• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

iCoyote czy Yanosik ?

• 18.03.14, 23:08
    Niedawno wypuścili w Polsce darmową aplikację iCoyote , asystent kierowcy . Jakie sa Wasze opinie ?? Warto pobrać ? czy nadal yanosik wygrywa ?
    • 18.03.14, 23:15
      yanosik jest do d**y, a już trochę osób go używa
      nie wyobrażam sobie jak bardzo do tyłka jest icoyote, skoro używa go jeszcze mniej osób niż yanosika

czego używać?
      głowy

ja dodatkowo wspomagam się cbradiem

--
      ......kiedyś coś tu napiszę.......
    • 19.03.14, 00:17
      Tylko Cymbał Radio.Jeżeli chodzi o inne "bajery" to ostatni test bodajże auto-świat,zdecydowanie wygrał Yanosik
      --
      Beer will change the world! I don't know how,but it will:)

Life is too short to drive boring cars
    • 19.03.14, 15:57
      Zdecydowanie Yanosik. Dużo użytkowników, dużo zgłoszeń. W zasadzie rzadko sam coś klikam, bo najczęściej dostaję już powiadomienie na tacy.
      • 19.03.14, 16:24
        Mnie to rozwala jak jadę sobie swoim czarnym mondeło w ciemnej kurtce i jak mnie na trasie oznaczają jako underkower mondeło :)
    • 19.03.14, 20:22
      malgoterka napisała:

> Niedawno wypuścili w Polsce darmową aplikację iCoyote , asystent kierowcy . Jak
      > ie sa Wasze opinie ?? Warto pobrać ? czy nadal yanosik wygrywa ?

Osobiście wole iCoyote przestestowałem i wiem, ze to był dobry wybór - czytelny i skuteczny, powiadamia o wszystkich niespodziankach na drodze!
      • 19.03.14, 21:39
        Wczesniej używałem Yanosika, teraz testuje iCoyote...ma ładny interejs i zdecydowanie ułatwia jazde, ostrzegła mnie już u paru fotoradarach i patrolach na drodze. Myśle, że była to zmiana na lepsze, ale sama się musisz przekonać.
        • 19.03.14, 22:05
          widzę że zdania są podzielone :), ale pozytywnie nastawiam się na iCoyote, już słyszałam dobre opinie, i że jest za darmo
          • 19.03.14, 22:22
            Sprawdź sama jak się sprawują i który bardziej odpowiada. Mnie na przykład yanosik wkurza tym brzdękaniem i ostrzeganiem o radarach patrolach czy itd. Jako nawigacja nie przemawia do mnie.
          • 19.05.14, 02:03
            iCoyote jest już na iOS, wiec mozna liczyc na wzrost uzytkownikow, kolejny + dla icoyote
            • 19.05.14, 10:13
              magdalena_lepszejutro napisała:

> iCoyote jest już na iOS, wiec mozna liczyc na wzrost uzytkownikow, kolejny + dl
              > a icoyote

Jaki plus, skoro yanosik też jest na iOS i to już od dawna?

P.S. Fajne nicki sobie w tym kojocie wymyślacie. Same damskie, czyżby ktoś wybadał, że kobiety w tym temacie są bardziej wiarygodne?
        • 10.04.14, 09:15
          Coyote jest świetny, skautów wokoło mnóstwo, świetnie ostrzega. Piszę tak, bo mi za to płacą :- D marketing szeptany i te sprawy :-)

A serio, to z Yanosikiem coraz ciężej złapać mandat, ale skoro w szczytach używa go blisko 80.000 kierowców, to czemu się dziwić.
    • 20.03.14, 14:53
      Yanosik rządzi :D polecam, mam od 2 lat na smartfonie i sprawuje się znakomicie. Naprawdę dużo kierowców z tego korzysta
      • 26.03.14, 15:21
        Albo jedno albo drugie, bo CB jest nie do zniesienia z tą swoją nowomową, przepraszam - nowomóweczką. Jak dróżka? A może wypadeczek?
        • 26.03.14, 22:37
          Tego typu programy opierają dużą część jakości na ilości osób w swojej społeczności, więc dopóki nic nie przekroczy Yanosika względem ilości osób korzystających to pozostaje na razie chyba bardziej sensownym wyborem.
    • 27.03.14, 05:16
      Na drogach innych niż autostrady i krajówki nic nie pomaga. CB - niby wszyscy mają, ale jak zapytasz nikt nie odpowiada, tylko nasłuch, więc nie chce mi się wierzyć że taki murgrabia nie raczy odpowiedzieć na CB, ale za to wklepie w smartfona - niezależnie od aplikacji. Jak nie jadę w trasę i bujam się max po wojewódzkich, nawet nie włączam radia - nie ma sensu wołanie w próżnię.
      • 31.03.14, 20:38
        Moim zdaniem jest lepsza od CB wierz mi ze dużo wiecej info masz na smartfonie. A nie każdy chętnie rozmawia przez CB własnie dlatego że nie zawsze słychac odpowiedź, albo jest niewyraźna totalnie. iCoyote ma bardzo czytelną mapkę i łatwo złgaszasz patrol - jednym kliknięciem.
        • 31.03.14, 22:06
          arturhuus napisał(a):

