Dodaj do ulubionych

Offtop - trudny los emeryta w USA

07.08.17, 11:45
Offtop - trudny los emeryta w USA:
fridomia.pl/2017/08/07/emerycka-emigracja-z-usa/
Ciekawe jak to skomentuje Engine8 i inni znający realia :)
Edytor zaawansowany
  • 07.08.17, 12:11
    Pauperyzacja socjalna emerytow jest wbudowana w kazdy system z niewielkim wyjatkami.

Celem takich zasad jest pozbycie sie ludzkiego balastu w sposob uchodzacy oficjalnie za humanitarny.
    Nikt z politykow tego w mediach nie oswiadczy, poniewaz bylby to zawodowy samoboj
    w sensie ich parazytalnej na ogol luksusowej egzystencji w sferze politycznej.

• 08.08.17, 07:37
    bez kamperowania i domek w Meksyku to jest ten "trudny los"? :) a juz myślałem, ze żebrzą pod kościołami :)
  • 08.08.17, 12:59
    Znam paru freelancerów z IT i SMM którzy od paru lat siedzą w Meksyku i pracują zdalnie. Mówią ze koszty utrzymania są śmieszne a plaża i idealna pogoda cały rok.

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • 08.08.17, 13:16
    A jak z bezpieczeństwem? W Meksyku duża przestępczość
  • 08.08.17, 13:27
    Nie narzekają. Gość co prowadził mi firmowy profil na SM ma jakieś 30 lat i od 4 mieszka nad oceanem. Mówi ze mieszkanie i żarcie/picie to mniej niż 500 USD miesięcznie. Mówi ze póki co nie wróci.
    Ale o szczegóły niepytalem a kontaktu już od paru msc nie mam.

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • 08.08.17, 18:08
    bywalec.hoteli napisał:

> A jak z bezpieczeństwem? W Meksyku duża przestępczość<

W miastach meksykańskich w których żyją expaci jest bezpiecznie. I wygodnie:)

www.mexperience.com/lifestyle/retire-in-mexico/locations-for-retirement/
    -
    www.sandiego.gov/
  • 08.08.17, 13:09
    Emeryt francuski bierze butelke szampana i idzie spedzic dzien z przyjacolka
    Emeryt angielski bierze butelke whisky i idzie spedzic dzien grajac w golfa z kolegami
    Emeryt polski bierze butelke moczu i idzie spedzic dzien w poczekalni laboratorium...
  • 08.08.17, 13:35
    I ty jestes ten ostatni.
  • 08.08.17, 15:58
    ....usa to dosc duzy i roznorodny kraj,emeryci tez sa rozni,kamperowanie to byla domena
    "zlotej mlodziezy" z lat 50 i 60 po przejsciu na emeryture,pozniejsze pokolenia juz za
    wygodnickie sie staly ale chyba nie to jest najwazniejszym czynnikiem poziomu zycia,
    faktem jest ze emerytury socjalne,panstwowe sa tu dosc niskie ale jest wiele innych,
    dodatkowych co razem daje wystarczajace sroki do zycia,warunek trzeba popracowac
    z 30,35 lat placac podatki i myslac o tym co bedzie potem,ale jak ktos niemyslal i
    oszukiwal na podatkach za bardzo to ma przechlapane,ale zalapie sie na pomoc socjalna
    co mu tez pozwoli jakos tam zyc,
    --przeprowadzki na emeryturze do tanszych stanow czy krajow sa tu dosc popularne
    nie tylko ze wzgledy na kase,choc w wielu przypadkach tak jest,to sprawa sposobu zycia
    i tradycji rowniez,tak jak mlodziez emigruje w odwrotnym kierunku,do drogich dyzych miast
    czy stanow,ludzie tu nie przywiazuja az tak duzej wagi do miejsca zamieszkania jak w polsce
    np,choc to sie u was tez zmienia,tu wielu ludzi mieszka w wynajetych domach czy mieszkaniach
    wiec jest sporo latwiej,nie koniecznie dlatego ze ich niestac,to tyle narazie,ciekaw jestem co
    engine o tym powie,

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.