Dodaj do ulubionych

Passat B6 1.9 TDI czy Octavia II 1,9 TDI

04.11.12, 17:21
Witam wszystkich.Jak wiadomo nowe silniki diesla są trochę podatne na awaryjność.Miałem passata b4 tdi i golfa IV tdi a teraz jeżdzę Peugeotem 407 1.8 benzyna i bardo chodzi mi po głowie wymiana samochodu na diesla (całkiem lepsza moc ,lepszy moment obrotowy ) tylko nie bardzo wiem jaki.Wim ze silniki 2.0 tdi choć lepiej jezdzą są naj bardziej awaryjne wiec raczej wchodzi w gre 1.9 tdi .Zastanawiam sie nad VW Passatem b6 1,9 tdi lub Skoda Octavia II 1.9 tdi roczniki między 2005-2008 Mi naprawdę nie zależy by koniecznie był to VW tylko o samochód w miare mniej awaryjny.Podobno te samochody maja te same silniki,tylko dla czego Passat uchodzi za bardziej awaryjnego od Octavii ? BARDZO DZIĘKUJĘ
Obserwuj wątek
    • misiaczek1281 Re: Passat B6 1.9 TDI czy Octavia II 1,9 TDI 04.11.12, 17:45
      Wujek dobra rada:

Kup niewysiloną benzynkę 1,4 albo 1,6 bez turbo, DPF i dwumasy...będziesz miał, tańsze w zakupie, cichsze i mniej awaryjne autko niż jakiś stary zajeżdżony Diesel z przebiegiem o 100 tys.km większym gdzie samo nowe turbo kosztuje 5 tys.zł a dwumasa, DPF i wtryski chyba z 10 tys.zł ;-)

--
      Tak. To prawda że moje poglądy są oryginalne...ludzie mi tego zazdroszczą bo też by tak chcieli, ale nie potrafią, więc działa u nich zasada negacji. Nie potrafią czegoś zrozumieć więc to odrzucają ...To jednak daje mi siłę i utwierdza w przekonaniu że mój sposób myślenia ma w sobie coś czego inni nie mają...coś więcej niż tylko "hau hau" :)
    • misiaczek1291 Re: Passat B6 1.9 TDI czy Octavia II 1,9 TDI 04.11.12, 18:06
      Zdecydowanie kup dizelka z turbo, żadnych benzyniaków bo to dużo pali i zaraz na pewno się wpakujesz w LPG a to same problemy - wiem bo w swojej polówce akurat LPG nie mam i też nie mam problemów he he :)
      --
      Tak. To prawda że moje poglądy są oryginalne...ludzie mi tego zazdroszczą bo też by tak chcieli, ale nie potrafią, więc działa u nich zasada negacji. Nie potrafią czegoś zrozumieć więc to odrzucają ...To jednak daje mi siłę i utwierdza w przekonaniu że mój sposób myślenia ma w sobie coś czego inni nie mają...coś więcej niż tylko "hau hau" :)
    • nerokns Re: Passat B6 1.9 TDI czy Octavia II 1,9 TDI 06.11.12, 10:10
      Wiesz, to zależy od egzemplarza, bo znajomy niedawno trafił na taki szrot w Passacie 1.9TDI. Wpakowal w naprawy 6 kawalkow, potem wymienil silnik, ale i tak wciaz mu sie cos psuje, wiec teraz auto czeka na fraj..., tfu na szczesliwca ktory koniecznie chce kupic diesla :)

Motoryzacja i gadżety
    • vazqes Re: Passat B6 1.9 TDI czy Octavia II 1,9 TDI 06.11.12, 15:58
      odrazu Ci mówie że nie łatwo będzie znalezc dobry egzemplarz Passaty na potęge ciągnie z zachodu i po przekręcane liczniki itp,Octavia to 75 % procent aut poflotowych a wiesz jak tam wiekszość ludzi dba o takie,także nie wiem ,skoro chcesz Diesla to chyba sporo trzaskarz kilosów,ja bym brał dobrą sprawdzoną benzyne i wstwił Lpg... ewentualnie jakiegoś diesla bez filtra czastęk i kół zamachowych itp, z pewną historią ,ale to już może być cięzko w tej klasie .

pzdr
    • jedyny-marcin555 Re: Passat B6 1.9 TDI czy Octavia II 1,9 TDI 07.11.12, 20:49
      Widzę ze rady są bardzo różne , najbardziej jednak mam obawy co do silników benzynowych TSI . bo kto wie jak taki silnik sie sprawuje po przejechaniu 150 tyś km i więcej .moze po prostu jest do wymiany. Będę obstawał przy dieslu tylko takim który ma jak naj mniej nowoczesnych wynalazków (filtr DPF czy koło dwumasowe ) wiem ze będzie ciężko bo nowsze samochody niestety to maja.
    • octavian-33 Re: Passat B6 1.9 TDI czy Octavia II 1,9 TDI 07.11.12, 21:46
      Mam octavię z 2006 r. 1,9 TDI 105 koni. Jeżdżę nią już trzeci rok, gdy kupowałem miała 94000 km a teraz ma 165000 km. Kupowałem ją w komisie dilera. Jak na razie nic nie naprawiałem, tylko leję i jeżdżę. Zmieniłem tylko rozrząd, szczęki i tarcze. Samochód był po flotowy. Przebieg oryginalny bo serwisowany u tego dilera, bezwypadkowy. Te wszystkie informacje wpisano mi w książkę serwisową. Zapłaciłem ok 4 tys. złotych więcej niż cena rynkowa, ale się opłaciło. Również wpisali mi, że autko było bezwypadkowe. Komis i diler działają do dzisiaj. Podobno octavię kupują dla kierowników w tych flotach, i oni inaczej dbają o samochody niż przedstawicieli handlowi. Moja dalej jeździ.
      Pozdrawiam
        • misiaczek1281 Re: Passat B6 1.9 TDI czy Octavia II 1,9 TDI 09.11.12, 12:54
          pies_w_studni napisał:

> Kierownik flotowy, dbajacy o samochod to odpowiednik niemieckiego dziadka jezdz
          > acego w niedziele do kosciola.

Zasada jest prosta:
          W 90% przypadków Diesel ma znacznie większy przebieg niż benzynka....
          Moje benzynowe Polo z 2003 r. ma 172 tys.km...gdyby to był Diesel z tego samego roku to miałby grubo ponad 250 tys.km ;-)

--
          • vazqes Re: Passat B6 1.9 TDI czy Octavia II 1,9 TDI 09.11.12, 13:40
            bierz ,proste jak drut silnik MPI bodajże 1,6 102 km w skodzie i zainstaluj sobie gaz jak dużo robisz kilometrów,silnik TSI też bym sobie podarował szczególnie już przy przebiegach ok 100 tys km,niestety to bardzo fajne motorki ale niestety mało trwałe i drogie w serwisowaniu a jak jeżdzisz tylko po mieście to spalą tyle same prawie co zwykła prosta benzyna,co prawda jest turbo i spod świateł możesz odjechać pierwszy ale chyba Ci jak wyczytałem nie zależy na jakiś mega osiągach.

pzdr
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się