Dodaj do ulubionych

octavia 1.6LPG czy 1.9 tdi

IP: *.autocom.pl 30.09.04, 22:39
mam zamiar kupc octavie i prosze o porade
w zwiazku ze nie wiadomo jak beda sie ksztaltowc ceny ropy/benzyny
zastanawiam sie nad dwoma ww. mozliwosciami 1.6LPG kosztuje okolo 66 tys.
60.5+5LPG) 1.9tdi 67.5 tys.
jakie jest wasze zdanie na ten temat???
Obserwuj wątek
      • Gość: SUPER_C Re: octavia 1.6LPG czy 1.9 tdi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.04, 16:01
        >Zależy od ilości kilometrów które masz zamiar przejeżdżać w ciągu roku i
        cenyinstalacji LPG.Mając te dane kalkulacja jest prosta. pzdr

braził, połozyłeś mnie odpowiedzią
        jest tak dogłębnie wnikliwa i wyczerpujaca tamat, ze nie ma gdzie w jej pełni
        przecinka wstawić
        musisz byc jakims szanowanym autorytetem motoryzacyjnym skoro taka dogłębna
        wiedze posiadłeś
        chyle czoła przed ekspertem

pomijam ze cena instalacji została podana
        tak jak cene podają telezakupy mango- wyraznie i na ekranie
        • mac.card Re: octavia 1.6LPG czy 1.9 tdi 15.10.04, 20:36
          Gość portalu: SUPER_C napisał(a):

> >Zależy od ilości kilometrów które masz zamiar przejeżdżać w ciągu roku i
          > cenyinstalacji LPG.Mając te dane kalkulacja jest prosta. pzdr
          >
          > braził, połozyłeś mnie odpowiedzią
          > jest tak dogłębnie wnikliwa i wyczerpujaca tamat, ze nie ma gdzie w jej pełni
          > przecinka wstawić
          > musisz byc jakims szanowanym autorytetem motoryzacyjnym skoro taka dogłębna
          > wiedze posiadłeś
          > chyle czoła przed ekspertem
          >
          > pomijam ze cena instalacji została podana
          > tak jak cene podają telezakupy mango- wyraznie i na ekranie

Pominąłeś też, że Brazil pisał o kalkulacji zależnej od ilości kilometrów. Tej
          już nie podano, zatem całej kalkulacji nie można było przeprowadzić. I cała
          ironia na nic.

Pozdrawiam Bystrzaku :-)))
    • Gość: qqryq Re: octavia 1.6LPG czy 1.9 tdi IP: *.aster.pl / *.aster.pl 02.10.04, 12:31
      uwazam ze jesli roznica w cenie wynosi tylko 1 tys to lepiej warto kupic
      samochod z silnikiem diesla . po pierwsze nie ma problemu z gwarancja i
      dodatkowych kosztow z rocznymi przegladami instalacji gazowej. koszty
      eksploatacji sa podobne. instalacje gazowa oplaca zakladac sie np do silnika
      1.4 poniewaz cena takiego samochodu z gazem jest o wiele nizsza niz diesla.
    • fabricio Re: octavia 1.6LPG czy 1.9 tdi 03.10.04, 00:09
      Ja radziłbym 1.9tdi.Diesel to jest diesel.Małe spalanie,wszystko na plus.A
      kupować nowy samochód i przerabiać go na gaz,to moim zdaniem jest to głupota!!!
      Tłumiki zaraz szlak trafi!Do bani z gazem!!Kup Pan diesla!Dobrze Panu radzę!!!
      • millerek Re: octavia 1.6LPG czy 1.9 tdi 05.10.04, 11:10
        W 100% wolałbym diesla, niż „gazownika”, chociaż by był nawet trochę droższy w
        eksploatacji. Do tdi wlejesz paliwka i sobie hulasz, a z gazem będziesz miał
        trochę problemu. A to wymiana filterka, a to zgaśnie na światłach, a to
        szarpnie. Nie zawracaj sobie głowy z gazem. Poza tym to, co zainstalowali
        oryginalnie w fabryce (diesel) będzie nie porównywalnie bardziej trwałe od tego
        co pan Heniutek ze szwagrem wkręcili pod maskę (gaz). Ja bym się nawet nie
        zastanawiał.
        • slawek75 Re: octavia 1.6LPG czy 1.9 tdi 05.10.04, 11:40
          ja też polecam diesla. na początku wahałem się, ale przeraziła mnie cena
          instalacji gazowej 5tys. + do tego ewentualne kłopoty z gwarancją w innym
          serwisie, niż tym w którym motowałem instalację LPG (dot. samochodów nowych).
          słyszałem też różne opinie na temat instalacji. co by jednak nie mówić montaż
          LPG to ingerencja w układzie zasilania silnika. dlatego wziąłem kredyt i kupiłem
          diesla. poza tym ON kupisz wszędzie, z gazem różnie bywa (w szczególności za
          granicą).
          diesel albo benzyniak, wybór należy do Ciebie :)
          --
          pozdrawiam
          Slawek
    • Gość: Octav Re: octavia 1.6LPG czy 1.9 tdi IP: *.pcz.pl 05.10.04, 20:46
      Ja bym sie nawet nie zastanawial nad wyborem-bardziej godna polecenia jest
      wersja tdi. Nie bedzie zadnej ingerencji w silnik, przy zaladowanym aucie
      spadek mocy bedzie mniej oczuwalny, osiagi beda lepsze. Wiem to, poniewaz
      jestem posiadaczem octavii 1,6 na gaz i jest niestety troszke za slaba.
    • Gość: aro Re: octavia 1.6LPG czy 1.9 tdi IP: 80.48.118.* 13.10.04, 23:34
      hej jeśli możesz dołożyć to bierz ropniaka a jeśli nie to zaporzycz się i też
      weź ropniaka, bardzo mądre zdanie co!! ale na seri to ja miałem nubirke 1,6 na
      gaz , a teraz mam 1,9 tdi 110 km , chłopie dużo mniej problemów,nie boisz sie
      czy w trasie gaz ci czegos nie wymyśli, przyspieszenie super, daje rade , ja
      jestem za ropniakiem mimo ze ropa idzie do góry , a na trasie spokojna jazda i
      4,5 spali to już maks.. super!!
      pozdrawiam aro!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się