Dodaj do ulubionych

jaki uzywany samochod do 40-45 tysiecy zlotych

28.01.17, 00:08
Dzien dobry!

Serdecznie prosze o pomoc w wyborze uzywanego samochodu, w kwestii motoryzacji jestem laikiem i kazda rada bedzie dla mnie na wage zlota.

Samochod chce kupic uzywany, bedzie on uzytkowany za granica (Turcja) przez okres 2-2,5 roku, po tym czasie bede musiala go sprzedac w Polsce. Na wstepie moje pytanie: ilo letnich samochodow szukac?
Auto bedzie przeze mnie uzywane maximum 2,5 roku tak wiec czy bardziej sie oplaca kupic cos 2-3 letniego czy moze 5-6, badz cos jeszcze starszego?

Moje oczekiwania wobec samochodu to:
-mam dwojke dzieci (4 lata i 6 miesiecy) tak wiec dobrze by bylo zeby byl dosc obszerny- 2 foteliki na tylnym siedzeniu, wozek w bagazniku i duzo dzieciecych klamotow to standard przy kazdym wyjezdzie. Mile widziany duzy bagaznik
-czesto mamy gosci wiec opcja dodatkowych rozkladanych foteli milo widziana
-przebieg w przypadku diesla do 100 tys km, benzyna do 130-140 tys km, oczywiscie mile widziane mniejsze przebiegi. Czy tu moge prosic o rade przy jakich wartosciach przebiegu powinnam rezygnowac z zakupu auta...
-samochod bedzie uzywany codziennie, w tygodniu dojazdy do i z pracy (okolo 50 km dziennie), w weekendy wycieczki poza miasto wiec fajnie zeby byl w miare uniwersalny
-teren na ktorym bedziemy mieszkac jest gorzysty, droga asfaltowa ale sa strome podjazdy. Wczesniej mielismy diesla 1.3 i nie dawal rady na gorkach, tak wiec mile widziany jakis mocniejszy silnik. I tu moje pytanie czy lepiej sprawdzi sie diesel czy benzyna?
-zalezy mi zeby samochod byl maxymalnie niezawodny. W przypadku usterek jakie modele maja najtansze czesci zamienne i serwis? jest to istotne gdyz w Turcji z niektorymi markami w przypadku awarii jest bardzo duzy problem (np Mitsubishi, Subaru)
-zalezy mi rowniez na tym zebym po 2-2,5 roku uzywania samochodu nie miala trudnosci w sprzedaniu auta na rynku w Polsce, no i oczywiscie zeby samochod nie stracil za wiele na wartosci.

Dodam jeszcze ze jestem otwarta na rozne marki i modele, zalezy mi zeby byl to samochod wygodny dla rodziny z dziecmi, jakis SUV badz combi??? Pod katem ceny i dostepnosci serwisu i czesci w Turcji sprawdzaja sie takie marki jak Fiat, Toyota, Renault, Ford, Opel, Hyundai, Nissan, Kia, VW wiec moze prosilabym o polecenie jakiegos modelu tych marek.

Z gory dziekuje za kazda rade i sugestie :)

Czytaj więcej: www.forumsamochodowe.pl/posting.php?mode=post&f=7&sid=d1884a24e79b886421a5df5794704510#preview
Edytor zaawansowany
  • poohdell 28.01.17, 00:32
    Czyli potrzebujesz auta taniego w użytkowaniu,dużego
    ,wygodnego i zeby się nie psulo. Masz wyjątkowe potrzeby.
  • miss.ladybird 28.01.17, 23:23
    zgadza sie, wiem ze bedzie ciezko
  • engine8 28.01.17, 00:40
    Czemu sie meza nie zapytasz?
  • miss.ladybird 28.01.17, 23:03
    no chyba tak...
  • miss.ladybird 28.01.17, 23:04
    Pytalam ale on zna rynek turecki i na samochpdach za bardzo sie nie zna
  • ari 28.01.17, 01:30
    zakładam, że te rozkładane fotele dla gości to nie do spania tylko przewiezienia większej ilości osób :)

W takim razie proponuję poszukać minivana z możliwością przewiezienia 7 osób, w zasadzie w każdej z tych marek i w tym budżecie coś się znajdzie - ale raczej 5/6-latki, zresztą samochody 2-3 letnie to często samochody "pofirmowe" - poleasingowe i mocno wyeksploatowane.
    Nie wiem czemu w kwestii przebiegu dla Diesla próg to 100tys km a dla benzyny 140 tys. Z reguły diesle mają dłuższą żywotność od silników benzynowych zwłaszcza o małej pojemności a dużej mocy. Jak rozumiem raczej jeździsz dłuższe odcinki (25km do pracy) i w tym modelu diesel jest OK.

