Dodaj do ulubionych

Pasy uratowały życie Pani Premier

13.02.17, 07:44
Pasy uratowały życie Pani Premier Szydło. I co na to wolnościowcy sprzeciwiający się przymusowi zapinania pasów?
www.fronda.pl/a/wazne-premier-szydlo-uratowaly-mnie-pasy,87356.html
--
Umcyk bum, umcyk bam. Jadę busem jestem pan.
www.pitz.cba.pl
Edytor zaawansowany
  • 13.02.17, 08:12
    Jakie pasy? Przerywane pojedyncze czy ciagle podwojne?
    Dostanie sie babie za te pasy. Powinna byla powiedziec ze zycie uratowal jej Krol Polski.
  • 13.02.17, 08:52
    A8?
  • 13.02.17, 09:36
    > A8?
    Tak, A8. Mysleli ze sa A8 wiec sa czyms w grze i dlatego moga skakac nad pionkami, konikami i lauframi obok zwanymi gdzie indziej biskupami. A tu chhuia, gra przypomniala reguly.
  • 13.02.17, 08:19
    szkoda, ze je zapiela....: Mielibysmy kolejna miesiecznice zamachu.
  • 13.02.17, 18:25
    dziambelek napisał(a):

> szkoda, ze je zapiela...<

Szkoda, że twoja matka ciebie nie wyskrobała , cz.

• 13.02.17, 09:44
    >"I co na to wolnościowcy sprzeciwiający się przymusowi zapinania pasów? "

Bo jak nie zapnę pasów to mam mieć pretensje do własnej głupoty, a nie do ustawodawcy.

--
    .
    -Z TDCI NA ST, a teraz italia z bananami-
  • 13.02.17, 10:06
    Jak nie zapniesz pasów to możesz wylecieć z samochodu i kogoś zabić ( np. przechodnia) , dlatego przymus zapinania pasów jest słuszny.

--
    www.pitz.cba.pl
  • 13.02.17, 10:28
    > Jak nie zapniesz pasów to możesz wylecieć z samochodu i kogoś zabić ( np. przec
    > hodnia) , dlatego przymus zapinania pasów jest słuszny.

Chodzi o to ze bez zapietych pasow przy uderzeniu przeskakujesz na siedzenie pasazera bocznego albo tylnego i wtedy w nieosiagalnej odlglosci sa kierownica i hamulec, zapie...sz jak worek gowna tam gdzie kto inny by opanowal sytuacje i zmienil kierunek i predkosc, chociazby odruchowo...i nie jebnal w topole?
  • 13.02.17, 10:43
    Można wylecieć przez przednią szybę jak się nie ma zapiętych pasów. Jest wiele takich przypadków.

--
    www.pitz.cba.pl
  • 13.02.17, 10:54
    Oczywiscie ze mozna wyleciec i przez przednia szybe tez, i tez wtedy stracic dostep do kierownicy i hamulca. Przy odrobinie wyobrazni... wyleciales przez przednia szybe i Twoj wlasny chwilowo bezzalogowy samochod Cie.. przejechal. A wskaznik niezapietych pasow pikal i pikal.
  • 14.02.17, 02:28
    Można wylecieć przez przednią szybę i zabić przechodnia.

--
    www.pitz.cba.pl
  • 13.02.17, 10:30
    Przekonałeś mnie. Mogę też kogoś zgwałcić, myślę, że z tym też należałoby zrobić porządek.

--
    .
  • 13.02.17, 13:46
    No bez jaj.
    Przyklad conajmniej glupi.
    W aucie mozesz byc "ofiara" wypadku a bez pasow zrobic komus krzywde.
    Nwet jako pasazer, siedzac z tylu jak wpadiesz na kogos na przednich siedzeniach to mozesz narobic dodatkowych szkod.

Jakie istnieje ryzyko, ze ktos na chodniku na ciebie wpadnie i przez to kogos zgwalcisz???

Ani to smieszne co napisales ani analogiczne.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • 13.02.17, 15:12
    Oczywiście, że przykład głupi. Prawie tak głupi jak retoryka o konieczności zapinania pasów ze względu na możliwość zrobienia komuś krzywdy swoim lecącym ciałem..

--
    .
  • 13.02.17, 15:45
    Bo to akurat fakt.

Masz dzieci?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • 13.02.17, 16:13
    Tak, siedza z tylu. I matka tez siedzi z tylu.

--
    .
  • 13.02.17, 16:45
    Masz dzieci czy nie? - to chyba dosc proste pytanie...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

I blame nature for two things. First, that stupidity is painless and second, that hypocrisy is not a cause of rash and diarrhoea.
  • 13.02.17, 17:10
    No piszę przecież, z tyłu, zapięte pasami, zawsze.

--
    .
  • 13.02.17, 18:29
    Usiluje z toba powaznie rozmawiac.
    Ok...
    Dlaczego je zapinasz i w czym (w ich zapinaniu) przeszkadza ci ustawa?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • 13.02.17, 18:36
    Zapinam, bo tak jest bezpieczniej. W mojej opinii i to moje dzieci. Sam doszedlem do tego wniosku i chcialbym, zeby moje dzieci tez mialy szanse na samodzielne myslenie.

--
    .
  • 13.02.17, 19:17
    Chciałbyś aby miały szansę na samodzielne myślenie to daj im szansę wybrać, czy wolą podczas podróży swobodnie się bawić z tyłu, czy siedzieć skrępowane pasami.
  • 13.02.17, 19:24
    Aktualnie to ja za nie odpowiadam. Ty ze swoimi rob co chcesz, nic mi do tego.

--
    .
  • 14.02.17, 08:44
    A gdzie w nakazie zapinania pasow jest zakaz myslenia????
    To dla tych co jednak nie mysla.

Ja rozumiem, zebys sie czepial o zakaz przechodzenia na czerwonym czy wogole tam gdzie ci sie widzi przez ulice. To jest upierdliwy i wylaczajacy myslenie przepis.

Ale pasy? I przpis ktory w zamysle jednak ma chronic nie tylko kierowce... Ile kierowcow wczesniej zapinalo pasy alemialo juz w d.. powiedziec to samo pasazerom czy doplinowac. Nie kazdy jezdzi autem, nie kazdy musi sobie zdawac spawe z zagrozen. + czesto to wlasnie dzieci byly nie dopilonowywane (w erze przedfotelikowej). Przpis jest przeciez stary. Naprawde maja go teraz zmieniac - nie mamy wiekszych problemow?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • 14.02.17, 12:21
    Bardzo Cię przepraszam, ale straciłem już siłę do dyskusji z Tobą. Nie jest problemem poukładać świat bez zagrożeń płynących od ludzkich błędów. Tylko jakoś na takim świecie nie chciałbym żyć. "Volenti non fit iniuria".

--
    .
  • 14.02.17, 13:48
    Nie jest problemem pokładać tak świat ale jeszcze nikomu się nie udało. Ciekawe czemu?
    Oraz nasuwa się pytanie czy należy chronić dzieci przed ich durnymi rodzicami? Taki obowiązek jazdy w foteliku i pasach. Przecież chcącemu nie dzieje się krzywda. Jak żyć w takim świecie. A jak powszechnie wiemy zapięte pasy uniemożliwiają samodzielne myślenie.
  • 14.02.17, 14:17
    Odcinaja doplyw tlenu do mozgu :-)

--
    Pozdrawiam,
    galtom

I blame nature for two things. First, that stupidity is painless and second, that hypocrisy is not a cause of rash and diarrhoea.
  • 14.02.17, 14:17
    Przesadzasz.
    Rozumiem, gdybys czepial sie zpisu, ktory ci w zyciu przeszkadza - przejscie na czerownym. I ktory faktycznie zwalnia z myslena - zielone idziesz.
    Ale akurat pasy? I tak je zapinasz, to co ci za roznica czy jest nakaz czy nie?

A w samolocie tez ci przeszkadza jak pilot nakazuje zapiac?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • 14.02.17, 16:16
    Cos czuje, ze bede wnukom opowiadal o czyms takim jak pedal gazu w samochodzie, ze mozna bylo samemu naciskac.

--
    .
  • 15.02.17, 07:18
    Nie widze zwiazku.
    Pedalu gazu pewnie nie bedzie skro wszyscy sikaja w majty z powodu aut autonomicznych.
    Ale nakaz jazdy w pasach w UK jest od lat a na czerwonym przechodzic wolno.

Nie odpowiedziales na pytanie o samolot....

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • 15.02.17, 10:50
    Może to i dobrze, że nie widzicie związku towarzyszu. A co ma do tego czyjś samolot, czy nawet autobus? Pasażerom w swoim aucie też każę zapinać pasy, nie podoba się to wysiadać.

--
    .
  • 15.02.17, 18:11
    No to nie pasuje ci to zmien kraj - przymusu zycia w PL nie ma.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 15.02.17, 18:36
    Ha, wygrałem.

--
    .
  • 16.02.17, 08:35
    No

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 13.02.17, 10:15
    Czyli po zapięciu pasów można jeździć jak wariat i wyprzedzać na skrzyżowaniach. Spoko.
  • 13.02.17, 10:20
    Nie można. Ale jak się jedzie jak wariat to jest większe prawdopodobieństwo przeżycia przy zapiętych pasach.

--
    www.pitz.cba.pl
  • 13.02.17, 10:31
    A patrz po raz kolejny borowiki wiozą tzw. vipów jak debile. Ryzykując zdrowie i życie postronnych
    Swoją drogą skoro miała zapięte pasy i jest w szpitalu oznacza że musieli jechać dużo szybciej niż deklarowane przez policję 50.
  • 13.02.17, 10:37
    Przeciez to jest w zapisie, calymi blokami parametrow (stanow elementow kontrolnych samochodu oraz parametrow kinematycznych), w sterowniku (EDR) wraz z sumami kontrolnymi.

Tego zapisu nie da sie zafalszowac. Rzeczoznawcy nie wiedza?
    Po cholere te wszystkie "ekspertyzy" na poziomie gimnazjum?

Wystarczy odczytac przez zlacze diagnostyczne stosownym oprogramowaniem firmowym
    i przeprowadzic rekonstrukcje zdarzenia.
  • 13.02.17, 10:45
    Nie wiem czy mają te dane w jakimś sterowniku module czy w czym tam jeszcze.
    Nie wiem czy taki moduł jest w tym samochodzie.
  • 13.02.17, 10:46
    Zakładając, że auto w EDR było wyposażone.

--
    .
  • 13.02.17, 10:55
    Jest wyposazone fabrycznie i to od dawna. Te role pelni sterownik systemu bezpieczenstwa.
  • 13.02.17, 10:57
    www.rimkus.com/uploads/pdfs/Event_Data_Recorder.pdf
  • 13.02.17, 11:29
    Też to sobie znalazłem, mam jednak wrażenie, że to lista aut zgodnych z tym, dodatkowym, wyposażeniem. Pochodzącym dodatkowo od jakiejś firmy zewnętrznej i przeznaczonym na rynek amerykański...

--
    .
  • 13.02.17, 11:37
    EDRy musza byc w USA zgodne z prawem amerykanskim, poniewaz tam odczyt EDR wykonuje sie po orzeczeniu sadowym. Dane z EDR traktowane sa jak dane prywatne wlasciciela.
    Ogolne funkcje EDRow sa zachowane czy to w USA czy to w Europie.

W wersjach europejskich wiekszosc samochodow ma to od wielu lat i role te pelni sterownik poduszek/napinaczy pasow - czyli sterownik systemu bezpieczenstwa.

• 13.02.17, 11:52
    Niektore amerykanskie marki mialy EDRy juz w 1996 roku.

A tak oto w materialach dot. Lexusa ostrzega sie uzytkownika:

IMPORTANT INFORMATION ABOUT YOUR LEXUS

Lexus will not disclose the data recorded in an EDR to a third
    party except when:

An agreement from the vehicle’s owner (or the leasing
    company for a leased vehicle) is obtained

Officially requested by the police or other authorities

Used as a defense for Lexus in a law suit

Ordered by the court
    However, if necessary Lexus will:

Use the data for research on Lexus vehicle safety
    performance

Disclose the data to a third party for research purposes
    without disclosing details of the vehicle owner, and only
    when it is deemed necessary

Disclose summarized data cleared of vehicle identification
    information to a non−Lexus organization for research
    purposes

Krotko mowiac wszystko jest tam gdzie ma byc i tylko trzeba wiedziec jak to odczytac.
    A oprogramowanie kosztuje tyle co nowy samochod albo wiecej.
  • 13.02.17, 17:35
    No tak, ale mowimy o aucie na rynek europejski, zamowionym na specjalnych warunkach. W jakim celu, jezeli w eu nie ma takich wymogow, sterownik od napinaczy/poduszek mialby przechowywac jakiekolwiek dane niepotrzebne mu do zadzialania? Podaj jeden przyklad opinii bieglego z terenu ue, w ktorej dane te sa zawarte.

--
    .
  • 13.02.17, 18:55
    www.google.de/url?q=http://www.kfz-gutachtenzentrale.de/dienstleistungen/crash-data-retrieval-cdr.html&sa=U&ved=0ahUKEwj94qLSz43SAhXIKMAKHcReC-cQFggSMAI&usg=AFQjCNEZYG72ou6mp2Q90poDSSwPxleFPg
    / biuro rzeczoznawcow/

• 13.02.17, 18:59
    www.google.de/url?q=http://www.kfz-gutachtenzentrale.de/dienstleistungen/crash-data-retrieval-cdr.html&sa=U&ved=0ahUKEwj94qLSz43SAhXIKMAKHcReC-cQFggSMAI&usg=AFQjCNEZYG72ou6mp2Q90poDSSwPxleFPg

/ biuro rzeczoznawcow/
  • 13.02.17, 19:06
    crashdata.pl Wyszedl nam wysokiej klasy spam ;)

--
    .
  • 13.02.17, 19:09
    Tylko cos na eu audi tu nie ma...
    crashdata.pl/wp-content/uploads/2015/10/lista-europa.pdf

--
    .
  • 13.02.17, 19:52
    Audi tez posiada cdr/edr.
    Potrzebne sa kody kluczy/zezwolen
    na dostep.
  • 13.02.17, 10:45
    To chyba jest na tej zasadzie że trudniej trafić np. granatem samochód jadący 100 km/h niż 50 km/h

--
    www.pitz.cba.pl
  • 13.02.17, 10:47
    To jest na zasadzie: Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych
  • 13.02.17, 10:50
    No ale jednak większe jest prawdopodobieństwo że jakiś debil będzie chciał zabić premier niż panią Iksińską z warzywniaka.

--
    www.pitz.cba.pl
  • 13.02.17, 10:57
    Pozostaje zadać tylko pytanie jak duże jest to prawdopodobieństwo i czy uzasadnia ono bezmyślną jazdę "równiejszych".
  • 13.02.17, 13:01
    > Pozostaje zadać tylko pytanie jak duże jest to prawdopodobieństwo...

Nie wazne jak prawdopodobienstwo jest duze, wazne ze ono jest wieksze niz zero czyli jest, mielismy na to dowod.
  • 13.02.17, 13:20
    I z tego powodu należy narażać zdrowie i życie zarówno przewożonych osób jak osób postronnych?
  • 13.02.17, 13:40
    > Nie wazne jak prawdopodobienstwo jest duze, wazne ze ono jest wieksze niz zero
    > czyli jest, mielismy na to dowod.

Obserwacje pokazują, że znacznie więcej niebezpieczeństwa generują nabuzowane uprzywilejowością szeryfostwo. Zarówno wobec osób postronnych równych wobec prawa, jak i tych równiejszych.
  • 13.02.17, 13:54
    Niczego nowego nie odkryles.

Na wszystkich prawie filmach-westernach wejscie szeryfa do saloonu ma konsekwencje taka, ze stali bywalcy
    albo wychodza np. przez okno albo leca do kibla na zaplecze albo od razu klada sie na podloge,
    zeby nie zaabsorbowac niepotrzebnego olowiu swoim organizmem.
  • 14.02.17, 02:31
    No właśnie nie. Tam gdzie nie ma szeryfów jest więcej zabitych na drogach np. w Rosji

--
    www.pitz.cba.pl
  • 14.02.17, 09:35
    Chyba nie przeczytałeś. A może jak zwykle nie zrozumiałeś.
    A fakty są takie że w krajach gdzie nie ma takiego szeryfostwa jest mniej ofiar na drogach. Zobacz tak ulubioną przez ciebie Szwecję.
  • 14.02.17, 14:19
    Zaraz sie dowiesz, ze to kraj konfidentow i donosicieli. Nawet nie wiedza jak zle im sie zyje.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 14.02.17, 16:29
    I Szwecja już bankrutuje od 90 lat :)

--
    www.pitz.cba.pl
  • 15.02.17, 08:21
    Ale to dlatego że nie słuchają się miszcza forumowego odnośnie zadłużenia i deficytu.
  • 13.02.17, 13:50
    samspade napisał:

> To jest na zasadzie: Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są rów
    > niejsze od innych

Np. flądra, płaszczka i takie tam :-)

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 13.02.17, 16:28
    I plastuś co mu strzeliła gumka :P

--
    Ludzie mawiają o nim, że wygląda jak prosię trzy razy ogłuszane... ale to dlatego, że studiował. (B.Hrabal "Bambini di Praga 1947")
  • 13.02.17, 16:29
    Zapomniałbym - i Miś Kakałko, który 300m do klubu służbową limuzyną musiał podjechać.

--
    Ludzie mawiają o nim, że wygląda jak prosię trzy razy ogłuszane... ale to dlatego, że studiował. (B.Hrabal "Bambini di Praga 1947")
  • 13.02.17, 16:46
    SPRZECIW Wysoki Sadzie.
    Nie ma dowodów a do tego Qqbek kpi z MINISTRA!

PODTRZYMUJĘ...

Teraz chłopie odszczekuj :-)

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 13.02.17, 19:21
    > PODTRZYMUJĘ...

...parasol?
  • 13.02.17, 20:22
    Lepiej parasol niż mydło pod prysznicem ;-)
    Tu i tu zachowanie bez honoru, ale po tym pierwszym można spokojnie na fotelu siąść, a nie po klubach się szwędać.

--
  • 14.02.17, 08:45
    Jak przed WODNIKIEM MON to jasne, ze tak!

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 13.02.17, 13:47
    A ten wniosek skad? Ja tylko widze stwierdzenie, ze pasy uratowaly zycie.
    Ja wiem, ze aron to taki mis, ale bez przesady - czasem i slepej kurze trafi sie ziarno.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 13.02.17, 15:52
    takie zniszczenie Audi jest raczej malo prawdopodobne przy predkosci 50 kmh....
  • 13.02.17, 16:48
    A to jaki ma zwiazek z pytaniem???
    A pytam jak mozna wysnuc z twierdzenia - pasy ratuja zycie, wniosek, że "można jeździć jak wariat i wyprzedzać na skrzyżowaniach." Ja nie widzę jak jedno wypływa z drugiego

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 14.02.17, 11:08
    NAKAZ JEST SZKODLIWY, BO PRZY BRAKU NAKAZU DEBILE JAK TY JEZDZILI BY BEZ PASOW I MOZE BY ZGINELI Z KORZYSCIA DLA SPOLECZENSTWA, MADRZY JEZDZILI BY ZAPIECI. W MIESCIE MOZNA JEZDZIC SPOKOJNIE BEZ PASOW, POD WARUNKIEM, ZE UMIE SIE JEZDZIC. POZA TYM NIE MA ZADNYCH PODSTAW TWIERDZIC, ZE FAKTYCZNIE BEZ PASOW BY ZGINELA.

A JA MAM PRZY OKAZJI PYTANIE. CZY BOROWIK POLAMANY MIAL ZAPIETE PASY ?

NO I CIEKAW JESTEM OPINII JAKA PREDKOSC JEST ADEKWATNA DO POWSTALYCH ZNISZCZEN I SZKOD.

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 14.02.17, 12:40
    W Rosji gdzie nie ma nakazu zapinania pasów jest 27 000 zabitych na drogach rocznie, w Polsce i Niemczech 3000

--
    www.pitz.cba.pl
  • 14.02.17, 12:55
    P...sz, aron2004.

