dziecko z przodu...kto wie? Dodaj do ulubionych

  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • jak regoluja przepisy przewoz dziecka z przodu samochodu os.od ilu lat moze
    jezdzic??dzieki:)
  • Gość: gość IP: *.class146.petrotel.pl 11.09.04, 14:33
    Ok. 12 lat.
  • Gość: antypojeb IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.09.04, 15:47
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • Gość: zgryzliwy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.09.04, 15:48
    w foteliku czy bez ?
  • Gość: W8 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.09.04, 16:33
    W foteliku (tyłem do kierunku jazdy) można przewozić dziecko, pod warunkiem, że
    samochó nie ejst wyposażony w poduszkę powietrzną czołową dla pasżera lub, że
    została ona wyłączona.
  • Gość: skorpion3120 IP: 192.168.* / *.internetdsl.tpnet.pl 12.09.04, 13:13
    no oczywiscie ze bez .w foteliku to niemowlaka mozna wozic.wiec jak wiek ktos
    czy nie?????
  • Gość: Kokeeno IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 12.09.04, 17:32
    Zabrania się przewożenia poza specjalnym fotelikiem ochronnym dziecka w wieku do 10 lat na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego.
  • Gość: skorpion3120 IP: 192.168.* / *.internetdsl.tpnet.pl 12.09.04, 18:59
    dzieki:)pozdrawiam
  • Tez ostatnio byłam ciekawa, bo wybierałam się z małą córeczką (2 lata) w
    podróż. Zapytałam policję i powiedzieli, że jak w foteliku, to może jechac z
    przodu - nawet taka mała. Więc ze straszym dzieckiem też nie powinno być
    problemu:))
  • Gość: znany i lubiany IP: 81.190.171.* 12.09.04, 23:10
    Jeśli tyłem do kierunku jazdy to można w autach z airbagiem, ale tylko gdy
    wyłączysz poduszkę.
    Dlaczego nie można przodem do kierunku jazdy? Dziecko w wieku do 10lat może się
    przestraszyć gdy zobaczy nadjeżdzające auto z przeciwka.
    pozdrawiam
  • Gość: wredny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.09.04, 23:54
    Gość portalu: skorpion3120 napisał(a):

    > no oczywiscie ze bez .w foteliku to niemowlaka mozna wozic.

    czyzby ?
    jednak malo wiesz ( masz prawko ?)

    3. W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku
    do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym
    lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi
    dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.

    Art. 45. 1. Zabrania się:
    4) przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy
    na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrzną
    dla pasażera;

    5) przewożenia, poza specjalnym fotelikiem ochronnym, dziecka w wieku do 12 lat
    na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego.

  • Gość: TakMaByc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.09.04, 23:59
    Gość portalu: Kokeeno napisał(a):

    > Zabrania się przewożenia poza specjalnym fotelikiem ochronnym dziecka w wieku
    > do 10 lat na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego.

    do 12 lat !!
  • Gość: wredny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.09.04, 00:07
    Gość portalu: znany i lubiany napisał(a):

    > Dlaczego nie można przodem do kierunku jazdy? Dziecko w wieku do 10lat może
    > się przestraszyć gdy zobaczy nadjeżdzające auto z przeciwka.

    a jak tylem to przez szyberdach moze przestraszyc sie na widok nadlatujacego
    samolotu !!!!
    matko , kto ci dal prawo jazdy ???

    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=20&w=15675788&a=15713909
  • Gość: wredny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.09.04, 00:09
    Gość portalu: gość napisał(a):

    > Ok. 12 lat.

    moze byc 8 albo 14 lat ???? - to okolo 12
  • Gość: TakMaByc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.09.04, 00:13
    tess2 napisała:

    > Tez ostatnio byłam ciekawa, bo wybierałam się z małą córeczką (2 lata) w
    > podróż. Zapytałam policję i powiedzieli, że jak w foteliku, to może jechac z
    > przodu - nawet taka mała..

    Powinni jescze dodac,ze przodem do kierunku jazdy a jak tylem to tylko przy
    wylaczonej poduszce pasazera lub jej braku.
  • Gość: karburatorek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.04, 21:21
    Przeważnie dziecko nawet nie wystaje oczami na tyle wysoko, aby wystraszyć się
    pojazdu nadjeżdżającego. Powód jest prosty: dziecko ustawione na przednim
    siedzeniu tyłem do kierunku jazdy ma lepszy kontakt wzrokowy z osobą kierującą,
    którą przeważnie jest matka (gdzie ojciec będzie ze sobą dziecko włóczył!) i
    jest wtedy spokojniejsze.
    Pzdr.
  • Gość: wredny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.09.04, 00:15
    Gość portalu: karburatorek napisał(a):

    > Powód jest prosty: dziecko ustawione na przednim
    > siedzeniu tyłem do kierunku jazdy ma lepszy kontakt wzrokowy z
    > osobą kierującą,
    > którą przeważnie jest matka (gdzie ojciec będzie ze sobą dziecko włóczył!) i
    > jest wtedy spokojniejsze.

    To prawda ,ale chodzi o przepisy a te nie zabraniaja jazdy dziecka w foteliku
    na przednim siedzeniu.
  • Gość: E.T. IP: *.dyn.optonline.net 15.09.04, 06:45
    Gość portalu: znany i lubiany napisał(a):

    > Jeśli tyłem do kierunku jazdy to można w autach z airbagiem, ale tylko gdy
    > wyłączysz poduszkę.
    > Dlaczego nie można przodem do kierunku jazdy? Dziecko w wieku do 10lat może się
    > przestraszyć gdy zobaczy nadjeżdzające auto z przeciwka.


    Co za kretynstwo (w postach ponizej takze)!!!
    Dziecko w oogle nie powinno byc umiejscowione na przednim siedzeniu (w niektorych krajach sa nawet
    przepisy ktore tego zabraniaja). Do ok. 15 kg (w zaleznosci od fotelika) dziecko powinno jezdzic
    tylem. Dlaczego? Poniewaz jego kregi szyjne nie sa wystarczajaco mocne aby wytrzymac sile
    szarpniecia w razie wypadku. I tak dziecko ktore jezdzi przodem do kierunku jazdy: 0-12 m-cy w
    b.powaznym wypadku (nawet zabezpieczone w foteliku) najparawdopodobniej zginie, dziecko 12- 30
    (zaleznosc wagowa) wypadek pewnie przezyje ale z bardzo duzym prawdopodobienstwem trwalego
    paralizu.
    Przednie siedzenie pasazera uchodzi za najniebezpieczniejsze w aucie!
  • Gość: KARLLL IP: 83.136.224.* 15.09.04, 08:21
    W foteliku i tylem do kierunku jazdy, pod waruunkiem ze nie ma tam PP
  • Gość: zgryzliwy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.09.04, 12:35
    Gość portalu: KARLLL napisał(a):

    > W foteliku i tylem do kierunku jazdy, pod waruunkiem ze nie ma tam PP

    nie tylko
  • Gość: zgryzliwy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.09.04, 12:49
    Gość portalu: E.T. napisał(a):

    > Co za kretynstwo (w postach ponizej takze)!!!
    >
    > Do ok. 15 kg (w zaleznosci od fotelika) dziec
    > ko powinno jezdzic
    > tylem. Dlaczego? Poniewaz jego kregi szyjne nie sa wystarczajaco mocne aby
    > wytrzymac sile
    > szarpniecia w razie wypadku.

    No a co w razie uderzenia z tylu ?
    Kretynstwem to Ty sie tu popisujesz ,wymyslajac wlasne normy i przepisy.
    Tak to jest jak sie nie zna obowiazujacych przepisow.
    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=20&w=15675788&a=15713909
    No i naucz sie czytac ze zrozumieniem - pytanie bylo takie :

    " jak regoluja przepisy przewoz dziecka z przodu samochodu os.od ilu lat moze
    jezdzic??dzieki:)"
  • Gość: E.T. IP: *.dyn.optonline.net 18.09.04, 17:56
    Zanim skomentujesz sprawdz do ktorych wypowiedzi odnosi sie konkretny post! Kretynstwem jest
    pisanie bzdur typu "bo dziecko sie wystraszy"!!!
    Co do przepisow to w Polsce niestety zawsze musi byc inaczej niz w innych krajach. Kto je wymysla i
    na jakiej podstawie? Mozesz mi podac kto w Polsce robi crash testy fotelikow dopuszczonych na rynek?

    Pare filmikow ku przestrodze:
    www.britax.co.uk/movies/Britax_GMTV_Check_It_Fits_Unrestrained_Child_Facing_Forwards_in-car_view.mpg
    www.britax.co.uk/movies/Britax_GMTV_Check_It_Fits_Unrestrained_Child_Facing_Forwards.mpg
    www.britax.co.uk/movies/Britax_GMTV_Check_It_Fits_Adult_Facing_Forwards_Holding_Infant.mpg
    www.britax.co.uk/movies/
    Britax_GMTV_Check_It_Fits_Child_Facing_Forwards_ten_years_old_seat.mpg (dziecko 10letnie)
  • Gość portalu: zgryzliwy napisał(a):

    > No a co w razie uderzenia z tylu ?

    Jak to co? Owszem na poczatku cialo wbije sie w fotelik ale jak tylko auto sie zatrzyma cialem dziecka,
    wciaz bedacym w ruchu, szarpnie do przodu.


    --
    -----------\\- -//-------
    ---------( @ @ )-------
    --o00o-- (_)--o00o---
    homepage.mac.com/edytkus/Menu6.html
  • Gość portalu: skorpion3120 napisał(a):

    > jak regoluja przepisy przewoz dziecka z przodu samochodu os.od ilu lat moze
    > jezdzic??dzieki:)

    Jako ciekawostke podam ze w USA dzieciom do lat 12 zabrania sie jazdy na przednim siedzeniu. Widac
    sa po temu jakies powody ;)
    --
    -----------\\- -//-------
    ---------( @ @ )-------
    --o00o-- (_)--o00o---
    homepage.mac.com/edytkus/Menu6.html

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.