Moje propozycje:
    1) Jeśli minivan, to Opel Zafira Tourer 2.0CDTI. Bardzo fajny jest też Citroen C4 Grand Picasso, ale Cytryny nie ma na Twojej liście, poza tym niestety francuskie samochody trudniej odsprzedać.
    2) Jeśli SUV to siedmioosobowy Nissan Qasqai+2, 2.0dCI choć w tym budżecie może nie być łatwo)
    3) Propozycja spoza podanych marek: Chevrolet Orlando 2.0diesel, do sprawdzenia tylko jak kwestia serwisu w Turcji. ZA te 40-45 tys jest szansa znaleźć względnie młody i nie zajechany samochód.
  • loyezoo 28.01.17, 09:40
    "............niestety francuskie samochody trudniej odsprzedać" Bzdura.

--
    Beer will change the world! I don't know how,but it will:)

Life is too short to drive boring cars
  • misiaczek1281 28.01.17, 10:41
    wcale nie bzdura...prawda...francuskie trudniej sprzedać i bardziej się psują...mają gorszą jakość wykończenia wnętrza niż niemieckie marki i gorszą jakość mechaniki niż japońskie auta....a co panie loyezoo ? masz pan francuza i prawda boli? :)
  • loyezoo 28.01.17, 16:52
    Misiu,jakbyś czasami czytał moje wpisy,to byś wiedział czym jeżdżę,chociaż na tyle często zmieniam auta,że może nie nadążasz.
    Widzisz ari,lamerski wpis to był twój,bo z goła się poprawiłeś.Sprzedają się w niższej cenie,bo....nowe też są tańsze.Natomiast problemu ze sprzedażą nie ma absolutnie żadnych.

Misiu,ja nie porównuję francuzów pełnoletnich do polo,bo tu akurat,jak dbasz,tak masz i można jeździć Renault np.Clio i nie będzie to bardziej awaryjne od twojego srolo.Za to na bank będzie o połowę tańsze w zakupie,wygodniejsze i ładniejsze (tu rzecz względna,moja subiektywna ocena)Wiesz czyje silniki są montowane w Volvo,Bmw,Mercedesie itd.? Nie wiesz? Jedne z tych silników są koncernu PSA,czyli francuskie hehe.(w zasadzie mercedes Citan,to cały jest francuski)

--

• misiaczek1281 28.01.17, 19:30
    loyezoo napisał:

> Sprzedają się w > niższej cenie,bo....nowe też są tańsze.
    Francuzy są tańsze bo są gorsze:) po prostu...gorsze jakościowo...jakość tapicerki i plastików w autach francuskich i włoskich trąci myszką ...najtrwalsza mechanika wśród używanych aut to Volkswagen , Audi, Honda, Toyota:)
    >Natomiast problemu ze sprzedażą nie ma>
    pewnie że nie ma....jednak król szos używany Golf ,Polo, Fabia (jedna rodzina - nawet te same silniki w nich montowali) sprzedają się lepiej niż wszystkie francuzy razem wzięte:)

Wiesz czyje silniki są montowane w Volvo,Bmw,Mercedesie itd.? Nie wiesz? Jedne z tych silników są koncernu PSA,> czyli francuskie hehe.(w zasadzie mercedes Citan,to cały jest francuski)
    wiem...HDI są jedne z lepszych...ale najlepszy bo najtrwalszy i najpopularniejszy w Polsce silnik jest jednak niemiecki : 1.9 SDI - 1.9 TDI.
  • loyezoo 28.01.17, 20:15
    Tak są gorsze,dlatego pewnie wszyscy od nich kupują silniki (tudzież całe płyty podwozia z zawieszeniem) Uwielbiam twoje brednie.