Na przednich siedzeniach jest przymus, na tylnych nie. [ Gurtpflicht: Ja, auf dem Vordersitz ].

www.autogenau.de/ratgeber/verkehrsregeln-und-stvo/verkehrsregeln-russland.html
  • 14.02.17, 14:08
    NIE MA TO ZADNEGO ZWIAZKU Z MOJA WYPOWIEDZIA.

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 14.02.17, 16:30
    Uważasz że większa liczba zabitych na drogach nie jest szkodliwa?

--
    www.pitz.cba.pl
  • 14.02.17, 16:36
    NAPISALEM WYRAZNIE...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 15.02.17, 00:10
    Chramolisz i nie potrafisz odszczekać kłamstw, które żeś powyżej zamieścił (o braku obowiązku zapinania pasów w Rosji).
    Jak całkiem serio mieszkasz gdzieś na Czechowie w Lublinie, to za cały chamów zaczynam się wstydzić... choć pewnie trochę przyzwoitych ludzi mieszka na tej dzielnicy wytyczonej we wczesnych latach 80-tych wzdłuż Alei Lenina (dziś Smorawińskiego/Andersa).

--
  • 15.02.17, 04:57
    Rosja akurat przez wolnościowców jest przedstawiana jako wolny kraj, dlatego nie sądzę żeby był tam obowiązek zapinania pasów. Babę w Rosji bić można, a bez pasów nie mozna jeździć?

--
    www.pitz.cba.pl
  • 15.02.17, 08:11
    aron2004 napisał:

> W Rosji gdzie nie ma nakazu zapinania pasów jest 27 000 zabitych na drogach roc
    > znie, w Polsce i Niemczech 3000

Zakładając, że faktycznie w Rosji nie ma obowiązku zapinania pasów, to mam rozumieć, że przytoczone liczby dotyczą TYLKO tych zabitych w Rosji (27000), którzy z własnego wyboru pasów nie zapięli, zaś w Polsce (3000) to ci którzy pasy zapięli i mimo to śmierć ponieśli w wypadkach? Jeśli tak, to jeszcze przeskalować przez liczbę mieszkańców i będzie to miara coś sensownego mówiąca.
  • 15.02.17, 17:31
    Można przeskalować.
    Rosja 150 mln mieszkańców - 27 000 zabitych na drogach
    Polska - 38 mln mieszkańców - 3000 zabitych na drogach
    Niemcy - 80 mln mieszkańców - 3000 zabitych na drogach

--
    www.pitz.cba.pl
  • 15.02.17, 18:39
    Ale jesteś pewien, że w tych liczbach nie ma zawartych zabitych pieszych ani rowerzystów i dotyczą tylko tych co przemieszczali się pojazdami wyposażonymi w pasy? Dzięki temu było by widać jak w tej Rosji brak konieczności zapinania przekłada się na śmiertelność. Ale jak wytłumaczyć tą rozbieżność w śmiertelności względnej między Polską a Niemcami, skoro w jednym i drugim kraju jest obowiązek zapinania? Tu chyba odgrywa rolę jakiś czynnik, typu języki germańskie i słowiańskie. Widać gołym okiem, że w ramach języków słowiańskich alfabet łaciński wydaje się znacznie bezpieczniejszy od cyrylicy.
  • 16.02.17, 06:42
    Myślę że w Polsce na pewno rolę odgrywa alkoholizm i jeżdżenie "szybko i bezpiecznie". Generalnie Niemcy starają się przestrzegać przepisów, Polacy uważają że ograniczenia prędkości są dla gejów i lewaków.

--
    www.pitz.cba.pl
  • 16.02.17, 10:01
    ...psz...- to tylko zwykle lemingi...
    Na drogach w PL nie moze byc az tak wielu "jednych i drugich".
    / ograniczen predkosci w praktyce nikt nie respektuje /
  • 16.02.17, 09:08
    Swiat się kończy. Kolonko twierdzi że PBS żyje dzięki zapiętym pasom.
    Na szczęście jest jeszcze Korwin
    youtu.be/SmESjkti5q4

--
    www.pitz.cba.pl

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.