> Moim zdaniem jest lepsza od CB wierz mi ze dużo wiecej info masz na smartfonie.
          > A nie każdy chętnie rozmawia przez CB własnie dlatego że nie zawsze słychac od
          > powiedź, albo jest niewyraźna totalnie. iCoyote ma bardzo czytelną mapkę i łatw
          > o złgaszasz patrol - jednym kliknięciem.

Nie wiem do kogo konkretnie pisałeś ale...Osobiście nie posiadam czegoś takiego jak smartfon i nie zamierzam posiadać.Druga sprawa,posiadam wysokiej klasy CymbałRadio z dobrą anteną i zawsze słyszę wyraźnie.Jak ktoś kupuje zestaw za 200zł,to niech się nie dziwi,że ujowo słychać,że trzeszczy,szumi etc.Wystarczy poświęcić jakieś 600-700zł i ma się sprzęt z górnej półki (osobiście mam radio President Walker)
          --

• 01.04.14, 16:39
            owszem, masz rację. lepsze radio zapewni lepszą jakość przekazu, natomiast jego treść powoduje że po trasie ~500km łeb pęka. co chwilę ktoś chce żeby jakieś info "przedłużyć bo nie doleciało", do tego spam typu "bar Zosia na 357 słupku zaprasza na schabowego, dla kierowców kawa gratis", nie wspominając o prywatnych pogawędkach Waldka ze Zdzichem którego "stary" wysłał na załadunek do Mszczonowa przez co on na sobotę nie będzie w domu okraszonych oczywiście całą paletą wulgaryzmów. Po kilkunastu latach korzystania z CB skłaniam się ku aplikacjom smatfonowym - w zasadzie informacje te same ale bez zbędnego bełkotu.

Z racji ilości użytkowników lepszym wydaje się Yanosik, iCoyote sprawdza się jedynie na głównych szklakach - na podrzędniejszych drogach nie ma co liczyć na powiadomienia.
            • 01.04.14, 16:55
              Wystarczy "skręcić" tak radio,żeby łapało w promieniu najwyżej 1-2km.Owszem barany się zdarzają ale jednak po wielu latach na CB ,stwierdzam,że jest duuużo lepiej niż kiedyś.
              --

• 02.04.14, 13:06
                chyba jednak iCoyote, jako aplikacja jest lepszy od CB radia, naprawdę nie trzeba się użerać z nikim na drodze, proste komunikaty, jedziesz spokojnie, nic nie brzęczy i nie szumi
    • 10.04.14, 09:23
      jak dla mnie Yanosik, jest nas tylku, że praktycznie o każdej kontroli jest info., dla mnie jako kobiety tym bardziej bo ma opcję pomocy drogowej od Starter24.pl :)
      • 10.04.14, 14:29
        Pewnie, że tak! Podpisuję się wszystkimi łapkami - Yanosik zdecydowanie najlepszy.
        • 15.04.14, 10:55
          Dobry żart z tym yanosikiem. Jeździłam z nim jakis miesiąc, ale był tak irytujący że szkoda słów. A jak byłam u znajomych w Niemczech to pojeździłam sobie z iCoyote, które tam zdecydowanie jest góra (jak zreszta w wielu innych krajach Europy) i jak dla nie niebo a ziemia. Ciesze sie że w końcu jest w Polsce, to sa dopiero poczatki więc jest niewielu użytkowników, ale jeszcze chwila i zapomnimy, że inny program kiedykowliek istniał.
          • 15.04.14, 12:02
            malaryjka napisał(a):

> Dobry żart z tym yanosikiem. Jeździłam z nim jakis miesiąc, ale był tak irytują
            > cy że szkoda słów.

A tak konkretnie, to co w nim było takie irytujące.

