Dodaj do ulubionych

Nowy mały samochód - jaki wybrać?

16.08.13, 09:05
Planuję kupić nowy samochód (5-cio drzwiowy z klimą).
Mój ranking to: 1/ Nissan Micra, 2/ Toyota Yaris, 3/ Kia Picanto
Proszę o poradę:
1. Który wybrać - chodzi o stosunek cena do jakości (lub może inny model) ?
2. Próbować kupić teraz czy pod koniec roku (kiedy można wynegocjować większy upust) ?
  • gardan 16.08.13, 09:26
    Teraz raczej takiego upustu jak pod koniec roku/początek następnego nie utargujesz. Jeśli nie spieszy Ci się z kupnem i planujesz używać nowe auto kilka ładnych lat to kup na koniec roku/początek następnego. Co do marki to kijanka odpada już na początku z racji (tu można się kłócić) gorszej jakości. Micra dla mnie za duża. Ja bym brał Yariske. Auto sprawdzone, wytrzymałe choć nie bije w oczy stylistyką i elegancją. Ale złota zasada: de gustibus non disputandum est.

PS. A myślałeś jeszcze o innych małych autach? hyundai i10, skoda citigo, WV UP, peugeot 107, citroen C1, chevrolet spark? Wszystkie z tego co wiem mają 4 drzwiowe wersje.
  • arlet0 16.08.13, 11:48
    Dzięki za podpowiedź: Hyundai i10 zastąpiło w moim rankingu Kia Picanto.
  • misiaczek1281 16.08.13, 13:11
    Nigdy nie zrozumiem ludzi którzy kupują nowe a chcą rabatu...
    chcesz kupić taniej to kup używane 50% ceny salonowej !:)
  • wsk175 16.08.13, 15:03
    misiaczek1281 napisał:

> [b]Nigdy nie zrozumiem ludzi
    Bo ty tumanie ogólnie mało rozumiesz. Urodziłeś się półgłówkiem i taki jesteś.
    Siedż dalej w tatowym polo i się masturbuj.
  • misiaczek1281 16.08.13, 17:50
    wsk175 napisał:

> misiaczek1281 napisał:
    >
    > > [b]Nigdy nie zrozumiem ludzi
    > Bo ty tumanie ogólnie mało rozumiesz. Urodziłeś się półgłówkiem i taki jesteś.
    > Siedż dalej w tatowym polo i się masturbuj.

półgłówkiem to jest ktoś kto wyzywa innych...zwal se konia zamiast wyzywać innych!
  • misiaczek1281 21.12.13, 11:53
    wsk175 napisał:

> misiaczek1281 napisał:
    >
    > > [b]Nigdy nie zrozumiem ludzi
    > Bo ty tumanie ogólnie mało rozumiesz. Urodziłeś się półgłówkiem i taki jesteś.
    > Siedż dalej w tatowym polo i się masturbuj.

a ty kim jesteś skoro wyzywasz ludzi? Gdzieś ty się chował?
  • jeepwdyzlu 16.08.13, 14:09
    clio nowe jest ok
    208 tak samo
    w dodatku trochę większe
    z tych które wymieniłeś - yaris najciekawszy
    jeep
    --
    YCDSOYA
  • zmiany_zmiany 16.08.13, 15:06
    nowe clio wygląda tragicznie z tymi dwa razy za dużymi światłami z przodu i dwa razy za małymi z tyłu. Koszmar
  • jeepwdyzlu 16.08.13, 16:27
    a mnie się podoba
    j.
    --
    YCDSOYA
  • gema-808 20.08.13, 10:43
    a moze starszy model clio z 2005
  • smierdzimizjapy 16.08.13, 17:23
    208 nie jest ok.
    Jezdzilem zaledwie tydzien ale fotele sa nie wygodne, jest glosny (benzyna), widocznosc do tylu fatalna, wbudowany "ipad" wyglada jak z biedronki
  • misiaczek1281 16.08.13, 17:31
    smierdzimizjapy napisał:

> 208 nie jest ok.
    > Jezdzilem zaledwie tydzien ale fotele sa nie wygodne, jest glosny (benzyna), wi
    > docznosc do tylu fatalna, wbudowany "ipad" wyglada jak z biedronki

Racja. 208 jest brzydkie i niepraktyczne! Fabia jest lepsza albo Polo:)
  • 4slash 16.08.13, 18:34
    Gusty nie podlegają dyskusji.
    Z małych polecam:
    Skoda Citygo i VW Up: male auto ale dużo miejsca i pełnowymiarowe fotele i niezły bagażnik
    Renault Clio i Peugeot 208; niezła jakość, mi się podobają, wygodne
    Micra była w wyprzedaży po 35000 teraz ok 41000 a to za drogo
    Toyota Yaris OK dobra jakość, wysoka cena
    Skoda Fabia już schodzący model ale w promocji tania, pakowna i bezawaryjna
    Hyundai i10 to golas i małe auto, jeżeli to i20 ale dużo droższy i klima w wyższej wersji
    Opel Corsa dobra cena, dobry design polecam
    Mitsubishi Colt wyprzedaż 2012 dobra cena dynamiczny 1,3 95 Km ok 11 s do 100 km/h ok 36000 PLN
    Mazda 1 droga ale nieopatrzony model rzadko na drogach
  • arlet0 19.08.13, 11:59
    4slash napisał:

> Gusty nie podlegają dyskusji.
    > Z małych polecam:
    > Skoda Citygo i VW Up: male auto ale dużo miejsca i pełnowymiarowe fotele i niez
    > ły bagażnik
    > Renault Clio i Peugeot 208; niezła jakość, mi się podobają, wygodne
    > Micra była w wyprzedaży po 35000 teraz ok 41000 a to za drogo
    > Toyota Yaris OK dobra jakość, wysoka cena
    > Skoda Fabia już schodzący model ale w promocji tania, pakowna i bezawaryjna
    > Hyundai i10 to golas i małe auto, jeżeli to i20 ale dużo droższy i klima w wyżs
    > zej wersji
    > Opel Corsa dobra cena, dobry design polecam
    > Mitsubishi Colt wyprzedaż 2012 dobra cena dynamiczny 1,3 95 Km ok 11 s do 100 k
    > m/h ok 36000 PLN
    > Mazda 1 droga ale nieopatrzony model rzadko na drogach
    Dzięki za cenne uwagi. Mitsubishi Colt wydaje się bardzo rozsądną propozycją.
    Ten samochód jako drugi w rodzinie będzie używany głównie przez młodych mało doświadczonych kierowców (dlatego nowy żeby zmniejszyć ryzyko awarii - bardzo trudno upatrzyć młode auto niekombinowane)
  • adrian_ktostam 19.08.13, 21:59
    Wybierając Yaris chyba najmniej byś stracił przy odsprzedaży. Colt ma z kolei atrakcyjną cenę, biorąc pod uwagę walory tego auta.

--
    I znowu sobie powtarzam pytanie:
    Czy to jest przyjaźń? czy to jest kochanie?
  • edekmacedonski 16.08.13, 23:23
    Micra nie ma w sobie nic nadzwyczajnego, to typowy przeciętniak, na dodatek trochę niedopracowany. Yaris, jako jeden z liderów klasy, ma się czym pochwalić. A Picanto jest dużo mniejsze od dwóch pozostałych aut, pod uwagę wziąłbym raczej Rio, które jest naprawdę porządnym autem, a do tego jak wygląda!
  • simon_r 20.08.13, 11:32
    Nie wiem co według ciebie micra ma niedopracowanego...
    Na początku roku testowałem kilka małych wozideł a na koniec i tak kupiłem Cruza z gazem ale micra jako jedyna z tych małych prowadziła się jak calkiem spore auto.. jedyna również całkiem dobrze "sie zbiera" a silnik 1.0 zaskakuje kultura pracy. Oczywiście to wszystko w porównaniu do innych podobnych wozidełek typu i10, Alto, Yaris, Aygo z silnikami 1.0 które testowałem. Zdecydowanie również najlepsza była pod względem wyposażenia i wykończenia.
    Gdybym jednak miał kupować małe auto to wybrałbym Swifta.

--
    ------------
    Grecja Turcja i inne relacje z podróży
  • chris62 31.03.15, 11:21
    simon_r napisał:

> Gdybym jednak miał kupować małe auto to wybrałbym Swifta.
    ----------------------
    Mam 3 przypadki Swiftów u znajomych.
    powiem tak to małe g...o z pierdziawką 1,3 spala tyle benzyny co moja 1700 kg krówka o mocy 150 KM spala ON.
    Jak ktoś ma ochotę na to autko niech sobie to weźmie pod uwagę.
  • fuiio 17.08.13, 01:54
    Pytanie a wlasciwie kryteria zakupu sa jak zwykle na tym forum bez sensu. Bo dla kogo ma byc to autko? Dla Ciebie, jako prezent? Stosunek cena/jakosc nie przeklada sie nijak na to czy odczujesz tylko troche czy duzo satysfakcji z prowadzenia nowego zanabytku..Poza wszystkim prowadzac stara celice 2.0GT w dobrym stanie za 800 € radosc z jazdy bedzie 10x wieksza niz z yarisa 1.0 wiec po co zakladac ,ze trzeba kupowac auto-umartwienie..Czy nie lepiej bylo od razu sie przyznac, ze chcesz zadac sobie mocna motopokute?? He?
    --
    Główny przedstawiciel Volvo na forum 沃爾沃的首席代表在論壇
  • 0panpawlik 20.08.13, 11:12
    Mi się zawsze podobała ta nowa micra stylizowana lekko w garbusa, natomiast nie jest duża a nie wiem czy potrzebujesz dużo miejsca w aucie.
  • chris62 23.08.13, 15:51
    arlet0 napisał(a):

> Planuję kupić nowy samochód (5-cio drzwiowy z klimą).
    > Mój ranking to: 1/ Nissan Micra, 2/ Toyota Yaris, 3/ Kia Picanto

Ola boga i po co 5 cio drzwiowy>
    Zdajesz sobie sprawę ze jak kogoś za sobą posadzisz w tylnej strefie zniotu to będziesz czuł jego kolana na lędźwiach?

