Dodaj do ulubionych

OT - nie lubie hipokryzji

06.10.17, 08:53
Jesli Panstwa Europejskie, demokracje, EU, itd... maja gęby pełne frazesów o wolnosci i demokracji to fakt, ze Katalonii czy Szkoci od tylu lat nie pozwala sie stworzyc wlasnego Panstwa to szczyt hipokryzji.

Ja rozumiem, ze pomysl moze sie nie podobac - sam nie jestem fanem dzielenia sie w dzisiejszych czasach - ale wolnosc i demokracja nie moga dzialac i byc OK tylko wtedy gdy "nam" to pasuje.

Ja wiem, ze to dochodzi kwestia prawa i konstytucji Hiszpanii i mamy pat. Bowiem by Katalonia mogla zrobic to co chce, wymagana jest zmiana w konstytucji hpiszpani, a tu zaglosuje cala hiszpania ktora Katalonczykom odejsc nie pozwoli.

Czyli to troche jak w malzenstwie... rozwod OK ale tylko za obopólna zgoda - bo jak jedno nadal kocha drugie to moze wspolmalzonka zatrzymac przy sobie i nieszczesliwic na zawsze.

Nie podoba mi sie to.

Ps. Oczywscie Katalonczycy (podobnie jak za chwile UK z EU) powinnie sie przy okazji rozwodu doladnie rozliczyc. A w calosci dla wszystkich specjalnych strat nie bedzie bo i tak beda nadal czescia EU.

--
Pozdrawiam,
galtom

I blame nature for two things. First, that stupidity is painless and second, that hypocrisy is not a cause of rash and diarrhoea.
Edytor zaawansowany
  • 06.10.17, 08:58
    OCZKA CI SIE OTWORZYLY ? PRZYCPALES, CZY JAK... ?

jak jedno nadal kocha drugie to moze wspolmalzonka zatrzymac przy sobie i nieszczesliwic na zawsze.

Nie podoba mi sie to.

DLATEGO DOMAGASZ SIE MALZENSTW DLA GEJOW ? :)

w calosci dla wszystkich specjalnych strat nie bedzie bo i tak beda nadal czescia EU.

CZYLI WYJSCIE Z UE JEST STRATA DLA UE... CZYLI UE DOI PANSTWA...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 06.10.17, 09:10
    bimota napisał:

> OCZKA CI SIE OTWORZYLY ? PRZYCPALES, CZY JAK... ?

???? To ze nigdy tu o tym nie pisalem nie znaczy ze mam to zdanie od wczoraj.

Hipokryzji nie lubie zawsze - daletego uwazam, ze dobrze sie stalo, ze PiS wygral wybory - to znaczy, ze demokracja dziala!
    Nie podoba mi sie co robi i ze zmienia zasady gry - ale nie jestem wrogiem idei wygranej dowolnej sily politycznej.

> jak jedno nadal kocha drugie to moze wspolmalzonka zatrzymac przy sobie i niesz
    > czesliwic na zawsze.
    >
    > Nie podoba mi sie to.
    >
    > DLATEGO DOMAGASZ SIE MALZENSTW DLA GEJOW ? :)

A co to ma do rzeczy???? Bo nie rozumiem...
    Dzis jakby kazdy moze wziac rozwod niezaleznie od tego czy druga strona chce czy nie chcego dac - DURNIU!!!

A co do gejow nie domagam sie MAŁZEŃSTWA (bo wiele osob na p. tego slowa jest wyczulonych - why???) tylko rownych praw. Czyli By Władek mogł roliczac sie z Antkiem, Kasia dziedziczyc po Basi. I by obie pary mogly adoptowac dzieci.

> w calosci dla wszystkich specjalnych strat nie bedzie bo i tak beda nadal czesc
    > ia EU.
    >
    > CZYLI WYJSCIE Z UE JEST STRATA DLA UE... CZYLI UE DOI PANSTWA...

Wyjscie z UE jest dzis strata dla obu stron.
    UE nie doi panstw bo UE to nie zewnetrzny okupant - UE to my i nasi sasiedzi i wspolnie odogadujemy sie jak dzialac razem, zeby w calosci bylo nam lepiej.

Jak widzisz po przyladzie UK nie ma zadnego przymusu byc W UE, stad slowa KRUL sa debilne, bo gdyby panstwa i obywtele tego chcieli to UE dawno zostalaby rozwiazana.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

I blame nature for two things. First, that stupidity is painless and second, that hypocrisy is not a cause of rash and diarrhoea.
  • 06.10.17, 09:26
    Jesteś mało poinformowany. Szkotom jak najbardziej pozwala się stworzyć własne państwo, tylko że w ostatnim referendum większość glosowala za pozostaniem w UK.

Katalonia nigdy nie była odrębnym państwem.

Inną sprawą jest to, czy rozdrabnianie się na niezależne księstwa, hrabstwa i inne sołectwa w czasach globalizacji ma sens na na dłuższą metę.

Argument Kosowa i Jugoslawii to zupełnie inna bajka, nie przystajaca do Katalonii.

Tyle na dzisiaj, niestety niektórzy muszą pracować, aby utrzymać budzeciarzy dyzurujacych na forum...

--
    "Za młodu gdy uprawialiśmy seks w nocy na klatce schodowej wrzuciliśmy prezerwatywę wraz z zawartością do takiego wózeczka"...kaz_nodzieja na forum s-v
  • 06.10.17, 09:38
    kolpik124 napisała:

> Jesteś mało poinformowany. Szkotom jak najbardziej pozwala się stworzyć własne
    > państwo, tylko że w ostatnim referendum większość glosowala za pozostaniem w U
    > K.

A Walia albo Irlandia Pn? - gdyby chcialy.
    Pamietaj tez, ze wyjscie Szkocji z UK gdy UK jest czascia EU bylo bez sensu i nie wiele by zmienilo - i tak panstwa bylyby praktycznie razem.

Jakos mysle, ze opinia rzadu JKM na temat wyjscia szkocji z unii zmieni sie gdy UK bedzie juz poza EU.

> Katalonia nigdy nie była odrębnym państwem.

I co to ma do rzeczy?
    Mowimy o demokracji i woli ludzi. Jesli mieszkajacy w danym rejonie ludzie chca byc samodzielni czy ustanowic jakies prawa to dlaczego mamy ich - w ramach demokracji i uznania wolnosci - zakazac.
    Nie wszystko wszystkim musi sie podobac. Ale wolnosc i demokracja nie moga dizalac tylko wtedy, gdy wiekszosci to pasuje, bo demokracja NIE MOZE BYC DYKTATURA!!! wiekszosci.

> Inną sprawą jest to, czy rozdrabnianie się na niezależne księstwa, hrabstwa i
    > inne sołectwa w czasach globalizacji ma sens na na dłuższą metę.

Oczywiscie ze to zupelnie inna kwestia i tez uwzam, ze nie, szczegonie w sutyacji gdy Katalonia (i inne takie panstwa) beda chcialy byc czescia EU. W sumiezmieni sie nie wiele.
    W przypadku Katalonczykow raczej chodzi o zasady, szczagolnie gdy z powodu samego referendum sa palowani.

Jak to wolgle jest mozliwe??? Przecez jak bede chcial z sasiadami zaglosowac czy przylaczamy sie do Marsjanskiej Republiki Ludowej albo by uznano nas za delfiny to gloswc chyba nam wolno ile chcemy??? Wysylanie Guardia Civil by nie dopuscic do glosowania jest bardzo nie OK.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 06.10.17, 10:10
    PiS wygral wybory - to znaczy, ze demokracja dziala!

BUREGO PSA WYMIENIONO NA PSA BURKA... :) A W TEJ TWOJEJ UE WOGOLE NIE MA DEMOKRACJ, A TAK SIE JEJ DOMAGASZ I TU JAKOS NIE WIDZISZ HIPOKRYZJI...

Dzis jakby kazdy moze wziac rozwod niezaleznie od tego czy druga strona chce czy nie chcego dac - DURNIU!!!

JESTEM DURNIEM, BO NIE ROZUMIEM TWOJEGI I PRAWNICZEGO BELKOTU...

"Ustawodawca wyłączył możliwość udzielenia rozwodu tylko wówczas, gdy żąda go małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia. Ma to miejsce, gdy wyłącznie po stronie małżonka żądającego rozwodu istnieją przyczyny rozkładu pożycia, a drugiemu małżonkowi nie można przypisać winy za trwały rozkład pożycia."

my i nasi sasiedzi i wspolnie odogadujemy sie jak dzialac razem, zeby w calosci bylo nam lepiej.

CZYLI TE TYSIACE USTAW WPROWADZANYCH TASMOWO JEST Z NAMI UZGADNIANE ??

gdyby panstwa i obywtele tego chcieli to UE dawno zostalaby rozwiazana.

OBYWATELE... DOBRE...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 06.10.17, 11:16
    > CZYLI TE TYSIACE USTAW WPROWADZANYCH TASMOWO JEST Z NAMI UZGADNIANE ??

Oczywiście. To znaczy, teraz pewnie już nie, ale to dlatego, że nasz rząd wypiął dupsko na Unię i nie bierze w tych uzgodnieniach udziału.

> OBYWATELE... DOBRE...

Znowu jesteście w ten sam niekonsekwentni, towarzyszu. Jak raz narzekacie, że "d***kracja" to xujowy ustrój i obywatele nie powinni mieć nic do gadania, bo są generalnie idiotami, aż tu nagle stwierdzacie, że ktoś coś wprowadza bez oglądania się na obywateli i strasznie wam się to nie podoba. Uzgodnijcie wersję z samym sobą, co?
  • 06.10.17, 11:28
    Dodam, ze za Berxitem (skoro nie obywatele) to chyba wiewiorki glosowaly.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 07.10.17, 12:53
    A CO BREXIT MA DO TEGO ? ZA BREXITEM DURNIE GLOSOWALI NIE DLATEGO, ZE UE JEST CZERWONA, TYLKO PRZESTRASZYLI SIE EMIGRANTOW (BO TAKA BYLA PROPAGANDA). PRZEZ GLUPOTE ZROBILI SOBIE DOBRZE... ALE NAM ZLE.

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 07.10.17, 14:38
    Jak mogli sie przestraszyc imigranot, ktorych mieli w pizdu jeszcz w czasach przed unijnych?
    Jak mogli sie przestraszyc imigrantow gdy prowadza calkowisie odrebna polityke wwjazdowa i wizowa a do tego nie sa w "Szengen"

Znow bzdury gadasz!

A Brexit ma to do tego, ze pokazuje iz glos ludzi sie liczy - nwet wbrew rozsadkowi i woli elit.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • 07.10.17, 19:17
    GLUPIS...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 07.10.17, 20:02
    Wow - nie ma to jak zbic argumenty zelazna logika i faktami.

A przepraszam... tyto chciales pewnie o sobie napisac

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • 07.10.17, 12:50
    NIE PODOBA SIE, NIE DLATEGO, ZE DEMOKRACJA, TYLKO DLATEGO ZE LEWACTWO. A ZWRACAMY JEDYNIE UWAGE NA HIPOKRYZXJE...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 06.10.17, 11:28
    bimota napisał:

> A W TEJ TWOJEJ UE WOGOLE NIE MA DEMOKR
    > ACJ, A TAK SIE JEJ DOMAGASZ I TU JAKOS NIE WIDZISZ HIPOKRYZJI...

Jestes GŁOMB do potęgi. Gdybym hipokryzji nie widział (nie tylko zresztą w EU) to chyba bym nie napisał tego co napisałem?

> JESTEM DURNIEM, BO NIE ROZUMIEM TWOJEGI I PRAWNICZEGO BELKOTU...

Jak masz dwoje ludzi to sie moga rozwiesc i kropka - nawet jak jedno nie chce. Ale w wiekszosci znanych mi krajow, jak jakis region uznalby ze woli byc samodzielny i niepodlegy to takiego rozwodu nie dostanie - bo nie i bedzie uszczesliwiany na sile.

Dotarlo?

> "Ustawodawca wyłączył możliwość udzielenia rozwodu tylko wówczas, gdy żąda go m
    > ałżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia. Ma to miejsce, gdy wyłącznie po stron
    > ie małżonka żądającego rozwodu istnieją przyczyny rozkładu pożycia, a drugiemu
    > małżonkowi nie można przypisać winy za trwały rozkład pożycia."

źródło?

> my i nasi sasiedzi i wspolnie odogadujemy sie jak dzialac razem, zeby w calosci
    > bylo nam lepiej.
    >
    > CZYLI TE TYSIACE USTAW WPROWADZANYCH TASMOWO JEST Z NAMI UZGADNIANE ??

Najwyrazniej tak nam sie wydaje po przez naszych przedstawicieli. Poza tym nie myl idei z praktyka.

> gdyby panstwa i obywtele tego chcieli to UE dawno zostalaby rozwiazana.
    >
    > OBYWATELE... DOBRE...

Ciesze sie, ze sie zgadzasz - co zreszta potwierdze dobitnie rzeczywistosc.
    --
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • 06.10.17, 11:33
    > Ale w wiekszosci znanych mi krajow, jak jakis region uznalby ze woli byc
    > samodzielny i niepodlegy to takiego rozwodu nie dostanie - bo nie i
    > bedzie uszczesliwiany na sile.

Takie tam zaszłości historyczne - idea suwerenności państw rodem z XVII wieku. Podobnie jak system gospodarczy, wkrótce do wymiany.
  • 06.10.17, 12:40
    JESLI JESTES ZA UNIA I JEDNOCZESNIE ZA DEMOKRACJA, TO JESTES HIPOKRYTA... PROSTYCH RZECZY NIE KUMASZ...

źródło?

WYGUGLAC NAWET NIE UMIESZ ?

Najwyrazniej tak nam sie wydaje

TOBIE SIE TAK WYDAJE

Poza tym nie myl idei z praktyka.

PRZECIEZ TO WY CALY CZAS WYPOMINACIE KORWINOWI, ZE NIBY JEGO IDEE SA UTOPIA...

Ciesze sie, ze sie zgadzasz - co zreszta potwierdze dobitnie rzeczywistosc.

NP. WIELOKROTNE POWTARZANIE REFERENDUM W IRLANDII O PRZYJECIU TRAKTATU LIZBONSKIEGO, DO CZASU AZ WLADZA UZYSKALA WYNIK TAKI JAKI CHCIALA...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 07.10.17, 10:04
    bimota napisał:

> JESLI JESTES ZA UNIA I JEDNOCZESNIE ZA DEMOKRACJA, TO JESTES HIPOKRYTA... PROST
    > YCH RZECZY NIE KUMASZ...
    >
    > źródło?

O zrodlo tekstu dot. rozwodu prosilem.

> WYGUGLAC NAWET NIE UMIESZ ?

Imiem, ale prosilem o twoje zrodlo - masz jakis problem podac?

> Najwyrazniej tak nam sie wydaje
    >
    > TOBIE SIE TAK WYDAJE

Nam, inna sprawa co tobie sie wydaje.

> PRZECIEZ TO WY CALY CZAS WYPOMINACIE KORWINOWI, ZE NIBY JEGO IDEE SA UTOPIA...

Bo sa. Do tego sa czesto przeciwstawne sobie wiec nie zaleznie od ich utopijnego charakteru chocby z tego powodu sa nierealizowalne.

> NP. WIELOKROTNE POWTARZANIE REFERENDUM W IRLANDII O PRZYJECIU TRAKTATU LIZBONSK
    > IEGO, DO CZASU AZ WLADZA UZYSKALA WYNIK TAKI JAKI CHCIALA...

No i? Jak dlugo nikt nikogo nie przymuszal to nie widze problemu. Wybory tez sa cykliczne i az do skutku.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 07.10.17, 12:43
    NO WAM, TOWARZYSZU :

Bo sa. Do tego sa czesto przeciwstawne sobie wiec nie zaleznie od ich utopijnego charakteru chocby z tego powodu sa nierealizowalne.

CZYLI JESTES HIPOKRYTA. I JUZ NAWET NIE PYTAM JAKIE SPRZECZNOSCI...

Wybory tez sa cykliczne i az do skutku.

CZYLI JAK ZAPANUJE NAM NOWOCZESNA, TO Z DALSZYCH WYBOROW MOZEMY ZREZYGNOWAC...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 07.10.17, 14:23
    Zrodla nie dostalem i nadal nie wiem dlaczego z powodu iz uwazm ze KRUL mowi bzdury jestem hipokryta.
    Ale w przypadku twierdzen bimoty to norma, ze nikt normlany nie kuma o co chodzi.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 07.10.17, 19:19
    CZYLI ZNOW SIE ZAGUBILES W DYSKUSJI, BIEDAKU...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 07.10.17, 20:02
    W dyskusji z toba to norma gdy nie dajesz cytatow i odpowiadasz malo precyzyjnie.
    Juz kilka osob cie prosilo o zmiane stylu

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • 07.10.17, 22:17
    TO TY JESTES W KILKU OSOBACH ? MNOZENIE JAZNI CIE DOPADLO... :)

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 08.10.17, 09:25
    Tak... ja w kilku...
    Jeszcze jakies zwidy?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • 06.10.17, 09:18
    Wczoraj Pan Prezydent Duda powiedziął, że nie pochwala użycia siły przez policję i rząd wobec Katalończyków. Także, Ślązacy, róbcie swoje referendum o autonomie. Jestem za. PiS na pewno będzie tolerancyjne.
    A z drugiej strony - takie pałowanie niejednego Katalończyka utwierdziło lub przekonało do secesji. Dzieje się i będzie się działo.
  • 06.10.17, 09:30
    Dokladnie tak. W takich sytuacjach (na dluzsza mete) jeszcze zadna metoda silowa nie okazala sie skuteczna.

"Strasznie Cie kocham, nie odchodz ode mnie" - powiedzial maz
    "Ale ja jednak, chce, rozumiem cie, pozostanmy przyjaciolmi" - powiedziala zona
    "Mysle, ze jak cie porzadnie zleje, to zobaczysz jak bardzo mi na tobie zalezy, jak cie szanuje, kocham i na pewno zmienisz zdanie o rozwodzie" - powiedzial maz podwijajac rekawy -"Poza tym i tak go nie dostaniesz bo moja konstytucja na to nie pozwala. Musialabys ja zmienic... a ja sie nie zgadzam."

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 06.10.17, 10:20
    ...w świetle obecnych wydarzeń od3.14erdolą się od Polski zabierając ze sobą gondolierów.

--
    www.sandiego.gov/
  • 06.10.17, 11:33
    Miejmy nadzieje, ze poki jestesmy czescia UE to jednak sie nie odp...ola.
    Bo wtedy Prezes zrobi nam tu druga Turcje.

BTW HIPOKRYZJI:

"Zdaniem Kaczyńskiego ten system "zawsze tworzy ryzyko, iż osoba bez odpowiedniego doświadczenia politycznego, bez umiejętności, a czasem człowiek złej woli uzyska bardzo dużą władzę, i to bez realnej kontroli". (www.tvn24.pl)"

Znaczy gdyby byl system prezydencki, to nie dobrze... bo Kaczynski nie jest Prezydentem i nim nie zostanie a moglby sie trafic taki koles jak w Rosji czy Turcji...

Ale jak dlugo bez zadnej kontroli (i odpowiedzialnosci konstytucyjnej) moze rządzic Prezes, to wszystko jest OK.

Nosz KU...WA MAĆ!

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 06.10.17, 12:42
    WYBRANY DEMOKRATYCZNIE PREZES... :)

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 06.10.17, 21:33
    > Dokladnie tak. W takich sytuacjach (na dluzsza mete) jeszcze zadna metoda silowa nie okazala sie skuteczna.

Znaczy się, Rosja dlatego przez wieki powiększała swoje terytorium, bo nie używała siły, a lokalne ludy chciały się przyłączyć?
  • 07.10.17, 10:07
    I dlatego nie ma zamachow w Rosji, i wszystkie republiki (byle/obecne, itd) kochaja moskwe... znaczy ludnosc tychze a nie ich wladze.

BTW: z kim i o co wlaczyla Czeczenia?
    Rozumiem, ze Ukraina, litwa, lotwa wrecz nie moga sie doczekac by sie znow przylaczyc do Matki Rosji...?

No...Polakom wlaczenie w sklad trzech innych panstw na 100 lat tez pasowalo i nie protestowali.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 07.10.17, 10:21
    POCZYTAJ TROCHE, TO MOZE SIE CZEGOS DOWIESZ...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 07.10.17, 14:21
    O... zapamietas cos z naszych rad.
    Szkoda,ze tego nie robisz.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 07.10.17, 19:45
    ZAPAMIETAS, ALE TEGO NIE ROBISZ... :)

A TY NIE PAMIETAS WLASNYCH RAD I TO ROBISZ :)

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 07.10.17, 20:03
    Nie, ty.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • 06.10.17, 15:02
    NO I WLASNIE, PANIE NIEHIPOKRYTYCZNY... CZYLI KRYM ZOSTAL SLUSZNIE ODLACZONY OD UKRAINY I REPUBLIKA DONIECKA I LUGANSKA TEZ POWINNA, NIE ?

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 06.10.17, 18:34
    Zależy od kontekstu. Ale jesli tego chce większość lokalnej ludności to należy to uszanować. Na Krymie i Donbasie lokalsi z tego co wiem wcale tego nie chcieli.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 06.10.17, 22:44
    HA HA... NO TAK... :)))))

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 06.10.17, 23:07
    Ja mam inną opinię na ten temat. Krym nie miał za wiele wspólnego z Ukrainą, tą rozumianą jako Kijów. Póki Ukraina była częścią ZSRR, to nie miało to większego znaczenia. Byłem na Krymie jeszcze jak był ukraiński i było tam mnóstwo Rosjan, oraz mieszkańców, którzy byli za Rosją.

W ogóle znam ludzi, którzy są rodziną, a obecnie są obywatelami dwóch różnych państw. Jedni mieszkali na Ukrainie i po rozpadzie ZSRR zostali tam, a drudzy mieszkali w Moskwie i są Rosjanami. To tak, jakby Polskę podzielić na zachodnią i wschodnią na Wiśle. Ja mieszkam na wschodzie, ale znajdzie się też rodzina we Wrocławiu. Gdyby nas podzielono, bylibyśmy dwoma narodami.

Co do Szkocji i Katalonii. UE to polityka, ma to oczywiście znaczenie co się mówi o wolności i niepodległości, ale przecież nikt nie ma złudzeń, że jest to tylko pod publikę. To tak samo jak USA przed '89 rokiem mówiły głośno, że w Polsce musi być demokracja. Serio, myślisz, że tak im zależało na dobru Polaków? Nie, po prostu chcieli, aby Polska była w ich obozie, a nie w obozie ZSRR.

Łatwiej jest dla Brukseli, aby nie robić podziałów w Hiszpanii, bo łatwiej coś ustalić z samym Madrytem, a nie oglądać się jeszcze na Barcelonę.

Natomiast Jugosławia była sztuczny tworem, który na dłuższą metę nie mógł się udać, bo za wiele tych ludzi różniło.
  • 07.10.17, 10:03
    To samo rozumowanie co z Ukrainą i Rosją można zastosować z Hiszpanią i Katalonią. Do Barcelony przez te wszystkie lata mogło sporo Hiszpanów przyjechać i się osiedlić, ale mają też rodzinę w madryckiej Hiszpanii. No i teraz chcą ich rozdzielić.
    Różnica jest jednak taka, że po oddzieleniu się Katalonii, to zapewne chciała by ona automatycznie do EWG się zapisać i aby podróże były w ramach Unii bez paszportu na sam dowód. Czyli zupełnie niepotrzebnie Hiszpanie użyli przemocy. Dalej by sobie mogli do pracy lub na wakacje nad morze jeździć. Chyba, że boli ich, że swojego króla będą musieli sami karmić a on ma duży apetyt.
    No i jeszcze jedno. UE w odróżnieniu od USA, ZSRR/Rosji, UK tworzone było bez przemocy. Członkowie musieli organizować referendum. Nikt nikogo nie podbijał.
  • 07.10.17, 10:34
    RACJA. SZKOPY PO 2 WOJNACH ZROZUMIALY, ZE PO CO SIE TLUC, SKORO TO SAMO MOZNA UZYSKAC PROPAGANDA... I TAK NIE DOSC, ZE MAJA W POLSCE TANIA SILE ROBOCZA, TO JESZCZE POLACZKI SIE ZACHWYCAJA PRODUKTAMI ICH FIRM ZBUDOWANYCH NA PRACY POLSKICH NIEWEOLNIKOW...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 07.10.17, 14:20
    Taaa.... bo UE to polaczki przylaczone do Niemiec wylacznie z powodu propagandy. I nic wiecej. Bosze....

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 07.10.17, 19:23
    DO UE TO NAS WKRECIL KACZYNSKI, NIE WIEM CZYJ ROZKAZ WYKONYWAL... A POLACZKI SIE PRZYLACZALY NIE DO UE TYLKO WSPOLNOTY EUROPEJSKIEJ..

A NIBY CO WIECEJ NIZ PROPAGANDA ?

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 07.10.17, 20:03
    Kaczyniski? A ja myslelem ze wiekszosc w referendum akcesyjnym do EU

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 07.10.17, 22:15
    Referendum nie tyczylo takiej unii jak jest teraz tylko wspolnoty gospodarczej.

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 08.10.17, 09:26
    I dlatego dzis EU juz ma wsrod polakow tak niskie poparcie???? :-)

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 08.10.17, 10:21
    NIE, DLATEGO, ZE ZADZA TAM SCIERWA.

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 08.10.17, 12:06
    I dlatego, ze tam (w EU???) rzadza sciera EU w PL ma niskie poparcie, tak?

Dobrze rozumiem twoj przekaz?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 08.10.17, 12:37
    TAK

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 09.10.17, 07:04
    bimota napisał:

> TAK

I jeszcze na sam koniec mi grzecznie potwierdziles wlasna glupote.
    To teraz kochany sprawdz jakie jest poparcie dla czlonkowstwa PL w EU i powiedz, ile to jest "niskie"?

Kolejny raz udowodniles ze dyskutujesz, obrazasz innych (scierwa w EU) nie majac BLADEGO POJECIA o temacie
    --
    Pozdrawiam,
    galtom

• 10.10.17, 12:20
    TO MOZNA OBRAZIC KOMUCHA ? PRZECIEZ NAWET WG LEWACKIEGO PRAWA JEST TO ZAKAZANA IDEOLOGIA I UZNANA ZA ZBRODNICZA... A UE RZADZA KOMUCHY. NAWET NA WEJSCIU DO SWEJ SIEDZIBY TO OBWIESZCZAJA... TO SA NORMALNIE JAJA Z LUDZI...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 10.10.17, 12:30
    Szkoda, ze znow zmieniasz temat... nie na temat.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 10.10.17, 13:13
    TWIERDZILES, ZE OBRAZAM WLADCOW UE. DO RESZTY ODNIOSLEM SIE WCZESNIEJ...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 10.10.17, 13:57
    Doprawdy nie wiem po co to dalej ciagniesz...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 07.10.17, 19:26
    Unia Europejska nie jest tworem niemieckim. Obecnie Niemcy najbardziej na tym skorzystały, ale to tylko świadczy o tym, jak mają silną gospodarkę.
    Unia Europejska miała na celu zaprzęgnięcie niemieckiej gospodarki w struktury całej Europy. Inaczej, mógłby się powtórzyć kolejny konflikt zbrojny. I i II wojna światowa były konfliktami, które wynikały z próby narzucenia swojej wizji świata przez panujące w Europie mocarstwa. Gospodarka Niemiec w XIX wieku urosła tak bardzo, że dominujące wtedy Imperium Brytyjskie nie mogło sobie na to pozwolić, aby tuż pod nosem urósł jej duży konkurent. Zaczęło więc go spowalniać, Niemcy się zirytowali i wybuchła wojna.
    II wojna światowa to z kolei dogrywka. Traktat Wersalski nałożył tak srogie warunki Niemcom, że nie mieli oni już nic do stracenia. Bieda, brak perspektyw, poczucie niesprawiedliwości to wylęgarnia dla populistów. Chcesz wojny? To spraw aby mężczyźni w wieku 20-35 lat nie mieli pracy i perspektyw. Chcesz pokoju? Pozwól im się bogacić, zakładać biznesy, robić kariery.
    Obecnie niemiecka gospodarka odpowiada za 25% PKB Unii Europejskiej, dla porównania Polska za 5%. Potrzeba gospodarek Francji i Wielkiej Brytanii, żeby przebić Niemcy. Żeby było śmieszniej, cała grupa tzw. państw międzymorza stanowiłaby ok. 8% PKB Unii.
  • 07.10.17, 19:39
    A SAKD TY WIESZ KTO ZAKLADAL UNIE I W JAKIM CELU ? CO TO ZNACZY "ZAPRZEGNAC W STRUKTURY EUROPY" ?

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 07.10.17, 20:05
    Moze przeciwienstwie do ciebie czyta wiadomosci i chodzil w szkole na lekce historii.
    To nie jest niedostpena wiedza tajemna czy jakis tajny spisek.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 08.10.17, 12:34
    NO JESLI Z TAKICH ZRODEL CZERPIE WIEDZE, TO NIC DZIWNEGO, ZE GLUPOTY KLEPIE...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 09.10.17, 07:05
    No... jak w twoich zrodlach pisza o niskim poparciu dla EU w PL to ja twoim zrodlom i tobie serdecznie gratuluje dobrego kontaku z rzeczywistoscia.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 09.10.17, 15:50
    A GDZIE JA PISALEM O NISKIM POPARCIU, GENIUSZU ?

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 10.10.17, 08:15
    CYTUJĘ:

galtomone napisał:

> I dlatego, ze tam (w EU???) rzadza sciera EU w PL ma niskie poparcie, tak?
    >
    > Dobrze rozumiem twoj przekaz?

bimota napisał:

> TAK

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 10.10.17, 10:05
    ALE TO TY NAPISALES, JA TYLKO SIE DOSTOSOWALEM DO TWEJ TERMINOLOGII.. :) POTEM JESZCZE CHCIALES BYM CI PODAL DEF. CZEGOS, CO SAM WYMYSLILES. :)

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 10.10.17, 10:52
    Dobra, dobra.

A moje "niskie poparcie dla EU w PL" nigdzie nie zareagowales mwic, ze to nieprawda.

BA!!!!

Jeszcze postawiles teze, ze poparcie dla wejscia bylo duze bo:
    "Referendum nie tyczylo takiej unii jak jest teraz tylko wspolnoty gospodarczej."

a teraz jest male bo rzadza scierwa.

Idz chlopie gdzies,.... jakiejs wiedzy poszukaj bo twoje braki i glupota sa porazajace!

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 10.10.17, 11:01
    Bo pojecie "niskie" jest nieokreslone, ty uznales,z e jest niskie, nie mialem podstaw tego kwestionowac...

"Referendum nie tyczylo takiej unii jak jest teraz tylko wspolnoty gospodarczej."

TO PISALEM POZNIEJ I TYCZYLO SIE CZEGO INNEGO.

I W TYM KONTEKSCIE JEST TO PRAWDA ROWNOZNACZNA STWOERDZENIU, ZE POPARCIE JEST DUZE, BO CIEMNOTA LYKA PROPAGANDE.

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 10.10.17, 11:03
    Pisz ile chcesz. Pokazales swoj poziom i wiedze.
    Nie masz sie jak wytlumaczyc i obronic.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 10.10.17, 11:22
    HA HA... DZIECKO Z PRZEDSZKOLA BY OD RAZU "ROZSZYFROWALO" TWE GIERKI... :)

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 10.10.17, 11:43
    > DZIECKO Z PRZEDSZKOLA BY OD RAZU

Twoja umysłowość jest właśnie mniej więcej na poziomie dziecka z przedszkola. Mam dwójkę małych dzieci, więc mam porównanie. Starsza chodzi do szkoły i już w tej chwili góruje nad tobą intelektualnie.
  • 10.10.17, 12:22
    MAM ROZUMIEC, ZE TWA CORKA JEST TAK NIEDOROZWINIETA INTELEKTUALNIE, ZE POROWNANIE DO NIEJ UWAZASZ ZA OBRAZE... BO PRZECIEZ INNEGO CELU NIZ OBRAZENIE MNIE NIE MIALES...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 10.10.17, 12:27
    Masz rozumieć, że ty jesteś tak niedorozwinięty intelektualnie, że siedmiolatka na typowym dla swojego wieku poziomie rozwoju reprezentuje poziom wyższy od ciebie. Dramatycznie wyższy. W sumie nie wiem, czy aby dwulatka też nie dałaby rady cię pobić.
  • 10.10.17, 13:11
    INTELEKT TO SIE WG MNIE DZIEDZICZY, TYLKO TAKIM TYPKOM JAK TY SIE WYDAJE, ZE MOZNA SIE GO NAUCZYC...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 10.10.17, 13:19
    > INTELEKT TO SIE WG MNIE DZIEDZICZY

Przykro mi, że miałeś głupich starych.

> ZE MOZNA SIE GO NAUCZYC...

Nie mówimy o "nauce intelektu", tylko o rozwoju dziecka, głąbie. Jeśli uważasz, że dwulatek, siedmiolatek i piętnastolatek reprezentują ten sam poziom intelektualny to... Cóż, jeszcze raz mi przykro, że miałeś aż tak durnych starych.
  • 10.10.17, 12:30
    bimota napisał:

> HA HA... DZIECKO Z PRZEDSZKOLA BY OD RAZU "ROZSZYFROWALO" TWE GIERKI... :)
    >
    No wlasnie... a tobie sie nie udalo...
    --
    Pozdrawiam,
    galtom

• 10.10.17, 10:52
    Dobra, dobra.

A moje "niskie poparcie dla EU w PL" nigdzie nie zareagowales mwic, ze to nieprawda.

BA!!!!

Idz chlopie gdzies,.... jakiejs wiedzy poszukaj bo twoje braki i glupota sa porazajace!

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 07.10.17, 14:17
    przyjemny_gosc napisał:

> Natomiast Jugosławia była sztuczny tworem, który na dłuższą metę nie mógł się u
    > dać, bo za wiele tych ludzi różniło.

A ZSRR nie... ciekawy sposob rozumowania :-)

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 07.10.17, 19:29
    Przyznaję, że w trollowaniu osiągnąłeś level master.
  • 07.10.17, 20:07
    Zwrcam tylko grzecznie uwage na fakt, ze ZSRR bylo takim samym sztucznym torem jak Jugoslawia... kto wie czy nie sztuczniejszym gdy pod jedna flaga laczylo nardoy z azjatyckich kresow z Ukraincami czy Łotyszami..

Ale w jednym sie zgadzamy, palkami i sila jeszcze nikt na milosc narodu i patryiotyzm nie zapracowal tak, by w koncu sie to w szystko z hukiem nie rozpadlo.
    Pokazuja to juz czase starozytne.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 07.10.17, 21:18
    ZSRR miało i ma zabawki atomowe, to taka drobna różnica. Wprawdzie trochę im się odkleiło w czasach, gdy Gorbi chciał pokazać, że jest cywilizowany a nie zamordystyczny tyran, ale to tylko potwierdza, że brak zamordyzmu prowadzi do rozpadu.
  • 08.10.17, 09:29
    tbernard napisał:

> ZSRR miało i ma zabawki atomowe,

Chyba jednak czas zaczac czasem wiadomosci czy cos podobnego ogladac...
    ZSRR juz nie ma. ;-)

Poza tym zabawki atomowe nie byly do stosowania wewnetrznego.... Jakby nawet Ruscy nie sa tak durni by atomem bobardowac tereny, ktore chca kontrolowac i wykorzystywac.

> to taka drobna różnica. Wprawdzie trochę im si
    > ę odkleiło w czasach, gdy Gorbi chciał pokazać, że jest cywilizowany a nie zamo
    > rdystyczny tyran, ale to tylko potwierdza, że brak zamordyzmu prowadzi do rozpa
    > du.

Nie... to zamordyzm prowadzi do rozpadu... w koncu.
    --
    Pozdrawiam,
    galtom

• 08.10.17, 11:47
    > Chyba jednak czas zaczac czasem wiadomosci czy cos podobnego ogladac...
    > ZSRR juz nie ma. ;-)

No to chyba po tym rozpadzie każdy kto się odłączył wziął sobie po kilka głowic nuklearnych na pamiątkę? Na przykład Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś lub Ukraina.
    ZSRR to po prostu imperium rosyjskie i tyle. Ciągle to imperium trwa. Czy to ważne, czy włada tam car, pierwszy sekretarz, czy obecny prezydent? To tylko nazwa.

> Nie... to zamordyzm prowadzi do rozpadu... w koncu.

Okej, niech Ci będzie, że Gorbaczow to był największym sowieckim zamordystą. Ja pozostanę przy swoim zdaniu.
  • 08.10.17, 12:11
    tbernard napisał:

> > Chyba jednak czas zaczac czasem wiadomosci czy cos podobnego ogladac...
    > > ZSRR juz nie ma. ;-)
    >
    > No to chyba po tym rozpadzie każdy kto się odłączył wziął sobie po kilka głowic
    > nuklearnych na pamiątkę? Na przykład Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś lub Ukrai
    > na.

Serioo...warto sprawdzac wiadomosci... pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%84stwa_posiadaj%C4%85ce_bro%C5%84_j%C4%85drow%C4%85

> ZSRR to po prostu imperium rosyjskie i tyle. Ciągle to imperium trwa. Czy to wa
    > żne, czy włada tam car, pierwszy sekretarz, czy obecny prezydent? To tylko nazw
    > a.

W tym zakresie masz racje. Ale pradwa jest tez ze sporo republik chetnie byloby niepodleglymi panstwami... i pewnie gdy tylko roznica sil i warunki na to pozwola to sie z pod panowania putnia wylacza.

> > Nie... to zamordyzm prowadzi do rozpadu... w koncu.
    >
    > Okej, niech Ci będzie, że Gorbaczow to był największym sowieckim zamordystą. Ja
    > pozostanę przy swoim zdaniu.

Zle. Patrz na ZSRR , USA i EU.

Roznie tworzone, z roznymi warnukami zewnetrzynmi. Gdyby teraz wycofac policje i kazdemu dac sie samostanoic... to co sie prozpadnie. EU tworzona z checi?
    Rosja, tworzona i utryzmywana sila i przymusem?
    USA - gdzie jednak przymus zmieniono w marchewke i patryiotyzm?
    --
    Pozdrawiam,
    galtom

• 08.10.17, 13:24
    No i w tym linku który podałeś napisano, że wszyscy oddali Rosji swoje głowice. A mogli oddać Litwie lub Estonii, Rosja też im mogła oddać (no przecież niby Rosja to nie ZSRR). Chyba zrobili losowanie i na Rosję wypadło.
    Co do USA to specyficzny zamordyzm, różni się od sowieckiego proporcjami, gdzie ludziom więcej marchewki dano. Ale niechby który ośmielił się zbyt głośno narzekać, że marchewki nie lubi, to i solidny kij się znajdzie na takiego.
  • 08.10.17, 22:55
    Wierz mi, nie robili żadnego losowania.
    ZSRR to tak naprawdę Rosja, która położyła łapę na innych narodach i państwach. Broń jądrowa była własnością Moskwy, a że rozmieszczona była w różnych rejonach Europy i Azji, to kwestia tylko strategiczna.

Co do USA, to mają oni tam jedność, a jednocześnie są bardzo podzieleni, co w rozumieniu europejskim jest bardzo trudne do zrozumienia. Z jednej strony każdy stan ma własne prawo, chociażby to dotyczące kary śmierci, ale jednocześnie każdy będzie dumny z bycia narodem USA. Ciężko sobie też wyobrazić w USA zamieszki takie jak w Katalonii. Któryś stan chciałby się usamodzielnić? Nie sądzę.

W Europie trudno też zrozumieć, że Amerykanie pierwsi mówią o wolności słowa, ale nie przeszkadza im, że mają tylko dwie partie... .

Tak czy inaczej USA bardzo różni się od Unii Europejskiej. Sama Unia się jednak zmienia. W 2004 roku była większa równowaga między Niemcami, Francją, Wielką Brytanią, Włochami. Obecnie wygląda to tak, że Wielkiej Brytanii nie ma, są za to Niemcy i długo długo nic, później Francja, a później kraje południa jak Grecja, Włochy i Hiszpania w których są duże problemy ekonomiczne.
    Dla Polski lepiej, że jest UE, bo to kiepsko mieć tak silnego gospodarczo sąsiada jak Niemcy. Niemcy z kolei najwięcej płacą do kasy unijnej, ale i najwięcej na tym korzystają. Obecnie zajmują się problemami gospodarczymi krajów południa i dobrze, bo jakby nie mieli zmartwień, to z pewnością zaczęliby myśleć, że ten Szczecin i Wrocław, to jednak by im się przydał... .
  • 08.10.17, 23:26
    przyjemny_gosc napisał:

> Wierz mi, nie robili żadnego losowania.
    > ZSRR to tak naprawdę Rosja, która położyła łapę na innych narodach i państwach.
    > Broń jądrowa była własnością Moskwy, a że rozmieszczona była w różnych rejonac
    > h Europy i Azji, to kwestia tylko strategiczna.

Bardzo dobrze, że mi to uświadomiłeś.

> Któryś stan chciałby się usamodzielnić? Nie sądzę.
    Nie sądzę aby pozwolono.
  • 09.10.17, 07:10
    przyjemny_gosc napisał:

> Obecnie zajmują się problemami gospodarczymi krajów południa
    > i dobrze, bo jakby nie mieli zmartwień, to z pewnością zaczęliby myśleć, że te
    > n Szczecin i Wrocław, to jednak by im się przydał... .

Jakby jeszcze chcieli Katowice, to ja jestem ZA. Przynajmniej czlowiek moze spokojnie piwo w parku wypic, jak potrzeba kupic pigulke "dzien po", nikt tez z powodu swiatopogladu nie probuje innym narzucac w co maja wierzyc.
    Mnie osobiscie to duzo bardziej pasuje - a Niemcy to w koncu tez dosc konserwatywne spoleczenstwo.
    --
    Pozdrawiam,
    galtom

• 10.10.17, 14:09
    > Jakby jeszcze chcieli Katowice, to ja jestem ZA. Przynajmniej czlowiek moze spo
    > kojnie piwo w parku wypic, jak potrzeba kupic pigulke "dzien po", nikt tez z po
    > wodu swiatopogladu nie probuje innym narzucac w co maja wierzyc.
    > Mnie osobiscie to duzo bardziej pasuje - a Niemcy to w koncu tez dosc konserwat
    > ywne spoleczenstwo.

Nie miej złudzeń, jeśli do takich zawirowań dojdzie, to maska Niemców cywilizowanych szybko opadnie i jak będziesz chciał się do nich przyłączyć, to najpierw będziesz musiał udowodnić jak bardzo nienawidzisz swojej dotychczasowej przynależności. Najlepiej do tego nadaje się ktoś z rodziny, kto z jakichś powodów nie będzie się chciał sfolksdojczyć i postawiony pod ścianą, a Tobie dadzą do ręki pistolet naładowany i udowadniaj jak bardzo nową ojczyznę pokochałeś.
  • 11.10.17, 08:16
    Ale ja swoja przynaleznosc lubie i dlatgo to co sie dzieje mnie martwi. Ja nadal chce byc Europejczkiem w EU a nie kartoflem w (jak to pisze Vogodn) Patato Rep. of Bolanda

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 09.10.17, 07:07
    A tu sie zgodze, ze na secesje dowolnego stanu nikt nie pozwoli.
    Ale roznica polega na tym, ze w Rosji pare obszarow chcialoby (jak katalonia) sie "wyzwolic" a w USA takie ciagaty sa tak samo popularne jak na kaszubach czy slasku.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 07.10.17, 11:55
    ,.. hipokryzja? a czy przedtem bywalo inaczej? chocby wtedy kiedy dymily kominy w oswiecimiu? To jedni ze soba walczyli, drudzy bawili sie i kolaborowali z hitlerem, ale i jedni i drudzy prawie do konca wojny, albo nie wiedzieli albo tez nie chcieli..wiedziec,bo w d##ie mieli to co tam sie wyprawia.Dzisiaj katalonia, jutro szkocja, a kiedy nasz slask?? myslisz, ze bedzie inaczej? polityka i demokracja to dwie
    K##wy nadzwyczaj ochoczo wypinajace sie tym ktorzy aktualnie daja kase ,lub inne profity..>> od nacjonalizmu i patriotyzmu byl jeden mistrz,a w zasadzie dwoch malarz adolf i jego chudszy kumpel ten od propagandy z tytulem doktorskim, a swoja droga ciekawe ktora owczesna niemiecka almamater mu go przyznala i za co?

--
    ~~
    ,.black water
  • 07.10.17, 19:46
    Prawda jest brutalna. Nie ma fizycznej możliwości zbudowania i utrzymania silnej struktury, która wszystkim by pasowała i nie była przy tym potrzebna brutalna siła. Jak się da wszystkim możliwość "róbta co chceta", to podzielonych połknie brutal mający w dupie wartości wolnościowe. Jak Polska złamawszy kręgosłup krzyżactwu zamiast wcielić ich terytoria siłą, to dała im księstewko jak lenno. A po pewnym czasie księstewko lenno zrzuciło wykorzystując osłabienie podczas Potopu, po czym księstewko stało się królestwem i stopniowo zjednoczyło (raczej nie przez referendum) inne państwa niemieckie i stało się potęgą. Gdyby nie nadmierna pazerność, to by zdominowali stopniowo świat.
  • 07.10.17, 20:16
    Dzicz ukrywa wlasne intencje pod warstwa wielkich slow. Rzeczywiste cele wylaza z faktow z pewnym
    opoznieniem i nigdy nie sa werbalizowane.

Na tym polega polityka majaca ceche
    cynicznej skutecznosci.

Krzyzactwo, prusactwo, wielkoruskie ambicje - to
    wszystko poslugiwalo sie tym samym schematem
    Spotyka sie go rowniez we wspolczesnej polityce
    europejskiej.

Tylko nie mowi sie o tym explicite.
    Narody daja sie ciagle jeszcze nabierac na
    retoryke wielkosci.

Podobnie jest z polityka amerykanska.
    Wiara w lepszy obiecany swiat,
    oslepia masy i neutralizuje rozum.
    Ludzie wpadaja od lat w te same pulapki
    myslenia zyczeniowego.
    I tak bedzie zawsze.

• 10.10.17, 08:32
    wyborcza.pl/7,155287,22486466,wielka-weryfikacja-500-plus-czyli-rzad-zaglada-samotnym.html#BoxGWImg
    Jak zwiazek partnerski to zadnego dziedziczenia, wpolnych podatkow, adopcji dzieci, itd...

Ale jak przychodzi do wyplaty 500+ to juz sie liczy jako zwiazek...

"Urzędnicy sprawdzają samotne matki, które dostają 500 plus na pierwsze lub jedyne dziecko. Pytają sąsiadów o nowych partnerów i styl życia. Oficjalny powód? Wyłudzanie świadczenia.
    Jeśli się okaże, że żyją w związkach, stracą świadczenie i muszą zwrócić pieniądze. Nawet kilka tysięcy złotych plus odsetki."

Ot w zaleznosci od potrzeb. raz zwiazek to istnejacy zwiazek a innym razem cos czego nie ma.

Swoja droga ciekawe jak podejda urzednicy do tego jak samotna Mama bedzie zyla z inna Pania.
    Beda udowadnac, ze to jednak prawdziwy, liczacy sie zwiazek partnerow czy nie???
    --
    Pozdrawiam,
    galtom

• 10.10.17, 14:02
    Niepotrzebnie robią jakieś komplikacje w stylu: Samotne matki otrzymują bonusy. Bo niemal w każdym państwie zacznie się kombinowanie a u nas to już w szczególności. Zaś sprawdzanie, czy tu nie ma kombinowania zalatuje totalitaryzmem z zaglądaniem pod kołdrę. Po prostu mogli dawać bonusy od pierwszego dziecka i maksymalnie do drugiego. Zaś za trzecie powinien być podatek, bo planeta jest zbyt przeludniona i jest groźba, że ludzie zaczną się zagryzać za zasobami.
  • 11.10.17, 08:17
    Ale widzisz... ta prudryjna wladz choc sie seksem brzydzi to jest pierwsza do zagladania pod kołderkę

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 11.10.17, 10:24
    Zaś za trzecie powinien być podatek, bo planeta jest zbyt przeludniona i jest groźba, że ludzie zaczną się zagryzać za zasobami.

CzEKALEM NA TO... OT CALE LEWACTWO - W 1 ZDANIU SOBIE ZAPRZECZA...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 11.10.17, 12:34
    bimota napisał:

> Zaś za trzecie powinien być podatek, bo planeta jest zbyt przeludniona i jest g
    > roźba, że ludzie zaczną się zagryzać za zasobami.
    >
    > CzEKALEM NA TO... OT CALE LEWACTWO - W 1 ZDANIU SOBIE ZAPRZECZA...

Wyjasnimy.

BTW: ty lubisz jak ci pod kołdrę urzędnik zagląda?
    --
    Pozdrawiam,
    galtom

• 11.10.17, 18:03
    POMIJAJAC "BTW": NIE

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.