> A jak byłam u znajomych w Niemczech to pojeździłam sobie z i
            > Coyote, które tam zdecydowanie jest góra (jak zreszta w wielu innych krajach Eu
            > ropy) i jak dla nie niebo a ziemia. Ciesze sie że w końcu jest w Polsce, to sa
            > dopiero poczatki więc jest niewielu użytkowników, ale jeszcze chwila i zapomnim
            > y, że inny program kiedykowliek istniał.

Nie wiadomo, czy się przebije. W takich aplikacjach o powodzeniu decyduje przede wszystkich liczba użytkowników, bo to oni karmią te aplikacje danymi. Nie pomoże najpiękniejszy interfejs, jeśli nie będzie danych. Polska jest dość specyficznym rynkiem. Np. w dziedzinie aukcji internetowych wciąż zdecydowanym liderem jest allegro. Ebay dominujący w innych krajach Europy też próbował w Polsce powalczyć z allegro, ale połamał sobie zęby. Tak więc wcale nie jest takie pewne, że coyote wyprze yanosika.
            • 15.04.14, 15:58
              @jureek pewnie masz dużo racji w tym co mówisz, ale jeżeli chodzi o ebay zdecydowały chyba ceny. Bo niektóre przesyłki i produkty sa rzeczywiście tam kosmicznie drogie. Ale jak sie jest na zachodzie to rzeczywiście bezkonkurencyjny. Wiem przetestowałam. Chyba tak już jest że w Polsce ludzie wolą używać słabych programów itp. ze względu na tzw. "lokalny patriotyzm" zobaczymy jak będzie. Dla mnie nie ma porównania wystarczy zobaczyc rozdzielczość samej mapki. Jeździłam i z tym i z tym wiec mam pełen obraz. Jak dla mnie iCoyote jest dużo lepsze, ale to moja subiektywna opinia.
              • 15.04.14, 16:38
                malaryjka napisał(a):

> Chyba tak już jest że w Polsce ludzie wolą używać słabych prog
                > ramów itp. ze względu na tzw. "lokalny patriotyzm" zobaczymy jak będzie.

Niby w czym allegro jest słabsze od ebaya? Poza tym wcale nieprawda, że polskie programy muszą być słabsze. W latach dziewięćdziesiątych mieszkając w Niemczech używałem np. polskiego programu antywirusowego MKS_vir, niemieccy koledzy informatycy nie mogli się nachwalić tego programu.

> Dla mnie nie ma porównania wystarczy zobaczyc rozdzielczość samej mapki. Jeździłam i
                > z tym i z tym wiec mam pełen obraz. Jak dla mnie iCoyote jest dużo lepsze, ale
                > to moja subiektywna opinia.

Co mi pomoże najlepsza rozdzielczość, jeżeli użytkownicy nie karmią aplikacji danymi?
                Jura
                • 16.04.14, 22:30
                  > Co mi pomoże najlepsza rozdzielczość, jeżeli użytkownicy nie karmią aplikacji d
                  > anymi?
                  > Jura

z tego co zauwałyzłam liczba użytkowników rośnie w icoyote, a na yanku sa fałszywy alarmy, słabo
                  • 16.04.14, 23:16
                    malgoterka napisała:

> z tego co zauwałyzłam liczba użytkowników rośnie w icoyote, a na yanku sa fałsz
                    > ywy alarmy, słabo

Fałszywe alarmy są dobre - i dla portfela, i dla bezpieczeństwa. Przynajmniej kilku wariatów używających tych aplikacji (sam nie używam żadnej, nie potrzebuję) pojedzie wolniej.
                • 17.04.14, 11:03
                  @jureek może co do allegro to źle się wyraziłam. albo Ty źle zrozumiałes bo sama używam i jest najprostsze i najskuteczniejsze, do ebay musisz mieć PayPal a to troche zachodu przynajmniej za granicą.

Chodzi mi o to że często zasłaniając sie tą naszą polską ksenofobią odrzucamy coś co jest lepsze i skuteczniejsze. Ale skoro nie używasz takich programów to nie powinieneś brać udziału w tej dyskusji. A najlpeiej mnie zrozumieją ludzie którzy byli za granicą i Coyota używali i mają porównaie. Nie oszukujmy sie bo programy nie startują w Polsce z równego pułapu. Gdyby wyszły w jednym czasie to Yanek nie miałby szans i kazdy sobie z tego zdaje sprawe.
                  • 17.04.14, 11:18
                    malaryjka napisał(a):

> Nie oszukujmy sie bo p
                    > rogramy nie startują w Polsce z równego pułapu. Gdyby wyszły w jednym czasie to
                    > Yanek nie miałby szans i kazdy sobie z tego zdaje sprawe.

