Dodaj do ulubionych

Lancia Thema

26.10.13, 22:45
Ostatnio pod osrodek szkoleniowy, gdzie sie szkolilem jeden z wykladowcow przyjezdzal Lancia Thema. Nie znalem dotad tego auta, troche mnie ono zaintrygowalo, wiec poczytalem troche na necie i sprawdzilem cennik. Ceny zaczynaja sie od 199 tys, czyli autko bylo warte miedzy 200 a 300 kola! I teraz pytanie: jak takie cos, amerykanski kanciak - bo to Chrysler 300 jest - moze kosztowac tyyle kasy??? To przeciez nie Audi i nie BMW, ani nawet nie Lexus, zeby wiazal sie z jakims prestizem. Kto rozsadny to kupi???

--
Ustawienia forum -> Znajomi
Można dodać trolla do nieprzyjaciół, wtedy nie widać jego postów. Polecam wszystkim zmęczonym słuchaniem bredni.
Obserwuj wątek
      • bywalec.hoteli Re: Lancia Thema 27.10.13, 01:58
        nie znam człowieka, on prowadził inny kurs niż mój, a zapytanie nieznajomego czemu przepłacił za auto wydaje mi się niegrzeczne.
        --
        Można dodać trolla do nieprzyjaciół, wtedy nie widać jego postów. Polecam wszystkim zmęczonym słuchaniem bredni.
    • karakalla Re: Lancia Thema 27.10.13, 00:38
      Warto sprawdzić np. na mobile, za ile faktycznie można dostać nową Themę. Ceny nowego Diesla 190 KM zaczynają się od okolic 25 000 Euro, 286-konna benzyna jest oferowana za 33 000 Euro, a z oferty takich pojazdów oraz danych dotyczących zapowiedzi produkcyjnych i realnego zbytu (10 000 i 2000 w 2012, podobno naprodukowane samochody kiszą się na przyzakładowych placach) można wnosić, że i to nie są ceny ostateczne. Tak że realnie robi się to samochód za 120-150 tysięcy. Biorąc pod uwagę rozmiary samochodu, moce, wyposażenie i wygodę jazdy, trudno zatem o konkurencję nawet wśród marek zupełnie mało prestiżowych. Z jednej strony wskazuje to, że faktycznie mało kto Themę chce, a z drugiej każe na nowo postawić pytanie o rozsądek tego, kto już się zdecyduje na zakup.
      --
      www.youtube.com/watch?v=rd2T9XmME0c
    • liczbynieklamia Re: Lancia Thema 27.10.13, 10:20
      Po pierwsze, Thema nawet cennikowo w najwyższej wersji nie przekracza 250 tysięcy. Po prostu ten samochód nie występuje w wersji ze słabymi silnikami i kiepskim wyposażeniem i nikt nie każe dopłacać za byle pierdołę.

Po drugie, żeby kupić Mercedesa E tak wyposażonego jak Thema musisz dopłacić 50% cennikowej wartości Themy (3.6 V6 z automatem w najwyższej wersji). W praktyce, ze względu na rabaty, Thema będzie kosztowała niewiele ponad pół ceny Mercedesa, Audi czy BMW. Kto rozsądny wyrzuci w błoto sto kilkadziesiąt tysięcy za "prestiż"?
        • galtomone A ten Rexton - obiektywnie? 28.10.13, 09:30
          Abstrahujac od wygladu... Rexton to dobre auto czy zle? Jest brzydkie ale jezdzi, nie psuje sie, itd... Czy to "kupa" pod kazdym wzgledem?
          --
          Pozdrawiam,
          G.
          hideipvpn.pl - 7 dni darmowego SmartDNS bez ryzyka i zobowiązań - Netflix, Hulu, BBC iPlayer, 4oD, NBC!!!
          • przemekthor Re: A ten Rexton - obiektywnie? 28.10.13, 10:13
            Nie wiem. Popatrzyłem sobie na islandzką stronę z ogłoszeniami (gdzie jak gdzie, ale tam wiedzą wszystko o 4x4) i widzę 61 sztuk na sprzedaż. Za dużo. Do tego ceny niskie, znaczy się nie są specjalnie poważane. Dla mnie sygnał, że nie ma podejścia do Land Cruisera.
        • karakalla Re: Ba, rozsądek. 28.10.13, 13:40
          Bo ja wiem, czy Thema na rynku wtórnym będzie aż takim śmierdzącym jajem, jak Ssangyong? Wydaje się istnieć pewien elektorat: po pierwsze, miłośnicy amerykanów, dla których bycie Chryslerem jest zaletą; po drugie, jakaś grupa klientów z aspiracjami, ale ograniczonym budżetem, która po obadaniu dziesiątego A6 w szóstce tedeiku mieszczącego się w górnym zakresie wyasygnowanej sumy może popaść w prostrację i zacząć rozważać mniej ortodoksyjne opcje. Nie jest on duży, ale też podaż Them przy wiadomej sprzedaży będzie bardzo niska, a ceny używek siłą rzeczy niewysokie, chyba że ktoś oszacuje sobie spadek wartości od ceny katalogowej, a nie fakturowej, ale wtedy to już jego bul i nadzieja. Kto wie, czy za jakiś czas nie dorobi się statusu rzadkiego auta z zadatkami na klasyka, jak Avantime. Szczególnie, jeżeli Lancia nie przeżyje eksperymentów Marchionnego.

A kto by chciał używanego Rextona? Ciężko sobie wyobrazić amatorów.
          --
            • karakalla Re: Ba, rozsądek. 28.10.13, 22:11
              Jasne, tak sobie wróżę z fusów i nie będę się upierał. Lipny rebranding przy małej produkcji, bo pewnie skończy się na kilkunastu tysiącach, może jednak dać efekt nieco podobny, jak partie znaczków z błędami. No ale powiadam, równie dobrze Thema może być za paręnaście lat truchłem równie mało poważanym, co np. Scorpio Mk 3 albo Senator.
              --
      • bywalec.hoteli Re: Lancia Thema 28.10.13, 11:46
        Nie chciałbym obrażać ksm2x w tym wątku, skoro zwolennikiem Lancii, to pewnie jakieś racje również racjonalne za tym ma. Może sam się wypowie?
        W innym wątku kms2x poleca auto dla psa i 2 osób - cytuję:
        "Polecam zainteresowanie taka marka jak Lancia.
        Thema to wydatek 200-300 kPLN ale za auto segmentu D->E ale już naprawdę w wydaniu premium.
        W wersji za 300 kPLN brak będzie jedynie fontanny.
        Poza tym to kupa auta z kompletnym wyposażeniem. "
        --
        • przemekthor Re: Lancia Thema 28.10.13, 22:54
          Za 300 klocków wyjeżdża się dowolnym niemieckim sprzętem segmentu E, w pełni wyposażonym. Tylko szaleniec wyda taką kwotę na coś, co po trzech latach będzie niesprzedawalne.
          Natomiast lancia jako taka to marka całkiem zacna, bardzo podobała mi się ostatnia delta, kilka razy wypożyczyłem sobie takie auto we Włoszech i przejechałem łącznie ładnych kilka tysięcy km.
    • gzesiolek Re: Lancia Thema 28.10.13, 13:17
      1. Cennikowo jest za droga...
      2. Mozna dostac niezle rabaty...
      3. SuperB z odpowiadajacym silnikiem i wyposazeniem jest drozsze... ale ma domyslnie 4x4...

Aha i jest to konkurent dla SuperB za ok 150-200tys a nie za Merca za 350-500tys
        • klemens1 Re: Lancia Thema 29.10.13, 11:35
          > Świat się wywraca do góry nogami: Lancia konkuruje ze Skodą.
          > Nie wiem, czy smutne to, czy śmieszne...

Dla mnie to kia może konkurować z lexusem. Jak zrobi coś równie dobrego, wygodnego, za niższą cenę, to w czym problem? Samochód to tylko kawał blachy - wszelkie "dusze", "legendy" i inne znaczki są dla podjaranych onanistów, którzy za to przepłacają.
      • liczbynieklamia Re: Lancia Thema 28.10.13, 17:10
        > Aha i jest to konkurent dla SuperB za ok 150-200tys a nie za Merca za 350-500ty
        Lancia Thema i Mercedes klasy E to kuzyni z segmentu E, W210 jest ich wspólnym przodkiem. Superb wywodzi się z Passata, więc segmentu D - fakt, jest to duże auto jak na segment D, ale Thema ma ponad 5 metrów długości.
        • bywalec.hoteli Re: Lancia Thema 28.10.13, 19:02
          nie zauważyłem, by była jakaś mega duża. Myślę, że nie większa od passata.
          --
          • liczbynieklamia Re: Lancia Thema 28.10.13, 20:16
            > nie zauważyłem, by była jakaś mega duża. Myślę, że nie większa od passata.
            Nie ma co "myśleć", gdy można sprawdzić suche fakty. Thema jest od obecnego Passata wyższa o ponad centymetr, szersza o prawie 10cm, a dłuższa o niemal 30cm. Różnica pomiędzy Themą a Passatem wielokrotnie większa, niż między np. Passatem a Octavią.
    • vogon.jeltz Re: Lancia Thema 28.10.13, 22:20
      Się nie znacie. To nie jest Lancia Thema, tylko jakaś przeflancowana hamerykańska pokraka. No dobra, może nie pokraka, bo ładny ten Chrysler nawet , ale Lancia Thema wygląda tak:
      upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3a/Lancia_Thema_Ferrari_8.32.jpg
      upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5c/Lancia_thema_8.32_engine.jpg
      upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e3/Lancia_thema_8.32_by_Poltrona_Frau.jpg
      I takim czymś można by się pobujać. Choć faktycznie nie warta 150 klocków...
      • agios_pneumatos Re: Lancia Thema 30.10.13, 15:40
        vogon.jeltz napisał:

> Się nie znacie. To nie jest Lancia Thema, tylko jakaś przeflancowana hamerykańs
        > ka pokraka. No dobra, może nie pokraka, bo ładny ten Chrysler nawet , ale Lanci
        > a Thema wygląda tak:
        > upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3a/Lancia_Thema_Ferrari_8.32.jpg
        > upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5c/Lancia_thema_8.32_engine.jpg
        > upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e3/Lancia_thema_8.32_by_Poltrona_Frau.jpg
        > I takim czymś można by się pobujać. Choć faktycznie nie warta 150 klocków...

Pobujać to się można tymi dwoma czerwonymi ślicznotkami na II planie. :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się