Dodaj do ulubionych

Laguna 3- 2.0 benzyna

23.06.13, 19:55
Mam do kupienia od kogos z rodziny krajowa Lagune 3 z 2009r w 2-litrowej benzynie 140 kM.
Po kilku przejazdzkach autko mi sie podoba.
Czy ktos z uzytkujacych to auto moglby cos wiecej napisac, jak z awaryjnoscia tego auta, silnika, elektryka, czy model kontynuuje niechlubne tradycje awaryjnosci swojego poprzednika? Z tego co mi sie udalo wyczytac w sieci to opinie sa raczej pozytywne.
Obserwuj wątek
    • mir11 Re: Laguna 3- 2.0 benzyna 24.06.13, 15:37
      Bardzo dobry model.
      Przy projektowaniu Renault postawiło na niezawodność i sie to sprawdza.
      Szkoda że Renault zrezygnowało z swoich bardzo dobrych silników benzynowych.
      Ten 140 konny jest od nissana i nie nadaje się zbytnio do gazu.
      • chris62 Re: Laguna 3- 2.0 benzyna 25.06.13, 12:22
        mir11 napisał:

> Bardzo dobry model.
        > Przy projektowaniu Renault postawiło na niezawodność i sie to sprawdza.
        > Szkoda że Renault zrezygnowało z swoich bardzo dobrych silników benzynowych.
        > Ten 140 konny jest od nissana i nie nadaje się zbytnio do gazu.

A to jest inny silnik niż w moim Scenicu '2000?
        Bo też ma 140 KM i IMO świetnie nadaje się do gazu!
        Mam BRC sequent 24 kilka lat temu nawet wątek założyłem.
        Nie sądzę, ze to silnik Nissana bo Renault tą konstrujcję wdrożył w roku 1999 ale mogę się mylić aż tak nie śledzę co gdzie kiedy..

Tak kczy inaczej Lagunę 3 chciałbym w wersji 2,0 dCi 180 KM 4 control zuwagi na lepsża trakcję i osiagi no ale cenowo będzie drożej i nie od znajomych. a to powazny problem.
    • vogon.jeltz Re: Laguna 3- 2.0 benzyna 24.06.13, 15:48
      > czy model kontynuuje niechlubne tradycje awaryjnosci swojego poprzednika?

Jakkolwiek nie mam przekonania do Renówek, to jednak Laguna 2 to nie było takie złe auto. Tragiczna była tylko wersja 1.9dCi, w której sypało się wszystko w silniku i okolicach. Benzynowe, z tego co wiem, były spoko.
      • fuiio Re: Laguna 3- 2.0 benzyna 24.06.13, 23:12
        > ilniku i okolicach. Benzynowe, z tego co wiem, były spoko.

były w odniesieniu do auta ktorego produkcja szczesliwie dobiegla konca 6 lat temu jest jak najbardziej trafne. Tymczasem wiekszosc z mercedesow w124 20 lat temu wciaz jest spoko pomimo przebiegu 5x wiekszego ( predzej zobaczysz na taxi w124 niz lagune i to dotyczy absolutnie calego swiata!)
        --
        Główny przedstawiciel Volvo na forum 沃爾沃的首席代表在論壇
        • chris62 Re: Laguna 3- 2.0 benzyna 25.06.13, 12:31
          fuiio napisał:

> > ilniku i okolicach. Benzynowe, z tego co wiem, były spoko.
          >
          > były w odniesieniu do auta ktorego produkcja szczesliwie dobiegla konca 6 lat t
          > emu jest jak najbardziej trafne. Tymczasem wiekszosc z mercedesow w124 20 lat t
          > emu wciaz jest spoko pomimo przebiegu 5x wiekszego ( predzej zobaczysz na taxi
          > w124 niz lagune i to dotyczy absolutnie calego swiata!)

Ja to proponuję puknąć się w głowę na początek.
          Idź do salonu kup Mercedesa adekwatnego wielkością i wyposażeniem oraz osiagami takimi jak Laguna - jak przyjdziesz to powiesz ile więcej zapłaciłes czy przypadkiem nie 3 laguny 3?.

Swego czasu w roku 2000 zapłaciłem za Scenica 2,0 16V full opcja podobnie jak za VW Golfa 1,6 z gorszym wyposażeniem.

Zapłaciłem podobnie moge porównywać ile przejechał jeden i drugi poza tym auta są z tego samego rocznika ale to i tak nie jest do końca mozliwe bo miały róznych kierowców jeden jeździł po autostradach drugi tłukł soię po mieście i dziurach i woził towary ajak już na autostradę wyjechał to jechał szybciej więc musiał mocniej hamować itd.

BTW mój Scenic pomimo ponad 13 lat też jest "spoko"

• vogon.jeltz Re: Laguna 3- 2.0 benzyna 25.06.13, 15:43
          > 1,9 dCi to nie jest taki znowu zły silnik, złe były zalecenia jakiegoś idioty z
          > renault, co w pijanym widzie zalecił serwis co 30 kkm.

Z tego powodu szybciutko zdychały turbiny, ale padające wtryskiwacze to chyba nie efekt zbyt rzadkiej wymiany oleju?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się