Dodaj do ulubionych

Octavia Rider 1.9 TDI co sądzicie?

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.08.04, 22:02
Szukam kompaktowego autka dla siebie, mogę preznaczyć na nie ok. 70 tys zł,
za tyle mniej więcej kupię Octavię 110 KM TDI z limitowanej serii Rider.
Co sądzicie, czy w tej cenie znajdę coś lepszego i... ładniejszego?
Obserwuj wątek
    • x-darekk-x Re: Octavia Rider 1.9 TDI co sądzicie? 20.08.04, 09:50
      - octavia wlasnie zostala zastapiona nowym modelem. czyli od razu
      kupujesz "stary" samochod

- octavia to jeden z najciasniejszych samochodow klasy compact

- silnik tdi na pompowtryskiwaczach jest wyjatkowo glosny i mocno wibruje (to
      miedzy innymi dlatego w nowszych i wiekszych konstrukcjach vw odchodzi od
      pompowtryskiwaczy na rzecz commonraila)

+ silnik tdi 110 jest oczywiscie bardzo ekonomiczny i pozwala na calkiem
      sprawne przyspieszanie

+ octavia ma fantastyczny bagaznik

- zawieszenie octavii to anachronizm

podsumuj sobie + i -

ja bym poszukal czegos innego.

--
      darekk

forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=22755
      Forum miasta i gminy Tluszcz
    • Gość: znawca Geeeeeeeeeeeee IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.04, 12:02
      no i co tu dodać lub ująć? Kiedyś podmiejskie myślenie nakazywało jeździć
      golfikiem, teraz Octavią. Jak ci się podoba Golf II i jego użytkownicy teraz?
      Podobnie bedziesz ty wygladał już za ok. rok w swojej grubej lecz ciasnej i
      debilnie wyglądającej Octavii. Chcesz dobry kompakt? Szukaj wśród firm ktore
      mają sukces od kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu modeli. Popatrz na
      Forda (Focusa), Opla (Astrę II/III), Toyotę (Corollę). 70 tys to baaaaardzo
      dużo kasy. Wielu nawet nie moze o tym marzyć. VW to firma od dość dziwacznym
      podejsciu do klienta - czesciwo panstwowa, przedrożona i malo interesująca
      (zwlaszcza w niskich modelach, jakim z pewnością jest Gruba-Berta-Octavia). Tak
      jak pewna grupa ludzie nie zakłada eleganckiego garnituru nigdy, bo to nie ich
      styl (wolą byle jakie ciuchy lepiej do nich pasują), tak inna grupa nie może
      się wyzwolić z prymitywnej adoracji VW i jego produktami.

• Gość: znawca Re: Geeeeeeeeeeeee IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.04, 13:11
              Czyżby, a jakie to problemy i jacy fachowcy? Nazwij je - dowiemy sie, czy
              potrafisz choć przelać na język pisany swoje myśli, czy też to jedynie
              kotłowanina w mózgu ubogim w połączenia, nie dająca się zwerbalizować. No,
              dalej, do roboty, proszę.

PS
              A jeszcze chetnie też dowiem się, co cię tak dotknęło w moim poście? Rodzina
              jeździ VW lub Skodą czy ty sam? Bo takie indywidua mają mocno atawistyczne
              zachowania, wiec jak ja napisalem coś anty VW/skoda, a oni się burzą i bełkoczą
              to zwykle oznacza, ze dotknalem ich personalnie. Tak mocno utożsamiają się z
              żelastwem, ktorym jeżdżą. A propos, czy bardziej kochasz telewizor, ktory
              ogladasz czy samochod, ktorym jeździsz?
      • Gość: frequent flyer Jak to jest, panie znawco? IP: 80.241.130.* 20.08.04, 16:26
        stwierdzasz że 70 tys. to bardzo dużo kasy a proponujesz corollę za 87000? tyle
        kosztuje 116konny sedan diesel z podobnym wyposażeniem co 115 KM Rider i
        dyskusyjną, trącającą o debilizm urodą, ale o tej się nie dyskutuje, chyba że
        dotyczy octavii. (octavia to hatchback czy fastback ale zupełnie innego
        kształtu niż corolla hatch, więc porównanie z sedanem jest jakoś uzasadnione).
        70 tys to dużo a jeszcze 17tys to tyle co splunąć? całe szczęście że jesteś
        znawcą bo jeszcze by cię kto podejrzewał o arogancję.
        to podmiejskie myslenie o którym piszesz jest niestety powszechne - w
        niemczech, beneluksie, austrii, włoszech. Każda kolejna astra podoba mi się
        bardziej od kolejnego golfa, ale wyniki sprzedaży są bezlitosne: 5 do 3 albo i
        3 do 2 dla golfa.

• szymcior3 Re: Octavia Rider 1.9 TDI co sądzicie? 20.08.04, 14:02
        Zapomnij o kompaktowym Renault i Peugeocie, mam dużo znajomych co mają 307 i
        nową Megankę i każdy z nich na nie narzeka, co chwila coś im pada, na razie
        auta są na gwarancji i nic za to nie płacą ale strach pomyśleć co będzie jak
        się skończy... Z nowych aut to Corollka, Astra bądź Octavia o której piszesz -
        bardzo sympatyczne auto. Nie słuchaj się tych baranów co najeżdżają na skodę bo
        oni piszą nie mając żadnych podstaw. Najlepiej weź sobie jazdę próbna, przejedź
        się każdym z nich, dołącz opinie ludzi posiadające owe auta i zdecyduj sam.
        Pozdrawiam!
      • Gość: Kaszana Re: Octavia Rider 1.9 TDI co sądzicie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.04, 14:10
        Gość portalu: Sławek napisał(a):

> Dlaczego nie kupisz Stilo JTD czy Megane dCi lub odrobine droższą Corolle
        > (aktualnie to chyba nawet po FL z nowym dieslem 1.4 90 KM) 116 KM D4D?
        > Jesli chodzi o autko o porównywalnej wielkosci z tyłu (kanapa oraz bagażnik)
        to
        >
        > zerknij na tańszą o jakieś 30% Thalie dCi...

I to mają być lepsze auta niż Octavia? Bardzo dobry dowcip.

>
        > pozdr
    • Gość: Kaszana Re: Octavia Rider 1.9 TDI co sądzicie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.04, 14:21
      Gość portalu: Zainteresowany napisał(a):

> Szukam kompaktowego autka dla siebie, mogę preznaczyć na nie ok. 70 tys zł,
      > za tyle mniej więcej kupię Octavię 110 KM TDI z limitowanej serii Rider.
      > Co sądzicie, czy w tej cenie znajdę coś lepszego i... ładniejszego

Stara Octavia to świetne auto,ale czy nie lepiej poczekać do początku września
      na nowy model?
      Będzie to obok Golfa V i Audi A3 najnowocześniejszy kompakt na rynku-świetne
      wielowahaczowe zawieszenie,silniki benzynowe z bezpośrednim wtryskiem,wkrótce
      skrzynia DSG.W zasadzie klasa premium.
      Do tego wyeliminowana jest największa wada poprzedniczki - mało miejsca z tyłu.
      • Gość: Gamoń Re: Octavia Rider 1.9 TDI co sądzicie? IP: *.szczecin.sdi.tpnet.pl 20.08.04, 19:01
        Nowy model jest oczywiście znacznie ciekawszy, ale wstępne informacje o prawdopodobnych cenach niestety sytuują Octavię II na nieco wyższej półce. W Czechach najtańszy diesel (105 KM wersja Classic) kosztuje 510.000,00 koron, co przy średnim kursie 0,1413 PLN/CZK (dzisiejsza tabela NBP) daje kwotę ponad 72kzł. Za samochód bez klimatyzacji. Zbliżona wyposażeniem do wersji specjalnej Drive jest Octavia II Ambiente, zakup której oznacza dopłatę 40.000,00 koron czyli ponad 5.600 PLN. Razem - ok. 78 kzł. Czyli raczej zauważalnie więcej.
        Choć oczywiście można uznać, że skoro kogoś stac na wydanie 70 kzł to kolejne 8 kzł (raptem niecałe 12% więcej) to drobiazg...
        • Gość: Octavia User Re: Octavia Rider 1.9 TDI co sądzicie? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.08.04, 20:09
          Czytjąc większość postów na tym forum, zauważyłem że większość bluzgaczy to
          debile i półgłówki, których stać pewnie co najwyżej na bitego, albo i nie Golfa
          II od wójka Shmidta.
          O nowej Octavi mogą tylko pomarzyć, ewentualnie obejrzeć ją sobie w salonie.

