Dodaj do ulubionych

oklejanie samochodów folią

06.08.15, 19:38
Mam taki pomysl, poniewaz w moim pojezdziq maska schodzi dosc stromo do zderzaka jest poobijana malutkimi kamyczkami w efekcie jest cale stado odpryskow. Stad pomysl zeby okleic te maske folia.
I tutaj pytanie, jeden fachowiec twierdzi, ze oklejenie zajmie kilka dni bo auto musi przygotowac, wystudzic do temp pokojowej oklejany element i po oklejeniu auto powinno odstc ze 24 godz zeby folia dobrze zlapala.
Natomiast drugi twierdzi, ze zrobi to w 4 godziny i zaraz po oklejeniu mozna samochodem odjechac w sina dal.
Pytanie, ktory z nich ma racje? Cena w obu przypadkach jest podobna.
--
Pieniądze: dla człowieka głupiego to cel, dla mądrego narzędzie, dla szczęsliwego produkt uboczny.
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • engine8 Re: oklejanie samochodów folią 06.08.15, 21:06
      Co nagle to po diable?

Zawsze najwazniejsze jest przygotowanie i rownie wazne wykonczenie...
      Wszytko zalezy od tego jaki fchowiec i jaki ma warsztat do tego zadania

Tutejsi (USA) fachowcy zwykle ocebniaja 24 – 72 na czesciiwe i do tygodnia na calkowite oklejenie

Ale Polacy sa znani z tego ze maja "zlote raczki" wiec moze potrafia to zorbic dobrze i szybko?
    • liczbynieklamia Re: oklejanie samochodów folią 06.08.15, 22:32
      Po pierwsze - studzenie elementów odbywa się przy ich myciu.
      Po drugie - zależy od folii. 3M wymaga 12 godzin w temperaturze powyżej chyba 16 stopni, więc przy takiej pogodzie jak teraz, można śmiało wypuścić samochód niemal bezpośrednio po naklejeniu folii. Oracal wymagał chyba 24h w dość wąskim przedziale temperatur, więc rzeczywiście musi postać w garażu/warsztacie. Inni producenci też mają swoje wymagania. Z moich doświadczeń na foliach sprzed kilku lat wynika, że 3M sprawdza się najlepiej - więc paradoksalnie "szybki" warsztat może dać lepszy efekt.
      Po trzecie - producenci zalecają klejenie na lakierze bez żadnych wgnieceń, odprysków i uszkodzeń.
      Po czwarte - moim zdaniem folia na jednym elemencie będzie wyglądała źle (zbliżona kolorem będzie jednak raziła jako inna, kontrastowa to moim zdaniem agrotuning), choć to oczywiście kwestia gustu. Być może jest dostępne mniej inwazyjne wizualnie rozwiązanie - przezroczysta owiewka maski (tzw. bug deflector).
      • kura_wuja Re: oklejanie samochodów folią 06.08.15, 22:53
        Pierwszy, ten ktory chce to zrobic dluzej stosuje folie arlon, drugi szybszy wlasnie oracl. Odpryski nie sa duze tak do 1mm2, natomiast folie chcialbym dac carbon 3D. Obaj twierdzili, ze takie ubytki w lakierze nie przeszkadzaja. Oprocz samej maski mam zamiar "zrobic" dodatkowo kilka innych elementow. W kazdym razie dzieki za sugestie.
        --
        Pieniądze: dla człowieka głupiego to cel, dla mądrego narzędzie, dla szczęsliwego produkt uboczny.
    • perditta69 Re: oklejanie samochodów folią 12.04.16, 17:37
      Ten pierwszy mami. W rzeczywistości jest tak, że trzeba wyklejać w temp. około + 15, dobrze jeśli auto postoi trochę w cieple i następnego dnia jeszcze zrobi się wgrzanie powtórne folii. Jednak jeśli jest taka konieczność to można puścić klienta w trasę - ja jednak odradzam.
      Aby zrobić tak to trzeba:
      1. kleić na sucho
      2. kleić dobrą i sprawdzoną folią
      3. jeśli to wydruk to trzeba odczekać np. 24-48 h i dopiero laminować, a po laminowaniu odczekać jeszcze następne 24h
      • mirekzek1 Re: oklejanie samochodów folią 09.06.17, 21:48
        Ja robiłem swoje auto w tej firmie www.maximonia.pl i też chciałem na szybko, ale uświadomili mnie, iż na szybko to... nie dają gwarancji na usługę a jak auto odstoi kilkanaście godzin po oklejeniu to gwarancja jest. Robiłem u nich maskę, dach, tylna klapę (czarny mat 3M) oraz listwy i kokpit wewnątrz auta (szczotkowany tytan 3M). Zrobiłem ponad rok temu i nadal wszystko się trzyma jak należy. Oklejenie tych elementów, trwało razem 3 dni.
        Polecam kontakt telefoniczny lub emailowy z nimi fachowo doradzają co i jak zrobić, aby było solidnie i niepotrzebnie nie przepłacać.
        • loyezoo Re: oklejanie samochodów folią 10.06.17, 08:41
          NIE POLECAM www.maximonia.pl , muszą zatrudniać idiotów spamerów,bo nie stać ich na reklamę chłamu ,który przyklejają na auto.

--
          Beer will change the world! I don't know how,but it will:)

Life is too short to drive boring cars
    • waga170 Przypomniala mi sie moda z wczesnych lat 70-tych 09.06.17, 22:55
      Wtedy naklejalo sie na samochod, lacznie z szybami, takie male kawalki folii ktore imitowaly dziurki po kulkach:)

Myslisz o naklejeeniu folii ale od razu powinienes pomyslec o jej zdejmowaniu kiedys w przyszlosci. Zostanie zachowany pod nia lakier o troche innym polysku a w przypadku czerwonego o innym zywszym odcieniu. Ja bym folie odradzal.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się