Dodaj do ulubionych

Z czego bedziemy zyc za 50 lat?

04.08.17, 13:15
rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,85548,22187813,autobusy-bez-kierowcow-w-rzeszowie-miasto-sie-przymierza.html#BoxLokRadLink
Banki bez bankowcow, autobusy bez kierowcow, samoloty bez pilotow, kopalnie bez gornikow, fabryki bez robotnikow, piekarnie bez piekarzy, restauracje bez kucharzy, itd...

Kto bedzie kupowac te wszystkie uslugi i towary?

--
Pozdrawiam,
galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
Edytor zaawansowany
  • 04.08.17, 13:17
    Pieniadze beda rozdawane kazdemu wedlug potrzeb,
    a kazdy bedzie sobie kupowal wedlug swoich marzen.
    Juz wkrotce.
  • 04.08.17, 13:20
    Moze szkoda czasu i energii na rozdawanie kasy?
    Skoro nie bedzie otrzymywana z parce i tak bedzie bez wartosci.

A jesli nie to przeciez korporacje nie powiedza, nadrukujmy 1000000x wiecej papieru (to bedzie wiecej do rozdania) to ludzie wiecej TV czy pralek kupia :-)

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • 04.08.17, 13:25
    za 50 lat TV i pralki?

heeee

sadze ze raczej namity, maczugi i pranie w strumieniu - dla tych co przetrwaja

mam nawet nadzieje ze tak bedzie bo obecnego stylu zycia to juz sie nie da zniesc

niestty za 50 lat to dla nas za pozno

• 04.08.17, 13:39
    Nie bardzo rozumiem,... skoro ne mozesz znies swojego obecnego stylu zycia, to go zmie.
    Wyprowadz sie do lasu/dzungli i juz.
    Upolujesz - zjesz, nie upolujesz - nie zjesz.

Nie bardzo rozumiem sens zyczenia smierci wielu ludzi w sytuacji, ktora i tak raczej cie dotyczyc nie bedzie...

Inna sprawa, ze to bedzie zmiana na gorsze z naszego, konsumenckiego p.widzenia. Swiat/wszechswiat ma to generalnie gdzies...
    Ale jednak sadze, ze ci co beda zyc w takim nowym swiecie beda z tesknota wzdychac do czasow gdy mozna bylo poczytac ksiazke, pooglada tv i isc spac bez strachu ze cos nas zje albo ktos zabije.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • 04.08.17, 13:48
    > Nie bardzo rozumiem,... skoro ne mozesz znies swojego obecnego stylu zycia, to go zmie.
    > Wyprowadz sie do lasu/dzungli i juz.
    > Upolujesz - zjesz, nie upolujesz - nie zjesz.

o ja to akurat, no moze nie az tak jak w dzungli, ale jak jade do roboty to nie tylko po kase ale rowniez lubie troche bo tam jest takie zycie wlasnie normalne ze wszyscy jestesmy razem jak w dawnych czasach, mozna palic ostroznie wwyznaczonych miejscach, dzwonimy do siebie ze zwyklych aparatow, w biurze nawet jest taki na tarcze, nikt nie chodzi w robocie ze smartfonem i nie robi zdjec, czesto sie pije, sa miejsca do palenia, ludzie sa normalni nie maja fejsbuka, jest sporo grubych, nikt nie jest na diecie i takie tam

...stare dobre czasy hehe

ale w sumie po ch... to zaqwsze ja musze gdzies jezdzic a do mnie, tam gdzie sie urodzilem przychodza jakies lajzy z podlasia i mi kurde zmieniaja na gorsze moj dom?

ostatnio w warszawie bylem: uniwersam zniszczyli, zamkneli kebab na wiatraku, rotunda rozpie...na, smyk rozpie...ny, sezam rozpie...ny ...

... no nie podoba mi sie to nie bede kryl - juz nie jest to moje miasto, wszedzie laza jakies homoafrodyty i sie japia w smartfona, najlepsze ze to wszystko przyjezdni sa z wioch zabitych dechami

wiec skoro oni wlaza w butach do mojego domu i go zmieniaja na swoja modle a ja musze jezdzic 5 tys km do normalnosci to sie dziwisz ze chce zeby to rozwalic i wrocic do poczatkow? hehe

• 04.08.17, 13:53
    Rozumiem nostalgie za starmi czasami... zapewne jakbys z dzidkami arabami pogadal, to wcale z obecnego stylu zycia tez nie byliby zachwyceni.
    A ze ktos chodzi ze smartfonem - cos ci od tego ubywa?

Wyluzuj...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie sku....ynem"
  • 04.08.17, 14:00
    > A ze ktos chodzi ze smartfonem - cos ci od tego ubywa?
    > Wyluzuj...

ze ktos chodzi? nol problem

wiesz po czym na wakacjach nad balatonem poznawalismy w knajpach przy ktorych stolikach siedza nasi?

po tym gdzie wszyscy sie bawili smartfonami

polska to jest naprawde ewenement - wiesz ze na zachodzie europy normalnie wychodza papierowe gazety i wsiadasz do autobusu i 70 procent ludzi szelesci czytajac gazete?

kiedy w warszawie ostatnio widziales kogos z papierowa gazeta w rence?

jest roznica miedzy "ktos" a "wszyscy"

to taka murzynskosc: "wszycy jemy w makdonaldzie"
  • 04.08.17, 16:32
    No moze tak.
    Ale nawet ci wszyscy, skoro obcy tomnie ewentualnie smiesza.
    A w stolycy bywam rzadko.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Nigdy nie uległem złudzeniu, że katolicyzm jest reformowalny" - OvB
  • 04.08.17, 23:27
    > to taka murzynskosc: "wszycy jemy w makdonaldzie"

Nie wszyscy, tylko elita finansowa. Makdonaldy są za drogie aby wszystkich było na nie stać, bo to lokale ekskluzywne. Gdyby wszyscy mogli sobie na nie pozwolić, to moglibyśmy uznać, że mamy dobrobyt jak w Ameryce lub w krajach zachodnioeuropejskich.
  • 04.08.17, 17:14
    > Nie bardzo rozumiem,... skoro ne mozesz znies swojego obecnego stylu zycia, to go zmie.

To już nawet nie o to chodzi, że on, czy ty, czy ja możemy czy nie możemy go znieść. Planeta go nie zniesie.
  • 04.08.17, 23:31
    Otóż to. Do puszczy lub dżungli aby żywić się tym co się upoluje lub roślin jadalnych uzbiera, to sobie może pozwolić jakiś ułamek procenta ekscentryków. Gdyby jedna czwarta populacji na ten pomysł wpadła, to by chyba musieli na kanibalizm się przerzucić.
  • 04.08.17, 13:19
    co prawda g. mnie obchodzi co bedzie za 50 lat bo zapewne juz dawno bede w valhalli ruchal dziewice, ale to co przywolujesz to jest taki pradoks ktory zawsze mi staje myslach jak czytam gdzies przyglupi artykul o tym jakby bedzie strasznie bo klasa wlascicieli zasapi pracownikow robotami i bedzie wszystko sprzedawac produkty i uslugi nie zatudniajac przy tym nikogo

wtedy tez zawsze mysle jak durnie zaczynaja komentowac ze strachem - "komu beda kurde to wszystko sprzedawac"?

sadze ze tak po prostu nigdy nie bedzie i tyle
  • 04.08.17, 13:25
    drobna riposta :-)

szymi_mispanda napisał(a):

> co prawda g. mnie obchodzi co bedzie za 50 lat bo zapewne juz dawno bede w valh
    > alli ruchal dziewice,

Po pierwsze niezly z ciebie optymista.
    Oby sie nie okazalo tak, ze to ty codzienie rano wstaniesz z lozka jako dziwic, ktory msui sie godzies pomydlo schylic.

Zycie bywa przewrotne i czasem warto sie ubezpieczyc - choc doprawdy nie wiem jak na taka opcje ;-)

> sadze ze tak po prostu nigdy nie bedzie i tyle

A po drugie bylbym ostrozny z uzywaniem slow typu: zawsze, nigdy, itp... Historia uczy, ze zawsze wcale nie jest az takie dlugie a nigdy jednak jest wieksze od 0 :-)
    --
    Pozdrawiam,
    galtom

"Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie sku....ynem"
  • 04.08.17, 13:30
    za 50 lat bym byl 80 paro letnim starym dziadyga - ja mam do takich duzo szacunku ale sam to nie chce taki byc hehe

naprawde to nie chodzi o optymizm czy pesymizm tylko o to ze ja cenie sobie mlodosc, boje sie starosci i nie chce byc stary - to juz wole zyc krocej

a mi jest latwiej bo ja wierze nie tyle w boga tylko ogolnie naukowo ze sa inne wszechswiaty czy jakies swiaty rownolegle i po smierci sie odrodze np. tygysem czy czyms takim

wiec jakos nie specjalnie chce marnowac czas na bycie starym dziadem co sie ledwo rusza

a co do reszty to mysle ze w pewnym momencie pieniadz zniknie, codzienne potrzeby beda zaspokajane za darmo - przy zalozeniu ze opanujemy fuzje termojadrowa a wiec prawie darmowe zrodlo energii

wtedy celem nie bedzie kumulacja kapitalu tylko np. odkrywanie nowych planet
  • 04.08.17, 13:46
    szymi_mispanda napisał(a):

> i po smierci sie odrodze np. tygysem
    > czy czyms takim

I mowisz zes nie optymista?
    A jak to bedzie nie tygrys a żuk gnojarz? ;-)

Moze sie tez okazać, że zostaniesz kura na fermie jajek... AUĆ! :-)

> a co do reszty to mysle ze w pewnym momencie pieniadz zniknie, codzienne potrze
    > by beda zaspokajane za darmo - przy zalozeniu ze opanujemy fuzje termojadrowa a
    > wiec prawie darmowe zrodlo energii
    >
    > wtedy celem nie bedzie kumulacja kapitalu tylko np. odkrywanie nowych planet

Nie wiemnie pamietam czy ty, ale swego czasu pisalem tu wlasnie o takiej wizi - ziści sie gdy bedziemy wstanie wykonac 100% prac fizycznych "za darmo - robotami" bo realnie to tyko fizyczna praca kosztuje, bo wymaga wysilku. Prace "umyslowa - tworcza" z reguly robi sie z pasji i dla przyjemnosci wiec gratyfikacja nie jest super wazna, + nie sa to sprawy dot. podstawowych potrzeb typu podtarcie tylka staruszkowi.

I jak o takiej wizji swata a'la Star Trek, bez kasy napisalem, to na mnie napadnieto, ze to utopia. I ze nigdy, itd...

I jakos mam wrazenie, ze byles wsrod tych ludzi... - ale moze sie myle.

W kazdym razie sadze, ze jesli sie wczensiej nie pozabijamy albo nie zabije nas sama ziemia - klimatem./brakiem zarcia. itd... to na taki czas mamy szanse.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • 04.08.17, 13:56
    zes pisal o postepie techniki

ja uwazam ze jest zastoj. i dalej tak uwazam, moze cos ruszy w ciagu 50 lat np kardache sie uda.

ale na pewno dla dojscia do tego swiata star trek co piszesz to nie maja znaczenia ani fejsbuk, ani uber, ani smartfony, do tego juz w szczegolach chodzilo o to ze teraz sztuczna inteligencja nazywa sie cos co nie ma nic wspolnego ze sztuszna inteligencja
  • 04.08.17, 13:48
    Młody to ty byłeś jakieś 20 lat temu a teraz bierzesz proszki na nadciśnienie i masz nadwagę. Założę się ze nie byłbyś w stanie przebiec kilometra a na wojnie poszedlbys do łaźni z gazem i na mydlo jako nie rokujacy

--
    Intelektualny Zbawca Ciemnych Mas
  • 04.08.17, 13:52
    nie mlody ale jeszcze nie stary, co do reszty to po co pie...c, mozemy zaklad zrobic,
    moze sie zisci, no i zobaczymy
  • 04.08.17, 13:54
    Byle o flaszke - wtedy wygrana/przegrana jest rownie fajna (o ile nie robicie sie agresywni po alkoholu).

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Nawet król nie ma prawa podporządkowywać interesów stanu swoim osobistym sympatiom i antypatiom." - OvB
  • 04.08.17, 14:01
    ja nie moge pic bo mi wlasnie odpie... - pewnie od mieszania z proszkami - znowu sie obudze na jakiejs "kolskiej" albo w szpitalu
  • 04.08.17, 17:16

- Jedni po śmierci przyjmują postać tygrysa, sokoła albo lamparta.
    - A inni?
    - Jeżeli o ciebie chodzi, to nie wróżę ci żadnych rewelacji. Kaczka - to max, co może z ciebie być.
  • 04.08.17, 17:17
    > i po smierci sie odrodze np. tygysem czy czyms takim

- Jedni po śmierci przyjmują postać tygrysa, sokoła albo lamparta.
    - A inni?
    - Jeżeli o ciebie chodzi, to nie wróżę ci żadnych rewelacji. Kaczka - to max, co może z ciebie być.
  • 04.08.17, 16:48
    Eeee tam
    Przed rewolucją przemysłową jakieś 80% ludności utrzymywało się z rolnictwa. Dziś ile? 3-5%
    Jakoś dało się tą resztę gdzieś upchnąć.
    Nie ma czym się martwić. Najwyżej zostaną reaktywowane zawody w których trzeba coś umieć, np. naprawić coś albo wyprodukować.
    Zresztą wystarczy spojrzeć na kraje jak Japonia - poziom robotyzacji gospodarki mają dalece bardziej zaawansowany a jednak ciągle Japończycy mają co robić, ot choćby upychać ludzi w tokijskim metrze.
  • 04.08.17, 17:19
    Ale jest też w Japonii niemało ludzi, którzy nie robią nic i w ogóle przez cały czas nie opuszczają swojego pokoju.
  • 05.08.17, 06:58
    Opuszcza w takim typowo japonskim opakowaniu
    - trumna z kompozytu.
    Zaawansowana technika transportu i opakowan.

• 05.08.17, 10:02
    To chociaż rowerek z generatorem prądu im zamontować do tego pokoju.
  • 05.08.17, 10:06
    jak moga nie robic nic? a z czego zyja?

poza tym nawet jak ktos troche zarobi przez pare lat a potem zdecyduje sie ze ma tyle ze na niskim poziomie zycia moze sobie pozwolic na nic nie robienie to zwyczajnie kazdy absolutnie musi wykonywac te same podstawowe czynnosci znane od tysiecy lat co zmusza go do "wyjscia z pokoju" od czasu do czasu

tacy co juz z pokoju nie wychodza to sa w hospicjach w ostatnim stadium
  • 04.08.17, 21:53
    Alez my sie tu wszyscy starzejemy... I razem z nami to forum.

--
    .
    -Z TDCI NA ST, a teraz italia z bananami-
  • 05.08.17, 07:02
    Najlepszy bylby jakis recyckling, ale docelowo
    i tak Schrottplatz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.