Dodaj do ulubionych

Polskie oleje silnikowe

03.03.17, 14:30
Kto używa polskich olejów silnikowych i czy sobie chwali. Lotos, Orlen, Jasol, Specol, Teda 5ex...

Jedną zmianę przejechałem na Specolu 0W40, od konkurencji odróżnia go cena, (poniżej 100 zł za bańkę 4L) - z karty wynika porządny skład. Teraz mam inne auto które wymaga 5W40 C3 i też pewnie kupię Specola (70 zł za bańkę). Jeśli nie widać różnicy (a raczej widać na korzyść Specola) to po co przepłacać.

Fajnie by było żeby jakiś polski producent robił oleje premium porównywalne z Redline, Penrite czy Millers.

--
Nie zniosę tego dłużej
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
      • wicehrabia.julian Re: Polskie oleje silnikowe 03.03.17, 21:17
        bemeta napisał:

> "to po co przeplacac" jakbmy forumowego przyglupa miska czytal.

to pozornie tak wygląda, porównaj sobie karty produktu i podstawowe parametry takiego Specola i topowych olejów tej samej lepkości i klasy to pogadamy, jak nie wiesz co porównywać to spier... odejdź

--
        Nie zniosę tego dłużej
    • santo222 Re: Polskie oleje silnikowe 26.05.18, 11:46
      no a czemu nie olej z firmy Shell te oleje są produkowane w technologii technologii Shell PurePlus najbardziej zaawansowana formuła Shell do wysokoobciążonych silników i akurat ta firma ma wieloletnią tradycję
    • bombino Re: Polskie oleje silnikowe 10.11.18, 17:47
      Witam, dołoże 3 grosze od siebie. Twoja prośba sie chyba się spełniła, bo od ponad roku czasu na polskim rynku jest polski olej o nazwie PMO ( co prawda produkowany w Holandii, ale producent jest z Polski) . Cena niestety trochę wyższa niż średnia półka, ale czy my mamy coś co jest dobre a tanie? xD Ale niestety nie powiem ci opinji bo sam go nie stosowałem, wiem tylko, że weszli na rynek i z reguły ludzie chwalą xD Ale internety są tak duże że może ktoś sie wypowie. POZDRO
      • adam.makaron Re: Polskie oleje silnikowe 13.11.18, 22:16
        bombino napisał(a):

> Witam, dołoże 3 grosze od siebie. Twoja prośba sie chyba się spełniła, bo od po
        > nad roku czasu na polskim rynku jest polski olej o nazwie PMO ( co prawda produ
        > kowany w Holandii, ale producent jest z Polski) . Cena niestety trochę wyższa n
        > iż średnia półka, ale czy my mamy coś co jest dobre a tanie? xD Ale niestety ni
        > e powiem ci opinji bo sam go nie stosowałem, wiem tylko, że weszli na rynek i z
        > reguły ludzie chwalą xD Ale internety są tak duże że może ktoś sie wypowie. PO
        > ZDRO
        Ameryki baranie nie odkryłeś. PMO w Polsce jest już od dawna sprzedawane. A czy jest drogie to też nie sądze, ja za 5w30 4L płaciłem jakoś 120 zł to dużo? Chyba dla cebulaków co siedzą na zasiłkach bo sie pracować nie chce.
    • santo222 Re: Polskie oleje silnikowe 09.08.19, 14:02
      przeciez wiadomo że technologia idzie do przodu tak samo jest z olejami które dostosowują się do silnika który jest coraz bardziej żywotny min po przez zastosowanie dobrej jakości oleju.
    • bruner4 Re: Polskie oleje silnikowe 09.08.19, 17:09
      Najlepiej sprawdź jaki olej zaleca producent do Twojego auta. Skąd przeciętny użytkownik ma wiedzieć który olej jest lepszy ? Na innych forach zauważyłem, że zalecają inny olej niż producent ludzie , którzy je sami sprzedają- i mają takie w swojej ofercie. Zwykle właściciele warsztatów (czasem dobrych). Potem problemy użytkownika związane ze szkodami jakie spowodował niewłaściwy olej są już jego problemami, ewentualnie tego, który kupił od niego auto.
      • only_the_godfather Re: Polskie oleje silnikowe 09.08.19, 17:35
        Tak bo producent samochodu zaleca najlepszy olej. Zaleca taki z producentem jakiego ma podpisaną umowę marketingową. Olej ma spełniać normy podane przez producenta, a marka oleju, to już niech każdy robi jak chce. Jeden woli zapłacić więcej i zalać silnik czymś lepszym, inny najtańszym olejem.
        • bruner4 Re: Polskie oleje silnikowe 10.08.19, 12:53
          Parametry oleju to podstawa jeśli chodzi o zamiennik, zauważcie że wielu internetowych filozofów olejowych potrafi je zmieniać. Olej zalecany przez producenta został przez niego przetestowany w danym aucie. Oprócz parametrów oleju występują inne ważne rzeczy np. działanie oleju na materiały auta oraz np. szkodliwość jego produktów spalania dla silnika.
          • only_the_godfather Re: Polskie oleje silnikowe 10.08.19, 17:27
            Czyli chcesz mi powiedzieć, że jak Renault zaleca Elfa co ogólnie jest syfem, to jak zaleję coś lepszego np Motula czy Millers Oil które spełniają te same normy (dla mojego silnika 5w30 norma Renault RN0700) to mi się silnik rozpadnie bo Renault przetestowało Elfa i dlatego go zaleca?Dobre sobie...
            • kanna13 Re: Polskie oleje silnikowe 10.08.19, 18:20
              A tak z ciekawości dlaczego Elf jest syfem? Cóż za filozofia olejowa tak twierdzi?
              Miałem megane, przejechałem od nowości na Elfie takim jaki zaleca renault 110 tys. km i nic się z silnikiem nie stało złego. Ba przejechał jeszcze u kolejnego właściciela kolejne 150 tys.
              Nawet bym zaryzykował stwierdzenie, że był to silnik 1.6 16V najlepszy jeśli chodzi o jego zużycie oleju bo pomiędzy wymianami 12-15 tys. nie musiałem dolewać nic.

Moje zdanie jest takie, że szkoda czasu na doktoryzowanie się w temacie oleju, lejemy olej, który spełnia wymagania producenta silnika a już wybór firmy czy cenę dobieramy sobie do własnego portfela. Ważniejsze jest jego regularne zmienianie w raz w filtrem, kontrola i ewentualne dolewanie gdy ubywa by nie dopuścić do zbyt małego poziomu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się