A propos starszych francuzów.Ty jakimś w życiu jechałeś (nie citroenem AX) żeby pisać o plastikach i trącaniu myszką?

--

• misiaczek1281 28.01.17, 20:54
    loyezoo napisał:
    > A propos starszych francuzów.Ty jakimś w życiu jechałeś (nie citroenem AX) żeby
    > pisać o plastikach i trącaniu myszką?
    >
    tak jechałem...Citroenem C3...dyskoteka się zapalała (awarie elektryki)...racja - nudno nie było ....a w Polo to nuda :)

www.auto-swiat.pl/uzywane/uzywany-citroen-c3-ladny-stylowy-ale-nie-bez-wad-opinie-awarie-dane-techniczne/vn1b1
  • loyezoo 28.01.17, 22:51
    Tobie się "check engine" pali i walają się opiłki metalu w silniku (nie słyszałem o takich historiach w citroenie c3)

--

• ari 28.01.17, 13:03
    Bzdurne to są zdawkowe, lamerskie wpisy bez konkretów.
    Ujmę to inaczej: można je sprzedać ale w wyraźnie niższej cenie niż podobny samochód z rodowodem niemiecko-japońskim. Pasuje?
    Nie piszę tego złośliwie - sam mam Francuza i jestem zadowolony. Natomiast jak chcesz szybko sprzedać, musisz się liczyć z większą utratą wartości.
  • thea19 29.01.17, 10:03
    tym sposobem zakup jest rowniez tanszy
  • miss.ladybird 28.01.17, 23:13
    bardzo dziekuje za rady :) Bedziemy musieli zorientowac sie jak z serwisem chevroleta w turcji. w ogole nie bralam tego modelu pod uwage! co do kwestii diesel czy benzyna to dziekuje za wskazowki, tak jak napisalam w kwestii motoryzacji jeste zielona i nawet najdrobniejsze rady sa bardzo cenne.
  • akcyzaauto 13.03.17, 21:31
    sprowadzony :)

www.akcyza.auto.pl
    tel: 791900445
    agencja celna akcyza,auto zaprasza do wspolpracy
    - prygotujemy dokuemnty
    - sprawdzimy dokumenty
    - przetlumaczymy dowody rejestracyjne i umowe/fakture
    - wyliczymy akcyze
    -wycenimy samochod
    - zarejestrujemy auto/motor/uzywane/nowe/sprowadzone/krajowe
    brak ukrytych kosztów jak u konkurencji
    Nasza firma od 10 lat zajmuje się formalnościami związanymi z opłaceniem podatku akcyzowego. Pozycję na rynku zawdzięczamy świetnej opinii i zaufaniu, którym obdarzają nas nasi Klienci. Na terenie Warszawy i okolic obsługujemy wiele komisów samochodowych, luksusowych salonów samochodowych oraz innych osób zawodowo trudniących się handlem samochodami. Zapraszamy również osoby prywatne nie związane z handlem samochodami, dla których przygotowaliśmy naszą specjalną usługę - odbiór dokumentów u Klienta.

Przed zgłoszeniem do Urzędu Celnego wszystkie dokumenty są uważnie przygotowywane i sprawdzane, co znacznie usprawnia wydanie potwierdzenia akcyzy. Przygotowujemy deklarację podatkową AKC-U, obliczamy podatek akcyzowy, składamy dokumenty we właściwym urzędzie w/g rejonizacji podatkowej Klienta, opłacamy należny podatek akcyzowy, odbieramy dokumenty.

KOMPLEKSOWA POMOC W REJESTRACJI POJAZDÓW SPROWADZONYCH Z ZAGRANICY ORAZ ZAKUPIONYCH W KRAJU.

W Twoim imieniu przeprowadzimy wszystkie niezbędne czynności prowadzące do zarejestrowania samochodu i wydania docelowych tablic rejestracyjnych.
    Samochody sprowadzone / nowe. Zadzwoń i umów się z nami na rejestrację Twojego auta. Przyjedziemy do Ciebie, odbierzemy dokumenty, zarejestrujemy pojazd, a tablice rejestracyjne dostarczymy pod wskazany przez Ciebie adres.

