pater Brown erbebte in freudiger Erregung, als dunkle Cellos den Raum betraten.
                  • Bo taka jest wiedza techniczna. I takie jest doswiadczenie zarowno moje wlasne, jak i w otoczeniu. Klimatyzacje wlaczam, jak jest potrzebna. A jak nie jest, to wylaczam
                    --------------
                    a ja w ogóle nie wiem kiedy spręzarka się włącza, kiedy wyłącza
                    Mam klimę "włączoną" cały czas, cały rok
                    Nigdy żadnych kłopotów...
                    :-)
                    Pozdrawiam
                    jeep
                    --
                    YCDSOYA
                    • jeepwdyzlu napisał:

> a ja w ogóle nie wiem kiedy spręzarka się włącza, kiedy wyłącza
                      > Mam klimę "włączoną" cały czas, cały rok
                      > Nigdy żadnych kłopotów...
                      > :-)

Co potwierdza moja teze, ze nie uzywanie klimy przez okres zimowo jesienny, wogole jest raczej gorsze niz uzywanie jej caly czas :-)

--
                      Pozdrawiam,
                      G.
                  • crannmer napisał:

> > galtomone napisał:
                    > > Wiec nie wiem dlaczego twierdzisz j.w.

> Bo taka jest wiedza techniczna. I takie jest doswiadczenie zarowno moje wlasne,

No widzisz, i tu sie roznimy. Ja mam dokladnie odwrotne doswiadczenia. Nie uzywanie klimy (jak dotad) zawsze konczylo sie dla mnie naprawa i dodatkowym klopotem. Podobnie jak dla kilku osob w rodzinie (dwa rozne auta notabene).

> Gdyby byly wzgledy techniczne uniemowzliwiajace wylaczanie klimatyzacji, nie da
                    > loby sie jej wylaczyc.

Jak pisalem, juz kilka razy czytalem w prasie branzowej zalecenia aby w miesiacach zimowych wlaczac klime co jakis czas na ok. 30-40 minut.

> > Czyms smarowana jest sprezarka klimatyzacji?

> Srodkiem smarujacycm w czynniku. Elementy niepracujace nie musza byc smarowane.

Tak sadzilem...

> > Czy smarowane (pokryte czynnikiem, bez dostepu powietrza) sa jakies czesc i metalowe
                    > > wewnatrz sprezarki?

> Tam nie ma powietrza.

Ale czesci metlowe sa? :-)
                    To teraz... co sie dzieje z tymi czesciami, gdy nagle czynnik zastapimy powietrzem?
                    --
                    Pozdrawiam,
                    G.
                    • galtomone napisał:
                      > No widzisz, i tu sie roznimy. Ja mam dokladnie odwrotne doswiadczenia. Nie uzyw
                      > anie klimy (jak dotad) zawsze konczylo sie dla mnie naprawa i dodatkowym klopot
                      > em. Podobnie jak dla kilku osob w rodzinie (dwa rozne auta notabene).

A u mnie, w rodzinie i otoczeniu jest dokladnie odwrotnie. Wiec wniosek, jakoby uszkodzenie klimatyzacji mialo miec jakis zwiazek z jej uzywaniem lub nie, nie jest do utrzymania.

> Jak pisalem, juz kilka razy czytalem w prasie branzowej zalecenia aby w miesiac
                      > ach zimowych wlaczac klime co jakis czas na ok. 30-40 minut.

Ja sie nieustannie pytam, po co wlaczac, skoro kompresor z racji niskich temperatur zewnetrznych i tak sie nie zalaczy? Przy aktualnych zimach nawet i przez trzy miesiace albo dluzej.

> Ale czesci metlowe sa? :-)
                      > To teraz... co sie dzieje z tymi czesciami, gdy nagle czynnik zastapimy powietr
                      > zem?

O jakim przypadku mowisz? W normalnej eksploatacji klimatyzacji samochodowej nie ma stanu, w ktorym czynnik jest zastapiony powietrzem. W instalacji jest czynnik. W postaci plynnej lub gazowej. Natomiast nie ma powietrza. Ergo nie rozumiem sensu pytania.

--
                      MfG
                      C.
                      For a canon in inversion is a dangerous diversion

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

• Kategorie tematyczne
  • Najnowsze wątki
  • Więcej forów
  • Więcej wątków na ten temat
  • Tagi
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.