Dodaj do ulubionych

Lexus GSF - wreszcie jest

23.01.15, 09:12
www.youtube.com/watch?v=rplEgqz1x-Y
no wreszcie, w sprzedazy od listopada
a juz sie balem ze nie bedzie w GS porzadnego silnika tylko same v6

biorac pod uwage przewage kazdego lexusa w jakosci wykonczenia i spasowania rowniez wnetrza nad BMW czy Audi to biore w ciemno

akurat na jesieni bedzie na co wymienc

no i silnik wolnossacy

strasznie mi sie podoba

(inna sprawa ze jakies V8 powinno byc tez w topowym modelu "cywilnym" a nie tylko w wersji F)
Obserwuj wątek
    • dziala_nawalony Re: Lexus GSF - wreszcie jest 23.01.15, 18:26
      szymi_mispanda napisał(a):
      >
      > biorac pod uwage przewage kazdego lexusa w jakosci wykonczenia i spasowania row

>
      > no i silnik wolnossacy
      >
      > strasznie mi sie podoba
      >

fajny ten przod,ale i cala reszta tez wyraznie odcina sie europejskiego stylu..he..he po tej kratownicy odrazu widac ,ze pod maska nie ma zartow.. V8 to jest to.
        • dziala_nawalony Re: Lexus GSF - wreszcie jest 23.01.15, 19:30
          wtopeq napisał:

> Ponoć w Toys'R'Us będzie na promocji z figurkami Angry Birds gratis, skorzystas
          > z podwójnie :D
          >

no to zes kolego wtopil..he.he z tym sarkazmem. Gdybys tu bywal dluzej, to wiedzialbys ze Szymek nalezy tu do forumowego stablishmentu jesli chodzi o kase..he..he.. i uwazaj, bo jak trzeba to i w ryja tez potrafi dac..he..he
          • wtopeq Re: Lexus GSF - wreszcie jest 24.01.15, 16:54
            Forumowe opowieści z mchu i paproci od dawna mnie bawią :D

Prymityw z kilkoma dolarami zarobionymi na kontaktorce. Takich kasiurnych dających sobie w ryja pełno co weekend w dyskotekach polonjnych na norhtwescie w Chicago :D

--
            "Komunizm chciał zniszczyć indywidualizm i wolność człowieka, ale uwalniając go od gonienia za pieniądzem, jak żaden system przyczynił się do jego rozwoju duchowego. Stąd taki rozkwit kultury wyższej, której dziś nie sposób odnaleźć." eva15
      • qqbek Re: Lexus GSF - wreszcie jest 23.01.15, 22:48
        lazy.eye napisał:

> Toyota przebiła tym modelem nawet arcydzieła chińskiego i hinduskiego designu.
        > Renault Thalia i Fiat Siena chowają się przy tym.

Pysk jest obrzydliwy.
        To racja.
        Ale 5.0, V8 bez "gwizdka". Do tego (co zaznaczono w materiale) - 4.5s do setki i tańsze niż M5 czy AMG 63.
        No i z boku (i od tyłu - bo tak będzie najczęściej "opinia publiczna" podziwiała to auto) całkiem niebrzydkie (choć powtórzę to raz jeszcze - pysk zupełnie niewydarzony).
        --
        Ludzie mawiają o nim, że wygląda jak prosię trzy razy ogłuszane... ale to dlatego, że studiował. (B.Hrabal "Bambini di Praga 1947")
        • citizenwhite Re: Lexus GSF - wreszcie jest 24.01.15, 00:20
          Ten durszlak z przodu faktycznie kiepsko wyglada, byloby lepiej jakby go ograniczyli od dolu, a tak to wyglada jakby siatka z plota zwisala. Jakbym smierdzial taka kasa, to jednak poszukalbym innej fury... Linia boczna tez emerycka, takie pomieszanie z poplataniem, niby sport, plus komfort plus luksus, ale wyszedl z tego ni pies ni wydra.
        • engine8 Re: Lexus GSF - wreszcie jest 24.01.15, 00:40
          No i podejrzewam ze bedzie jak kazdy inny model - to ciagle wypucowana Toyota do ktorej nie moge sie przekonac. Co pare lat wsiadam, przejade sie i ciagle to samo odczucie - nie ten "duch" co w germancach.. I Toyota/Lexus i Nissan/Infinity i Honda/Acura prubuja skopiowac BMW/MB i jak na razie im to nie wychodzi. Fajne auta dla tych dla ktorych najwazniejsza jest "jakosc" czy percepcja takowej, ilosc najnowszych gadgetow i komfort/$. Ale tu gdzie mieszkam (domy w okolicy od 1 do 60M $ a wiec generalnie ludzie ktorzy nie kieruja sie cena auta jako najwazniejszya rzecza przy decyzji kupna) najczesciej widziane samochody na ulicy to (kolejnosc mniej wiecej wg ilosci aut na ulicy) MB, Range Rover, BMW, Audi, Porsche i wtedy chyba dopiero Lexusy i cala reszta..poprzez Ferrari, Bentleye itd....
          Sasiadka na ulicy ostatnio mowila ze bardzo zaluje is sprzedala BMW i zamienila na Lexusa - przy najblizszej okazji sie go pozbedzie poniewaz to auto "bez charakteru" jak stwierdzila.
          • jackk3 Re: Lexus GSF - wreszcie jest 24.01.15, 05:51
            O czym ty gadasz? Acura czy nie daj Boze Infiniti to nigdy nie byla ta liga co Luxus. Poza tym ten Lexus nie jest dla krezusow nie stanowi konkurencji dla Porsche Bentleyow i innych tym podobnych marek. To jest auto klasy M5 czy AMG. Jak ktos ma dom za pare baniek to na zadne z nich nie spojrzy. A co do sasiadki... sa Lexusy i sa BMW. Jak jest taka cwana to mogla kupic LS-F. Okazalo by sie czy wie co to character w samochodzie.
              • szymi_mispanda Ligi samochodow wg marek.... 24.01.15, 11:47
                ...

