Dodaj do ulubionych

jezdzcy Apokalipsy (bez niebieskiego wieloryba)

20.03.17, 11:45

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,21520886,piraci-drogowi-vs-kierowcy-samochodow-w-ciagu-kilkunastu-sekund.html
Edytor zaawansowany
  • 20.03.17, 13:05
    Ja bylbym sklonny zaglsowac nad oplaceniem budowy toru wycigowego dla aut i motocykli z publicznej kasy.
    A nawet doplacaniu do utrzymania, zeby jazda po nim nie kosztowala majatku.

Tak zeby w okolicy wekszych miast bylo po jednym obiekcie...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • 20.03.17, 13:09
    A niby czemu z publicznej kasy?
  • 20.03.17, 15:15
    Bo jest szansa na wyeliminowanie ich z publicznych drog jak beda mieli gdzie jezdzic...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • 20.03.17, 15:20
    A jak duża ta szansa jest?
    Gdybyś napisał o pewności a tak tylko jest szansa. I społeczeństwo miało by się składać po to żeby się pobawili? Jeszcze czego.
  • 20.03.17, 15:25
    samspade napisał:

> A jak duża ta szansa jest?

47

> Gdybyś napisał o pewności a tak tylko jest szansa. I społeczeństwo miało by się
    > składać po to żeby się pobawili? Jeszcze czego.

Jeszcze kiełbasek!

--
    Pozdrawiam,
    galtom

I blame nature for two things. First, that stupidity is painless and second, that hypocrisy is not a cause of rash and diarrhoea.
  • 20.03.17, 15:17
    Poza tym:
    - posiadanie takich torow byloby pozytywnym impulsem dla rozwoju moto sportu w PL
    - za wypadki ktore powoduja i tak spoleczenstwo placi
    - co ofiarom po tym, ze ich kasa z podatkow poszla na chorniki czy przedszkole zamiast na tor?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • 20.03.17, 15:23
    galtomone napisał:

> Poza tym:
    > - posiadanie takich torow byloby pozytywnym impulsem dla rozwoju moto sportu w
    > PL

Rzecz pomijalna z punktu widzenia społeczeństwa.

> - za wypadki ktore powoduja i tak spoleczenstwo placi
    > - co ofiarom po tym, ze ich kasa z podatkow poszla na chorniki czy przedszkole
    > zamiast na tor?

Ile wypadków powodują rocznie tacy debile?
    Oraz kolejna rzecz. Jaką dasz gwarancję że mając tor w zasięgu ręki nie będą wariować na drogach publicznych?
  • 20.03.17, 15:28
    samspade napisał:

> galtomone napisał:
    >
    > > Poza tym:
    > > - posiadanie takich torow byloby pozytywnym impulsem dla rozwoju moto spo
    > rtu w
    > > PL
    >
    > Rzecz pomijalna z punktu widzenia społeczeństwa.

Mow za swoj sort :-)

> > - za wypadki ktore powoduja i tak spoleczenstwo placi
    > > - co ofiarom po tym, ze ich kasa z podatkow poszla na chorniki czy przeds
    > zkole
    > > zamiast na tor?
    >
    > Ile wypadków powodują rocznie tacy debile?

Nie wiem... ale skoro pytasz, tzn. ze mozesz te liczbe zweryfikowac wiec poda od razu ile zamiast pytac.

Poza tym chyba z p. widzenia ofiary czy bliskiej rodziny kazda liczba inna niz ZERO jest wysoka.

> Oraz kolejna rzecz. Jaką dasz gwarancję że mając tor w zasięgu ręki nie będą wa
    > riować na drogach publicznych?

A jestem producentem toru? Jesli tak to 100%. :-)
    --
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • 20.03.17, 20:20
    galtomone napisał:

> Nie wiem... ale skoro pytasz, tzn. ze mozesz te liczbe zweryfikowac wiec poda o
    > d razu ile zamiast pytac.

Pytam żeby się dowiedzieć.

> Poza tym chyba z p. widzenia ofiary czy bliskiej rodziny kazda liczba inna niz
    > ZERO jest wysoka.

Pewnie że jest wysoka. Pozostaje pytanie czy to najlepszy sposób na zmniejszenie liczby ofiar na drogach. Jak juz napisałem wcześniej nie znam skali ale wątpię żeby było to duże zjawisko. Tak wiem liczba inna niż zero. Tyle że zawsze znajdzie się historię jak z martwą wiewiórką.
    A uważam że pieniądze można wydać inaczej.
  • 20.03.17, 20:35
    a co tu deliberowac...
    w innych krajach są tory dla takich zapaleńców a wypadki powodowane przez piratów tez są.
    a gdzie jest najmniej wypadków? tam gdzie są największe mandaty.
    starczy teorii

--
    Intelektualny Zbawca Ciemnych Mas
  • 21.03.17, 09:02
    Dobrze, ze to tylko teoria. Bo jak by super i teoretycznie prawdziwie nie brzmiala z rzeczywistoscia ma nie wiele wspolnego.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 20.03.17, 20:40
    samspade napisał:

> galtomone napisał:
    >
    > > Nie wiem... ale skoro pytasz, tzn. ze mozesz te liczbe zweryfikowac wiec
    > poda o
    > > d razu ile zamiast pytac.
    >
    > Pytam żeby się dowiedzieć.

A skad bedziesz wiedzial czy to co powiem to prawda czy post prawda?

Juz sam fakt, ze kontynujesz watek w sprawie zdania napisanego pol serio jest zabawny.
    Pytanie mnie o takie rzeczy -gdy dobrze wiesz, ze moje dane sa tak samo dokladne jak twoje jest cokolwiek zastanawiajace.

Ale ok...

7346373 - i co teraz? :-)

> Pewnie że jest wysoka. Pozostaje pytanie czy to najlepszy sposób na zmniejszeni
    > e liczby ofiar na drogach.

Nie pisalem nigdzie ze najlepszy. Ale punkty, fotoradary, itd... jak widac po filmiku dzialaja srednio.
    Moze gdybysmy mieli gdzie poszalec byloby inaczej?

Patrzac na to na co panstwowa kasa idzie w roznych sytuacjach to budowa torow nie jest najgorszym pomyslem na jaki mozna wpasc....

> A uważam że pieniądze można wydać inaczej.

Ja tez... akurat co do tego nie ma watpiliwosci: bez wzgledu na to ile wydajesz i na co ZAWSZE mozna wyda na co innego... no prawie... bo jak jest dotacja celowa to dupa zbita.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

I blame nature for two things. First, that stupidity is painless and second, that hypocrisy is not a cause of rash and diarrhoea.
  • 20.03.17, 23:33
    A skąd miałem wiedzieć ze to żart? To nie było oczywiste. Ktoś mógłby miec taki pomysł
  • 21.03.17, 09:06
    samspade napisał:

> Ktoś mógłby miec tak i pomysł

No pomysl mam i co z tego.
    Odpowiedzia obecnych wladza na takie wybryki bedzie raczej poswiecenie drogi, by opatrznosc czuwała :-)

Wiec budowa torów jak orlików nam nie grozi.

A szkoda...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • 21.03.17, 14:03
    galtomone napisał:

> > Ktoś mógłby miec tak i pomysł
    >
    > No pomysl mam i co z tego.

Który jak sam przyznajesz nie jest serio.
    Tak więc ....
  • 20.03.17, 13:14
    Znaczy takie "orliki" tylko dla orlow.

• 20.03.17, 15:00
    Taniej wyjdzie remont kilku oddziałów zamkniętych.

--
    Ludzie mawiają o nim, że wygląda jak prosię trzy razy ogłuszane... ale to dlatego, że studiował. (B.Hrabal "Bambini di Praga 1947")
  • 20.03.17, 16:33
    O CZYM TY, CZLOWIEKU, GADASZ... TWOI CZERWONI KAMRACI:
    1. LIKWIDUJA NIELICZNE ISTNIEJACE TORY
    2. DRASTYCZNIE ZWIEKSZAJA NA NICH OPLATY (NP. 50-KROTNIE)
    3. INWIGILUJA LUDZI TRENUJACYCH W NIEOFICJALNYCH, ALE BEZPIECZNYCH MIEJSCACH.

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 20.03.17, 16:58
    bimota napisał:

> O CZYM TY, CZLOWIEKU, GADASZ... TWOI CZERWONI KAMRACI:

Moi cerwoni kamraci? Tzn kto - Zenek z Okiem? Co ty gadasz???

> 1. LIKWIDUJA NIELICZNE ISTNIEJACE TORY

Tzn kto konkretnie i co zlikwidowal?

> 2. DRASTYCZNIE ZWIEKSZAJA NA NICH OPLATY (NP. 50-KROTNIE)

Tzn kto konkretnie i gdzie konkretnie podniosl oplaty?

> 3. INWIGILUJA LUDZI TRENUJACYCH W NIEOFICJALNYCH, ALE BEZPIECZNYCH MIEJSCACH.

Nie badz smieszny.
    Przciez to jasne, ze rozbijaja sie tylko niebiezpieczni kierowcy a lapia za predkosc tylko bezpieczych...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • 20.03.17, 19:40
    1. TWOJ KAMRAT - UBEK NAWET GADAL O LIKWIDACJI TORU LUBLIN. TWOJ KAMRAT - JASKOWIAK KOMBINUJE JAK WYCYCKAC TOR - POZNAN...
    2. KONKRETNIE NA TORZE POZNAN, NIE WIEM KTO.

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 20.03.17, 20:45
    bimota napisał:

> 1. TWOJ KAMRAT - UBEK NAWET GADAL O LIKWIDACJI TORU LUBLIN.

Ale konkretnie kto... bo sprawdzam w myslach znajomych i ni cholerey nikt z mojego pokolenia a takich mam znajomych nawet na otercie sie o UB szans nie mial...
    Ale skoro mamy wspolnych znajoych i to ubekow to mow.

> TWOJ KAMRAT - JASKO
    > WIAK

Moj???? Ja nawet nie wiem kto to jest. Wiec byce kamratem mam chyba lekko utrudnione w tej sytuacji...?

KOMBINUJE JAK WYCYCKAC TOR - POZNAN...

Aaaa... jak ktos lubi cyckać tor... to chyba nie jest zakazane? Nawt cycaknie asfaltu ci przeszkadza? Zero tolerancji dla odmiennosci w tobie.

A cos ci ubedzie z tego asfaltu na torze jak on sobie troszke pocycka??? Bo nie rozumiem...

> 2. KONKRETNIE NA TORZE POZNAN, NIE WIEM KTO.

No wlasnie wychodzi, ze nic konkretnie nie wiesz a jak zwykle masz jakies osobiste wycieczki i nie wiadomo w jakim tmeamcie i sprawie...

Moze (tak na przyslosc ustalmy) najpierw sprawdz co i o kim wiesz a potem - wiesz... jak Tommy Lee Jones w Sciganym - atakuj znienacka! :-)

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 20.03.17, 22:03
    galtomone napisał:

> Ja bylbym sklonny zaglsowac nad oplaceniem budowy toru wycigowego dla aut i mot
    > ocykli z publicznej kasy.
    > A nawet doplacaniu do utrzymania, zeby jazda po nim nie kosztowala majatku.

Mamy z publicznej kasy służbę zdrowia, w tym oddziały psychiatryczne. Czy nie lepiej odławiać niezrównoważonych, którzy stanowią zagrożenie i umieszczać w placówkach gdzie ich miejsce?
  • 20.03.17, 22:22
    A kto wybuduje te tysiace nowych obiektow
    wypoczynkowych?

Pielegniarze, lekarze, terapeuci, personel
    pomocniczy, administracja, infrastruktura
    - juz wpisano to w budzet?

• 21.03.17, 09:08
    Sadzisz że niewielkie tory wyjdą taniej i z pozytkiem dla większej liczby ludzi? :-)

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 21.03.17, 14:05
    Nic nie sadze. I jedno i drugie to bzdurna fanaberia niedorozwinietych.
  • 21.03.17, 09:07
    tbernard napisał:

> Mamy z publicznej kasy służbę zdrowia, w tym oddziały psychiatryczne. Czy nie l
    > epiej odławiać niezrównoważonych, którzy stanowią zagrożenie i umieszczać w pla
    > cówkach gdzie ich miejsce?

Do rozwazania. Aktualnie jestem w polowie piwrszej kawy wiec nie jestem wstanie powiedziec tak/nie i uzasadnic.
    --
    Pozdrawiam,
    galtom

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.