JAK PRZEBIEGA USŁUGA REJESTRACJI POJAZDU?

Pozostawiasz nam dokumenty swojego auta i podpisujesz upoważnienia do reprezentowania Ciebie w kolejnych Urzędach i to wszystko, czego oczekujemy od Ciebie. My wydajemy Ci potwierdzenie przyjęcia zlecenia, które jest potwierdzeniem prawnie zawartej umowy. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wszystko będzie przebiegało rzetelnie i zgodnie z obowiązującym prawem.

Opinie rzeczoznawców
    - WYCENA POJAZDÓW,

- TŁUMACZENIA
    Wykonujemy tłumaczenia przysięgłe wymagane do rejestracji pojazdu, jak również tłumaczenia wszelkiego rodzaju innych dokumentów. Tłumaczenia wykonujemy u tłumaczy przysięgłych wpisanych na listę tłumaczy przysięgłych Ministerstwa Sprawiedliwości. W naszej ofercie znajdują się tłumaczenia z takich języków jak: Niemiecki, Niderlandzki, Włoski, Hiszpański, Francuski, Angielski, Litewski, Szwedzki, Duński, Słowacki, Słoweński, Czeski i Grecki.

- URZĄD KOMUNIKACJI rejestrujemy samochód, odbieramy tablice, pozwolenie czasowe, kartę pojazdu, naklejkę na szybę,
    Załatwianie formalności we wszystkich urzędach celnych w warszawie i woj. mazowieckim min.
    al. Krakowska 106
    ul. Osmańska 5
    ul Utrata 4
    ul Przejazdowa 25

791 900 445
  • galtomone 28.01.17, 10:48
    A mnie ten post smierdzi. Pomysl i wymagania lekko kosmiczne choc standardowe - che kupic (prawie) nowe aut, zeby malo palilo, szybko jezdzilo, nie puslo sie i zeby nie tracilo na wartosci - tu odp. jest jedna - POLO.

A raczej chodzi o link i reklame innego forumu auto-moto....

Dlaczego nie zakup w Turcji?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • miss.ladybird 28.01.17, 23:09
    Dziekuje za odpowiedz. Nie rozumiem o co chodzi z tym forum auto-moto i reklama...
    a co do Pytania dlaczego nie kupujemy w turcji... niestety podatek od samochodow jest tam strasznie wysoki, przynajmiej 100% wartosci samochodu, przeklada sie to oczywiscie na ceny aut. w praktyce ceny samochodow w turcji sa 2 do 3 razy wyzsze niz w Polsce. pozdrawiam
  • nazimno 29.01.17, 07:28
    Myslisz, te turecki UC i policja finansowa
    was nie namierzy , tak?
    Pojdziesz siedziec z dziecmi?
  • only_the_godfather 29.01.17, 13:42
    Czyli chcesz kupić auto w Polsce, zarejestrować je tutaj i jeździć nim w Turcji?I myślisz że nikt nie zauważa tak egzotycznych tablic jak z Polski?Bo dla nich tablice z Polski to naprawdę wielka egzotyka, więc bez problemu namierzą że ktoś użytkuje samochód z Polskimi tablicami i nie jest turystą. Tym bardziej że jak chcecie tam mieszkać około 2 lat to raczej na wizę turystyczną która jest ważna 90 dni do Turcji nie wjedziecie.
  • miss.ladybird 29.01.17, 22:52
    W Turcji zmieniły się przepisy i auto czy to przez obcokrajowca czy to przez Turka wwiezione może przebywać w Turcji do 2 lat dlatego też będę je musiała po tym okresie sprzedać w Polsce. Procedury od strony formalnej są nam dobrze znane dlatego też zdecydowaliśmy się na zakup auta w Polsce.
  • kamillo010101 28.01.17, 18:54
    W tych pieniądzach kupisz ładną rav4. Miejsca z tyłu ma sporo, jest komfortowa no i bezpieczna. Sam jeżdżę ponad 2 lata i nie narzekam na awaryjność ani koszty eksploatacyjne.
  • loyezoo 28.01.17, 19:02
    Rav4 komfortowa?? Nie wiem z którego roku masz tą Rav-ke,jeździłem modelem 2 i 3 generacji.Komfort podobny,jak w wozie drabiniastym.

