Dodaj do ulubionych

Misiu - od kiedy ty masz LPG?

11.08.16, 10:41
forum.gazeta.pl/forum/w,20,162133284,162133284,Kupie_samochod_z_tych_modeli_Audi_A3_A4_VW_Pas.html
misiaczek1281 napisała:

> Pewnie że są takie samochody ....sam mam auto z lpg ,Polo 2003 w dobrym stanie
> technicznym , nieuszkodzony , nieuczestniczący w kolizji [...]

Tymczasem...

misiaczek1281 09.05.16, 00:38
w Polo gazu spaliłbym ponad 2 razy mniej :)

misiaczek1281 11.05.16, 08:44
nie stać was na benzynę ? Bieda to nie powód do wstydu...ale dam wam złotą radę:
Zmieńcie sposób myślenia...nie myślcie "jak tu oszczędzić"....myślcie "jak tu zarobić":) hehe :)

OJ... przycisnelo Misia chyba :-)

misiaczek1281 08.07.16, 10:58
cóż...OC droższe....teraz podatek EKO....najwyżej założę LPG i te pare stów się zwróci :)

No najwyrazniej tak...

Dalej mi sie nie chce szukac... ale tak krzyczal jakie to LPG zle, jak to tylko biedni jezdza na gazie, itd, itp....

A tak wogole mysalem, ze to jego Polo mlodsze.... Bo sie z mojego staruszka wysmiewal...

--
Pozdrawiam,
galtom

“Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary… that’s what gets you.” ― Jeremy Clarkson
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • tdf-888 Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 11.08.16, 11:02
      trzeba być naprawdę biednym żeby w tak mało paliwozernym toczydelku montować gaz 😊
      chyba się nie załapał na 500+ 😃

--
      ‹^›_‹[•_•]›_‹^›
      wszystko, co tutaj napisałem, jest wytworem mojej bujnej wyobraźni i nie może być wykorzystywane przeciwko mnie.
      • kolpik124 Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 11.08.16, 12:18
        tdf-888 napisał:

> trzeba być naprawdę biednym żeby w tak mało paliwozernym toczydelku montować ga
        > z 😊
        > chyba się nie załapał na 500+ 😃
        >

500+ zakłada rodzinę z minimum dwójką dzieci, albo biedasingla z minimum jednym

rodzina w Polo???

misiu to rękodzielnik na rencinie albo państwowej posadce, on jako głowa rodziny to wysoki poziom abstrakcji :D

--
        "W niektórych społecznościach matka ma prawo bezkarnie zabić swoje dziecko o ile nie ukończyło drugiego roku życia. Jakoś specjalnie się nie dziwię"...kaz_nodzieja o niemowlętach
      • qqbek Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 11.08.16, 21:47
        liczbynieklamia napisał:

> Niewykluczone, że troll naczelny na urlopie, a pracownik zastępujący nie do koń
        > ca kompetentny.

No, skoro zombie w postaci Arona2004 wyciągnęli z zaświatów celem ratowania sytuacji, to ja już niczemu się nie będę dziwił.
        --
        Ludzie mawiają o nim, że wygląda jak prosię trzy razy ogłuszane... ale to dlatego, że studiował. (B.Hrabal "Bambini di Praga 1947")
          • qqbek Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 11.08.16, 22:10
            To już niesmaczne.
            Postać wsiowego tłuka, "busowego barona" (jak sam się dekadę temu kazał tytułować), prezesa Parczewskiego Insytutu Transportu Zbiorowego (pisownia oryginalna) do Michnika, który ładne parę lat przesiedział w kiciu (żebyś mógł każdą bzdurę pisać bez obawy, że smutni panowie za "nieprawomyślność" ciebie aresztują) a potem zrzekł się należnej mu porcji udziałów w Agorze porównywać?
            To niesmaczne... czego byś o Adamie Michniku nie sądził, jako o osobie (a nie postaci historycznej) - nie wiem, nie znam go osobiście (ty najwyraźniej tak), nie mogę więc tak daleko idących opinii jak twoje wydawać.

--
            Ludzie mawiają o nim, że wygląda jak prosię trzy razy ogłuszane... ale to dlatego, że studiował. (B.Hrabal "Bambini di Praga 1947")
            • kura_wuja Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 11.08.16, 22:34
              > do Michnika, który ładne parę lat przesiedział w kiciu (żebyś mógł każdą bzdur
              > ę pisać bez obawy, że smutni panowie za "nieprawomyślność" ciebie aresztują)

Jak rozumiem to taki subtelny zart z twojej strony? Swoja droga udany.
              --
              Pieniądze: dla człowieka głupiego to cel, dla mądrego narzędzie, dla szczęsliwego produkt uboczny.
              • qqbek Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 11.08.16, 22:51
                1969 - skazany na 3 lata, zwolniony na mocy amnestii (zdaje się chodziło o poinformowanie o przyczynach demonstracji studenckich francuskiego korespondenta prasowego).
                Od 13 grudnia 1981 do 1984 aresztowany i bezprawnie przetrzymywany (bez wyroku) w areszcie. Po głodówce wypuszczony.
                Aresztowany ponownie w 1985 i skazany na 3 lata, po 17 miesiącach wypuszczony na mocy amnestii.

No przy Jarku, to żałosny wprost uzurpator, kombatant zza mamusiowej pierzyny.

Mam nadzieję, że dotarło... bo to nie jest subtelny żart... to rzeczywistość dobijająca się do zakutego żydożerczego łba.

--
                  • qqbek Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 11.08.16, 23:04
                    Kiszczak był żałosnym narzędziem w rękach reżimu. Bardzo posłusznym.
                    Jaruzelski to postać ze wszech miar skomplikowana i nie poddaje się jednoznacznej klasyfikacji. Z jednej strony zbrodniarz (jak i Kiszczak), odpowiedzialny za 1970, z drugiej strony człowiek, który w przeciwieństwie do Honeckera czy Husák-a poczuł wiatr zmian i pozwolił Polsce wrócić do normy... choć mógł iść w zaparte, jak Caucescu.

--
                    • do.ki Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 12.08.16, 17:04
                      > pozwolił Polsce wrócić do normy... choć mógł iść w zaparte, jak Caucescu.

jak w innym kawale: a mógł zabić. <ROTFL> No weź, qqbek. Tu nie chodzi o to czy Jarkacz jest bohaterem narodowym, tylko o to kim jest Michnik.

--
                      "The first duties of the physician is to educate the masses not to take medicine." Sir William Osler
                  • qqbek Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 11.08.16, 23:09
                    Ach:
                    Porównywanie katów (Jaruzelski, Kiszczak) do ofiary (Michnik) z pozycji wygodnego beneficjenta systemu (Jarosław Kaczyński) lub jego współtwórcy i spolegliwego apologety (Stanisław Piotrowicz, Krystyna Pawłowicz) to też bardzo, a to bardzo niesmaczne.

--
                  • galtomone Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 12.08.16, 10:45
                    kura_wuja 11.08.16, 22:54
                    Dobrze, napisz jeszcze tylko, ze Kiszczak i Jaruzelski byli ludzmi honoru i bede wiedzial z kim pisze.

To ma byc kontrargument w stosunku do Michnika i tego, ze faktycznie siedzial za dzialanosc anysystemowa?
                    ZALOSNE!

--
                    Pozdrawiam,
                    galtom

“If everything seems under control, you're not going fast enough.” - Mario Andretti
                      • qqbek Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 12.08.16, 15:12
                        Ten z rogu stołu to też z nimi pił. Tylko przy toastach go nie widać. Może to zasługa nikczemnego wzrostu. A może po prostu chorobę filipińską już wcześniej złapał od tego osobnika i chorował pod stołem.

--
                        • yasiaq Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 14.08.16, 09:24
                          te zdjęcia to oczywiście UBeckie ustawki. Nikt nie wierzy w ich autentyczność. Całą rolę w obaleniu komuny odegrał Wałęsa i Michnik. A wredny reżim ze złości pił sam wódkę kręcił fotomontaże bo tyle tylko mógł. jedynie szkoda takich uduchowionych i biednych istot jak Pani Marysia Kiszczak..bo jaki to mówią gdzie drwa rąbią..
                          • galtomone Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 14.08.16, 10:32
                            Masz racje, lepiej zeby jak tylko sie widzieli skakali sobie do gardel I by obalenie systemu u nas wygladalo tak jak w Rumunii.

--
                            Pozdrawiam,
                            galtom

“If everything seems under control, you're not going fast enough.” - Mario Andretti
                            • yasiaq Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 14.08.16, 12:28
                              Swoim wpisem potwierdzasz jedynie,że za wszystkie sznurki pociągał Czesław Kiszczak. Taką wersję zdarzeń opisał też w liście znajdującym się w jednej z ewidentnie sfabrykowanych przez pis teczce niejaki korwin mikke..tzn ,że cała magdalenka to dzieło generała który miał przyjacielskie spotkanie ze swoimi agentami..Tą wersję o Kiszczaku bohaterze potwierdza też Pani Marysia Kiszczak , która w swojej prostoduszności zwyczajnie nie potrafiła by skłamać..to akurat SERIO..ale mogła się przecież zwyczajnie pomylić w ocenie swojego męża..nieprawdaż??
                              • galtomone Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 14.08.16, 13:34
                                yasiaq napisał:

> Swoim wpisem potwierdzasz jedynie,że za wszystkie sznurki pociągał Czesław Kisz
                                > czak.

Badz laskaw wyjasnic co masz na mysli. Jako, ze tamte czasy pamietam z perspektwy dziiecka I nastolatka to nie do konca mialem okazje byc pociagany za sznurek przez Kiszczaka.
                                Za to +/- pamietam jak 89 rok wyglada u nas, widze co sie stalo na Bialorusi czy Ukrainie, I pamitam z doniesien TV co sie dzialow Rumunii.

Wiec jak kowiek z perspektywy czasu mozna oceniac, ze mozna bylo obalic system jeszcze skuteczniej i bardziej pokojowo to zdaje sobie sprawe, ze takie oceny latwo jest robic wlasnie z perspektywy czasu.
                                Do tego latwo zapomniec, ze dogadac sie w wielu sprawach z obu stron musialo bardzo wielu ludzi o bardzo, czesto roznych pogladach. Zreszta wiadc jak dzis ludzie pod wzgledem pogladow na rozne sprawy sa podzieleni.

Gdzie 2 polakow tam trzy rone zdania.

Ale teraz ludzie maja krotka pamiec i sie wszystkim wydaje, ze tamten kompromis byl zly, ze mozna bylo wiecej, lepiej... JASNE.

> Taką wersję zdarzeń opisał też w liście znajdującym się w jednej z ewiden
                                > tnie sfabrykowanych przez pis teczce niejaki korwin mikke..tzn ,że cała magdale
                                > nka to dzieło generała który miał przyjacielskie spotkanie ze swoimi agentami..

Machiavelli czy Richelieu to małe pikusie przy nim... w zasadzie to chyba nawet wiekszy strateg niz JK a moze wogole najwiekszy polski polityk??? Taki plan obmyslic I z sukcesem przeprowadzic - WOW.

> Tą wersję o Kiszczaku bohaterze

Nie wiem dlaczego teraz Kiszczak ma byc bohaterem... nie do konca to myslac o kompromisie czy Rumunii mailem na mysli... ale nie ma sprawy. Skoro tak uwazasz to mnie w zasadzie wszystko jedno.

--
                                Pozdrawiam,
                                galtom

• qqbek Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 13.08.16, 01:02
          Eee tam od razu samotny się czujesz.
          Żywo dyskutujesz z prezesem Parczewskiego Insytutu (pisownia oryginalna) Transportu Zbiorowego, troll-em który pozostawał w uśpieniu jakieś 10 ostatnich lat i nagle reaktywował się tutaj (z linkiem do "Insytutu" - żywcem sprzed 10 lat). No jak z żywymi trupami potrafisz prowadzić dyskusję, to samotny nigdy nie powinieneś się czuć :)

--
          • galtomone Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 13.08.16, 09:31
            Bywalem na forum z przerwami, wiec Arona nie kojarze.
            Inna sprawa, ze na tle misia i tak wydaje sie sensowny.
            Poza upieraniem sie, ze OK jest remont stacji na ktorej nic nie staje to w dyskusji z Bimota uzywal calkiem sensowynch argumentow (nie zeby dal rade Bimocie...).

--
            Pozdrawiam,
            galtom

• misiaczek1281 Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 13.08.16, 12:03
              co do gazu to zmieniłem zdanie i założyłem miesiąc temu :) cóż...narazie nie żałuję....a co do tematu...nie widzę sensu go rozwijać...nie ma tu z kim rozmawiać......ani jednego argumentu nie podaliście na temat gazu...tylko jakieś głupawe docinki...zachowujecie się jak dzieci w piaskownicy...

--
              Tak. To prawda że moje poglądy są oryginalne...ludzie mi tego zazdroszczą bo też by tak chcieli, ale nie potrafią, więc działa u nich zasada negacji. Nie potrafią czegoś zrozumieć więc to odrzucają ...To jednak daje mi siłę i utwierdza w przekonaniu że mój sposób myślenia wzbudza emocje i ma w sobie coś czego inni nie mają...coś więcej niż tylko "hau hau" :)
              • qqbek Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 13.08.16, 21:43
                Przyganiał kocioł garnkowi...
                A co do gazu- pochwal się (butla w kole, czy pozegnałeś bagażnik? Jakiej pojemności? Jaki sterownik, reduktor, wtryski? Ile zapłacić musiałeś i kiedy spodziewać się możesz zwrotu - zakładając eksploatację na obecnym poziomie?).

--
                • misiaczek1281 Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 13.08.16, 23:20
                  instalacja marki AG...nie zależało mi na marce tylko na jakości montażu - gazownik znany fachowiec dobrej klasy - po 1300 km żadnych problemów - auto jeździ na gazie tak samo dobrze jak na benzynie - jedyny kiks to nie przełącza się na gaz automatycznie po osiągnięciu temp. tylko przełączam guzikiem....ale to trzeba coś ustawić-naprawić - pewnie jakiś czujnik...pierdoła...pali 7 litrów w trasie i ok. 9 w mieście...

--
                  Tak. To prawda że moje poglądy są oryginalne...ludzie mi tego zazdroszczą bo też by tak chcieli, ale nie potrafią, więc działa u nich zasada negacji. Nie potrafią czegoś zrozumieć więc to odrzucają ...To jednak daje mi siłę i utwierdza w przekonaniu że mój sposób myślenia wzbudza emocje i ma w sobie coś czego inni nie mają...coś więcej niż tylko "hau hau" :)
                  • qqbek Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 13.08.16, 23:39
                    Holenderska instalacja w Polo?
                    Skąd?
                    Jakim cudem?

Ja mam e-g@s rodem z Włoch (gdzie Włoch to założył) i też mam przeboje z tym związane (sporo wody w Bystrzycy upłynęło, nim znalazłem gazownika, który zechciał toto serwisować) i na razie, po wymianie reduktora na nowy (KME Red 1 Gold GT), wszystko śmiga "jak ta lala". Butla 80l (63l pojemności "użytecznej")... ale zakładać "Holendra" w Polsce, gdzie masz do wyboru rodzime KME, Stag-a, BRC i inne, sprawdzone systemy (Lovato na przykład)... dziwię się Tobie.

--
                    • galtomone Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 14.08.16, 08:53
                      Pwnie mu sie z AC (STAG) pomylilo :-)

Ja w Avensis mialem taki klopot z butla.
                      Instalacja Vialle (bezposredni wtrsyk gazu w fazie cieklej) ma butle z wbudowana pompa i obiegiem zwrotnym gazu (jak beznyna).
                      Niestety homologacja butli zaczela sie konczyc i pojawil sie problem.

Ale podobno nabywaca auta z Lodzi szybko sobie pieczateczke na miejscu zalatwil (pytalem jak dzonil potrm jeszcze o cos pytajac).

--
                      Pozdrawiam,
                      galtom

Nie pokazuj swojej historii przeglądania. Włącz VPN - www.hideipvpn.pl - ukryj siebie i swój adres IP!
                      • misiaczek1281 Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 14.08.16, 12:26
                        galtomone napisał:

> Pwnie mu sie z AC (STAG) pomylilo :-)
                        >
                        > Ja w Avensis mialem taki klopot z butla.
                        > Instalacja Vialle (bezposredni wtrsyk gazu w fazie cieklej) ma butle z wbudowan
                        > a pompa i obiegiem zwrotnym gazu (jak beznyna).
                        > Niestety homologacja butli zaczela sie konczyc i pojawil sie problem.
                        >
                        > Ale podobno nabywaca auta z Lodzi szybko sobie pieczateczke na miejscu zalatwil
                        > (pytalem jak dzonil potrm jeszcze o cos pytajac).
                        >

nic mi się nie pomyliło...a homologację butli mam na 10 lat...instalacja jest nowa i ma 2 lata gwarancji...NOWA:) nie żadne używane instalacje kupione z autem na których Włoch czy Turek już natrzaskał 100 000 km i są problemy:) Nie kupiłbym auta z instalacją:) Bo kto wie jak się sprawowała....ponad 50 000 km to musiała przejechać bo nikt nie sprzedaje auta zanim się instalacja nie zwróci i nie zarobi:)
                        --
                        • galtomone Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 14.08.16, 13:35
                          Nowa kupiles??? To straciles 50% wartosci.
                          Mozna kupic dobre uzywane, igielki na allegro za 50% ceny.

Poza tym zupelnie nie zorzumiales co napisalem - ale to jak zwykle.

--
                          Pozdrawiam,
                          galtom

Nie pokazuj swojej historii przeglądania. Włącz VPN - www.hideipvpn.pl - ukryj siebie i swój adres IP!
                          • misiaczek1281 Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 14.08.16, 15:22
                            galtomone napisał:

> Nowa kupiles??? To straciles 50% wartosci.
                            > Mozna kupic dobre uzywane, igielki na allegro za 50% ceny.
                            >
                            > Poza tym zupelnie nie zorzumiales co napisalem - ale to jak zwykle.
                            >

Nie zrozumiałem bo nie rozumiem jak można takie głupoty pisać....żaden szanujący się gazownik nie założy Ci używanej instalacji gazowej :) no chyba że jakiś domowy kombinator w szopie na lewo bez papierów:)
                            --
                            • galtomone Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 14.08.16, 21:32
                              GŁĄBIE!!! pononownie!!!! - to czego nie zrozumiales nie dotyczylo uzywanej instalacji tylko dygresji (wygooglaj sobie znaczenie) dotyczacej Vialle I dotyczylo fragmentu postu Qubka.

--
                              Pozdrawiam,
                              galtom

• misiaczek1281 Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 16.08.16, 16:36
                                galtomone napisał:

> GŁĄBIE!!! pononownie!!!! - to czego nie zrozumiales nie dotyczylo uzywanej inst
                                > alacji tylko dygresji (wygooglaj sobie znaczenie) dotyczacej Vialle I dotyczylo
                                > fragmentu postu Qubka.
                                >

nieprawda....bredziłeś coś o instalacji za 50% z allegro czemu nie kupiłem.... poronione ironie odnośnie tego że kiedyś pisałem o aucie używanym tańszym o 50% od nowego...ale to był inny temat... nie do rymu nie do taktu ... po prostu chciałeś obśmiać ale ci nie wyszło...
                                kto zakłada instalacje używane kupując je w necie? nie znam takich miszczów......to nawet nie jest śmieszne...po prostu to jest bez sensu !
                                --
                                • galtomone Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 16.08.16, 17:47
                                  A to tak... nadal nie wiem jak mogles przeplacic za nowa zamiast kupic wypierdziana.
                                  Jak kupujesz uzwyane auto to wszystkie isntalacje do nego tz nowe od rau kupujesz? :-)

Nawet nie wiesz kiedy sie z ciebie smieja jak ci wprost nie pizza ze jestes glupi - przerazajace.

Trzeba miec strasznie zrabene w glowie, zeby sie cieszysc z tego i robic wszystko by zostac zwyzywanym i obrazonym.

Na podworko jak wychodziles to chyba w ciebie kamieniami rzucali? :-)

--
                                  Pozdrawiam,
                                  galtom

• misiaczek1281 Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 16.08.16, 18:35
                                    galtomone napisał:

> A to tak... nadal nie wiem jak mogles przeplacic za nowa zamiast kupic wypierdz
                                    > iana.
                                    > Jak kupujesz uzwyane auto to wszystkie isntalacje do nego tz nowe od rau kupuje
                                    > sz? :-)
                                    >
                                    > Nawet nie wiesz kiedy sie z ciebie smieja jak ci wprost nie pizza ze jestes glu
                                    > pi - przerazajace.
                                    >
                                    > Trzeba miec strasznie zrabene w glowie, zeby sie cieszysc z tego i robic wszyst
                                    > ko by zostac zwyzywanym i obrazonym.
                                    >
                                    > Na podworko jak wychodziles to chyba w ciebie kamieniami rzucali? :-)
                                    >

poziom wypowiedzi jak szambo
                                    --
                    • misiaczek1281 Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 14.08.16, 12:14
                      a ja się Tobie dziwie ....masz instalkę której żaden gazownik nie chciał serwisować?
                      nic dziwnego...nikt nie chce grzebać w czymś na czym się nie zna i czego nie zakładał i poprawiać po jakimś makaraniarzu:)
                      a moją instalkę będzie serwisował gazownik który ją zakładał i ma na niej doświadczenie...instalacja jest nowa, ma 2 lata gwarancji więc spokojna głowa...już tłumaczyłem że nie liczy się dla mnie marka...wychodzę z założenia że od marki ważniejsza jest jakość montażu i dobry gazownik...ty też nie masz polskiej tylko jakąś włoską:) więc skąd nagle ta nutka patriotyzmu?:)

--
                      • qqbek Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 14.08.16, 12:24
                        A po co mam wyrzucać coś, co działa dobrze, jest fachowo założone i bardzo ciekawe technicznie (przynajmniej zdaniem gazownika, który tym się zgodził zająć)?
                        Jedyny mankament, to brak części do niektórych komponentów - jak mi się zepsuł czujnik ciśnienia gazu to musiałem wymienić cały reduktor, bo czujnik jest niedostępny w Polsce a zamawiany z Włoch kosztowałby (z kurierem) prawie tyle, co cały reduktor. Wtryski są standardowe, interface sobie załatwiłem, szukając gazownika.

Za to trafiłem na doskonałego fachowca, do którego kolejki liczy się w tygodniach, bo znany jest z tego, że potrafi najbardziej spiep_oną przez Mirka-zakładacza-wymieniacza instalację postawić na nogi.

Co do 2 lat gwarancji - ważne, by mieć kogoś, kto to będzie serwisował tanio po upływie gwarancji. Nadto warunkiem utrzymania gwarancji są... TADA!!!... regularne przeglądy w autoryzowanej stacji serwisowej.

--
                      • qqbek Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 14.08.16, 12:36
                        A właśnie.
                        Jakiś wybitny "fahofiec" montował, skoro nie skonfigurował poprawnie czujnika temperatury cieczy chłodzącej (a właściwie w wypadku parownika to ogrzewającej).
                        Nawet lata temu, w Astrze F (instalacja II generacji) wszystko działo się automatycznie, po osiągnięciu zadanej temperatury.

Druga opcja jest taka, że instalacja założona jest poprawnie, tylko misio ma trzepnięty termostat i jeszcze się nie zorientował, czemu wskazówka temperatury cieczy chłodzącej jest na niebieskim polu prawie non-stop. No, ale w takim wypadku też za długo nie pojeździ.

--
                        • galtomone Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 14.08.16, 13:38
                          To by moglo tlumaczyc ilosci spalonego gazu przez polo 1.4 bo cos mi sie to duzo wydaje... Ale moze te poloowki tak maja ze pala jak duze samochody?

--
                          Pozdrawiam,
                          galtom

“Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary… that’s what gets you.” ― Jeremy Clarkson
                          • qqbek Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 14.08.16, 14:00
                            No, przy daleko mniej nowoczesnym silniku (C14NZ) i przedpotopowej instalacji LPG na pojedynczym wtrysku (Lovato) moja Astra F paliła mniej (dojeżdżałem na podyplomówki na UW - centrum Warszawy i z powrotem do domu - jakieś 335km łącznie na jednym, 23l zbiorniku LPG... nie "fuksem" a zawsze).

Jest jeszcze jedna opcja, jeżeli chodzi o misiaczka.
                            Całkiem prawdopodobne jest też, że instalacja jest zainstalowana poprawnie, z termostatem jest wszystko w porządku i ogólnie wszystko byłoby OK, gdyby nie fakt, że Misiaczek chcąc przyoszczędzić siłowo przełącza ją na gaz jeszcze przed osiągnięciem przez ciecz chłodzącą odpowiedniej temperatury roboczej.

--
                          • misiaczek1281 Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 14.08.16, 15:17
                            galtomone napisał:

> To by moglo tlumaczyc ilosci spalonego gazu przez polo 1.4 bo cos mi sie to duz
                            > o wydaje... Ale moze te poloowki tak maja ze pala jak duze samochody?
                            >

pleć pleciugo byle długo :)
                            7l w trasie i 8,77 l LPG w mieście to dużo?
                            To mało...na benzynie miałem 5,5-6 w trasie i 7-8 w mieście...
                            --
                            • kura_wuja Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 14.08.16, 22:07
                              > To mało...na benzynie miałem 5,5-6 w trasie i 7-8 w mieście...

Palic 5,5-6l na trasie i 7-8l benzyny w miescie i zakladac gaz bo to za duzo? Qrwa, misiaczek, "komara" trzeba bylo se kupic. Ale podejzewam, ze komarka tez bys zagazowal.
                              --
                              Pieniądze: dla człowieka głupiego to cel, dla mądrego narzędzie, dla szczęsliwego produkt uboczny.
                              • misiaczek1281 Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 16.08.16, 16:39
                                kura_wuja napisała:

> > To mało...na benzynie miałem 5,5-6 w trasie i 7-8 w mieście...
                                >
                                > Palic 5,5-6l na trasie i 7-8l benzyny w miescie i zakladac gaz bo to za duzo? Q
                                > rwa, misiaczek, "komara" trzeba bylo se kupic. Ale podejzewam, ze komarka tez b
                                > ys zagazowal.

podałem minimalne spalanie...w trasie jak deptam to spalił nawet 7 benzyny...a w mieście 9-10....
                                --
                            • galtomone Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 15.08.16, 07:34
                              Silnik 1.4 jest tak paliwozerny???? Boze...
                              NA tym tle to mogles sobie prawdziwe auto kupic... ale chociaz Skode.

--
                              Pozdrawiam,
                              galtom

• misiaczek1281 Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 14.08.16, 15:13
                          termostat jest sprawny a gazownik dobrze zamontował bo wskazówka temp.cieczy na desce rozdzielczej pokazuje prawidłowo i dochodzi do 90*C a na początku samo się przełączało na gaz po osiągnięciu 30*C....ale potem przestało czyli zepsuło się samo po 2 tygodniach...czyli pewnie czujnik w instalacji albo jakaś pierdółka się popsuła...nieważne... we wtorek pojadę na pierwszy przegląd to mi naprawi gratis bo pierwszy przegląd mam za darmo...ważne że jeździ dobrze a przełączyć to ja sobie sam potrafię gdy osiągnie ok. połowę skali z 90*C czyli 45*C :)

--
                          • galtomone Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 14.08.16, 21:36
                            misiaczek1281 napisała:

> na początku samo s
                            > ię przełączało na gaz po osiągnięciu 30*C....ale potem przestało czyli zepsuło

Tos kuil dobry sprzeta... WOW.

> we wtorek pojadę na pierwszy przegląd to mi napraw
                            > i gratis bo pierwszy przegląd mam za darmo...

No.. cale 30 zl dzieki temu zaoszczedzisz :-)

--
                            Pozdrawiam,
                            galtom

I blame nature for two things. First, that stupidity is painless and second, that hypocrisy is not a cause of rash and diarrhoea.
                  • galtomone Buahahahahahahaha :-) 14.08.16, 08:51
                    misiaczek1281 napisała:

> nie zależało mi na marce tylko na jakości montażu - gazow
                    > nik znany fachowiec dobrej klasy
                    [...] jedyny kiks to nie przełącza się na g
                    > az automatycznie po osiągnięciu temp. tylko przełączam guzikiem

No to montaz super fachowy i wiadc fachowiec pierwsza klasa :-)
                    Moze jakbys nowa instalacje kupil to by bylo inaczej.

A ten kiks to nie awaria tylko fachowe ustawienie. Skoro czujnik temperatury ci dziala to komputer gazowy pozwala na - ustawienie temperaturzy przlaczenie, czasu przelaczenia lub przlaczenie reczne. Pan sie widac dobrze znal i tak ci ustawil.

Pewnie na montazu tez 50% zoszczedziles!!!

> pali 7 litrów w tras
                    > ie i ok. 9 w mieście...

No... jak sie ma duze I ciezkie auto, duzy silnik to sie tak placi.... Moze kup sobie jakies mniejsze, uzywane auto za 50% wartosci nowego, to bedzie ci mniej palic.

BTW: Avensis 1.8 (jakby ciut wieksza niz twoje) palila srednio 10 l gazu
                    Obezne pali 13-16. To na tym tle twoje auto to SMOK!!!!!

Widac pan ci wszystko swietnie ustawil, wlacznie z przelaczaniem.

--
                    Pozdrawiam,
                    galtom

• galtomone Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 14.08.16, 08:45
                  qqbek napisał:

> Przyganiał kocioł garnkowi...
                  > A co do gazu- pochwal się (butla w kole, czy pozegnałeś bagażnik? Jakiej pojemn
                  > ości? Jaki sterownik, reduktor, wtryski? Ile zapłacić musiałeś i kiedy spodziew
                  > ać się możesz zwrotu - zakładając eksploatację na obecnym poziomie?).
                  >

Pisal, ze lPG to dla biedakow i jemu sie nigdy nie zwroci (8 tys rocznie robi?).

Swoja droga ciekawe czy kupil nowa istalacje czy sprawdzana, w dobrym stanie, uzywana za 50% ceny nowej...

--
                  Pozdrawiam,
                  galtom

I blame nature for two things. First, that stupidity is painless and second, that hypocrisy is not a cause of rash and diarrhoea.
                  • misiaczek1281 Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 14.08.16, 16:08
                    galtomone napisał:

> qqbek napisał:
                    >
                    > > Przyganiał kocioł garnkowi...
                    > > A co do gazu- pochwal się (butla w kole, czy pozegnałeś bagażnik? Jakiej
                    > pojemn
                    > > ości? Jaki sterownik, reduktor, wtryski? Ile zapłacić musiałeś i kiedy sp
                    > odziew
                    > > ać się możesz zwrotu - zakładając eksploatację na obecnym poziomie?).
                    > >
                    >
                    > Pisal, ze lPG to dla biedakow i jemu sie nigdy nie zwroci (8 tys rocznie robi?)
                    > .
                    > bo wtedy robiłem 8 tys.km rocznie...a teraz robię 16 tys.km rocznie...(w niecały miesiąc zrobiłem 1400 km)
                    > Swoja droga ciekawe czy kupil nowa istalacje czy sprawdzana, w dobrym stanie, u
                    > zywana za 50% ceny nowej...
                    nową. używane to tylko samochody bo kupując używane auto oszczędzę 50% czyli 20 000 zł a na używanej instalacji tylko tysiąc więc wolę nową:)
                    >

--
                    • loyezoo Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 14.08.16, 18:08
                      Dałeś 2 tys. za instalację? To niezłe dno musi być.Mój znajomy,który jest uznawany za jednego z lepszych w mieście,po rabacie! do 4 cylindrówki,koszt instalacji to 2,4tys. i jak wspomina,jest to średnia półka.Taka na prawdę dobra to min.2.8tys.

--
                      Beer will change the world! I don't know how,but it will:)

Life is too short to drive boring cars
                    • galtomone Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 14.08.16, 21:38
                      misiaczek1281 napisała:

> nową. używane to tylko samochody

Mijemy nadzieje, ze prezerwatyy tez nowe, bo jakbys mial sie rozmnozyc to bylaby tragedia i pierwszy dowod na to, ze ewolucja potrafi tez dokonywac krokow w tyl... I to od razu 7 milowych :-)
                      --
                      Pozdrawiam,
                      galtom

• samspade Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 14.08.16, 12:27
                misiaczek1281 napisała:

pis rządzi od jesieni i misia już nie stać na paliwo. Musiał przerobić samochód na kuchenkę gazową.

> co do gazu to zmieniłem zdanie i założyłem miesiąc temu :)

biznes.onet.pl/wiadomosci/energetyka/gaz-najdrozszy-od-lutego-benzyna-i-olej-tanieja/leclcc
                Zacytuję cie misiaczku :Już sobie wyobrażam jak przeklinacie w myślach....:) k......h.... :)

cóż...narazie nie ża
                > łuję....a co do tematu...nie widzę sensu go rozwijać...nie ma tu z kim rozmawia
                > ć......ani jednego argumentu nie podaliście na temat gazu...tylko jakieś głupaw
                > e docinki...zachowujecie się jak dzieci w piaskownicy...
                >
    • toreon Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 16.08.16, 11:45
      Ja się chyba starzeję albo mam jakieś niedzisiejsze poczucie humoru bo czytając te wasze "wyrafinowane" przepychanki z forumowym trollem bardziej mi się na wymioty niż na śmiech zbiera.
      Tak, wiem, "nie podoba się, nie nie czytaj i nie pisz" i to chyba całkiem dobra rada z której warto skorzystać.
      Kiedyś to było fajne forum, teraz w co drugim wpisie jest jakieś p***nie tego misiaczka a po nim jeszcze głupsze p***nie jego przedszkolnych "prześladowców", których chyba uwiera że mają z nim coraz więcej wspólnych cech (używka, gaz etc.).
      Oby wrócił dawny klimat
      • misiaczek1281 Re: Misiu - od kiedy ty masz LPG? 16.08.16, 16:54
        mi też się na wymioty i sraczkę zbiera...oni mają fobie antymisiaczkowe:) nie da się normalnie pogadać tylko w prawie każdym poście muszą dogryźć i pokazać że miś jest be...nawet jeśli ma rację i jakieś argumenty...nie można ich przyjąć i z nimi dyskutować...one muszą być złe...a najlepiej gdyby ich wcale nie było...gdyby forum było tylko ich prywatne jak ogródek

--
    • galtomone Misiu - załuż lubrykifkacje!!! 16.08.16, 16:13
      przesmaruje ci zawór, zrobisz co trzeba, moze cisnienie zjedzie, ucisk w glowie zrobi sie mniejszy jak troche wody odejdzie i kto wie, moze zaczniesz cos kumac z tego co tu w roznych watkach ludzie pisza.

Moze nawet kiedys cos na temat ci sie uda odpowiedziec? Wrato spróbować!
      -- r
      Pozdrawiam,
      galtom

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się