Dodaj do ulubionych

kia Sorento czy Chevrolet Captivia

03.09.15, 12:05
Witam serdecznie :)
Razem z narzeczonym,od jakiegoś czasu, rozglądamy się za nowym samochodem. Decyzja padła na Kie Sorento 2,4 benzyna do rocznika 2008 lub Chevrolet Captivia 2,4 benzyna rocznik 2010. Może ktoś udzielić informacji jak te auta zachowują się z sekwencją, jak wygląda realne spalanie na trasie i po mieście, no i oczywiście awaryjność - co najczęściej "siada", jakie są mniej więcej koszty naprawy. Dzięki za wszelkie informacje :)

Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • who_cares Re: kia Sorento czy Chevrolet Captivia 03.09.15, 12:13
      Chevrolet ma jedną zasadniczą wadę - GM po rezygnacji ze sprzedaży w Europie zastosowało taktykę spalonej ziemi - w efekcie serwisowanie tej marki jest koszmarem - były relacje o kilkumiesięcznych oczekiwaniach na sprowadzenie mniej chodliwych części z magazynu do kilkuletnich samochodów .....
      • dziala_nawalony Re: kia Sorento czy Chevrolet Captivia 03.09.15, 14:06
        who_cares napisał:

> Chevrolet ma jedną zasadniczą wadę - GM po rezygnacji ze sprzedaży w Europie za
        > stosowało taktykę spalonej ziemi - w efekcie serwisowanie tej marki jest koszma
        > rem - były relacje o kilkumiesięcznych oczekiwaniach na sprowadzenie mniej chod
        > liwych części z magazynu do kilkuletnich samochodów .....

..no nie, moze w polszy tak jest, mam 7 letniego lacetti i w czerwcu padla mi skrzynia biegow~ automat. naprawa w serwisie trwala 4 dni ze wszystkim, nic nie wspominali o trudnosciach, jedyne co jest prawdziwe, to fakt,ze mniej jest stacji serwisowych, najczesciej sa to stacje GM-a nadal,

--
        ~~
        all over the world
      • liczbynieklamia Re: kia Sorento czy Chevrolet Captivia 03.09.15, 18:17
        Mamy XXI wiek, paczka z USA idzie mniej niż tydzień i kosztuje kilkanaście dolarów. Części zwykle tanie jak barszcz.

Sorento to samochód sporo starszy "koncepcyjnie", moim zdaniem bardziej odpowiada idei SUV-a niż Captiva - ale jeżeli ktoś nie szuka samochodu do jeżdżenia po polnych drogach, ciągania przyczep, to Captiva będzie lepszym wyborem. W Kii silnik 2.4 to stara, sprawdzona konstrukcja Mitsubishi, ale raczej sporo za słaba. Zdecydowanie szukałbym bardzo udanych silników Lambda - 3.3 lub 3.8.
    • galtomone Re: kia Sorento czy Chevrolet Captivia 03.09.15, 14:00
      Nie za maly to silnik do Sorento?
      Ile wazy to auto i ile silnik ma mocy.
      U siebie mam 1,8 t i 223KM (301Nm) przy podobnej wielkości aucie i jeździ to to... tak ze dupy nie urywa.
      Nie wyobrażam sobie tego auta ze słabszym silnikiem....
      U mnie jest automat i stale 4x4 - przy 2.4 w Sorento jest tez 4x4 czy naped na 1 os?

--
      Pozdrawiam,
      galtom

Chcesz milion dolarów? Pocałuj Hanka w tyłek: youtu.be/HBsyBZNlpdI
      • chris62 Re: kia Sorento czy Chevrolet Captivia 10.09.15, 09:52
        Nie kojarzę innych Sorento niż 4x4 - zresztą nigdy by takiego auta w wersji FWD nie kupił.
        Co do silników to są nawet V8.
        Ale na nasze polskie warunki wybrałbym diesla i pie... osiągi niedawno chciałem przegonić auto na 4-tym biegu żeby przygrzać dpf i nawet na ekspresówce musiałem hamować - ludzie jeżdżą jak nienormalni 80 po mieście i 80 na ekspresówce a często wolniej.
        A jak się zjedzie z ekspresówki to wszędzie obszar zabudowany - w sumie to nawet Mondeo 1 litr daje radę:)
        Mam 150 KM i wystarcza aż zanadto. Konie trzeba karmić więc nie ma co przesadzać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się