Dodaj do ulubionych

p.j. na automat!!!!

IP: *.skorosze.2a.pl 23.08.04, 02:28
Przez momenty zastanawiałem się czy to nie prima aprilis... ale mamy sierpień

info.onet.pl/968695,11,item.html
To może by tak jeszcze wydawać prawo jazdy "na corsę", "na punto"... Ciekawe
jakby ktoś chciał "na maybacha" albo "na phaetona"....
Obserwuj wątek
                  • Gość: Radek Re: p.j. na automat!!!! IP: *.2015.com 24.08.04, 17:12
                    Nie wiem w jakim stanie jestes ale w moim mam prawo jazdy klasy D a teraz
                    odwracam prawko na druga strone i po kolei:

Class Code:
                    A - Any vehicle or combination of vehicles
                    B - Any vehicle with GVWR (imo masa calkowita) over 26001 or more pounds (wiem
                    ze sformulowane idiotycznie), may tow a vehicle not in excessmof 10000 pounds
                    GVWR. Includes class C and D.
                    C - Any vehicle or combination of vehicles except class A & B
                    D - All vehicles and combination of vehicles except A, B & C

Endorsements Required for:
                    N - Tank
                    T - double/triple
                    H - hazardous material
                    X - N & H
                    M - motorcycle
                    P - passenger

Restriction Code: (i tu sie zaczynaja niezle jaja)
                    1. corective lenses
                    2. left outside rearview mirror
                    3. restriction 1 or 2

4. AUTOMATIC TRANSMISSION - to ci wbijaja jak zdajesz na automacie.

5. turn indicators, power steering or steering knob
                    6. food, fruit or candy within reach of driver
                    7. adequate artificial limbs
                    8. detailed restriction
                    9. acompanied by licensed driver over 21 in front seat
                    0. motorcycle only - if under age 16, 250cc motor cycle or motor scooter 4:30
                    AM to 9PM

plus jeszcze kilka innych
                    • Gość: TO JA Re: p.j. na automat!!!! IP: *.honeywell.com 24.08.04, 18:36
                      California. Na odwrocie nie ma nic za wyjatkiem czarnego paska i malej uwagi ze
                      to jest tylko i wylacznie prawo jazdy i nie uprawnia do niczego innego. Z
                      przodu pisze class C, co o ile pamietam oznacza te same 26000 funtow i ze
                      pojazd nie moze byc trzyosiowy. O automatic only nikt nie slyszal. Na temat
                      jaj: Jak tu przyjechalem to w wiekszosci stanow na prawie jazdy NIE BYLO
                      ZDJECIA. A kiedys, kiedys, prawo jazdy wydawala stacja benzynowa. No bo jak
                      dales rade przyjechac na stacje to znaczy ze umiesz jezdzic. Pozdrowienia.
                      • Gość: Radek Re: p.j. na automat!!!! IP: *.2015.com 24.08.04, 18:43
                        U mnie na wsi to sa wogole dziwne zwyczaje, jak byc moze zauwazyles jedna z
                        adnotacji jest koniecznosc posiadania auta z sygnalizacja (migacze) normalnie
                        mozna jezdzic bez migaczy a sygnalizowac skret reka, zeby bylo smieszniej to
                        sie czasem po wsiach widuje wiec nie jest to jakis stary martwy przepis,
                        czesciej oczywiscie skret nie jest sygnalizowany w zaden sposob, ot wiejskie
                        obyczaje.
    • kierowiec1 Ten idiotyzm nie przyszedl z zachodu 23.08.04, 08:04
      To wariactwo wychodowal (jesli mozna wierzyc notatce) pan Wojciech Jabłoński,
      dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi, samodzielnie.
      Ciekawe, czy mozna go za to pociagnac do dopowiedzialnosci?

"To wynik przystosowania naszego prawa do unijnego"

Bzdura i bezsens zupelny. Zaden kraj Uni nie ma takiego prawa.

Pozdr.

K.
        • kierowiec1 Re: Ten idiotyzm ... 23.08.04, 13:59
          Gość portalu: Joasia napisał(a):

> W UE istnieje prawo jazdy tylko na automat - jak robiles kurs i examin na
          > automacie.
          > Jak robiles na manualu to mozesz tez jezdzc automatem.

Als glücklicher und punktefreier Besitzer von FS Kl. 2 (Kl. 3 seit '87, Kl. 2
          (mit F) seit '89)weiss ich das.
          ;-)

MfG

K.
          • kierowiec1 Re: Ten idiotyzm ... 23.08.04, 21:44
            Gość portalu: TO JA napisał(a):

> Droga Joasiu, jak zdam egzamin na pol-automacie to pewnie dostane pol prawa
            > jazdy. Czy ustawa mowi ktore pol?

W chwili skladania ustawy (niemieckiej przynajmniej) zezwalajacej na zdawanie
            na automacie i ograniczajacej takie prawo jazdy do automatow polautomatow
            praktycznie nie bylo.

Tak wiec i ze wzgledu na niejasnosc wykladni zaden szef szkoly jazdy nie zakupi
            polautomatu, aby nie narazic sie na pozniejsze ryzyko nieuznania takiego prawa
            jako pelnoprawnego.

Ograniczenia na automat traktuje sie analogicznie jak ograniczenia typu "musi
            nosic wlasciwa korekcje wzroku", "moze prowadzic wylacznie samochody
            dostosowane do jego ograniczen fizycznych/kalectwa" etc. To nie jest osobna
            kategoria, a jedynie adnotacja dodatkowa.

IMHO sensowna.

A zabranianie nauczonych na recznej uzywania automatu to (jak juz wyzej i nizej
            zauwazono) osobisty wymysl durnego uzednika, albo pomylonego zurnalisty.
            Niepoparty jakimkolwiek prawodawstwem.

Pozdr.

K.
            • Gość: TO JA Re: Ten idiotyzm ... IP: *.honeywell.com 23.08.04, 22:01
              W takim razie dalej uwazam Joasie za osobe mila i uczynna, pomimo jej uwagi na
              temat "amerykanskiej durnowatosci".
              P.S. Bylo u mnie niedawno dwoch mlodych z Polski. Zanim dalem im samochod do
              jezdzenia zadzwonilem do ubezpieczenia z zapytaniem czy mam im wykupic
              oddzielne czy dodac ich do mojej polisy. Powiedzieli mi ze jak maja obojetnie
              jakie prawo jazdy, aby wazne, i jada moim samochodem za moja zgoda to sa
              automatycznie kryci przez moja polise. Naprawde debilny system, nie?
              • Gość: Amigo Re: Ten idiotyzm ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.04, 09:45
                Gość portalu: TO JA napisał(a):

> P.S. Bylo u mnie niedawno dwoch mlodych z Polski. Zanim dalem im samochod do
                > jezdzenia zadzwonilem do ubezpieczenia z zapytaniem czy mam im wykupic
                > oddzielne czy dodac ich do mojej polisy. Powiedzieli mi ze jak maja obojetnie
                > jakie prawo jazdy, aby wazne, i jada moim samochodem za moja zgoda to sa
                > automatycznie kryci przez moja polise. Naprawde debilny system, nie?

O jakim rodzaju ubezpieczenia piszesz?
                  • Gość: Amigo Re: Ten idiotyzm ... IP: *.acn.waw.pl 24.08.04, 16:39
                    Może się mylę, ale tutaj jest chyba podobnie:

Mając obowiązkowe OC, można pożyczyć samochód komukolwiek, byle miał
                    ważne prawo jazdy. W przypadku kolizji z winy osoby, której pożyczysz
                    autko,ubezpieczalnia pokrywa szkody poszkodowanym.
                    Jeżeli masz wykupione AC, również pokrywa szkody w twoim autku.
                    Na czym polega owa rewelacja w hameryce ??

• kierowiec1 Re: Ten idiotyzm ... 24.08.04, 16:51
                      Gość portalu: Amigo napisał(a):
                      > Jeżeli masz wykupione AC, również pokrywa szkody w twoim autku.
                      > Na czym polega owa rewelacja w hameryce ??

NA mozliwosci wykluczenia prowadzenia samochodu np. przez osoby ponizej 26 roku
                      zycia, osoby niemieszkajace razem z ubezpieczonym, czy nawet ograniczenie
                      prowadzacych do ubezpieczonego i jego malzonka. Za takie ograniczenia mozna
                      miec znizki (czasem znaczne) w AC.

Tak jest w D, a jak sadze (ale nie jestem pewien) rowniez w USA.

Pozdr.

K.

• Gość: TO JA Re: Ten idiotyzm ... IP: *.honeywell.com 24.08.04, 18:23
                        Dokladnie jak napisal Kierowiec. System jest tak uproszczony ze nie robi
                        roznicy ze ktos ma 17 lat i prawo jazdy z innego kontynentu. Nie mowiac juz o
                        tym czy ono jest tylko na automat... Aczkolwiek zeby mlodziencom wypozyczyc
                        samochod, musieliby miec 25 lat, ale to juz nie jest przepis tylko taka
                        wewnetrzna polityka wypozyczalni.
                        P.S. Do Kierowcego, IMHO to rozroznianie na automat albo automat i manual to
                        wymysl biurokracji, pieniadze moznaby wydac lepiej na cos innego. Pozdrowienia.
    • 01boryna Re: p.j. na automat!!!! 23.08.04, 08:50
      Gość portalu: Mar napisał(a):

> Przez momenty zastanawiałem się czy to nie prima aprilis... ale mamy sierpień
      >
      > info.onet.pl/968695,11,item.html
      > To może by tak jeszcze wydawać prawo jazdy "na corsę", "na punto"... Ciekawe
      > jakby ktoś chciał "na maybacha" albo "na phaetona"....

Bzdura. Ta gazeta wypisuje glupoty. Nie ma w Unii takiego prawa.
      • niknejm Re: p.j. na automat!!!! 23.08.04, 15:02
        Gość portalu: Kaja napisał(a):

> Proponuję odrębne prawko dla "upośledzonych" biurokratów!!!!

Im w ogóle należy zakazać prowadzenia auta. Upośledzeni umysłowo PJ nie mogą
        uzyskać. ;-)

Pzdr
        Niknejm
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się