wg mnie to jest tak - tu pisze o premium i pomijam te najlepsze marki z ligi ponad premium + pomijam "barbi-girl" auta i "transformersy" czyli ferrari czy lambordżini i po prostu mnie sie i tylko mnie nigdy nie podobaly i jakbym mial cale pieniadze swiata to bym zadnego nie kupil

1. mercedes i lexus ex equo
                2. bmw - i spada w dol, i spada w dol....
                3. inifiti - ale tylko te nowe, jeszcze 4-5 lat temu to jadac tym sie czulo cos takiego dziwnego ze jak sie ktos spyta co ci nie pasuje to niby wszystko gra ale ku...,..taka wlasnie troche "chinszczyzna"
                ...
                dlugo dlugo nic

miejsce 4. ex equo - premium-wanna-be -> volvo, audi, subaru i inne takie tam kasztany....+ na rowni z nimi....acura

(to miejsce 4 to niektore moga byc super wykonane, inne dobrze jezdzic, jeszcze inne byc ladne ale zawsze sa to jakies wynalazki i nigdy nie sa to modele ktore sa MUST zeby byc premium czyli sedan+v8 z przodu+RWD)

wyzej mercedesa i lexusa (oprocz rekodziela) jak mowimy o markach z fabryki zjezdzajacych to sa chuba tylko RR, aston martin

nie wiem gdzie tu wsadzic jaguara bo wogle tego nie znam

tylko roznica mb i lexusa jest taka ze ten drugi sie tankuje czasem zmienia olej i jezdzi a ten drugi sie dzwoni i pyta "czy juz jest do odbioru czy dalej czekaja na czesci"
                • galtomone Re: Ligi samochodow wg marek.... 24.01.15, 17:12
                  No to ja najpier napisze jak jest wg. mnie, a potem Cie bede cytowac.

oiwmy o markach, nie rodzajach modeli...

Wiec przed 1 (je pewnie tez mozna jakos dzielic ale teraz wrzucam do jednego wora) sa Ferrari, Bentley, RR, Maserati, Kenigcostam, Aston, Pagani i inne takie wynalazki, Lambo... itd...
                  Czyli jednak mniej popularne marki.

Potem cos bardziej przyziemnego.
                  1. Porsche, Range Rover... chyba nic więcej nie ma tak, ze jeszcze da się na to zarobić.... a już nie stoi pod kazda dyskoteka.

2. Mercedes, BMW, Lexus, Infinit, Acura, Cadillac - lepsiejsze popularne ;-)

Audi - pomiędzy...

3. Saab, czesc amerykańskich wynalazkow (ale to z p. widzenia Europejczyka), Lancia, Alfa (dwie ostatnie pomimo wszystko)

4. VW, Opel, Ford i Francuskie, Koreańczycy

5. Skoda, Seat, Fiat

> tylko roznica mb i lexusa jest taka ze ten drugi sie tankuje czasem zmienia ole
                  > j i jezdzi a ten drugi sie dzwoni i pyta "czy juz jest do odbioru czy dalej cze
                  > kaja na czesci"

To fajne :-) !!!!

