Dodaj do ulubionych

Aveo - skrzynia biegów

25.11.12, 20:50
Zapodałem ten temat na forum Eksploatacja ale tam chyba bardzo rzadko ktos zagląda. Wklejam więc tutaj:

W Aveo hatchback 1150cm3 2006r. skrzynia manualna. Zauważyłem po chwilowym postoju na parkingach pod skrzynia biegów plamki oleju. Pojechałem do mechanika. Na podnośniku widać w skrzyni nieco powyżej najniższego punktu okrągły otworek (nie gwintowany). I z niego wycieka olej. Pytanie: co tam mogło być i co zostało zgubione? zaślepka? Jakiś wodzik? Czujnik?
I drugie Pytanie: Przy jeździe na wprost wszystko jest w porzo. Natomiast przy jeździe na biegu wstecznym słychać rzężenie. Łożysko? czy coś innego? Lepiej wymienić całą skrzynie biegów? Czy naprawiać?
W tej chwili samochód stoi u mechanika i zastanawiamy się co robić? Jaki jest koszt wym. skrzyni a jaki koszt jej naprawy?
  • dx-7 25.11.12, 22:46
    Może pojechać do ASO i zobaczyć w innym AVEO czy też jest taka niezaślepiony otwór.
  • roney03 25.11.12, 22:46
    To masz samochod na podnosniku u mechanika a tu sie pytasz z czego tam cieknie? To mechanik nie wie?
    Skrzyni w takim samochodzie przewaznie nie oplaca sie remontować. Uzywana skrzynia 500-600 zl a jak juz halasuje (nie dziwi jak brakuje oleju) to raczej nie jest z nia dobrze.

--
    Mężczyzna odkrył kobietę, wynalazł seks. Kobieta odkryła seks, wynalazła ból głowy.
    Mężczyzna odkrył handel, wynalazł pieniądze. Kobieta odkryła pieniądze, to zrujnowało mężczyznę
  • derff 26.11.12, 09:59
    Wsteczny ma zęby proste i rzęzi w każdym samochodzie i nic w tym dziwnego.
    Dziwne że mechanik tego nie wie.
  • tymoteusz.a 26.11.12, 16:13
    Do mechanika pojechałem w innej sprawie (instalacja LPG). Powiedziałem mu o wyciekach. Wtedy wziął auto na podnośnik i zobaczył skąd wycieka olej. Z powodu braku oleju w skrzyni boję się jeździć. Dziś/ jutro mechanik wymontuje skrzynię. Zobaczy co w niej jest źle. Na razie wiemy, że skrzynia była rozbierana.
    W poprzednich samochodach skrzynie chodziły w miarę cicho. Ostatni (Felicja 1996) słychać tylko silnik z powodu zużycia (220.000 km). Skrzynia jest cicha zarówno do przodu jak i na wstecznym. To nie jest dźwięk zębów. Nawet prostych. To jest dźwięk czegoś innego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.