--

• miss.ladybird 28.01.17, 23:14
    bardzo dziekuje, sprawdze rav 4:)
  • qqbek 28.01.17, 19:37
    A nie lepiej nowego Fiata Tipo?
    Nawet nie trzeba "łowić" okazji z 2016, bo zmieścisz się z nówką z 2017 w widełkach.
    No i z tego co wiem, to w Turcji cholernie popularna marka, więc z serwisem nie powinno być najmniejszych problemów.

--
    Ludzie mawiają o nim, że wygląda jak prosię trzy razy ogłuszane... ale to dlatego, że studiował. (B.Hrabal "Bambini di Praga 1947")
  • miss.ladybird 28.01.17, 23:21
    dziekuje, to prawda w turcji fiat jest chyba najbardziej popularna marka. Nie wiedzialam ze jest nowy model tipo, dziekuje sprawdze:)
  • ari 29.01.17, 09:22
    W Turcji ten model jest sprzedawany jako Fiat Egea i jest tam najlepiej sprzedającym się nowym samochodem :)
    Faktycznie kupi się w Polsce nówkę poniżej 45 tys, ale...
    - będzie to sedan (hb i kombi są wyraźnie droższe). Fakt, Turcy mają hopla na punkcie kompaktowych sedanów (top3 to Egea/Tipo, Corolla i Fluence/Megane), ale z punktu widzenia praktyczności i potrzeb rodziny średnio to widzę. Przewożenie klamotów i gadżetów typu wózek będzie kłopotliwe
    - w tej cenie to silnik chyba benzyna 1.4 95KM. Do przewozu kompletu pasażerów w górzystym terenie - nie mam przekonania. Na plus na pewno trwałość.
    - wyposażenie będzie przyzwoite, ale na automatyczną klimę czy czujniki parkowania raczej nie ma co liczyć.

A w ogóle to kolega nazimno ma rację - jeśli powodem zakupu w Polsce jest o cło/podatki, to chyba nie pomoże ominąć kontroli celnej przy wjeździe do Turcji?
  • only_the_godfather 29.01.17, 13:39
    No właśnie, nawet jak auto zarejestrują w Polsce to i tak w Turcji polskie tablice będą cholernie wyróżniać i odrazu ktoś się połapie że ktoś tu kogoś chce zrobić w wała. Być może i auta w Turcji są drogę, ale szczerze będąc tam na wycieczce odniosłem wrażenie że jeździ tam więcej nowych aut niż w Polsce, choć fakt przeważnie to były Fiaty Linea, Renault Fluence, Dacia/Renault Logan/Symbol, Dacia Duster czy Citroen Elysee. Sporo też jeździło Daci Lodgy więc jeśli autorka potrzebuje w miarę uniwersalnego auta to rozejrzałbym się właśnie za tym modelem. W tym budżecie powinno dać się coś wyrwać od dilera.
  • only_the_godfather 29.01.17, 13:34
    W Turcji najwięcej samochód na drogach to Renault,Dacia, Fiat, Citroen, więc jeśli chodzi o serwis to raczej skłaniałbym się do czegoś czego tam jeździ dużo. Z reguły są to samochody produkowane w fabrykach znajdujących się w Turcji.
  • akcyzaauto 01.03.17, 22:14
    791900445
    - prygotujemy dokuemnty
    - sprawdzimy dokumenty
    - wyliczymy akcyze
    -wycenimy samochod
    Nasza firma od 10 lat zajmuje się formalnościami związanymi z opłaceniem podatku akcyzowego. Pozycję na rynku zawdzięczamy świetnej opinii i zaufaniu, którym obdarzają nas nasi Klienci. Na terenie Warszawy i okolic obsługujemy wiele komisów samochodowych, luksusowych salonów samochodowych oraz innych osób zawodowo trudniących się handlem samochodami. Zapraszamy również osoby prywatne nie związane z handlem samochodami, dla których przygotowaliśmy naszą specjalną usługę - odbiór dokumentów u Klienta.