--
                  Pozdrawiam,
                  galtom
    • szymi_mispanda rzeczywiscie, przekonaliscie mnie.... 24.01.15, 09:26
      ....grill jak kabaretu starszych panow
      i do tego wszystkie te lexusy to jak sie jedzie to jakby flotowym Aurisem 1.4 do biedrony w dusznikach zdrowj z jogobella w bagazniku

no toyota po postu

wiem! wezme cos z VAGa
      tylko cholera teraz co? a6? superb? czy passata?

w zasadzie to wszystko jedno bo roznia sie detalami, serwisuje sie je w tych samych ASO, maja dokladnie identyczne silniki 2.0 TDI (w wersji "Król Życia 3.0 TDI) ta sama plyte podlogowa i naped na przod (w wersji "Król Życia" mają 4x4 i można rano jadąc do biura np. wyciągnąc koledze sąsiadowi jego Aurisa 1.4 ktory ugrzązł w błocie na trawniku pod naszym apartamentowcem po 5tys za metr na 35 lat z AriolBanku)

Dis Is Lajf Men!
      • jeepwdyzlu Re: rzeczywiscie, przekonaliscie mnie.... 24.01.15, 11:37
        do tego wszystkie te lexusy to jak sie jedzie to jakby flotowym Aurisem 1.4 do biedrony w dusznikach zdrowj z jogobella w bagazniku

no toyota po postu

wiem! wezme cos z VAGa
        tylko cholera teraz co? a6? superb? czy passata?

w zasadzie to wszystko jedno bo roznia sie detalami, serwisuje sie je w tych samych ASO, maja dokladnie identyczne silniki 2.0 TDI (w wersji "Król Życia 3.0 TDI) ta sama plyte podlogowa i naped na przod (w wersji "Król Życia" mają 4x4 i można rano jadąc do biura np. wyciągnąc koledze sąsiadowi jego Aurisa 1.4 ktory ugrzązł w błocie na trawniku pod naszym apartamentowcem po 5tys za metr na 35 lat z AriolBanku)

Dis Is Lajf Men!
        -------------
        miałem się na Ciebie obrazić (choć nie pamiętam za co :-)
        ale jakoś nie potrafię...
        :-)
        szymi powtórzę - za rzadko tu piszesz...
        jeep

--
        YCDSOYA
          • jeepwdyzlu Re: jak to za co? za mojego idola Putina! 24.01.15, 11:57
            No tak... ja nie lubię ruskich i już..
            Co do premium.
            Mercedes też zaczyna się bawić w grę
            a której nie może wygrać..
            Te wszystkie małe auta... Na płycie A klasy masz kilkanaście niby modeli. Sedany, suvy, zaraz jakieś kombi..
            A to golf z przednim (!) napędem. I 130 tys a jeszcze lepiej 160. Mało? To 200!
            Dla mnie przedni napęd, 3 cylindry (BMW) - są zrozumiałe u forda (ecoboost w focusie - notabene wcale nie taki ekonomiczny)
            ale nie w marce premium.
            BMW przesuwa się tam , mercedes za nim
            i po co?
            żeby kupić motorek 1,5 czy 1,6? No fajnie, ale za 60 czy 80 tysięcy, a nie DWA razy tyle.
            Ludzie frajerami są byle mieć gwiazdę z przodu czy śmigła BMW
            tyle że gdzie są 6 cylindrówki pytam? Nie mówiąc o v8 juz w ogóle...

Dla mnie te rozdmuchane "rodziny"modeli - to nieporozumienie...
            ale jestem dinozaur
            jeep

--
            YCDSOYA
            • szymi_mispanda ale odpowiedz jest prosta dlaczego... 24.01.15, 12:20
              ....

dlatego ze twoi idole z komisji europejskiej uchwalili takie prawo ze kazdy koncern samochodowy musi miec "srednia" z produkcji wszystkich modeli zeby nie przekraczala iles tam gramow dwutelnku wegla na egzemplarz

no to teraz taki zarzad mercedesa musi taka strategie przyjac zeby srednia wyszla taka jak trzeba to na kazdego S65 AMG sprzedanego z phonix czy abu dhabi, musi sie do sredniej sprzedac 30 sztuk A150 CDI

to samo bmw

lexus od zawsze europe traktuje na zasadzie "no dobra jak juz sa to cos im rzucimy" a to do IS wrzucali silniczek od avensisa DCAT, a to teraz daja niespotykany nigdzie model GS250, a nawet na rynek europejski zbudowali takie gowno co sie nazywa CT

ale wiadomo ze dla nich rynkiem jest usa, bliski wschod, zaczynaja byc chiny....no i japonia rodzima tylko tam sie sprzedaja pod nazwa toyota

w europie to ci co te przepisy uchwalaja rozne baroso, makrele i inne wun rojpy sami beda dupy wozic rzadowymi s klasami.....a reszta niech sie wozi 3 cylindrowka

ale to i tak lepiej niz w pomrocznej gdzie ci od uchwalania przepisow jezdza takimi samymi jak makrela z vun rompojem i jedza osmiernice za 1.5k na lanczyk a reszta niech jezdzi golfemami z lat 90
              • lazy.eye Re: ale odpowiedz jest prosta dlaczego... 24.01.15, 18:38
                No to ja zupełnie inaczej widzę te markę.
                Japończycy ogólnie a Toyota/Lexus w szczególności nie potrafią a nie nie chcą wyprodukować niczego co byłoby w stanie rywalizować z europejskimi markami. Dlatego nastawili się na Stany, gdzie klienci nie mają żadnych wymagań jeśli chodzi o design, jakość, wykończenie wnętrza itp. byle wielkość i wyposażenie się zgadzało.
                Dlatego Toyota kopiuje po prostu to co Niemcy produkowali 2 generacje wcześniej likwidując przy okazji wszystko co mogłoby wskazywać na jakikolwiek styl. I dopóki tak robili Lexusy były tylko przeraźliwie nudne i bez charakteru. Ale ponieważ im nie szło wymyśli sobie, że dodadzą im stylu i udało im się prawie niemożliwe, połączyli nudne ze szkaradnym:)
                Ten durszlak z przodu wzięli z całkiem udanego prototypu LF-LC. Tyle, że tam są całkiem inne proporcje i jnie wygląda to najgorzej a GSF jest pokraczny.
                www.turbo.fr/salon-auto-detroit/actu/salon_detroit_2012_lexus_lf_lc_concept-468730.html
                • bunkum Re: ale odpowiedz jest prosta dlaczego... 24.01.15, 19:15
                  Dlat
                  > ego nastawili się na Stany, gdzie klienci nie mają żadnych wymagań jeśli chodzi
                  > o design, jakość, wykończenie wnętrza itp. byle wielkość i wyposażenie się zga
                  > dzało.

Pindolisz. USA to caly czas najbardziej wymagajacy rynek samochodowy na swiecie.
                  Kanada nie, ale i tak bardzej wymagajacy niz Europa zachodnia.

• szymi_mispanda Re: ale odpowiedz jest prosta dlaczego... 24.01.15, 19:30
                  lazy.eye napisał:

> No to ja zupełnie inaczej widzę te markę.
                  > Japończycy ogólnie a Toyota/Lexus w szczególności nie potrafią a nie nie chcą w
                  > yprodukować niczego co byłoby w stanie rywalizować z europejskimi markami.

no ale panie, co ci niemcy sa z kosmosu i maja mozgi jak telewizory ze sie nie da z nimi rywalizowac?

proporcje sprzedazy kasztanow vs samochodow sa jakies 10-20 do 1
                  na kazdego jednego sprzedanego S klase pracuje 10-20 A-klas i B-klas
                  na kazdego jednego serie 7 pracuje 10-20 "jedynek" i "dwojek"

tylko czasem zdarza sie przypadek ze ktos kto ma ciotke, babcie, wojka, dzieci, zone z ktorych kazdy ma A-klase czy 118d
                  ....ze on akurat jako glowny samochod kupi....np LS600h

to sie zdarza ale tylko tyle raz na milion

kiedys sobie myslalem w ten sposob ze przeciez istnieje na swiecie drugi rynek oprocz europy gdzie glownie sie sprzedaje miliony jakis mikro-samochodzikow i tak sie sklada ze to japonia
                  a polowe tego sprzedaje toyoyta
                  i to chodzi nie o yarisa tylko takie modele i to ich mnostwo o ktorych my zesmy nie slyszeli nawet

wiec jaki problem je sprzedawac w europie jako "lexus" zeby pociagnely sprzedaz gs i ls?

ale potem doszedlem do nastepujacego wniosku - skoro toyota motor corporation tak sobie radzi ze moglaby za gotowke kupic sobie koncern bmw (jakby oczywiscie rzad makreli pozwolil czego nie zrobi)

to ja im rad dawac nie bede - mimo ze nie sprzedaja w europie prawie nic to i tak sa najpotezniejsza i najlepiej zarzadzana firma motoryzacyjna - podczas gdy inni sie musza laczyc, dzielic, brac pomoce rzadowe itp.

