Dodaj do ulubionych

mandat z Austrii - pytanie

15.10.14, 20:19
Hej! Dostałem info z LPD (LANDESPOLIZEIDIREKTION) Wien, że przekroczyłem prędkość o 17 km (na 80) w Wiedniu (A23, Rampe A2-A23) i generalnie chcą za to 55 euro. Generalnie ok, nie ma problemu zapłacę, tylko zastanawia mnie jedna rzecz, otóż papieren przyszły zwykłym listem, żadnego potwierdzenia odbioru itp/itd, listonosz wrzucił do skrzynki i poszedł. To jak to jest? Przyjmują jako fakt, że skoro wysłali to ja to napewno dostałem, przeczytałem?

Ja szwabskiego niestety nie kumam, więc nie wiem o czym jest pół drugiej kartki małym druczkiem, trochę przez myśl mi przeszło czy to nie jakaś lipa - w sensie wyłudzanie kasy przez "POLIZEI" sp. zoo jakiegoś cześka w Austrii (ludzie mają różne koncepcje zarobkowe), a pismo to jakiejś kiepskiej jakości wydruk z systemu, żadnej pieczęci (oprócz drukowanej). Co prawda podany jest kontakt do panii Marii (adres, telefon, mail) - jest sens to potwierdzać?

Co o tym myślicie? (pytam bo to mój pierwszy kontakt z austriackim mandatem...)

P.S. Generalnie wykroczenie z 5.09 (powrót z Chorwacji :P), pismo z 25.09, dostarczone dziś - w sumie szybko się uwinęli. Byłem wręcz pewien że coś przyjdzie, tylko nie wiedziałem ile :P
--
---
Novationen
Obserwuj wątek
    • nazimno Re: mandat z Austrii - pytanie 15.10.14, 21:05
      Tam sa telefony, maile, adresy.
      List zwykly to norma.
      Sprawdz w internecie czy to nie oszustwo.
      / po tych adresach/

Popros kogos niech tam ew. zadzwoni.
      Jesli ok, to plac, bo to zaoszczedzi Ci innych
      klopotow i kosztow.
      • qqbek Zwłaszcza, że... 16.10.14, 09:06
        ...Austriacy są chyba najbardziej upierdliwą nacja, jeśli chodzi o egzekucję mandatów poza granicami kraju.
        Gdzieś w Gazecie Prawnej czytałem, że 90% spraw zgłaszanych polskim władzom (a właściwie Punktowi Konsultacyjnemu) celem ustalenia adresu właściciela pojazdu pochodzi właśnie z Austrii.

Także sprawdzić czy nie oszustwo (ale jak jest fota, to raczej wątpliwe by było to oszustwo) i pędem przelew robić, żeby się w terminach zmieścić :)
        --
        Jednym z najmilszych doświadczeń w życiu jest być celem, nie będąc trafionym (W.Churchill)
        • trypel Re: Zwłaszcza, że... 16.10.14, 09:43
          zeby oni byli równie upierdliwi w innych sprawach

dla mnie (biznesowo) Austriacy to najbardziej leniwa nacja w Europie, powszechny tumiwisizm, socjalizm pełną gębą
          Chyba ich nie lubię.

--
          Co jest nie tak z wegetarianami, że robią te wszystkie kiełbaski, burgery i kotlety z warzyw. Jem mięso a jakoś nie tworzę marchewki z wieprzowiny.
          • qqbek Re: Zwłaszcza, że... 17.10.14, 23:25
            trypel napisał:

> zeby oni byli równie upierdliwi w innych sprawach
            >
            > dla mnie (biznesowo) Austriacy to najbardziej leniwa nacja w Europie, powszechn
            > y tumiwisizm, socjalizm pełną gębą
            > Chyba ich nie lubię.
            >

Wiesz - mnie jako nastolatka przetrzepali kiedyś wraz z całym autokarem dzieciarni jadącej autokarem na wycieczkę do Wiednia (z obozu w Czechosłowacji, bo to 1989 był i jeszcze taki twór jak Czechosłowacja istniał).
            Pamiętam haniebne wyciągniecie nas na środek przejścia, ustawienie przy torbach (z kanapkami, jakimś napojem i być może przemycanymi na teren Austrii Lentilkami). Pamiętam każdą minutę z tych trzech godzin "trzepania" (które to trzy godziny krótszą mieliśmy wycieczkę w Wiedniu) i od tamtej pory mają austriaccy funkcjonariusze u mnie wizerunkowo przechlapane.

Poza jedną z wypraw do Włoch udało mi się terytorium tego dziwnego, skrajnie zapyziałego kraju kryptonazistów z amnezją omijać od tamtej pory.
            --
            Jednym z najmilszych doświadczeń w życiu jest być celem, nie będąc trafionym (W.Churchill)
    • donvito52 Re: mandat z Austrii - pytanie 16.10.14, 10:18
      Hm ... ja za 72 na 50 zapłaciłem 25? ... gotówką ...
      W Austrii oczywiście. Nie pomnę nazwy tegoż miasteczka.
      Te 55? chyba że z kosztami egzekucji.
      Jak nie będziesz jeździł do Austrii w ciągu najbliższych kilku lat, zignoruj.
      Jakby co, nie biorę odpowiedzialności za rady.
      • jamesonwhiskey Re: mandat z Austrii - pytanie 16.10.14, 11:39
        Jak nie będziesz jeździł do Austrii w ciągu najbliższych kilku lat, zignoruj.

bredzisz i jazda lub nie po austrii nie ma zadnego znaczenia
        jak bys nie wiedzial polska jest w unii ale to nie iestotne
        niektore kraje sa w systemie wspolnego sciagania mandatow
        polska jest , austria nie wiem ale jesli jest to go polski komoras scignie

co ciekawe uk nie jest i mandaty z fotoradarow z kontynentu nie przychodza
        nie wiem czy irlandia jest czy nie ale nie byla i
        kiedys jechalem przez francje blysk flaszy mnie praiwe oslepil hehe tyle ich bylo ale nigdy nic nie przyszlo
    • klemens1 Re: mandat z Austrii - pytanie 16.10.14, 11:33
      Sprawdź ichni taryfikator.
      No i wrzuć ten "drobny druczek" przynajmniej do translatora, bo - jak tu piszą - trochę dużo te 55 EUR.

BTW. Trochę mnie pocieszyłeś - dostałeś mandat po 1.5 miesiąca, a ja przejeżdżałem przez Austrię 3 miesiące temu i na razie cisza ...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka