Dodaj do ulubionych

W sprawie zakazów sądowych.

20.11.16, 20:55
Niecałe 2 godziny temu natknąłem się na korek.
Powody korka tutaj.

Dla tych, którym nie chce się czytać:
Kierujący VW Polo dresiarz (oj, zaraz mi się skojarzy), wyraźnie pijany, wzbudził zainteresowanie patrolu drogówki. Finał akcji - dwa poobcierane "sreberka", jeden funkcjonariusz z brudną bielizną (próbował go dresiarz przejechać), przestrzelone opony, cyrk na całe miasto (8 oznakowanych radiowozów poza sreberkami naliczyłem przejeżdżając).

Rzecz jasna kierujący Polo miał ważny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

No to po co te zakazy?
--
Ludzie mawiają o nim, że wygląda jak prosię trzy razy ogłuszane... ale to dlatego, że studiował. (B.Hrabal "Bambini di Praga 1947")
Edytor zaawansowany
  • 20.11.16, 21:17
    Zakaz po to, żeby móc wsadzić za kraty za łamanie go. Wcześniej zapewne coś przeskrobał, co poskutkowało zakazem sądowym. Ale może nie było jeszcze podstaw by go do więzienia wsadzać. Teraz sensowna alternatywa to: więzienie albo szpital psychiatryczny i rzecz jasna dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Dobrą praktyką było by rekwirowanie pojazdu prowadzonego przez osobę nietrzeźwą lub mająca sądowy zakaz prowadzenia, o ile pojazd nie był komuś skradziony.
  • 20.11.16, 22:36
    Polo 6N.
    Obite i postrzelane w pościgu.
    Wartość - może 1000 złotych, koszt wystawienia na aukcję, postępowania zmierzającego do wywłaszczenia bandyty - kilka tysięcy złotych. Strata skarbu państwa - kilka tysięcy wydane na to, żeby tylko pozbawić bandyty Polo.

Lepiej jest tak, jak jest teraz. Polo wyląduje na płatnym policyjnym parkingu do zakończenia sprawy. Nieruszane przez 2-3 lata (bydlak albo prokuratura będzie apelować) straci całą resztę wartości. Wrak odda się właścicielowi wraz z rachunkiem za parking.

--
    Ludzie mawiają o nim, że wygląda jak prosię trzy razy ogłuszane... ale to dlatego, że studiował. (B.Hrabal "Bambini di Praga 1947")
  • 21.11.16, 11:57
    LEPIEJ BY BYLO POWSADZAC TYCH, KTORZY SPRAWIAJA, ZE WYSTAWIENIE NA AUKCJE KOSZTUJE KILKA TYSIAKOW...
  • 21.11.16, 12:07
    > Lepiej jest tak, jak jest teraz. Polo wyląduje na płatnym policyjnym parkingu d
    > o zakończenia sprawy. Nieruszane przez 2-3 lata (bydlak albo prokuratura będzie
    > apelować) straci całą resztę wartości. Wrak odda się właścicielowi wraz z rach
    > unkiem za parking.

Jeśli rachunek za parking będzie większy niż wartość pojazdu, to gość powie, że nie ma takiej forsy i co mi pan zrobisz. Niewolnictwa za długi nie ma. Wtedy wrak pozostanie na policyjnym parkingu na wieki wieków, a gość sobie kupi innego szrota (na słupa, bo oficjalnie nic nie może mieć).
  • 21.11.16, 12:17
    Z czego wynika fakt, że nie może mieć??? Chyba zbyt to uprościłeś...
    Może mięc tylko, że może (a to też nie jest takie pewne) zostać zabrane przez komornika. Ale z tego nie wynika, ze oficjalnie nie może mieć.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

Włącz VPN lub Smart DNS - www.hideipvpn.pl - Polska TV (i VOD) za granicą. TV (i VOD) z za granicy w Polsce - Yahoo View, BBC, TVCatchup, Amazon Prime...
  • 21.11.16, 17:30
    Masz rację, oczywiście, że to skrót myślowy.
  • 21.11.16, 13:16
    NIEWOLNICTWO JEST ZA GLUPOTE WYBORCOW. ZA DLUGI SIEDZI SIE DODATKOWO W MAMRZE.
  • 21.11.16, 17:53
    Nie ma żadnych kosztów wystawienia,bo przechodzi to na własność gminy-miasta.Oni ogłaszają w prasie i na stronie BIP (ogłoszenie w prasie, coś tam kosztuje ale niewiele) I tyle.Wiem,bo sam takie zatrzymane auta kupowałem,a i czasem teraz się zdarzy hehe.

--
    Beer will change the world! I don't know how,but it will:)

Life is too short to drive boring cars

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.