Przed zgłoszeniem do Urzędu Celnego wszystkie dokumenty są uważnie przygotowywane i sprawdzane, co znacznie usprawnia wydanie potwierdzenia akcyzy. Przygotowujemy deklarację podatkową AKC-U, obliczamy podatek akcyzowy, składamy dokumenty we właściwym urzędzie w/g rejonizacji podatkowej Klienta, opłacamy należny podatek akcyzowy, odbieramy dokumenty.

KOMPLEKSOWA POMOC W REJESTRACJI POJAZDÓW SPROWADZONYCH Z ZAGRANICY ORAZ ZAKUPIONYCH W KRAJU.

W Twoim imieniu przeprowadzimy wszystkie niezbędne czynności prowadzące do zarejestrowania samochodu i wydania docelowych tablic rejestracyjnych.
    Samochody sprowadzone / nowe. Zadzwoń i umów się z nami na rejestrację Twojego auta. Przyjedziemy do Ciebie, odbierzemy dokumenty, zarejestrujemy pojazd, a tablice rejestracyjne dostarczymy pod wskazany przez Ciebie adres.

Pozostawiasz nam dokumenty swojego auta i podpisujesz upoważnienia do reprezentowania Ciebie w kolejnych Urzędach i to wszystko, czego oczekujemy od Ciebie. My wydajemy Ci potwierdzenie przyjęcia zlecenia, które jest potwierdzeniem prawnie zawartej umowy. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wszystko będzie przebiegało rzetelnie i zgodnie z obowiązującym prawem.

Opinie rzeczoznawców
    - WYCENA POJAZDÓW,

- TŁUMACZENIA
    Wykonujemy tłumaczenia przysięgłe wymagane do rejestracji pojazdu, jak również tłumaczenia wszelkiego rodzaju innych dokumentów. Tłumaczenia wykonujemy u tłumaczy przysięgłych wpisanych na listę tłumaczy przysięgłych Ministerstwa Sprawiedliwości. W naszej ofercie znajdują się tłumaczenia z takich języków jak: Niemiecki, Niderlandzki, Włoski, Hiszpański, Francuski, Angielski, Litewski, Szwedzki, Duński, Słowacki, Słoweński, Czeski i Grecki.

- URZĄD KOMUNIKACJI rejestrujemy samochód, odbieramy tablice, pozwolenie czasowe, kartę pojazdu, naklejkę na szybę,
    Załatwianie formalności we wszystkich urzędach celnych w warszawie i woj. mazowieckim min.
    al. Krakowska 106
    ul. Osmańska 5
    ul Utrata 4
    ul Przejazdowa 25
  • akcyzaauto 13.03.17, 21:26
    www.akcyza.auto.pl
    tel: 791900445

- prygotujemy dokuemnty
    - sprawdzimy dokumenty
    - wyliczymy akcyze
    -wycenimy samochod

Opinie rzeczoznawców
    - WYCENA POJAZDÓW,

- TŁUMACZENIA

al. Krakowska 106
    ul. Osmańska 5
    ul Utrata 4
    ul Przejazdowa 25

791 900 445
  • loyezoo 14.03.17, 07:36
    NIE POLECAM www.akcyza.auto.pl muszą zatrudniać idiotów spamerów,żeby złapać klienta.Zapewne tacy sami idioci wyliczą wam akcyzę i przetłumaczą dokumenty na San Eskobarski.

--

• andrzejandrzejandrzejandrzejan 14.03.17, 09:24
    Znalazłem coś takiego, akurat w tym segmencie cenowym :)
    www.piamarket.pl/szczegoly-oferty/volkswagen-up-2016/1573/
  • waga170 06.07.18, 10:12
    > Z gory dziekuje za kazda rade i sugestie :)

Prosze bardzo:
    Ustal czy te dzieci to sa twoje dzieci. Dowod sie przyda kiedys jak dzieci sie beda pytac Mama, ty jestes naprawde nasza mama?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.