12.03.15, 18:39
Proszę o opinie. Irek
Obserwuj wątek
    • do.ki Re: DSG 7 12.03.15, 21:16
      Bardzo dobra skrzynia biegów.
      pzdr

--
      "I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me." Hunter S. Thompson
            • seat1200 Re: Przenoszony moment obrotowy jest rozny. 14.03.15, 13:10
              Ibiza 1,2 TSI ST, 2012 r. Przebieg 30tys.km. Dsg7 pracuje idealnie.Zmiana biegu w ułamku sekundy.Zadnego szarpania.W położeniu S przy mocniejszym depnięciu auto próbuje wyrwać się spod kontroli-jest za lekkie. Ciekaw jestem opinii użytkowników dsg7 z większym przebiegiem.Irek
                  • nazimno To nie jest prawda. 16.03.15, 10:24
                    Jezeli ktos ma klopot przy takim przebiegu (150 tys.), to znaczy, ze albo sam nie potrafi rozsadnie sterowac DSG i ja psuje albo mu to ktos zepsul albo nie byl wymieniany regularnie olej i filtr w interwale ~ 60 000 km.

Znam przypadek samochodu (jeden z sasiadow z domkow osiedla), gdzie DSG, 6 biegowa, ma za soba 350 000 km i ok 10 lat eksploatacji.
                    I nic.

• klemens1 Re: To nie jest prawda. 16.03.15, 12:37
                      Problem w tym, że te 7-biegowe są trochę inne. Psują się same - dwóch znajomych miało już dwukrotnie wymieniane sprzęgła.
                      6-biegowa jest bardziej pancerna i więcej wytrzymuje.
                      • nazimno Akcja serwisowa DQ200: 16.03.15, 12:49
                        Cytuje:

Getriebe DQ200: Das 7-Gang-Doppelkupplungsgetriebe (DSG) DQ200 ist unter anderem in den Modellen VW Golf, Seat Leon, Skoda Fabia und Audi A1 verbaut. Betroffene Besitzer sollten ihren Wagen nach Terminabsprache rund eine Stunde lang einer Vertragswerkstatt überlassen. Dort wird kostenlos das synthetische Getriebeöl durch ein mineralisches Öl ersetzt. Trotzdem werde der Konzern einigen Besitzern ein Ersatzauto stellen müssen, erwartet der Analyst Jürgen Pieper vom Bankhaus Metzler. Der VW-Konzern informiert alle betroffenen Kunden, in Deutschland seien das rund 257.000.

Wymienia sie olej syntetyczny na mineralny (wiadomosc powyzej).
                        Podobno jeden z bezpiecznikow w elektronice jest zle dobrany i jest tez wymieniany
                        na wyzszy nominal.
                        Mowilo sie tez o aktualizacji oprogramowania sterownika.

• klemens1 Re: Akcja serwisowa DQ200: 16.03.15, 13:35
                          Tak - wymieniali u mnie 2 miesiące temu. Chodziło o mechatronikę - że jakieś zwarcia mogą być czy coś.
                          W Australii z kolei dają od końca 2011 roku lepsze sprzęgła. Ale co z tego, skoro u nas nadal są te badziewne?
              • do.ki Re: Przenoszony moment obrotowy jest rozny. 15.03.15, 07:21
                I to jest wina skrzyni biegów, że "auto jest za lekkie", czyli że nie umiesz tym autem jeździć, skoro wyrywa ci się spod kontroli?
                Miałem dwa samochody z DSG7. Tryb "S" włączyłem parę razy na początku, w ramach zapoznawania się z samochodem, po czym już nie bardzo znajduję dla niego zastosowanie. Być może przydaje się do jazdy w górach, z racji trochę intensywniejszego hamowania silnikiem. Jak już naprawdę bardzo się upieram przy wyprzedzaniu jakiejś ciężarówy, to nie w trybie S, tylko ręcznej preselekcji biegów. To jeszcze szybsze niż "zmiana biegów w ułamku sekundy".
                --
                "If we want a wealthy society, we'll have to tolerate wealthy men." Winston Churchill
                • klemens1 Re: Przenoszony moment obrotowy jest rozny. 15.03.15, 12:03
                  do.ki napisał:

> To jeszcze szybsze niż "zmiana biegów w ułamku sekundy".

Dodajmy, że ta zmiana w "ułamku sekundy" następuje tylko wtedy, gdy dsg zmienia na bieg, na który spodziewa się zmienić. Gdy się delikatnie przyspiesza, a następnie wciska mocno gaz, to dsg nie spodziewa się redukcji i trochę to trwa.
                  Generalnie skrzynia przereklamowana. Jest takie powiedzenie, że jak się raz kupi automat, to się do ręcznej nie wróci. Powiedzenie to jest jednak kolejnym mitem, o czym się osobiście przekonałem.

• badyll Re: Przenoszony moment obrotowy jest rozny. 15.03.15, 14:04
                    > Dodajmy, że ta zmiana w "ułamku sekundy" następuje tylko wtedy, gdy dsg zmienia
                    > na bieg, na który spodziewa się zmienić. Gdy się delikatnie przyspiesza, a nas
                    > tępnie wciska mocno gaz, to dsg nie spodziewa się redukcji i trochę to trwa.
                    > Generalnie skrzynia przereklamowana. Jest takie powiedzenie, że jak się raz kup
                    > i automat, to się do ręcznej nie wróci. Powiedzenie to jest jednak kolejnym mit
                    > em, o czym się osobiście przekonałem.

Ja jakies długiej zwłoki przy redukcji nie zauwazyłem. U ciebie ta redukcja trwa dłuzej niz zrobiłbys to manualem? A jak zmieniasz z d na s to tez tak wolno redukuje?
                    • klemens1 Re: Przenoszony moment obrotowy jest rozny. 16.03.15, 12:39
                      Redukcja trwa długo - porównywalnie z manualem.
                      Na S nie pamiętam, bo tego właściwie nie używam. Poza tym na S od razu jest jakby po redukcji.
                      Sprawdzę przy najbliższej okazji.
                      Dodam jeszcze, że kolega ma porównanie do starego jeepa, i twierdzi że redukcja w jeepie zachodzi szybciej. Gdy jechałem jako pasażer w santa fe, też miałem wrażenie, że zmiana biegów jest całkiem sprawna - nie wydawała mi się wolniejsza niż w dsg.
                  • gzesiolek Re: Przenoszony moment obrotowy jest rozny. 15.03.15, 18:52
                    To wlasnie najbardziej mnie zdziwilo, gdy niedlugo po sobie przejechalem sie Skoda Superb 1.8TSI z DSG i Mazda 6 2.0 z automatem...
                    Generalnie doladowany silnik sprawial lepsze wrazanie w dynamice niz wolnyssak, tzn. silnik Mazdy rozkredal sie nieco wyzej...
                    No ale DSG mialo zaskakujaco slaby kickdown w stosunku do Mazdy w sytuacji takiej, ze jedziesz sobie spokojnie rozpedzajac sie po wyjezdzie na obwodnice z tych 60 do 100, a pozniej nagle deptasz i szybko do 140...w Mazdzie po depnieciu natychmiast miales redukcje i obroty 4,5-5tys rpm... w DSG nie dosc, ze bylo zawahanie to jeszcze redukcja byla slabsza, oczywiscie doladowanie pomoglo i koniec koncow 140 bylo w podobnym momencie w oby autach... ale w pierwsze 2 sekundy po depnieciu wyrazna przewage miala 6...
                    Szkoda tylko, ze byla tez przy tym dosc glosna... moze po lifcie nieco to poprawia...
                    • badyll Re: Przenoszony moment obrotowy jest rozny. 16.03.15, 08:06
                      >No ale DSG mialo zaskakujaco slaby kickdown w stosunku do Mazdy w sytuacji takiej, ze >jedziesz sobie spokojnie rozpedzajac sie po wyjezdzie na obwodnice z tych 60 do 100, a >pozniej nagle deptasz i szybko do 140...w Mazdzie po depnieciu natychmiast miales >redukcje i obroty 4,5-5tys rpm... w DSG nie dosc, ze bylo zawahanie to jeszcze redukcja byla >slabsza, oczywiscie doladowanie pomoglo i koniec koncow 140 bylo w podobnym >momencie w oby autach... ale w pierwsze 2 sekundy po depnieciu wyrazna przewage miala >6...

Ciekawe czy twoje odczucia potwierdziłby pomiar i jakie byłyby roznice. Nie twierdze ze sie mylisz, opinia cenna ale wiem ze czasami subiektywne odczucia nie zawsze pokrywaja sie z faktami. A dsg na pewno nie jest idealna
                      • gzesiolek Re: Przenoszony moment obrotowy jest rozny. 16.03.15, 10:00
                        Tak jak napisalem, prawdopodobnie w czasie przyspieszenia od 100 do 140 lepsze bylo 1.8 TSI... a na pewno porownywalne...
                        Jednak sam kickdown, czyli jak szybko auto zareagowalo na depniecie gazu do dechy, lepsze bylo w Mazdzie... Wiadomo, ze to tylko odczucie i to przy jednostkowym przykladzie...

Moze jeszcze potestuje z poliftowa 6 i aktualnym Superb... bo minelo ok. roku od tamtego testu...
                        DSG jest fajna skrzynia, ale boje sie jak z nia bedzie po 7-8latach i 160tys km, a tyle zamierzam kolejnym autem pojezdzic...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się