Dlat
                  > ego nastawili się na Stany, gdzie klienci nie mają żadnych wymagań jeśli chodzi
                  > o design, jakość, wykończenie wnętrza itp. byle wielkość i wyposażenie się zga
                  > dzało.
                  > Dlatego Toyota kopiuje po prostu to co Niemcy produkowali 2 generacje wcześniej
                  > likwidując przy okazji wszystko co mogłoby wskazywać na jakikolwiek styl. I do
                  > póki tak robili Lexusy były tylko przeraźliwie nudne i bez charakteru. Ale poni
                  > eważ im nie szło wymyśli sobie, że dodadzą im stylu i udało im się prawie niemo
                  > żliwe, połączyli nudne ze szkaradnym:)
                  > Ten durszlak z przodu wzięli z całkiem udanego prototypu LF-LC. Tyle, że tam są
                  > całkiem inne proporcje i jnie wygląda to najgorzej a GSF jest pokraczny.
                  > www.turbo.fr/salon-auto-detroit/actu/salon_detroit_2012_lexus_lf_lc_concept-468730.html

tutaj to mam kilka punktow

1. BMW wszystkie po E46/39/38 sa tez brzydkie, a ostatanie juz paskudnie brzydkie
                  seria 7 jej kolejne generacje nie wiadomo czym sie roznia ja juz w kazdym razie nie umiem ich rozpozac na ulicy
                  2. i lexus tez jest brzydki, a do tego gorzej wyglada na zdjeciach
                  ale w odroznieniu od bmw jednak jak podejdziesz do niego na zywo i zobaczysz taka jakas nieuchwytna rzecz - ze ta maszyna zostala jakos niesamowicie zajebiscie perfekcyjnie wyprodukowana, ze kazdy szew skory jest pod takim kontem jak ma byc
                  to dopiero zaczynasz doceniac a to ze brzydki ci nie przeszkadza

ta dwojke godzi mercedes - bo ten jest ladny
                  ale zeby jakosc wykonczenia byla na poziomie lexusa to musi byc w wersjach amg lub tunerskich
                  no i mechanicznie niestety ale to niemcy nie potrafia zrobic czegos co bedzie tak niezawodne

argument ze "eee tam jak ktos ma miliony to ma w dupie czy sie psuje" odrzucam - po pierwsze to nie milionerzy kupuja mercedesy bmw i lexusy, kuouja je tacy co maja troche ale bez przesady, maja po kilka samochodow ale tez ich ku...ca strzela jak akurat ulubiony notorycznie jest niedostepny bo jest w serwisie

a z tymi oparami stylu z niemieckiego premium to musisz zrozumiec jeszcze ze moze ten styl tam jest tylko ja go nie widze - w tym celu napisze ci ze nie gram na pianinie, w teatrze bylem ostatni raz w polsce z klasa na dziadku do orzechow, nie rozumiem jak ktos podziwia spiew pawarottiego, w filcharmonii sie ze mnie smiali bo co dzwonek to ja sie zbieralem to wyjscia z radoscia, nie jadam suszi, we francuskiej restauracji ze slimakami i innym syfem w basel wszystko zostawilem, najelpeij czuje sie w krotkich spodenkach i klapkach kubota jedzac baranine w barze w slabej dzielnicy

wiec moze ja nie jestem do tego niemieckiego stylu stworzony - jak to mowia "za wysokie progi"
                  • toreon Re: ale odpowiedz jest prosta dlaczego... 24.01.15, 23:21
                    Z tą rzekomą brzydotą to takie trochę ględzenie zblazowanych dżentelmentów przy golfie.
                    O gustach w sumie się nie dyskutuje ale takie auta jak Lex czy BMW mogą co najwyżej nie mieć charakteru, może im brakować wyrazistości ale nie to że są brzydkie. Brzydka to jest aktualna fabia, dacia logan czy fiat multipla, ewentualnie każde kombi od kompakta w dół ale nie bejca 7 czy GS.
                    IS to bez wątpienia stylistyczny numer w klasie., zresztą GS chyba też za takowy można uznać.
                    • qqbek Re: ale odpowiedz jest prosta dlaczego... 24.01.15, 23:37
                      Ale Szymik ma rację!
                      Pierwszym BMW, które podoba mi się bardzo po wspomnianych przez Szymiego e38/39/46 jest dopiero f20/30. Może jeszcze e87/e90 poliftowe... ale reszta to tragedia.
                      Zwłaszcza e65... popłakać się nad tym można (e60 wcale nie tak bardzo lepsza).

