25.05.17, 10:18
straszyli , mówili: "Nie zakładaj bo gaz od stycznia podrożeje do 3 zł,bo zniszczysz silnik, bo butla wybuchnie". Teraz się z nich śmieję :)
Założyłem i po roku i 15 tys.km powiem wam że autko jeździ bardzo dobrze,LPG potaniało a nie podrożało, instalacja się zwróciła i nic nie wybuchło :)
Różnica między benzyną a LPG jest taka że teraz tankuję do pełna za 60 zł a wcześniej tankowałem do pełna benzynę za 200 zł :)
Pytanie do tych co jeżdżą na benzynie: Po co przepłacacie 100% za benzynę po 4,3 zł?
Lubicie być dymani i sponsorować emerytów i 500+? :) Pozdrawiam frajerów:)
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • bemeta Re: LPG 25.05.17, 10:26
      Straszyli?
      Kto straszyl?
      Chcesz jezdzic na gazie twoja sprawa, nie musisz sie z tym obnosic. Tak samo nie musisz sie obnosic uposledzeniem umyslowym. Pozdrawiam frajera.
    • samspade Re: LPG 25.05.17, 10:31
      misiaczek1281 napisała:

> straszyli , mówili: "Nie zakładaj bo gaz od stycznia podrożeje do 3 zł,bo znisz
      > czysz silnik, bo butla wybuchnie". Teraz się z nich śmieję :)

Czyli śmiejesz się sam z siebie.

> Pytanie do tych co jeżdżą na benzynie: Po co przepłacacie 100% za benzynę po 4,
      > 3 zł?

Bo ich stać na paliwo.
      A nie kupili szrota od abdula z palącym się check engine i opiłkami żelaza w oleju.

W każdym cieszę się z twojego szczęścia. Wreszcie wiesz co to za uczucie.

• misiaczek1281 Re: LPG 25.05.17, 11:09
        samspade napisał:
        > Czyli śmiejesz się sam z siebie.
        nie z siebie...z nich, że mają lęki i przepłacają :)
        >
        > > Pytanie do tych co jeżdżą na benzynie: Po co przepłacacie 100% za benzynę
        > po 4,
        > Bo ich stać na paliwo.
        > A nie kupili szrota od abdula z palącym się check engine i opiłkami żelaza w ol
        > eju.
        ja też nie kupiłem szrota lecz bezwypadkowe auto...to nie opiłki...to kurz:) mnie też stać na paliwo , ale po co przepłacać?
        >
        > W każdym cieszę się z twojego szczęścia. Wreszcie wiesz co to za uczucie.
        wreszcie? wiedziałem wcześniej...ale thx
        • samspade Re: LPG 25.05.17, 11:32
          misiaczek1281 napisała:

> samspade napisał:
          > > Czyli śmiejesz się sam z siebie.
          > nie z siebie...z nich, że mają lęki i przepłacają :)

Z siebie misiu się śmiejesz. To w sumie dobre mieć do siebie dystans i śmiać się z bzdur, które się mówiło wcześniej.
          A mniej więcej pisałeś że lpg zdrożeje, że niszczy silnik i że stać cię na benzynę. Że przy małych przebiegach nie jest opłacalne. Teraz przyznajesz że śmiejesz się z tego co pisałęś
          • misiaczek1281 Re: LPG 25.05.17, 12:00
            no dobra...ale to było dawno... 2 lata temu? człowiek z wiekiem mądrzeje...okazało się że nie taki diabeł straszny jak go malują:)
    • galtomone Re: LPG 25.05.17, 11:52
      misiaczek1281 napisała:

> straszyli , mówili: "Nie zakładaj bo gaz od stycznia podrożeje do 3 zł,bo znisz
      > czysz silnik, bo butla wybuchnie". Teraz się z nich śmieję :)

Ja pamietam jak Ty (durniu) tak wielokrotnie mowiles.

--
      Pozdrawiam,
      galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
      • misiaczek1281 Re: LPG 25.05.17, 12:05
        ale pamiętliwi jesteście :) no dobra....zmieniłem poglądy...i opłaciło się...tylko krowa nie zmienia poglądów bo ich nie ma :) a tak serio to na jakim paliwie jeździcie? macie jakieś doświadczenia z gazem? profilaktycznie jednak zmieniam olej co 10 000 km nie więcej...zaufanie do gazu mam, ale regularny serwis to podstawa.
        • galtomone Re: LPG 25.05.17, 12:11
          Ty nie zmieniles pogladow tylko przyznales ze sie MYLISLES a to co pisales na ten temat to byly wyssane z placa bzdury.

To teraz jeszcze dopusc do swej pustej/durnej (niepotrzebne skreslic) glowy, ze i w pozostalych swoch twierdzeniach sie mylisz.

Gwarantuje ci, ze ja wygrasz w lotto i na tego nowego logana Cie w koncu bedziestac, to tez nam napiszesz post o idiotach co to tylko uzywane kupuja...

A jak pierwszy raz bedziesz mial po zmianach systemu konflikt z panstwem to sie nagle okaze, ze kretynami byli ci co sie cieszyli na "reforme" ziobry

itd... itd... itd... tylko niestty dojdziesz do tych jakze odkrywczych wnioskow dopiero jak sam doswiadczysz zmiany.Na razie jak widac jestes za drny by uzyc wyobrazni i zrozumiec proste i oczywiste sprawy jak np. kwestie LPG 2 lata temu.

--
          Pozdrawiam,
          galtom

I blame nature for two things. First, that stupidity is painless and second, that hypocrisy is not a cause of rash and diarrhoea.
          • misiaczek1281 Re: LPG 25.05.17, 12:48
            galtomone napisał:

> Ty nie zmieniles pogladow tylko przyznales ze sie MYLISLES
            jeśli wtedy się myliłem to znaczy że teraz mam rację? logiczne...? nie....misiowi racji przyznać wprost nie wolno:) on się zawsze myli...nawet gdy zmieni poglądy i ma rację to też się myli :) negujesz wszystko co napiszę...przypinasz łatki zamiast pogadać o LPG....smutne...
            >
            > To teraz jeszcze dopusc do swej pustej/durnej (niepotrzebne skreslic) glowy, ze
            > i w pozostalych swoch twierdzeniach sie mylisz.
            twoja racja jest twojsza ? nikt nie ma monopolu na rację
            > Gwarantuje ci, ze ja wygrasz w lotto i na tego nowego logana Cie w koncu bedzie
            > stac, to tez nam napiszesz post o idiotach co to tylko uzywane kupuja...
            Ja nie musze wygrywać żeby kupić nowe auto ...już mnie stać na nowe auto....to nie kwestia pieniędzy lecz poglądów...po co mam tracić pieniądze na ogromnej utracie wartości nowego auta? dla lansu? nie chcę tracić bezmyślnie kasy.....chcę dobre auto w dobrej cenie
            >
            > itd... itd... itd... tylko niestty dojdziesz do tych jakze odkrywczych wniosko
            > w dopiero jak sam doswiadczysz zmiany.Na razie jak widac jestes za drny by uzyc
            > wyobrazni i zrozumiec proste i oczywiste sprawy jak np. kwestie LPG 2 lata tem

to czy reforma jest udana okaże się za 2 lata ale ty już wiesz:) wróżbita jesteś?:)
            a może po 2 latach reforma się uda i dojdziesz do odkrywczych wniosków i też zmienisz zdanie ? czy nigdy nie zmieniasz zdania i wolisz trwać w błędzie? ja mam odwagę się przyznać i zmienić...więcej kultury i elastyczności życzę...to że ktoś ma inne zdanie nie znaczy że nie ma racji i że jest durniem...po prostu ma swoje poglądy:)
            • samspade Re: LPG 25.05.17, 12:57
              misiaczek1281 napisała:

> Ja nie musze wygrywać żeby kupić nowe auto ...już mnie stać na nowe auto....

Gdyby cię było stać to byś kupił zamiast jeździć rzęchem. Zresztą nie stać cię na benzynę skoro przerobiłeś swoje polo na kuchenkę gazową.
            • galtomone Naprawde - nie muszsz udowadniac... 25.05.17, 14:43
              ...."n-ty" raz, ze jestes idiota bez wyobrazni.
              Zrobiles to juz tyle razy, ze o tym wiemy.

> to czy reforma jest udana okaże się za 2 lata ale ty już wiesz:) wróżbita jeste
              > ś?:)

Wystarczy miec ciut wyobrazni i pare szarych komorek od myslenia analitycznego.
              Cos sie ma zmienic w systeie na lepsze skro z tego co jest zle nie zmeinia sie nic za to zmienia sie to co jest dobre na gorsze.

Juz ci tlumaczylem (swoja droga nie wiem po co) ale nie dotarlo.

--
              Pozdrawiam,
              galtom

I blame nature for two things. First, that stupidity is painless and second, that hypocrisy is not a cause of rash and diarrhoea.
              • samspade Galto mylisz się. 25.05.17, 22:03
                Nie chodzi o to czy zmieni sie na lepsze ale jak będzie to przedstawione. A będzie przedstawione to tak: dzięki heroicznej postawie aparatu państwowego udalo sie zlapac i skazać za.... Udało sie udaremnić ...
                Przez 8 lat rządów po psl bylo by to niemożliwe.
                I tak misio przyzna się do wszystkiego. Bo z akumulatorem na jajach jeszcze nikt nie kłamał. I oczywiście zaklęją kamerę w paralizatorze.
                Zresztą jak wiadomo uczciwi nie mają czego sie bać
                • galtomone Re: Galto mylisz się. 26.05.17, 07:25
                  A jak cos pojdzie nie tak, to spadnie z krzesla.

--
                  Pozdrawiam,
                  galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
    • kolpik124 Re: LPG 25.05.17, 19:24
      cóż, do bagażnika pakuję na wakacje bagaże dla rodziny zamiast butli z gazem

jednak rozumiem, że młodzi rękodzielnicy, nie muszą się takimi rzeczmi martwić :D

--
      "W niektórych społecznościach matka ma prawo bezkarnie zabić swoje dziecko o ile nie ukończyło drugiego roku życia. Jakoś specjalnie się nie dziwię"...kaz_nodzieja o niemowlętach
      • galtomone Re: LPG 25.05.17, 20:46
        To tak jak ja :-) A gaz mam.

--
        Pozdrawiam,
        galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
        • kolpik124 Re: LPG 25.05.17, 21:06
          w moim mieście też jeżdzą autobusy z butlami na dachu :D

--
          "Za młodu gdy uprawialiśmy seks w nocy na klatce schodowej wrzuciliśmy prezerwatywę wraz z zawartością do takiego wózeczka"...kaz_nodzieja na forum s-v
          • galtomone Re: LPG 26.05.17, 07:27
            Hmmm... nie mam ani autobusu ani butli na dachu. Za to w moim aucie (w przeciwieństwie do wielu nowych) producent przewidzial miejsce na kolo zapasowe...

--
            Pozdrawiam,
            galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
            • jeepwdyzlu Re: LPG 26.05.17, 10:42
              Ty się misiek tak nie ciesz. Silniki coraz bardziej złożone, instalacje do nich coraz droższe. Gaz już za kilka lat będzie miał sens w autach z dużymi motorami. Czyli takimi jakich ty nigdy nie kupisz. Bo to dla frajerów.

--
              YCDSOYA
              • vogon.jeltz Re: LPG 26.05.17, 10:54
                > Gaz już za kilka lat będzie miał sens w autach z dużymi motorami.

Eee, nie sądzę. Dopracują technologię bezpośredniego wtrysku LPG w fazie ciekłej z użyciem wtryskiwaczy benzynowych i wtedy będzie to tylko kwestia odpowiedniego sterownika do konkretnego modelu silnika. Teraz to jest drogie, bo R&D musi się zwrócić, ale za jakiś czas może się okazać, że będzie nawet taniej niż w przypadku instalacji z wtryskiem w kolektor, bo mniej klamotów do zamontowania (odpadają np. wtryskiwacze gazu).
                • galtomone Re: LPG 26.05.17, 11:18
                  Mnie by pasowalo.
                  Prawdopodobnie największy problem jest w samym kształcie wtrysku i sposobie rozpylania mieszanki.

--
                  Pozdrawiam,
                  galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
              • galtomone Re: LPG 26.05.17, 11:17
                Ze jak??? Ja wiem, ze 3.0 to nie jest nic wielkiego... ale bez przesady.

--
                Pozdrawiam,
                galtom

• jeepwdyzlu Re: LPG 26.05.17, 12:05
                  Ze jak??? Ja wiem, ze 3.0 to nie jest nic wielkiego... ale bez przesady
                  ---
                  To bylo do misiaczka i jego polo
                  :-)
                  Jeep

--
                  YCDSOYA
                  • galtomone Re: LPG 26.05.17, 13:24
                    A widzisz tu gdzies misiaczka? :-)
                    Spoko, rozumiem, ale wg drzewka odpowiadasz mnie.

--
                    Pozdrawiam,
                    galtom

• jeepwdyzlu Re: LPG 26.05.17, 17:33
                      A widzisz tu gdzies misiaczka? :-)
                      Spoko, rozumiem, ale wg drzewka odpowiadasz mnie.
                      ----
                      A to sorry
                      Też bym sięwkurw ił
                      :-)
                      Jeep

--
                      YCDSOYA
                      • qqbek Re: LPG 26.05.17, 18:25
                        To chyba mamy różne drzewka.
                        W moim drzewku to ty odpisałeś galtomowi, że nie kupi samochodu z dużym silnikiem, bo uważa, że to dla frajerów.
                        Zakładam, że pisałeś korzystając z telefonu/tabletu i po prostu "zjechało się" tobie drzewko. Otwórz na komputerze to zobaczysz, że galtom miał rację.

--
                        Ludzie mawiają o nim, że wygląda jak prosię trzy razy ogłuszane... ale to dlatego, że studiował. (B.Hrabal "Bambini di Praga 1947")
                        • galtomone Re: LPG 26.05.17, 21:57
                          qqbek napisał:

> zobaczysz, że galtom miał rację.

Jak zawsze... :-p

--
                          Pozdrawiam,
                          galtom

• qqbek Re: LPG 26.05.17, 12:29
                  galtomone napisał:

> Ze jak??? Ja wiem, ze 3.0 to nie jest nic wielkiego... ale bez przesady.

U mnie na osiedlu gość ma Challengera z 1970 (440-tkę).
                  Przy 440-tce to nawet mój silnik jest mały :D

--
                  Ludzie mawiają o nim, że wygląda jak prosię trzy razy ogłuszane... ale to dlatego, że studiował. (B.Hrabal "Bambini di Praga 1947")
      • qqbek Re: LPG 25.05.17, 22:16
        Czyli tak jak ja i galtom.
        A nie jesteśmy podstarzałymi "rękodzielnikami" tylko ludźmi z rodzinami.
        Mam dwa różne rozmiary opon (przód/tył) i kół (zima/lato) więc pełnowymiarowego zapasu i tak nie mam po co wozić.
        "W koło" weszło 80 litrów (64 litry netto), można w tym aucie nawet 100 litrów walnąć (ale trzeba wtedy sprężarkę od zawieszenia pneumatycznego przenieść).

--
      • vogon.jeltz Re: LPG 26.05.17, 10:50
        > cóż, do bagażnika pakuję na wakacje bagaże dla rodziny zamiast butli z gazem

Ja też. Ba, w bagażniku mam jeszcze dwa dodatkowe rozkładane fotele dla gości. A butla wisi sobie spokojnie pod autem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się