Dodaj do ulubionych

Katowice - Poznan - którędy?

20.03.17, 13:07
Skłaniam się ku wyborowi trasy przez Wrocław.
Macie opiniie?

Jakoś trasa na Łódź nie wzbudza u mnie pozytywnych emocji - podonie jak opłaty na A2.
Za to pamiętam, ze Poznania wracałem na Wrocław przed Euro 2012 i mimo przebudowy i remontów dróg i tak sie całkiem fajnie jechało - bez napinki.

--
Pozdrawiam,
galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
Edytor zaawansowany
  • 20.03.17, 13:19
    Ja z Katowic do Ostrowa Wielkopolskiego jeździłem DK11 przez Lubliniec, Kluczbork, Kępno. Czas ten sam, 100 km bliżej niż autostradą przez Wrocław, brak myta i spalanie mniejsze, a od Lublińca trasa całkiem luźna. Ale z Ostrowa do Poznania jest jeszcze spory kawałek i nie wiem, jak on wygląda.
  • 20.03.17, 14:44
    Na razie to jest chyba najlepszy wybór. Gdy zostanie ukończona S5 między Wrocławiem a Poznaniem wtedy rzecz jasna lepszym wyborem będzie przez Wrocław.
  • 20.03.17, 15:06
    Kiedys +/- ta trasa na Konin (do centrali) jezdzilem...
    Jest to opcja... zaraz zobacze.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • 20.03.17, 15:11
    Czy na Ostrów a potem Jarocin?
    A4 nie kosztuje majatku.... 16zł
    A2 chyba sporo wiecej...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • 20.03.17, 15:14
    I jeszcze jedno (nie wiem na ile Google mowia prawde..)

1. K-ce - Wroclaw - Poznan - 377 km - 4:40h
    2. K-ce - Ostrow - Jarocin - Poznan - 343 km - 5:22h

20 km mniej a godzine dluzej....

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • 20.03.17, 15:28
    Z mojego doświadczenia Google zwykle mówią prawdę w tej kwestii (zależy ile wynosi twoje "plus VAT"), aczkolwiek podawane czasy zależą od bieżących warunków na drodze. Jeśli teraz jest np. korek gdzieś w GOP-ie to podany w tej chwili czas może być dłuższy niż faktycznie ci to zajmie w sprzyjających warunkach. Ale przy tej różnicy km to wygląda prawdopodobnie i faktycznie najbardziej opłaca się jechać A4 przez Wrocław. Jak mówiłem, trasa Ostrów - Poznań to dla mnie terra prawie incognita (raz jechałem), a do samego Ostrowa to jednak trochę co innego...
  • 20.03.17, 16:05
    DAWNO NIE JECHALEM ALE NIE WYDAJE MI SIE, BY Z OSTROWA JECHALO SIE DLUZEJ NIZ Z WROCLAWIA, ZWLASZCZA, ZE JEST BLIZEJ. JESLI Z WROCLAWIA TO JESZCZE BYM SIE ZASTANAWIAL NAD TRASA PRZEZ SREM, ODPADA CHOCBY KOREK W KOMORNIKACH.

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 20.03.17, 16:59
    Rzuce okiem, dzieki.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • 20.03.17, 16:53
    Przez Łódź zdecydowanie najszybciej, ale drogo. Przez Wrocław będzie super jak skończą S5. 11 jest fajna drogą. Nawet lubię nią jeździć, niemniej jeśli w ten sam dzień jadę tam i z powrotem to zbyt męczące. No i fotoradary. Aha. Celuj tak aby w Jarocinie nie być w okolicach 16- tej.
  • 20.03.17, 19:32
    A NIE MA JESZCZE OBWODNICY JAROCINA ?

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 20.03.17, 17:04
    Polece przez wroclaw.

Zastanawiam sie tylko czy z Wrcka do poznania i nazad jechac:

A). Rawicz - Leszno - Kościan
    B). Rawicz - Śrem
    C). Milicz - Śrem

Osobisie przychylam sie do opcji B - zgodnie z sugetią (o zaskoczenie!) Bimoty
    --
    Pozdrawiam,
    galtom

I blame nature for two things. First, that stupidity is painless and second, that hypocrisy is not a cause of rash and diarrhoea.
  • 20.03.17, 18:20
    Poznan-Wrocław to w tej chwili najpaskudniejsze niecałe 200 km. Rekord szybkości to 2.45, w nocy. Standardowo powyżej 3 h. Masakra. Nawet bym sie nie zastanawiał tylko leciał przez Łódź

--
    Lepszy mały ale własny i z przodu niż duży ale cudzy i z tyłu...
  • 20.03.17, 18:24
    Troche sie we mnie burzy by dac A2 zarobic.
    Uwazam, ze ta cena jest przegieta i wynika z monopolu a nie rzeczywistych kosztow.
    Wiec jakos nie specjalnie chce mi sie dokladac.
    A ze jedziemi sie autem fajnie i mam tylko jedno spotkanie - to nie mam parcia na zegar.

A4 tez 200 nie pojade z przyczyn oczywistych i obiektywnych oraz niezaleznych. :-(

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 20.03.17, 18:31
    Ok
    Ja mam za mało cierpliwości.
    Skończą Ske to sie przestane wkurzać.
    Teraz już myśle ze w kolejny poniedziałek ruszam z Wrocławia pod poznan na spotkanie i czy nie lepiej pojechać dzień wczesniej. Albo kombinować bokami. Dalej ale spokojniej

--
    Jezus najprawdopodobniej umarł na depresję. Podobno tuż przed śmiercią był mocno przybity.
  • 20.03.17, 18:33
    A Google Maps nie wymysla alterantywnych tras jak jest korek?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 20.03.17, 19:15
    Brzeg, wolow, rawicz, Gostyń i wlot od Kornika.
    Jedyna opcja chyba i wcale nie dużo lepsza.

--
    Co jest nie tak z wegetarianami, że robią te wszystkie kiełbaski, burgery i kotlety z warzyw. Jem mięso a jakoś nie tworzę marchewki z wieprzowiny.
  • 20.03.17, 20:48
    Okaże sie w piatek.
    Teraz (az sie dziie, ze wczesniej na to nie wapadlem) mam w super jakosci Tok Fm w caym kraju, wiec moge sobie spokojnie jechac...

A jak nie bedzie nic ciekawego to sobie Spotify wlacze... Ja tam jak sie nie spiesze - a tak sobie ukladam spotkania zeby nie miec moczu w oczach.... to lubie sobie tak podrozowac.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 20.03.17, 20:48
    Wszystko zależy, o której będziesz jechał -jeden odcinek jest szybszy w nocy i nad ranem a inny w ciągu dnia. Jadąc z Rawicza na Gostyń - brak obwodnicy, Śrem- dużo ciągników i rolników, Kórnik-czasem się stoi 2-3 cykle - tracisz jedyny skończony 30 km odcinek S5 Rawicz - Rydzyna ale wtedy Komornikach o wielu porach postoisz. Jest jeszcze alternatywny Leszno - Śrem, trochę dłuższy ale szybszy i bez stania przed Poznaniem ale za to przejazd przez cały Śrem a nie obwodnicą . Ja w czwartek jadę z W-wia do Szczecinka ale planuje wyjechać 4.30 aby być tam ok. 10.00 a w Poznaniu ok. 7.00. Jadę przez Leszno ale to ze względu na porę - jak będę wracał jeszcze nie wiem bo planuję przejechać min. 900 km i nie wiem, o której będę wracał. Ogólnie najgorszy czasowo jest obecnie odcinek Rawicz-Wrocław. Odcinek Milicz - Śrem (przez co? Krotoszyn?Kobylin?Jutrosin?) moim zdaniem odpada - tak nigdy nie jeżdżę a trasę W-w -P-ń robię od 10 lat minimum 2 razy w miesiącu
  • 20.03.17, 21:08
    Poznan ustalilem na 12 ,zeby z katowic o jakiejs ludzkiej porze wyjechac.
    Na miejscu do 1,5h i do domu.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 20.03.17, 21:34
    Pociągiem InterCity o godz 7.07 z Katowic w Poznaniu jest o 11.35 i podróż trwa 4.28.
  • 21.03.17, 08:41
    Tam i z powrotem 114 zl + koszt taksowki.
    Gorzej, ze nie wiem na ktora zabookowac pociag powrotny.
    Bo albo bede zmuszony skrocic spotkanie... tego bym nie chcial albo kiblowac na dworcu - tego tez nie.
    Ale auto o +/- 150 zl drozsze...

Spotkanie o 12:00 - ic z poznania dopiero 16:40 - Czas podróży 04:52

O 14:30 jest tez pociag ale bez oznaczenia IC (to jakas stara ciuchcia?) - Czas podróży 04:16

Do rozwazenia...

A sa gniazdka w tych pociagach doladowania np. tabletu? Bo cos 4h trzeba robic... w aucie problemu nudy nie ma...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 21.03.17, 09:48
    Gniazdka są. Ale we pendolino nie masz internetu a zewnetrznego sygnału nie złapiesz. Bierz zwykle ic. Albo tlk w 1 klasie i masz super.

--
    Lepszy mały ale własny i z przodu niż duży ale cudzy i z tyłu...
  • 21.03.17, 10:23
    Pendolino chyba nie jezdzi na tej trasie - nie wiem.
    Do Poznania mam oznaczenei IC z powrotem (jesli dam rade) TLK.
    Biore IIga klase - pry cenie pierwszej to juz wole auto.
    W drugiej, w obu tez sa gniazdka?

I gniazdka na zasilacz, czy gniazdka USB?

Znaczy z Netflixa po drodze nie skorzystam? :-(

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • 21.03.17, 13:27
    > Znaczy z Netflixa po drodze nie skorzystam? :-(

Nie płacz, tylko ściągnij se jakiś film z torrentów }:‑)
  • 21.03.17, 18:40
    Nie musze. Mam sporo + netflix daje opcje offline ;-)

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 21.03.17, 09:25
    Chyba zaryzykuje tym pociagiem.
    Raz na kilka lat mozna zrobic test.
    Spotkanie mam praktyczie w centrum Poznania.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 21.03.17, 09:26
    Chyba zaryzykuje pociag...
    Czasowo podobnie, na pewno taniej i to znacznie.

Zastanawiam sie tylko o ile może byc drozszy bilet powrotny jesli nie kupie teraz na dworcu w Poznaniu....?
    Bo jak z 57 zł skoczy na 150 zł to wyjazd pociagiem juz przestaje byc atrakcyjny...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 21.03.17, 18:42
    Zdecydowałem sie zaryzykowac pociag.
    Jest na tyle taniej (chyba ze za bilet powrotny na dworcu zaplace jak za zaboze?), ze jestem sie wstanie poswiecic - nadal wole auto :_)

Ale teraz pytanie, bo nie wiem.
    Rezerwuje bilet(na InterCity), 2-ga klasa i mam opcje:
    wagon z przedzialem lub wagaon bez?
    W obu moge ladowac tablet?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 21.03.17, 19:06
    W obu
    Ale to na 90 %. Jest w obydwu przypadkach zawsze szansa na trafienie na zły wagon albo brak prądu w gniazdku.
    Ale tablet wytrzyma chyba w obie strony bez ładowania.

--
    Co jest nie tak z wegetarianami, że robią te wszystkie kiełbaski, burgery i kotlety z warzyw. Jem mięso a jakoś nie tworzę marchewki z wieprzowiny.
  • 22.03.17, 07:15
    trypel napisał:

> W obu

A w TLK? Tym chyba bede wracal...

> Ale tablet wytrzyma chyba w obie strony bez ładowania.

No.. bez jednoczesnego uzywania spoko. Ale z uzywaniem to juz bez szans.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 22.03.17, 22:39
    W TLK w pierwszej jest. Bywa.
    Kurczę - mój 10 calowy 5 letni trzyma min 5 h intensywnego używania typu filmy ze słuchawkami. Na książkach to i 10 h

--
    Jezus najprawdopodobniej umarł na depresję. Podobno tuż przed śmiercią był mocno przybity.
  • 23.03.17, 09:58
    Moj to S8.4.
    Uzywany codzinnie, wlasnie do filmow w łóżeczku jak juz przed TV mi sie nie chce siedziec.
    No i te 4h-5h wytrzyma... ale co w drode powrotnej? :-)

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 23.03.17, 11:14
    Na spotkaniu może gościnnie pozwolą podładować.
    A tak na marginesie stosował ktoś do tego celu powerbank i może podzielić się opinią?
  • 23.03.17, 11:39
    Mam jakies dwa.
    Jeszcze nigdy z nich nie korzystalem.
    Na spotkaniu to bedzie o tyle klopot, ze i telefon i tablet beda potrzebne w czasie rozmowy.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 23.03.17, 11:19
    Se w Poznaniu naładujesz, what's the problem?
  • 23.03.17, 11:40
    W taksówce? :-) Moj tablt nie ma opcji QC + na spotkaniu bedzie uzywany.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

I blame nature for two things. First, that stupidity is painless and second, that hypocrisy is not a cause of rash and diarrhoea.
  • 23.03.17, 12:17
    Zrob w drodze powrotnej jak ci, ktorzy dostali wlasnie bana na tablet w samolocie - poczytaj jakas ksiazke ;-)

Pzdr.
  • 23.03.17, 12:19
    Wlasnie sie zastanawiam czy Kindle nie wziac... ale mam pare zaleglych filmow, ktore chcialm zobaczyc. Akurat mialbym okazje :-)

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 23.03.17, 12:46
    > + na spotkaniu bedzie uzywany.

No to tym bardziej nic się nie stanie, jak na spotkaniu poprosisz o dostęp do gniazdka.

A w ogóle to gazetę sobie kup. Taką zwykłą, papierową. Może być coś o samochodach :P
  • 23.03.17, 13:07
    vogon.jeltz napisał:

> A w ogóle to gazetę sobie kup. Taką zwykłą, papierową.

Przecież trzeba iść z postępem. A nie być konserwą
  • 20.03.17, 21:37
    Zależy gdzie w Poznaniu masz punk docelowy czy lepiej dojechać od wschodu 11-ką czy od południa tym się kieruj.Trzeba liczyć ok 4,5 h jazdy. Wyjedziesz 7.30 ok 9.00 Wrocław (już bez korków) w Komornikach 11.45 o tej porze jest różnie a piątek w Poznaniu ogólnie jest ciasno a po 15 wyjeżdża się na południe dłuugo.
  • 21.03.17, 06:23
    przy okazji nie zjeżdżaj we Wrocławiu na Poznan z obwodnicy tylko dojedź do Łoziny S8 i tam zjeżdżaj. Ominiesz najgorszy kawałek Wrocław -Trzebnica a nadrobisz tylko pare km.

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • 21.03.17, 08:43
    Juz "paczam" na mapie jak to wyglada

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 21.03.17, 08:42
    Jesli dlugosc spotkania bedzie standarodowa to miedzy 13:00 a 14:00 ruszlabym z powrotem.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 21.03.17, 09:32
    Niezależnie czy 13 czy 14 to omijaj komorniki. Jeśli spotkanie będzie od wschodu to jedz ba Kornik. Jeśli od zachodu to spróbuj bokami tak żeby wyjechać w steszewie albo i dalej. Jak wracam od córki to jadę kornik, Śrem, Gostyń, - jak jeszcze potem omine Trzebnicę to duża szansa na 2,5 h
    Jak wracam z oddziału z zachodniej części poznania i nie opłaca się przez kornik to 3 h minimum

--

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.