--
                      Ludzie mawiają o nim, że wygląda jak prosię trzy razy ogłuszane... ale to dlatego, że studiował. (B.Hrabal "Bambini di Praga 1947")
              • dziala_nawalony Re: ale odpowiedz jest.. to socjalizm podatkowy 24.01.15, 21:54
                szymi_mispanda
                >
                > ale to i tak lepiej niz w pomrocznej gdzie ci od uchwalania przepisow jezdza ta
                > kimi samymi jak makrela z vun rompojem i jedza osmiernice za 1.5k na lanczyk a
                > reszta niech jezdzi golfemami z lat 90

..a w Egipcie pomykaja nowymi ladami2105/7 a'la italodisco124 by boski sylvio bunga-bunga i po odwaznym faceliftingu w gulagu nad bajkalem..tez zenada,ale tu to sa skutki glupiego kopiowania systemu gospodarczego od krzyzowcow..he..he oni -potomkowie Ramzesa -kombinowali ze jak dwa tysiace bez mala lat temu dostali od wielkiego mistrza templeriuszy autostrady z wiezyczkami co by hordy persow im nie lazly, to teraz tez bedzie cacy jak wezma system finansowy z europy ..a tu gucio !! w egipcie podatki klada kazdy biznes poza wielbladami do piramid i koralikami na sznurku na taborecie, a na koniec.. a propo faraonow, te piramidy jeden z cudow swiata do dzis nie do zrobienia,a wtedy prosze bardzo madry wladca sprowadza rzemieslnikow z skad sie da, do tego zatrudnia !! za kase miejscowych chlopow /nie niewolnikow jak sie kiedys wciskalo kit w szkolach/ i jest stoja z dokladnoscia przy ktorej nawet dzis nasa moze sie tylko osr..ac...Wtedy UWAGA!! ten zatrudniony chlop placil na rzecz panujacej dynastii 1/ slownie jeden/ procent podatku ze swojego rocznego dochodu.. ale coz Ramzes odszedl, a kryzys zostal, ma sie swietnie i plynie dalej.dobranoc.
            • dziala_nawalony Re: jak to za co? za mojego idola Putina! 24.01.15, 12:23
              żeby kupić motorek 1,5 czy 1,6? No fajnie, ale za 60 czy 80 tysięcy, a nie DWA razy tyle.
              Ludzie frajerami są byle mieć gwiazdę z przodu czy śmigła BMW

oni wlasnie chca odciagnac od zakupu tego typu pierdziawek z jedynie slusznym logo, doskonale wiedza ze nikt rozsadny tego nie kupi..a klient b.zamozny i tak dostanie cos klasy M5 z prawdziwym silnikiem, Szymi mowi tylko V8 albo i lepiej 12, kto poza nielicznymi bedzie szukal tekich aut? ..a dla ciemnego ludu wcisnie sie kit o rewelacyjnym ecosreco V2..he..he turbo 650cm3 i woldzwagen migiem postawi nowa fabryczka w wolinskich lasach miejscu o uroczej nazwie Pennemunde..
                • dziala_nawalony Re: jak to za co? za mojego idola Putina! 24.01.15, 20:25
                  jeepwdyzlu napisał:

> nowa fabryczka w wolinskich lasach miejscu o uroczej nazwie Pennemunde..
                  > ---
                  > no więc właśnie nie wiem czemu nie piszemy
                  > PIANOUJŚCIE
                  > skoro np Aachen jest Akwizgranem...
                  > ?
                  >
                  > ecosreco V2
                  > Tym mnie powaliłeś :-)
                  > dzięki!
                  > jeep
                  >
                  ..skoro wszelkiej masci AS, i inne nawiedzone redakcje od lat wciskaja kit , a ludek to lyka jak indyk chlebowe kulki, to trza jakos odreagowac..he..he.. To co Szymek tak obrazowo pisze to z grubsza fakty niezaprzeczalne., a juz ..j mnie strzela jak widze zapier..lajace long wersje s-klasse , czy inne full version pneumatyczne Landz-rowery po ulicach Davos, a potem oni mi karza oszczedzac i sciepac sie na poludniowych nierobow czy chronic czajke pizgodke w grenlandii..bo sie klimat j..bie,
                    • szymi_mispanda Re: jak to za co? za mojego idola Putina! 25.01.15, 12:07
                      ja ci napisze zasadnicza roznice miedzy nami dwoma:

ty "wierzysz" (bo to jest wiara bardziej niz wiedza) ze jednostki badz grupy wyniesione na piedestal czyli rzady krajow narodowych ich przywodcy, przywodcy miedzynardowych struktur jak UE PE, ze oni przynajmniej w malym stopniu robia cokolwiek w imie idei

ze martwia sie o klimat, ze martwia sie troche o ludzi, ze pragnal rozwoju swojego miasta, kraju, czy tam jakiejs miedzynarodowej struktury

czyli leming z definicji jest kims kto "wierzy ze jego wladcy maja w sobie choc nutke idealizmu"

a ja jestem z drugiej zuplenie strony osi - jestem skrajnym cynikiem, skrajnym

ja z kolei tez wierze (bo wiedzy nie mam) ze absolutnie kazdy z nich, od urzednika, przez wojta, premiera, prezydenta, europosla, komisarza unijnego ma tylko jeden cel - dazy do tego co mu karze biologiczny instyntkt - do przetrwania swojego i swojego potomstwa (czyli w obecnym akurat swiecie do akumulacji srodkow finansowych)

z tym ze ja wierze ze kazda decyzja od malenkiej po wielka jest podjeta tylko i wylacznie dlatego ze ktos na tym chce zarobic pieniadze

i stad my sie w niczym nie zgadzamy - od rzeczy duzych typu zmiana klimatu w ktora ja nie wierze, a de facto nie wierze ze cywilizacja ma z nia cos wspolnego

ty sadzisz ze wielcy tego swiata tak kieruja polityka aby nas chronic przed zmiana klimatu a ja sadze ze wielkie organizacje zarobily na tym calym szwindlu biliony

i dziela nas tez rzeczy malutkie - np takie jak to ze jak przylapuja Tuska jak leci Ryanairem to ty myslisz "boze, co za maz stanu, prezydent europy a jak pasterz ze swoim ludem leci - boze moj byly premier, taki piekny jak moj kraj"

a ja mysle "co za jebana lajza, jak byl premierem wschodnio europejskiej republiki bananowej gdzie kazda lajza ma limuzyne, samolot, czy kolege w radzie nadzorczej orlenu na pstrykniecie palcow to ku... latala w te i w tamtem sam albo wozil corcie i mial w pizdzie ze podatnikow to kosztuje 10 milionow rocznie; a teraz KOMISJA EUROPEJSKA (NIE PARLAMENT) NIE ZWRACA ZA BILETY WIEC LAJZA CHOC ZARABIA 100tys TO ZYDZI 500 ZYLI NA PRZELOT CHOCBY LOTEM I TAKICH WLASNIE POLACY MALYCH GNOI MAJA ZA PRZYWODCOW"

i teraz pytanie zasadnicze na ktore ja nie znam odpowiedzi - czy lepszy jest swiat w ktorym wiekszosc jest naiwnymi ale w gruncie rzeczy milymi (martwi sie o wieloryby itd) durniami; czy lepszy bylby swiat w ktorym wiekszosc by myslala tak jak ja i nie wierzyla prawie nikomu bo uwaza ze kazdy kazdego chce ruchnac gdyz to wynika z biologii i instynktu?

pa wujaszku
                      • dziala_nawalony Re: jak to za co? za mojego idola Putina! 25.01.15, 19:33
                        i teraz pytanie zasadnicze na ktore ja nie znam odpowiedzi - czy lepszy jest swiat w ktorym wiekszosc jest naiwnymi ale w gruncie rzeczy milymi (martwi sie o wieloryby itd) durniami; czy lepszy bylby swiat w ktorym wiekszosc by myslala tak jak ja i nie wierzyla prawie nikomu bo uwaza ze kazdy kazdego chce ruchnac gdyz to wynika z biologii i instynktu?

co prawda to pytanie skierowane do wujaszka.ale potraktujmy je jako pytanie otwarte..na moj rozum - zwyklego robola to jedno i drugie prowadzi do smutnego konca rodzaju ludzkiego, z jedna tylko roznica, ano taka,ze w pierwszym przypadku mozemy jeszcze istniec jeszcze czas jakis, w tym drugim, swiecie totalnej anarchii i wolnejamerykanki koniec nastapilby w ciagu jednego pokolenia..
                      • wujaszek_joe Re: jak to za co? za mojego idola Putina! 26.01.15, 14:18
                        szymku tak bardzo sie postarałeś że nie idzie przez to przebrnąć.
                        ja tam wolę to naszą "pedalską" europę, całkiem miły zakątek.
                        politycy to świnie. o świecie wiemy jedynie tyle, co media raczą przedstawić.
                        lekarze źli -minister dobry. związkowcy źli, politycy wspaniali. itd.
                        nie denerwuj się tyle i nie obrażaj ludzi. skup się na autach.
                        --
                        Liberté Égalité Fraternité
                    • dziala_nawalony Re: jak to za co? za mojego idola Putina! 25.01.15, 20:45
                      wujaszek_joe napisał:

> każdy prawdziwy maczo ma w dupie że sie klimat jebie.
                      > Przecież trzeba mieć penisa V8!

..fajnie, tylko dlaczego tego penisa V8 musi miec byle lajza z koneksjami albo z kastowego rodu , ktora w zyciu swoim dnia jednego ciezko nie przepracowala..? Ich klimat i czajka pizgodka nie dotyczy?
        • engine8 Re: wiem, ale ktory nie jest?.... 26.01.15, 18:01
          i do tego Lexus to generalnie damski samochod.
          Patrze teraz dookola na tych ca maja Lexusy... Troche ich jest ale rzadko widze wiecej niz jeden przed domem (chociaz domow gdzie sa tylko MB , BMW, Porsche jest duzo) . Obok kazdego Lexusa jest, Porsche, MB czy BMW czy jakis tam inny Range Rover... i w 100% kobita jezdzi Lexusem a facet czyms innym - nie widzialem jeszcze nikogo kto ma lexusa i BMW aby baba jezdzila BMW a chlop Lexusem. A jak ktos ma kupic Lexusa F to przeciez za to mozna kupic cos bardziej "meskiego" .
      • nazimno Re: Lexus GSF - wreszcie jest 26.01.15, 07:13
        Wsrod projektantow panuje moda na formy
        owadzie. Chitynowe skorupki i wyostrzenia
        pomieszane z tadetnymi listwami i przerysowaniami sylwetki oraz reflektorki
        jak owadzie oczka.

Grill przypomina rozciagniety durszlak
        ( takie kuchenne narzedzie do cedzenia makaronu).

W sumie jest to wzorowane na plastikowych
        samochodzikach dla czterolatkow z przedszkola. Te - sa moze nawet bardziej
        estetyczne.

Krotko mowiac - infantylizacja form.

• parigot Re: Lexus GSF - wreszcie jest 27.01.15, 01:18
      Nie podoba mi sie. W ogule podziwiam ludzi ktorzy potrafia zabulic taka kase za takie wynalazki. Krzykliwy z zewnatrz jak kolorowa papuga a w srodku kopia z szarej Toyoty obszyta skora. Dlatego to jest marka egzotyczna w Europie.
      • wowo5 Re: Lexus GSF - wreszcie jest 27.01.15, 23:58
        Bardziej mi sie podoba Cadillac CTS-VSport. Silnik co prawda tylko 3,6 litra V6 ale podwojne turbo. Mocy co prawda mniej 420 KM ale przyspieszenie 0-60 mil na godzine o 0,1 sekundy lepsze.

--
        The only fact we believe is the fact that confirms our beliefs. Any fact that doesn't confirm our belief is a lie.
        And that's a fact.
    • dziala_nawalony daleko masz do Rjadu? 28.01.15, 22:10

>
      > biorac pod uwage przewage kazdego lexusa w jakosci wykonczenia i spasowania row
      > niez wnetrza nad BMW czy Audi to biore w ciemno
      >
      > akurat na jesieni bedzie na co wymienc
      >
      > no i silnik wolnossacy
      >
      > strasznie mi sie podoba
      >
      a wez sie jesienia przejedz do Rjadu, albo gdzies blizej. Masz tam przeciez kilkanascie miejsc z lexusami . Szymi, jesli to bedzie faktycznie stylistyczna kaszana, proste od dilera idziesz na kebaba + gorzala z przemytu i wracasz..,wsrod aut sa takie przyzady wygladajace na wszystkich filmach/zdjeciach jak nie przymierzajac ..he..he. te piekne inaczej tenisowe blizniaczki (?), a co powiesz, jak na miejscu okaze sie,ze ten lexus to nie Syrena W. a jednak Claudia Schiffer?? .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka