Dodaj do ulubionych

Ustawki na drogach i maly O/T

15.05.17, 21:36
W ciagu ostatnich tygodni (jakos od casu jak sie cieplo zrobilo) slyszymy o tzw. ustawkach kiboli.
Zwykle na drogach. Sa sceny z autostrad, itd...
I to faktycznie jest problem, bo i ogrodzenia niszcza i korki robia, itd...

Ja niby cywilizowany lewak, ale zupelnie nie rozumiem, czemu tych ustawek jakos nie mozna troche ucywilizowac i zalegalizowac. Nie na autostradach oczywiscie.

Nie mam nic przeciwko ustawkom gdzies na polu - mala szansa, ze przypadkowy przechodzen sie znajdzie w centrym akcji - to proponuje tylko:
- miec wymóg dodatkowego ubezpieczenia od kosztów leczenia
- oswiadczenie, ze zna ryzyko i jest tam z wlasnej woli

I niech sie leja. Karetki semog a wynajac, i juz...

A tak bardziej na powaznie.
Nie moga sie w klubach MMA czy innych z ringiem umawiac?

20 na 20 - niech losuja pary i bez dodatkowych przyrzadów sie leja - do knockout'u, pierwszej krwi, czy jak....

Nikt by sie chyba nie przyczepil...
Gdzie tu problem, ze sie bandyci powybijaja?

--
Pozdrawiam,
galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
Edytor zaawansowany
  • 16.05.17, 05:42
    Wy lewacy to tylko byście innych cywilizowali. I może to właśnie jest wasz błąd. Jaki smak ma cywilizowane życie? Przecież takie ucywilizowanie czegokolwiek powoduje utratę autentyczności.

--
    Of all the wonders that I yet have heard, it seems to me most strange that men should fear seeing that death, a necessary end, will come when it will come. W. Shakespeare "Julius Caesar"
  • 16.05.17, 10:29
    Ja Ci napisalem, ze jesli o mnie chodzi to nie ma problemu - moga mic i born i zero zasad.
    Byle leczyli sie potem za swoje.

Ale nie rozumiem, czemu na to nie pozwalamy. Wiekszosc z nas sie przeciez bic ze soba nie bedzie bo po co?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • 16.05.17, 12:44
    > Ja Ci napisalem, ze jesli o mnie chodzi to nie ma problemu - moga mic i born i zero zasad.
    > Byle leczyli sie potem za swoje.

A dlaczego? Mają konstytucyjne prawo i cześć. Nie żebym popierał ustawki, ale narciarzom pozwalamy na ich wygłupy na śniegu i nie każemy leczyć się za swoje. Chociaż narciarstwo szkodzi, nawet bardziej niż inne sporty. Palaczom też nie odmawia się leczenia, i w sumie z Twojego punktu widzenia słusznie (!).

Robisz problem z niczego. Mają nadmiar hormonów, to go wyładowują. Lepiej byłoby wcielić ich do wojska, ale nie te czasy.

--
    "If we want a wealthy society, we'll have to tolerate wealthy men." Winston Churchill
  • 16.05.17, 13:32
    Robie problem nie z tego, ze ustawki sa, tylko z tego ze nie dzialaja, bo na nie niepozwalamy.
    WHY???

A ztym leczeniem narcierzy to roznie bywa...
    Ale jestem sklonny leczyc kiboli po ustawkach z publicznej kasy. W sumie i tak jakby sie powybijali to kosztowalo by tomniej niz dzis - narokytki, niszczeniemie mnienia, oblusga policyjna, itd...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • 16.05.17, 10:00
    TO NIE USTAWKA TYKO NAPASC. PODOBNO... BO JA NA MIEJSCU POLICJI BYM POCZEKAL AZ FAKTYCZNIE NAPADNA I WTEDY ICH ZGARNAL.

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 16.05.17, 10:05
    Policji musialoby byc 3x wiecej.
  • 16.05.17, 10:32
    Ale czemu im tego zbraniac???
    Nie mowie o napasciach na autostradach ale tradycyjnych ustawkach... przeciez obie grupy jada na takie spokania z pelna swiadomoscia konsekwencji i celu.
    Gdzie tu problem dla normalnej reszty spoleczenstwa?

Nie lepiej zeby lali sie na jakims polu niz w centrum miasta czy na stadionie? I dlaczego dwom (czy wiecej ludziom) tego zabraniac skoro obie strony chca?
    Prawo ma chronic tych co nie chca a nie zabaniac tym co chca.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • 16.05.17, 11:03
    NIECH BEDZIE NAWET 5X, CO MNIE TO OBCHODZI...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 16.05.17, 13:31
    A nie lepiej zorganizować im zawody w przeciąganiu liny?
  • 16.05.17, 13:33
    Nie... bo potem trzeba osobiscie przegranych zrzucac ze skaly a atak wyelimiuja sie sami.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

I blame nature for two things. First, that stupidity is painless and second, that hypocrisy is not a cause of rash and diarrhoea.
  • 16.05.17, 13:45
    A nie mogą przegrani pogratulować zwycięzcom i umówić się na spotkanie rewanżowe? ;)
  • 16.05.17, 14:32
    Ale gdzie tu zysk dla spoleczenstwa?
    Ja sie zgadzam ich leczyc po ustawkach z publicznej kasy bo zakladam, ze bedzie ich z czasem fizycznie coraz mniej do bicia i leczenia.

Oni sami chca rozwiazac problem a my nie pozwalamy - ja to bym im nawet krwawe mistrzostwa kibolskie zorganizowal.
    Ba, kto wie czy druga edycja juz nie mialaby rangi mistrzostw swiata - sadze ze kilka innych krajow swoich tez by sie chetnie pozbylo... :-)

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 16.05.17, 16:50
    NIECH ICH BRONIA, BO TO POTENCJALNY EEKTORAT KORWINA :p

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.