Gdyby babcia miała wąsy, to by była dziadkiem, a kto późno przychodzi, sam sobie szkodzi.
                    Jura

P.S. Chciało Ci się zakładać konto na portalu tylko po to, żeby napisać coś w obronie Coyota, no, no, no.
                    • 17.04.14, 12:35
                      Jak już powiedziałam wypowiada sie osoba, która nie ma pojęcia o temacie w którym się wypowiada.. Ja akurat jeździłam z oboma programami bo odczuwam taka potrzebe i to jest temat o Yanku i Coyote, wiec moge sie wypowiedziec, ale... szkoda takich bezsensownych psykówek z ludzmi którzy szukaja tylko zaczepki..
                      • 17.04.14, 12:46
                        malaryjka napisał(a):

> Jak już powiedziałam wypowiada sie osoba, która nie ma pojęcia o temacie w któr
                        > ym się wypowiada.. Ja akurat jeździłam z oboma programami bo odczuwam taka potr
                        > zebe i to jest temat o Yanku i Coyote, wiec moge sie wypowiedziec, ale... szkod
                        > a takich bezsensownych psykówek z ludzmi którzy szukaja tylko zaczepki..

Nerwy puszczają, bo przeszkadzam w reklamowaniu na krzywy ryj z wykorzystaniem forum dyskusyjnego?
                        Mam pojęcie na tyle, że jako informatyk wiem, na jakiej zasadzie funkcjonują obie aplikacje. I nie ma cudów, jeżeli użytkownicy aplikacji nie nakarmią danymi, to nie pomoże najlepsza rozdzielczość i tak będzie kaszana.

• 17.04.14, 22:08
                          Wybacz ale ie bawi mnie wchodzenie w dziecinne kłótnie w osobami pokroju forever alone, których jedyną przyjemnością w życiu jest wirtualna kłótnia.. Widać nie można się już subiektywnie wypowiedzieć w tym kraju..
                          • 17.04.14, 22:47
                            Oczywiscie ze mozesz sie subiektywnie wypowiadac. A inni maja prawo to komentowac.
                            A przu okazji powiedz na czym polega przewaga kojota nad janosikiem?
                            • 18.04.14, 09:34
                              samspade napisał:

> Oczywiscie ze mozesz sie subiektywnie wypowiadac. A inni maja prawo to komentow
                              > ac.
                              > A przu okazji powiedz na czym polega przewaga kojota nad janosikiem?

Już powiedziała. Ma lepszą rozdzielczość i jest zachodni, a janosik jest polski.

• 18.04.14, 16:14
                                Kraj pochodzenia to raczej argumemt slaby. Rozdzielczosc tez. Czyli wychodzi ze jest rownie slabe.
                                • 24.04.14, 21:15
                                  @samspade przepraszam, ale przez szał świąteczny i wyjazdy nie było mnie chwie i nie miałam możliwości odpisac, dlatego robieto teraz. Przede wszystkim Coyote ma wszystkie info weryfikowane czyli do maximum starają sie zmniejszyć fałszywe alarmy, któew w yanosiku są nagminne. Fakt że nie ma reklam na ekranie przez co zyskujesz niemal połowe wiecej ekranu, a co za tym idzie zwiększasz bezpieczeństwo jazdy nie musząc sie przypatrywac mapce. Łatwiej dodajesz ifo o radarch, patrolach czy nieoznakowanych i można by tak wymieniac dalej.
                                  • 25.04.14, 00:06
                                    Bardzo mało konkretów w Twojej odpowiedzi. Jak konkretnie jest to info weryfikowane? Kto je weryfikuje? Co to znaczy "łatwiej dostajesz info"? Z czego finansuje się kojot, jeśli nie ma reklam?
                                    • 26.04.14, 12:49
                                      dodawać a nie dostawać..
                                      • 26.04.14, 12:51
                                        malaryjka napisał(a):

> dodawać a nie dostawać..

Rzeczywiście dodawać. No a na czym to polega, że łatwiej się dodaje? Możesz zrobić to głosowo?
                                        • 07.05.14, 16:51
                                          dodajesz zdarzenie jednym kliknięciem - nastąpi samoakceptowanie, mozesz tez odrzucić akceptację recznie, ciezko wytłumaczyć trzeba się przekonac, na filmiku jest wyjaśnione, w każdym razie jednym kliknięciem dodajesz zdarzenie, bardzo łatwo :)
                                          www.youtube.com/watch?v=iEH0xNreV4A
                                  • 26.04.14, 12:56
                                    W jaki sposób są weryfikowane info? Reklamy w janosiku nie zajmują połowy ekranu.
                                    I nie krępuj się wymieniaj dalej. Co z jakością nawigacji w kojocie, bo o tym nie wspominasz?
                          • 18.04.14, 09:38
                            malaryjka napisał(a):

> Wybacz ale ie bawi mnie wchodzenie w dziecinne kłótnie w osobami pokroju foreve
                            > r alone, których jedyną przyjemnością w życiu jest wirtualna kłótnia..

Hm, nie bawi Cię, a jednak wchodzisz i do tego jeszcze wyskakujesz z jakimiś pseudopsychologicznymi analizami. Nie chcesz, ale musisz?

> Widać ni
                            > e można się już subiektywnie wypowiedzieć w tym kraju..

Ach jak ja lubię, gdy ktoś mówi o Polsce "ten kraj".
          • 15.04.14, 12:41
            > Dobry żart z tym yanosikiem. Jeździłam z nim jakis miesiąc, ale był tak irytują
            > cy że szkoda słów. A jak byłam u znajomych w Niemczech to pojeździłam sobie z i
            > Coyote, które tam zdecydowanie jest góra (jak zreszta w wielu innych krajach Eu
            > ropy) i jak dla nie niebo a ziemia. Ciesze sie że w końcu jest w Polsce, to sa
            > dopiero poczatki więc jest niewielu użytkowników, ale jeszcze chwila i zapomnim
            > y, że inny program kiedykowliek istniał. <<<

Niektórzy mogliby doprawdy odrobinę więcej wysiłku włożyć w zamaskowanie swojego forumowego marketingu.
    • 23.04.14, 15:59
      ofensywa coyota nie tylko na forach:

yanosik.pl/forum/viewtopic.php?f=109&t=3162
    • 25.04.14, 07:13
      Coyote będzie darmowy do czasu. To raz. Oba systemy są płatne abonamentem.
      Jako użytkownik hardware'owych Coyote'a i Yanosika (nie żadne tam aplikacje, tylko pudełka przyczepione do szyby) mówię tak: Coyote działa znakomicie w Belgii, nieźle we Francji (bo tam go prawnie wykastrowano), prawie wcale w Niemczech (bo nie ma użytkowników), a w Polsce nawet już nie próbuję, bo i po co. Yanosik może i jest irytujący, ale pomaga, mniej więcej tak, jak Coyote w Belgii.
      Tak więc nie ma sensu pytanie Coyote czy Yanosik. Jak dla mnie: oba.
      --
      "The greater the ignorance the greater the dogmatism." Sir William Osler
    • 21.05.14, 11:03
      Yanosik jest lepszy lepiej dopracowany według mnie
      --
      Plotki rodzą się w bólach a czy ból jest przyjemny?? wesele każdy robi to chce
    • 23.05.14, 17:19
      Yanosik wzbogacił się o nową funkcjonalność - janosikowy autostop:

www.rp.pl/artykul/1095101.html
      W kojocie też jest coś podobnego?
    • 23.05.14, 22:16
      Podobno coyote wpadł na podkradaniu danych z Yanosika, czyli muszą mieć naprawdę słabą ilość użytkowników skoro posunęli się do takich akcji.
      Póki co Yanosik mnie nie zawiódł (może tylko cb jest skuteczniejsze), jedyny minus że ludzie nadgorliwie zgłaszają każdą podejrzaną vectrę czy mondziaka jako nieoznakowany ;)
      • 04.06.14, 14:53
        Zdecydowanie Coyote! wszystkie powiadomienia sprawdzają się co do joty, nigdy nie miałam problemu z tą aplikacją.
        • 05.06.14, 14:40
          To bardzo ciekawe, bo większość opinii jakie znam zdaje się potwierdzać, że ten kojotowy gadżecik w Polsce nie działa.
          • 06.06.14, 09:32
            to faktycznie ciekawe, bo ja nie miałam i nie mam problemu :)
            • 05.10.14, 10:14
              Yanosik przeprowadził mnie wiele razy bezproblemowo przez patrole, o których nie informował iCoyote. Aplikacje działały równocześnie na dwóch smartfonach - tak drogą testu, kumpel jechał po Yanosiku i szybko zmienił zdanie ;-) Liczba użytkowników górą i to jest fakt!
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.