To są auta jednoosobowe wypierdki, dojeżdżaki a i tak bałbym się do czegoś takiego wsiąść bo strach tym na trzeźwo wyjechać w tą drogową dżunglę - to tłumaczy tylu pijanych kierowców na naszych drogach.

Ja mam auto 2x większe i płącę okoo 25 PLN na 100 KM za paliwo moge dużo szybciej przyspieszyć i spokojnie go rozpędzić do prędkości autostradowych bez żyłowania.
    Szkoda kasy na te małe wypierdki poszukaj lepiej coś większego nawet używanego.
    Podejrzewam, ze za cenę tych maluchów dostaniesz np Dacię Duster którą przynajmnej można przejechać przez te dziurska i zaspy w zimie a miejsca zaoferuje sporo więcej..
  • piotr33k2 19.12.13, 22:32
    jak mozesz( to co prawda troche wiekszy przynajmniej od kia i micry i chyba drozszy ale napewno lepszy) bierz honde jazz ,autko na wiele lat bezproblemowej eksploatacji ,silniki nowoczesne naprawde niezawodne ale bez zbednych i kosztownych udziwnien i nieduzo pala jak na benzyne .
  • bartytsw 21.03.14, 16:27
    Według mnie najlepiej Yarisa - przede wszystkim wolno traci na wartosci. Nawet po 10 latach mozna go jeszcze sprzedac za przyzwoita cene.

Swoją drogą warto pamiętać, że wiele odpowiedzi w takich wątkach, to "komentarze sponsorowane". Dlatego, zanim się coś kupi, warto sprawdzić opinie na cosiepsuje.com/ . Tam piszą tylko o wadach danych produktów, więc na sponsorowanie czegokolwiek nie ma miejsca.
  • jbl25 21.03.14, 16:43
    a Twoja odpowiedź to czym jest jak nie sponsorowanym odgrzebywaniem śmieci sprzed rku ?
  • superuperolga 01.06.14, 21:50
    toyotę yaris- dość tania, niskie spalanie, wygodna :) sama planuje zamienić swoją starą corollę, na nową yaris :0
  • galtomone 02.06.14, 07:17
    Bo głąby z agencji, z której korzysta w idiotyczny sposób spamuja na forach. Miałem już 4 gowniane Toyoty I wszystkie byly do dupy, ale za to tansze niz fiat!
    Lepiej kupic cos na F!!!

Toyota jest droga, plastikowa I przereklamowana!!!
    --
    Pozdrawiam,
    G.

hideipvpn.pl - ukryj swoje IP (mozesz zmienic na adres z USA, UK, Niemiec). Odblokuj Netflix, Hulu, BBC. Teraz także SmartDNS!
  • simson0 01.06.14, 23:25
    Oczywiście Toyota
  • galtomone 02.06.14, 07:15
    Bo głąby z agencji, z której krozysta w idiotyczny sposób smamuja na forach. Miałem już 4 goiwniane Tpyoty I wszystkie byly do duoy, ale za to tansze niz fiat!
    Lepiej kupic cos na F!!!

Toyota jest droga, plastikowa I przereklamowana!!!
    --
    Pozdrawiam,
    G.

hideipvpn.pl - ukryj swoje IP (mozesz zmienic na adres z USA, UK, Niemiec). Odblokuj Netflix, Hulu, BBC. Teraz także SmartDNS!
  • citizenwhite 02.06.14, 13:06
    galtomone napisał:
    > Toyota jest droga, plastikowa I przereklamowana!!!

I szpetna jak cos co wydalil kot. Nie wiem, kto im budy projektuje, ale co nowy model, to stylistyczna porazka. Korenaczycy odsadzili ich o dwie dlugosci.
  • xvqqvx 27.03.15, 11:51
    Nie polecam salonu Euro Car z Gdyni - firma musi być niewiele warta, skoro promuje się wynajmując kretynów spamerów do spamowania na forach; widocznie są tak kiepscy, że nie stać ich na lepszą reklamę.
  • fredoo 31.03.15, 09:05
    Wymienione typy to najbardziej nudne i drogie samochody na rynku. A dlaczego nie Nissan Yuke albo
    Lancia Ypsilon (produkowana w Polsce) albo Ford Ka również produkowany w Polsce????
    O Fiacie 500 czy Citroenie C1 nie wspominając. Sa to samochody o wiele tańse ciekawsze (trochę orginalności) a jakoś jest taka sama .
  • tbernard 31.03.15, 09:17
    Mi się z małych aut podoba Honda Civic.
  • chris62 31.03.15, 11:22
    Dacia Duster?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.