Dodaj do ulubionych

Mercedes A-klasse proszę o opinie

17.08.04, 10:18
Chce kupić używaną wersję, rocznik 99-2001. Proszę o opinie na temat tego
auta. Przy silniku 1400 jakie jest spalanie, jak z awaryjnością, czy przy
przebiegu 50 tys km i 2-4-letnim aucie mogę jeszcze nim pojeździć
przynajmniej z 5 lat? Autkiem będę jeździć po mieście, w weekendy średnio 400
km w m-cu, będę wizoć 4-latkę w fotelu. Jak z pojemnością bagażnika? Dziękuję
Obserwuj wątek
    • Gość: ToJa Re: Mercedes A-klasse proszę o opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.04, 11:45
      Autko jest super, ilosc miejsca, szczegolnie na tylnych siedzeniach w pierwszej
      chwili szokuje (wiecej niz w limuzynach klasy sredniej, mamy wersje
      przedluzona). Szczegolnie cenie sobie to, ze mozna wyjac tylne siedzenia (2/3
      lub 1/3 tylnej lawki lub tez obie czesci) i wtedy bagaznik jest gigantyczny. Bez
      wymontowywania siedzen bagaznik tez jest wiekszy niz np. w Golfie lub Astrze.
      Dynamika silnika 1.4 nie zwala z nog ale do takich zastosowan jakie opisales
      jest w pelni wystarczajaca. Przy 150 kmh na autostradzie mozna podrozowac
      komfortowo. Nie chce sie wypowiadac na temat awaryjnosci bo zona zrobila tym
      autem dopiero kilka tys. kilometrow ale 150 tys. km. nie powinno byc problemem.
      Nie podoba mi sie wykonczenie tablicy rozdzielczej.
    • Gość: Poll Re: Mercedes A-klasse proszę o opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.04, 13:05
      Mam A klass dopiero od 3 mies. wiec niewiele mam do powiedzenia. Jeżdże nim
      zarówno po mieście jak i w trasie ( ostatnio z W-wy nad morze ) i narazie
      spisuje śię rewelacyjnie. Pojemnosć 1.4 wystarcza do sprawnej jazdy miejskiej
      ale i na trasie naprawde niewiele mu brakuje ( jeżeli wogóle czegoś brakuje ).
      Bagaznik potwornie wielki jeżeli przestawi się kanape dzieloną do przodu
      (470l) to prawie tyle ile ma Astra II kombi (480l). Nawet po przestawieniu
      kanapy do przodu pozostaje na tyle duzo miejsca, że ja mieszcze się z zapasem a
      mam 187 cm wzrostu. Po przestawieniu zas kanapy do tylu mam tyle miejsca że o
      wiele łatwiej jest zamontować fotelik dziecięcy i malch nie brudzi nozkami
      oparcia przedniego fotela które zresztą łatwo jest utrzymać w czystości
      ponieważ jest wykonane (przynajmniej w mojej wersji)z plastiku.
      Spalanie przy spokojnej jezdzie na trasie ( do 130 km/h) ale z permanetnie
      działająca klimatyzacją wyniosło 6 l.!!! Podczas jazdy mieszanej 50% trasa 50%
      miasto spalanie (również z klimatyzacja) oscyluje pomiędzy 6.7 l.- 7 l.
    • Gość: RF Re: Mercedes A-klasse proszę o opinie IP: 57.66.193.* 18.08.04, 16:34
      Ładny znaczek gwiazdy na przodzie i nic poza tym.
      W podobnej cenie możesz kupić większego minivana znacznie bardziej
      funkcjonalnego i z lepszym silnikiem. Wcale nie jest taki przestronny no
      chyba,że ktoś porównuje to np do Corsy. Koła zapasowego brak co czyni bagażnik
      większym. Przesuwanie foteli powoduje ciasnotę wewnątrz. Do tego jeżeli nie ma
      tych cudów elektroniki to na ostrym zakręcie lub przy gwałtownym omijaniu
      przeszkody może się przewrócić.
      • habudzik Re: Mercedes A-klasse proszę o opinie 18.08.04, 18:09
        Gość portalu: RF napisał(a):

Koła zapasowego brak co czyni bagażnik
        > większym.

Koła zapasowego nie brak. Jest pełnowymiarowe.

> Przesuwanie foteli powoduje ciasnotę wewnątrz. Do tego jeżeli nie ma
        > tych cudów elektroniki to na ostrym zakręcie lub przy gwałtownym omijaniu
        > przeszkody może się przewrócić.

Każda wersja ma "te cuda elektroniki". Przewrócić na ostrym zakręcie można
        każdy samochód. Przesuniecie foteli do przodu powoduje ciasnote identyczną jak
        w VW Golfie i wydaje mi się całkiem całkiem na miejscu zwłaszcza że wtedy
        bagażnik jest większy niż we wspomnianym Golfie IV o 140 l bo zdaje sie ze golf
        IV ma bagażnik 330 l. Nawet po przesunięciu kanapy do przodu całkowita długość
        A klasy nie "zmniejsza" się i wynosi nieco mniej niż wspomniana Corsa co daje
        jej (A klass) nieco przewagi na ciasnych parkingach miejskich.

Poll

• mavio1 moja a-klasa 19.08.04, 00:43
        > Ładny znaczek gwiazdy na przodzie i nic poza tym.
        > W podobnej cenie możesz kupić większego minivana znacznie bardziej
        > funkcjonalnego i z lepszym silnikiem.
        MB nigdy nie były tanie. A-klasa jak dla mnie, to nie minivan, tylko małe auto
        miejskie. A większy minivan ma większy (co nie oznacza, że lepszy!) silnik,
        który więcej spala.

>Wcale nie jest taki przestronny no
        > chyba,że ktoś porównuje to np do Corsy. Koła zapasowego brak co czyni
        bagażnik
        > większym. Przesuwanie foteli powoduje ciasnotę wewnątrz.
        Właśnie o to chodzi, że jest wielkości Corsy i (na szczęście) tylko w tym jest
        podobny. Koło zapasowe jest pełnowymiarowe (ktoś tu się nie zna). W wersji
        wydłużonej nawet przesunięte fotele nie zmniejszają znacznie komfortu
        podróżowania.

>Do tego jeżeli nie ma
        > tych cudów elektroniki to na ostrym zakręcie lub przy gwałtownym omijaniu
        > przeszkody może się przewrócić.
        Każda A-klasa ma elektronikę. Każdy samochód można przy odrobinie dobrej woli ;-
        ) przewrócić.

Jeżdżę A 190 (wcześniej miałem A 160). Wersja z silnikiem 1.4 ma taką sobie
        dynamikę, proponuję A 160 - prawie żadna różnica w spalaniu, a osiągi
        wystarczające.
        W sumie moimi A-klasami przejechałem około 50.000 km, nic w międzyczasie się
        nie zepsuło, żadnych usterek/awarii, świetny układ wentylacji i klimatyzacji,
        dobre wyciszenie, duża przestrzeń ładunkowa i możliwość aranżacji wnętrza
        łącznie z możliwością wyjęcia przedniego fotela pasażera (wyp. dodatkowe).
        Twarde zawieszenie + szerokie i niskoprofilowe opony na złej nawierzchni
        zmniejszają komfort jazdy, ale przy jeździe po dobrych drogach jest świetnie,
        generalnie trzeba się przyzwyczaić.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się