Od kilku tygodni mam służbową Octavię Rider Kombi TDI 130 KM PD.
          Wcześniej uzytkowałem Forda Focusa X 100 i mimo że samochody te wywodzą się w
          prostej lini z tej samej klasy, to między nimi jest prawdziwa przepaść. Na
          korzyść Octavi.

Zacznę od sylwetki; samochód jest po prostu bardzo ładny, proste linie
          wszystkim się podobają.
          Wnętrze: cóż z tego że w Focusie było więcej miejsca z tyłu, gdy z przodu
          siedziało się jak za przeproszeniem w WC, na fotelikach które po 250 km jazdy
          powodowały że miałem dość wszystkiego.
          Materiały i jakość wykończenia porównywalne, na plus w Octavi zaliczam skórzaną
          kierownicę i dźwignię biegów.
          Silnik: nie porównuję, gdyż w Focusie miałem 1.6 100 Km, tutaj mam 130 w
          Dieslu, on poprostu katapultuje ciężką <Grubą Bertę> do przodu niczym pocisk,
          paląc przy tym 6-7 litrów ON.
          Wielki bagażnik pozwala przewozić i wózek dziecięcy i psa na raz.
          Zawieszenie: jak do tej pory nie wymyślono nic lepszego niż w Focusie, Octavia
          płynie po drodze, jest komfortowa, ale do sportowych nastawów Focusa jej daleko.
          Kilam\tyzacja: w Focusie mimo że miał elektroniczną, śmiem twierdzić, że
          niclepszego w prostym jednostrefowym układzie nie wymyślono od VW Climatronic.
          Aha, firmowe alufelgi i podłokietnik w Octavi, to miłe dodatki.
          • Gość: Gold Re: Octavia Rider 1.9 TDI co sądzicie? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.08.04, 10:16
            Zacznę od sylwetki; samochód jest po prostu bardzo ładny, proste linie
            > wszystkim się podobają.

mi sie nie podobają i jeszcze kilkunasu tysiacą innych ludzi też, bo wolimy
            owale, i co?

> Wnętrze: cóż z tego że w Focusie było więcej miejsca z tyłu, gdy z przodu
            > siedziało się jak za przeproszeniem w WC, na fotelikach które po 250 km jazdy
            > powodowały że miałem dość wszystkiego.

no to mie trzeba było siedziec na foteliku tylko w fotelu

> Materiały i jakość wykończenia porównywalne, na plus w Octavi zaliczam
            skórzaną
            > kierownicę i dźwignię biegów.

pewnie przez 250 KM trasy lubieznie zabawiasz sie to skórzana gałką skoro tak
            cie to kreci

> Silnik: nie porównuję, gdyż w Focusie miałem 1.6 100 Km, tutaj mam 130 w
            > Dieslu, on poprostu katapultuje ciężką <Grubą Bertę> do przodu niczym p
            > ocisk,

no wiec nie ma o czym mówić bo sa motory, które tez Foksa wypierdzielaja przed
            siebie

> Wielki bagażnik pozwala przewozić i wózek dziecięcy i psa na raz.

jak masz potrzeby na psa, wozek i teściową jeszcze to sa wersje nadwoziowe na
            te ewentulaność

> Zawieszenie: jak do tej pory nie wymyślono nic lepszego niż w Focusie,
            Octavia
            > płynie po drodze, jest komfortowa, ale do sportowych nastawów Focusa jej
            daleko

no gdybys tu jeszcze zaczał najeżdzać to wziąłbym cie za kogos kto nie wie o
            czym mówi

> Kilam\tyzacja: w Focusie mimo że miał elektroniczną, śmiem twierdzić, że
            > niclepszego w prostym jednostrefowym układzie nie wymyślono od VW Climatronic.

a jaka jest różnica między automatem w Foksie a automatem w Oct?

> Aha, firmowe alufelgi i podłokietnik w Octavi, to miłe dodatki.

no to trzeba było poprosić szefa by ci te dodatki za kilka złotych kupił

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka